Jump to content

muchenz

użytkownik
 • Content Count

  1931
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  12h 15m 58s

Community Reputation

33 Normalny

1 Follower

About muchenz

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Lokalizacja
  Silesia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie coś ciężko mi idzie znajdowanie. Z twoich słów wynika, że to norma, a z tego co widzę, to ani Motul, ani Fusch, ani Liqui Molly ani Valvoline nie potrafią zrobić takiego oleju. Jedynie Mobil i Castrol, ale nie ma co się dziwić, to potęgi olejowe, a nie jakieś wydmuszki polecane po forach ;).
 2. Bo jak szukałem parę lat temu, to wszystkie 0W40 miały dużo więcej popiołu niż 5W40 czy 0W30. .... zerknąłem zarówno mobile 0w40 czy liqui molly czy fuchs powyżej >1% Więc nic się nie zmieniło. To, że nie da się zrobić dobrego oleju dla silnika i dla dpf jednocześnie .
 3. Miało być dupohamowni - jakoś agresywna korekta zadziałała :).
 4. Bo pomiar był przeprowadzony za pomocą niepohamowani. Brałbym Lotos/Orlen, albo to co jest w sklepie do którego bym się udał.
 5. Na 100% mają dodatki niskopopiołowe czyli dobre dla DPF, ale w sumie gorsze dla innych rzeczy. Jest na rynki olej np. 0W40 nisko-popiołowy???
 6. Oglądamy i podziwiam Audi ze sportowym sznytem: Porównujemy do np. rodzinnego dupowozu jakim jest Peugot 5008: .. .. Audi przewaga dzięki technice - LOL
 7. 70 koni to masz jak depniesz do podłogi. Jak było wspomniane 25KM max. Generując 60KM będzie brał ze 2 razy tyle.
 8. muchenz

  Olej do skrzyni

  Swoja drogą oni zawsze piszą bzdury w ulotkach. Z jednej strony zmniejsza tarcie, a z drugiej usuwa zgrzyty synchronizatorów czy ułatwia zmianę biegów. Sorry, ale to się wyklucza. Biegi zgrzytają, bo bo jest zbyt małe tarcie między pierścieniami :D.
 9. A tak z ciekawości, to skoro wałek i wał jest zablokowany to po kiego grzyba blokować koło rozrządu? Do odkręcenia?
 10. za 40 zł jest https://allegro.pl/oferta/blokada-rozrzadu-fiat-punto-panda-1-1-1-2-1-4-8v-7888666790?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=ZjAyNmIzY2YtZWE5Mi00M2NjLWEwMTUtNTZmNmQ5NmRkMzNjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3181f57b-0409-46e3-894b-5cc2e06201fa
 11. Wiem tyle, że swego czasu zakłady Opla w Polsce miały najwyższą jakość ze wszystkich zakładów GM w Europie. I nijak to ma się do stereotypowego patrzenia na jakość produkcji przez pryzmaty narodowy.
 12. Ale pierdzielisz. Normalnie expert od internetów i jakości produkcji. Masz jakieś statystyki jakości produkcji czy tylko tak pierdzielisz. Bo równie dobrze se można napisać, że to helmut opity piwskiem i nażarty wursztem rusza się leniwie, a jak go wywala z fabryki, to przy 3% bezrobociu zaraz znajdzie gdzie indziej pracę. A dla turka, to jest awans więc się stara bardziej, a jak go wywalą, to będzie kebsy robił jak jego bracia.
 13. 3 cm....wiec już klasa C, a Tipo B, a stary Ceed II, to chyba A skoro 7 cm miał mniej . Mnie to lotto w której klasie każdy sobie samochód upatruje. BMW 3 ciaśniejsze od octavi więc może być w B .
 14. Rapid jest węższy nawet od Corsy i brakuje mu 9 cm do Tipo. A to już inna liga. Inne wymiary też sporo mniejsze.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.