Jump to content

Kukis

użytkownik
 • Posts

  787
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Profile Information

 • Name
  Kukis
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  PUŁAWY
 • Car
  CORDOBA 1.9D, Insignia 2.0 D

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kukis's Achievements

młodociany kierowca

młodociany kierowca (11/20)

5

Reputation

 1. Kukis

  Skrzynia af40

  Tak jest, jak napisales ...
 2. Kukis

  Skrzynia af40

  Jeszcze jedno pytanko. Chcialbym dolozyc dodatkowa chlodnice do skrzyni af40. Tylko nie wiem ktory przewod oleju na zdjeciu jest zasilajacy a ktory powrotny?
 3. Kukis

  Skrzynia af40

  Widzisz to juz troche inaczej wyglada... Dzieki za wskazowki.
 4. Kukis

  Skrzynia af40

  Hmm, wg tis do pustej skrzyni wchodzi 7 l . Czyli 2l zlatuje korkiem kontrolnym?
 5. Kukis

  Skrzynia af40

  Mamy kogoś pracującego w oplu? Potrzebuję procedury wymiany/ zalania oleju do pustej skrzyni. Procedurę sprawdzenia poziomu oleju przy wymianie cząstkowej oleju znam. 70-80*C, kropelkwanie, dolać 0,5l oleju. Znalazłem jakaś procedurę tylko nie mam pewności czy ona jest poprawna: Przy temp 80-85*C należy przewahlowac biegami 2x p>r>n>d odkręcić korek kontrolny i w momencie gdy struga oleju zmieni się w kropelkowanie zakręcić korek. Gdzieś wyczytałem, że przy tej temp. otwiera się termostat na chłodnicę oleju .
 6. Dołożyłem wzmacniacz na wyjściu ze zwrotnicy. Widzi juz kanały, siła sygnału 97% lecz jakość sygnału jest różna 10-40% EDIT(teraz 40-90%). W Uhf siła jak i jakość jest idealna. Teraz jak myślicie kupić większą antenę vhf i podłączyć ją przez zwrotnice np. ZA- 206 Ms , czy może jakiś inny sposób typu dołożyć wzmacniacz przy multiswicha?
 7. Tak zrobiłem. Kanały uhf odbiera ale jakość sygnału skacze więc potrzebny bedzie wzmacniacz. Natomiast kanałów vhf wogóle nie widzi. Gdyby dorzucił taki wzmacniacz https://allegro.pl/oferta/7365117236?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=TV+i+Video&gclid=Cj0KCQiA8_PfBRC3ARIsAOzJ2upcRxv_lYVWJr5JlDUz8C5_BmftB62S-9SMorGO_oq2i-ew_CuwgGgaAmO1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds bezpośrednio na wyjściu ze zwrotnicy byłoby ok?
 8. 5 gniazd każde kilka metrów. Zastanawiam sie żeby do anteny zamiast wzmacniacza wpiąć symetryzator 21-69 bo akurat taki mam nowy na półce.
 9. Nie wiem czy jest mi potrzebny. Po prostu taka antenę kupiłem. W tej chwili przy tym wzmacniaczu siłę odbioru mam na 97% a jakość na 100%. Antena jest podłączona do multiswicha signal Edit: opis dipol ax80 Dipol AX-80 pozwala rozszerzyć zakres częstotliwości posiadanej anteny UHF (kanały 21 - 69) o odbiór sygnałów w paśmie VHF (kanały 5 - 12). Kabel należy podłączyć do anteny UHF. AX-80 posiada wbudowaną zwrotnicę i na jej wyjściu otrzymujemy sumę kanałów 5 - 12 (174MHz ... 230MHz ) oraz 21 - 69 (470MHz ... 862MHz). Urządzenie można montować zarówno w polaryzacji poziomej, jak i pionowej.
 10. Wiem że jest zasilanie po kablu koncentrycznym ktory jest wpięty do zwrotnicy w ax80 ale ze zwrotnicy idzie do wzmacniacza lna 101.
 11. Tak jest podlaczone jak piszesz. Nie wiem czy widzi mux 8 bo nie przeskanowalem kanałów. Po wł. Tv nie było kanałów z mux 1,2,3 więc tego nie robiłem
 12. W tej chwili w antenie tri digit Uhf w puszce znajduje się wzmacniacz lna-101 do którego podłączony jest przewod koncentryczny. Mux 1,2,3 odbiera idealnie. Po zamontowaniu anteny dipol ax80 do stelaża anteny tri digit i podłączeniu wg instrukcji, czyli przewód koncentryczny który zasilał tri digit(wzmacniacz) zostal podłączony do dipol ax80 a wbudowany przewód w tym że dipolu podłączony do wzmacniacza anteny tri digit. Po takim zabiegu nie wyświetla żadnych kanałów... Edit: anteny ukf nie ma, literówka się wdała, chodziło o uhf
 13. Oryginalny akumulator vag w silniku 1.9 tdi wytrzymał 9lat , zamiennik Zap wytrzymał 6 lat bez miesiąca, kolejny kupiony taki sam, ale myślę , że już nie przekonam się ile wytrzyma...
 14. Polaryzacja H i tak jest zamontowany dipol ax80. Nadajnik oddalony 51 km . Antena uhf posiada wzmacniacz Lna- 101
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.