Jump to content

alster

użytkownik
 • Posts

  1063
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by alster

 1. Z tanich stacji lutowniczych mogę polecić KSGER od chińczyków na groty T12. https://pl.aliexpress.com/item/4000228925000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.48535c0faPsqHf Rwelacyjna stacja, grzałka i czujnik temperatury jest w grocie, od włączenia do osiągnięcia temperatury 300 Stopni mija około 6 sekund. Utrzymuje ustawioną temperaturę w okolicach 2-3 stopni.
 2. Od około 10 lat bezproblemowo pracuje u mnie w domu zawór AE-Q25, wersja 7 przewodowa z wyłącznikami krańcowymi. Pobiera prąd tylko w czasie otwierania i zamykania (3 przewody), pozostałe 4 druty to wyprowadzone styki sygnalizujące położenie zaworu.
 3. Jest jeszcze Livolo zigbee/wifi
 4. Jeżeli nie masz zastosowania a łazi Ci po głowie to kup sobie np. DSO138, przynajmniej będziecie mieli z synem radochę z montażu i uruchomienia.
 5. Niczego więcej od przenośnego sprzętu nie oczekuję, do moich zastosowań wystarcza.
 6. Z tego wynika że stary jest po prostu uwalony, Mam trzy z pomiarem wartości skutecznych i dwa bez, przed chwilą sprawdziłem i przy napięciu sieciowym 229V różnica między nimi to max 2V
 7. On w porównaniu do multimetrów z Chin nie był tani To moje zaplecze "pomiarowe", trzy środkowe są z aliexpres, ostatni to Brymen za sporą kasę. Najdokładniej w porównaniu do Brymena wychodzi środkowy Aneng Q1. Aneng Q1 i AN 9002 z bluetoothem kosztowały razem 180 pln. A Yato, cóż zapłaciłeś za nazwę.
 8. Mam całą działkę zrobioną na Hunterze, od 6 lat działa, zero problemów i awarii. Raz jeden elektrozawór po zimie lekko popuszczał, wystarczyło przeczyszczenie.
 9. Korzystałem z Autotesto, jak dla mnie OK, byłem zadowolony. Jak podeślesz mi maila na priv to mogę Ci podesłać przykładowy raport.
 10. Zadzwoń do nich http://www.mechaniq.pl/naprawa-gwintu/ Robią cuda.
 11. Te ceny to wydają mi się troszkę ubogie, gazownia do 15m przyłącza bierze około 2600,- ze skrzynką i to się zgadza, ale instalacja od skrzynki do kotła? Projektant, geodeta, opinia kominiarska, pozwolenie na budowę itp, a gdzie towar i robocizna?
 12. Cytat ze strony producenta czujek: "Ze względu na specyfikę gazów, które mają być wykrywane, czujki gazów usypiających oraz czujki LPG należy montować nisko tuż przy podłodze, czujkę metanu wysoko, tuż pod sufitem, natomiast czujkę tlenku węgla na wysokości około 1,5 metra." Trochę się to kłóci z czujką 2 w 1.
 13. Jest bezpotencjałowy ale kiepsko działa przy małych prądach. Próbowałem to kiedyś wykorzystać przy systemach alarmowych i o ile przy 230V załączał za każdym razem to przy 12V i małym prądzie załączył raz na 10.
 14. Jeszcze umowa na śmieci z działalności Również życzę - Normalnego Nowego Roku.
 15. To chyba kiedyś było inne szkło na mojej widać wszystko z plamkami z wody włącznie. Ona się brudzi od samego patrzenia Synowa teraz siedzi w domu, na pytanie czy się nie nudzi odpowiedziała "pół dnia czyszczę płytę gazową, a drugie pół już jakoś leci"
 16. Ja u siebie również mam czarne szkło i jest tragedia. Mam dokładnie to i utrzymanie tego w czystości graniczy z cudem.
 17. U syna założyłem identyczną płytę gazową tylko firmowaną przez Boscha, akurat wtedy była prawie 200,- tańsza od Siemensa Współczuję utrzymania jej w czystości.
 18. Tak jak pisałem wcześniej, Codi miał napięcie dzwonienia 15V, natomiast w telefonii stacjonarnej jest 48 - 60V. Różnica jest spora i nie wszystkie telefony stacjonarne dzwonią w systemie CODI. Jeżeli byś miał kupować nowy aparat to zastrzeż sobie możliwość zwrotu jeżeli nie zadziała. Oprócz funkcji dzwonienia, wszystko inne działa prawidłowo.
 19. Najprawdopodobniej masz system domofonowy firmy CODI, możesz sprawdzić przed wejściem do klatki. Nie wszystkie telefony chcą z tym współpracować, w tym systemie jest niższe (15V) napięcie dzwonienia niż w sieci telefonicznej i niektóre telefony nie dzwonią. Ja w mieszkaniu syna założyłem do tego systemu bezprzewodowego Siemensa dect i o dziwo działa. Musisz próbować, ewentualnie kup dedykowany unifon http://codi.pl/
 20. Wygląda na zamiennik Faac, ale ręki sobie nie dam obciąć, za dużo możliwości Proponuję kupić nowy z możliwością zwrotu, tak jak pisałem wcześniej szukał bym pilota FAAC FIX 2 Z pół roku temu kupowałem stacjonarnie w Wawie na Radzymińskiej 275
 21. Jeżeli dioda świeci na niebiesko to prawdopodobnie FAAC FIX 2, procedura kodowania do znalezienia w necie. Szukał bym oryginału, będzie drożej ale dłużej
 22. Jak mieszkał u nas też miał pomarańczowe ściany. Tak chciał i tak ma, to jego mieszkanie
 23. Tak wyszło, skuwanie wszystkiego z sufitami włącznie, wyburzanie ściany, wymiana instalacji elektrycznej, bo było aluminium, drzwi wejściowe antywłamaniowe (prawie 5 kpln) itp. Syn wrzucał w exela wszystko, każdą żarówkę, przysłowiowy kij do szczotki...
 24. W maju skończyłem remontować mieszkanie dla syna, powierzchnia 28m2, wyszło około 80kzł na gotowo z rtv i agd.
 25. U mnie jeszcze krócej nie wiem czy pamiętasz, kiedyś pisaliśmy na privie, miałem do Ciebie wpaść i zobaczyć jak to wygląda. Może i lepiej że nie wpadłem bo do tej pory bym kombinował co zrobić z podłogą a tak to położona i można temat remontowy zakończyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.