Jump to content

ZUBERTO

użytkownik
 • Posts

  22983
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ZUBERTO

 1. Czytałem, ale nie na niego odpowiadałem. Ja niestety z tych co zawsze auto za gotówkę brałem z myślą, że dożywocie u mnie będą miały.
 2. Nie wszyscy, nawet teraz, na JDG chcą tak wystawić i wpisują NIP. Jak przy JDG nie masz jakiegoś przedrostka przed imieniem i nazwiskiem to żeby nie ten NIP faktura faktycznie wyglądałaby jak na "osobę prywatną".
 3. Ja jestem za. Za modernizacją sieci. Roboty do śmierci starczy.
 4. Pytanie co baterie na to (ilość cykli ładowania i rozładowania)?
 5. Na śnieg owszem, na poranne oszronione asfalty słabo.
 6. Wiadomo już w jakich godzinach to ogrzewanie będzie można włączyć?
 7. Największym minusem SUVa jest to, że lubi se zaparkować prostopadle do jezdni obok mego plaskacza. Oczywiście przede mną patrząc na kierunek ruchu.
 8. Raczej tak, dlatego napisałem "zdarza się najlepszym".
 9. Może chociaż za rok planowali wymienić Kumplowi kiedyś ASO przez 3 czy 4 lata tak faktury wystawiało, że aż nawiew przestał działać.
 10. Zdarza się najlepszym. Słynna już na AK jakość serwisu Mitsubishi objawiła się ostatnio tym, że na fakturze 2x odgrzybianie klimy się pojawiło. Liczyli chyba, że dodatkowa kwota zaginie w ich legendarnych wysokich kwotach przeglądów.
 11. Zdawać można na automacie i prawko dostać też na manuala? Jak nie, to nie dziwne, że kurs na automacie ma słabe wzięcie.
 12. W 2 generacji był jeszcze poczciwy 1,9D, przynajmniej takie w robo mieliśmy z 2003 czy 2004 roku. Muł to muł, ale nie do zabicia.
 13. Z mapkami ja mam trochę łatwiej, bo pracuję na nich na co dzień. Zamawiam je online z dostawą pocztą do domu. Może to zrobić też zwykły zjadacz chleba, ale nie jest to takie oczywiste, że będzie wiedział o tym (choć spotykam takich co wiedzą). Co do architekta bym się kłócił (niech wzywają o uzupełnienie i upierają to trafimy do organu instancję wyżej), ustawa mówi, że mają być szkice i rysunki, nie ma nic o tym, że ma je sporządzić ktoś z uprawnieniami. Operat wodno-ściekowy? Spotkałem się tylko z wodno prawnym i może faktycznie jest coś wymagane w szczególnym przypadku wynikającym z prawa wodnego? Tego nie wiem, nie doktoryzowałem się. Generalnie operaty wodnoprawne też się parę razy w życiu sporządzało. Niestety wszędzie działa inaczej.
 14. Jak nie totalne zadupie to raczej mapa zasadnicza w ośrodku geodezji będzie (w moim regionie braki są jedynie na polach gdzie nigdy nikt nic nie budował, nie mierzył geodezyjnie przez kupę lat). "Projekt" w wypadku szamba to samodzielne wrysowanie wymiarów szamba na tej mapie i rury do budynku. Ewentualnie dodatkowo szkic szmba z jego wymiarami. 21 dni nie 2 tygodnie. Jak poczyta o odległościach od innych obiektów w terenie, które muszą być spełnione, to większych problemów nie widzę. Chyba nic strasznego jak na legalne załatwienie sprawy?
 15. Do 10m3 robisz zgłoszenie i masz wszystko na legalu.
 16. Idealne odniesienie, jedno i to samo.
 17. Chłopie ale o czym dyskusja, porównujesz auta z wyższych klas produkcji Renault, na dodatek nie w najbiedniejszych wersjach, do niewiadomo jak wyposażonej Dacii. Dodatkowo pewnie jest tak, że max wypas w Dacii to jakiś średni w Renault, a w takim Talizmanie pewnie nawet nie średni. Renault Thalii chyba już nie produkuje, ale to by był godny konkurent dla Dacii.
 18. Komu w tych tworach zwanych spółdzielniami chciałoby się w koncesje i sprzedaż energii bawić? @mmaciejosss, @Dark_Knight, oczywiście, ze droższy, bo nawet gdyby spółdzielnia chciała to bez zarobku robić to przy mocach jakie wchodzą w grę nie jest się już małym odbiorcą w V grupie przyłączeniowej jak to zwykle jest w domku czy mieszkaniu.
 19. Mechaniczne, to przy drogach frezują traktorami, może wjedzie? Chemicznie to ponoć grzybnia, ale czy to działa na razie nie powiem, jeszcze pół roku nie minęło jak zaaplikowałem. Choć w 1 miejscu wygląda to dość obiecująco.
 20. Jak nie po to, skoro w centrach miast kładą piękny chodnik i granitowy krawężnik (ostry kant), a potem wyznaczają na tym chodniku parking?
 21. Ja kumam co do mnie piszesz. Można dokupić w trakcie użytkowania, a nie można w trakcie zamawiania? Nie klei Ci się przypadkiem coś w tym, myślisz że sprzedawca nie wie o tym? Ja myślę, że może i można se to kupić w Żabce za rogiem, ale w tych autach w których fizycznie siedzą jakieś elektroniczne flaki, których w tej chwili nie ma na rynku i auta bez nich wychodzą i gówno se dokupisz.
 22. To fabryka/salon nie może se tego kupić, a ludek z ulicy już tak? Jakaś pogmatwana logika.
 23. Mnie zastanawia gdzie kolega @adamec1 zaginął. Lubiłem poczytać chłopa.
 24. No tak pojechałeś, jeszcze pewnie Cię znali. Oficjalną ścieżkę znasz, warunki usunięcia kolizji na swój koszt. Kwestia też na kogo trafisz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.