Jump to content

KTB

użytkownik
 • Posts

  4401
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KTB

 1. Oryginalne radio ze zdejmowalnym panelem, czy to się na coś komuś może przydać?
 2. A po 50kkm ile będzie miał rys od spotkań z krawężnikiem czy dziurą? Obstawiam, że >0 . Założyć całoroczne na alu.
 3. KTB

  H7 jeszcze raz

  JAk nie znajdziesz bierz Hellę albo OSRAM...
 4. KTB

  H7 jeszcze raz

  W golfie - 340kkm wymieniałem dwa razy. I (nie) przypadkiem na OSRAM. Tylko dlatego, że bawi mnie nazwa firmy
 5. To teraz dociągniesz za niedługo do naszego prowincjonalnego szpanu. Znajomego kolega tak polubił drifty, że prawie codziennie, a raz na tydzień na pewno, zmienia opony. Sztuka ponoś jakieś 4 koła naszych czyli prawie granda Twoich. Zapomniałem zapytać, pewnie ma służbówkę.
 6. Ale ten zapis nie oznacza, że trzeba czekać 24h. Holuje się do warsztatu, który orzeka, ile może trwać naprawa. Dane warsztatu i oświadczenie telefonem do assistance i wysyłają zastępczy. Ja akurat z assistance na awarie korzystałem w ostatnich latach dobrych kilka razy. Najbardziej bym się naciął, kiedy przy padniętym alternatorze, na resztkach aku dotoczyłem się sam do warsztatu, bez wspomagania itp. Panie, trzeba było wezwać pomoc i stanąć, jak pan jest w warsztacie to nie możemy wysłać samochodu Taki mamy zapis nie czytał Pan? W końcu przysłali, ale było śmiesznie.
 7. Też myślałem, że tak od zawsze jest, a tu w Fordzie zonk - po wymianie aku nawet kodu radia się domagał. A wyjmowanie i wkładanie aku chyba góra 10 min. zajęło (wiem, długo, ale sprawdźcie jak w focusie jest zakopany aku)
 8. https://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/ponad-200-km-za-3500-zł-brzmi-jak-okazja-trzeba-tylko-przecierpieć-fakt-jeżdżenia-daewoo-nubirą/ar-BB1bmf65?ocid=spartan-ntp-feeds.
 9. Żyję, żyję, ale rzadko zaglądam ostatnio. Auta się nie psują, to mała aktywność. Zresztą teraz mało kto dłubie w aucie, to może dlatego. Chociaż ja ostatnio, wkurzony, że synowi gość niby naprawił - wymienił cewkę, a po 2 tys. auto jechało tak samo - nawet pomoglem wymienić świeczki, no ale g. to pomogło, bo ta "nowa" cewka okazała się zwalona. Po 2 wymianie chodzi jak zegarek. Tradycyjnie postanowiłem zagazować właśnie mu odbierałem wczoraj od gaziarza. Pozdrowionka dla dawnych i obecnych kącikowiczów. Dość często jeszcze w Gliwicach widuję Nuby, nawet jedynki. Widocznie te, które nie przerdzewiały, mają właścicieli co im się taka jazda podoba.
 10. Ja kiedyś na trasie Mława - Częstochowa Fabią 1,2HTP miałem średnią 4,6 ... Trasa na Sochaczew i Żyrardów, gierkówką (wtedy jeszcze A2 ki nie było). Jechałem tak jak się dało, więc do Żyrardowa między ciężarówkami i z wyprzedzaniem, potem gierkówką 120-130. Sam byłem w szoku, ale da się. Myślałem, że będzie trzeba tankować jak tam i z powrotem, a tu jeszcze zostało w baku...
 11. Im szybciej tym bardziej w tym teście ważny jest inny czynnik niż zawieszenia, ESP, itd.: szybkość kręcenia kierownicą przez kierowcę, który ma do wykonania manewru ułamek sekundy.
 12. Jakbym miał fantazję i niepotrzebną kasę, przerobiłbym na kabrio - tak mi sylwetka do jakiegoś kabrio pasuje. I dalej by robiło 2-3tys rocznie.
 13. Boty teraz zrobili bardzo inteligentne. Udają, że umią czytać i wklejają kawałki forum...
 14. Alarm widocznie czujnikuje, że jest za małe napięcie. Potrzebujesz cęgowy miernik prądu stałego założyć na przewód plusowy. Podejrzewam, że masz zwarcie w obwodzie rozrusznika i po wyłączeniu silnika, kiedy altermator nie pracuje, ono tak obciąża aku, że leci w dół napięcie.
 15. Nie wiem jak w nowych. Dawno temu miałem Opla Rekorda z oryginalnym aku Delphi i dożył prawie 12 jak sprzedawałem.
 16. Bulgot można dodać do głośników
 17. Został jeszcze EGR. Albo fałszywe powietrze gdzieś w odmie.
 18. Prostownik może nie, ale kable, to tak. Szczególnie jak ma się tendencję do zostawiania na światłach . Mnie się 2 razy zdarzyło. Zawsze, kruca bomba, mało casu, mało casu do odlotu no i... Na wakacje z czarterami, to można z góry założyć, że lot ma nawet do 1 dnia spóźnienia, to można i światła sprawdzić.
 19. Weź kierunkowe AP2, na pewno będą lepsze na wodzie i śniegu.
 20. Jest też Auris kombi, może mniejszy, ale czy aż tak dużo? Bo hatchback do liftbacka chyba trudno porównać. Ja patrzyłem tylko na kombiki.
 21. MOżna się zdziwić. W promocjach końca 17go Aurisy były tańsze niż Octavie.
 22. Obojętnie jaka opona - wystarczy sprawdzać literę przy odpowiednim znaczku etykiety UE. Pewnie da się znaleźć zimowe lepsze na mokrym od słabych letnich
 23. Zimowa tańsza opona tak jak napisałem tańsza o 50 a nie o 100 (wróć i przeczytaj - 100 dotyczyło letniej) nie dotyczy żadnej taniej opony, bo, np. jeżeli standardowy Michelin Crossclimate 16" kosztuje teraz 358zet a Nokian WR D3 287zet, które kupiłem w zeszłym roku, to nie mówimy o porównaniu kiepskiej do dobrej. Podobnie dla letnich cena się kształtuje, np. Pirelli P7 Cinturato, które też kupowałem w zeszłym roku, mają teraz cenę 228, wiec większa różnica niż ta stówka, o której napisałem, a są co najmniej takie same jak te Micheliny, kiedy porównujemy nowe. Już po roku jeżdżenia, tamte będą 2x bardziej zużyte niż sezonowe. Wycieczka osobista, no cóż - rzeczywiście, bo udowodniłeś kilkoma kolejnymi wpisami, że olewasz argumenty widzisz tylko to, co sam stworzysz. Ja - w przeciwieństwie do Ciebie - Twój argument o niewielkim przebiegu przyjąłem, co nie znaczy, że nie jest on obarczony przesadą, w zakresie podziału na duże i małe przebiegi.
 24. Przy małych przebiegach najlepiej jak by mi wielosezonowe montowali fabrycznie. Żona na początku jeździła po 5 tys. I tak po 4-5 latach trzeba wymieniać. Ale ja granicę widzę już przy 15tys. a nie 25. Jak jeździsz 20 rocznie, to nie widzę odważnego co średnich z założenia oponach z przebiegiem 40tys. jedzie w zimie tak jak inny na dobrych co mają 20tys.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.