Jump to content

ArcybiskupCanterbury

użytkownik
 • Content Count

  27598
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

ArcybiskupCanterbury last won the day on April 5

ArcybiskupCanterbury had the most liked content!

Community Reputation

12124 Człowiek - do rany przyłóż

2 Followers

About ArcybiskupCanterbury

 • Rank
  rajdowiec

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zainteresowania
  szaty liturgiczne

Recent Profile Visitors

3433 profile views
 1. Nie mam zdrowia użerać się z "magikami". Zaryzykuję obecny rok w takim stanie, licząc że syn dobije do 180 i jego rower będzie za mały. Już ma 175, a rower był celowany na 170 cm.
 2. Kompletnie się na tym nie znam. Spawu w takim miejscu chyba żaden producent ram nie praktykuje.
 3. Na opaskę jest bardzo mało miejsca. Przeszkadza spaw od spodu ramy. Więc tam z tyłu opaska mogłaby mieć może c ze 4 mm szerokości i cholera wie czy to pomagałoby, czy może wręcz przeciwnie. Roweru wymieniać nie chcę, przecież napisałem - syn mi rośnie w tempie zastraszającym, więc pewnie za rok przejmę jego rower a jemu kupię większy.
 4. https://allegro.pl/oferta/rama-26-kands-carten-21-aluminium-disc-c-ram17-s-9655857801 A taka rama jest coś warta? Teoretycznie wszystko poza "nowym" widelcem weszłoby "plug and play" (pomijając tarczówki, ale pewnie kupiłbym Hayes MX-5, bo takie ma syn w rowerze i działają zaskakująco dobrze). Myślałem też o takim widelcu, ale jego raczej do 27,5 później nie przeszczepię, bo będzie ciut za krótki (tak czy siak na ten moment nie do kupienia w PL). https://www.amazon.de/-/en/MOSSO-MD5-_-Forks-Mountain-Bike/dp/B01LF27ZUE Edit To tak na luzie rozważania, raczej nie
 5. No cóż, dobrze że nie kupiłem nowego napędu, bo mnie kusiło. Sam nie wiem co z tym zrobię, bo nie ma tam za wiele miejsca na nabicie tej rury wzmacniającej. Ogólnie pewnie kupiłbym nowy rower, gdyby nie to, że syn niedługo wyrośnie ze swojego, a jego rower prawie idealnie rozmiarowo mi pasuje. Mam podejrzenie, że z taką ramą mogłem jeździć już z 10 lat, bo najpoważniejszy wypadek miałem pod Krakowem - musiałem uciec do rowu przed ścigającymi się autami i skrzywiłem widelec Cro-Mo, co jest podobno sporym osiągnięciem nawet przy zeskoku z nasypu...
 6. Zdjęcie poniżej. Na pierwszy rzut oka trafił mnie szlag, ale po wyjęciu amora wszystko w środku gładkie. Rama Authora, mniej więcej z 2005, używana raczej "bulwarowo", choć drobne epizody szaleństwa zdarzały się od czasu do czasu. Alu 7005. Jest jakiś sposób, żeby to zdiagnozować bez zdzierania lakieru i wybijania steru?
 7. Myślę, że nie powinniśmy się krępować i niech jeszcze przynajmniej 3 osoby mi to napiszą...
 8. No ale przecież tak nie napisałem. Gaz będzie nieco tańszy, plus płyta indukcyjna też raczej krócej pożyje jako urządzenie "bardziej elektroniczne" niż kuchenka gazowa.
 9. Nie, 6 godzin planowanego wyłączenia. Jakieś muzeum budują niedaleko i co chwila albo nie ma jednej fazy (wtedy połówka indukcji mi działa), albo jakieś przerwy w dostawie prądu. A jak zachowywać się w markecie nauczyłem się od mojego dawnego szefa z Krakowa. Wpadał do sklepu i zgięty wpół z niewiarygodną prędkością biegł do zapamiętanych półek, po czym do kasy i opuszczał sklep. Problem pojawiał się, gdy robili jakieś przestawki i produkty zmieniały położenie.
 10. Mi się całkiem niedawno zdarzyło wrócić do chaty bez prądu. Żona z synem do teściowej się wybrała, więc skoczyłem do Biedrony po boczek, karkówkę, Budweisera i wytaszczyłem z szopy starą kozę. Sąsiad był zbulwersowany przyrządzaniem posiłku na powietrzu w środku zimy.
 11. To się niestety tylko fajne wydaje teoretycznie. Opalarką obrobiłem sporo drzwi, kredens i jakieś półki stare - i jednoznacznie oceniam, że jest to męka. Zwłaszcza obecność pokostu komplikuje sprawy niemiłosiernie.
 12. Mi się zdarzyło, że mama kupiła mi jakiś tam garnek w prezencie (typu Florina etc. z marketu) i nie działał. Patelnie też od czasu do czasu nie działają - jedna Ikea nie działa nam na najmniejszym polu, jakiś stary Tefal też powoduje czasem fochy. Aluminiowych garnków nie mam, bo jakoś nie bawi mnie zabawa w małego chemika w kuchni. Emaliowane gary wszystkie działają, ale prawie takich nie używamy. @mich89 Warto też pamiętać o pokrywkach - gotowanie z pokrywką to też oszczędzanie energii i bardziej odczuwalne będzie przy indukcji niż przy gazie.
 13. Polećcie coś co skutecznie usunie powłoki olejne (+prawdopodobnie pokost pod spodem) na starych drzwiach (~100 lat). Drzwi były odnowione ok. 10 lat temu, ale stolarze raczej skupili się na wyczyszczeniu i malowaniu, więc obecnie zaczyna się pękanie, a nawet punktowe odłażenie farby. Dodatkowo więc wypadałoby też dokonać impregnacji, żeby drewno nie chłonęło wody (zauważyłem, że w sezonie zimowo-jesiennym drzwi lekko puchną; tu problemem może być ten pokost, który jest tam na 99% zastosowany). Dzięki z góry za rady. Edit Operację zacznę wiosną ma się rozumie
 14. Indukcja ma gdzieś 80-90-procentową efektywność, podczas gdy gaz co najwyżej 50%. Więc przy małym natężeniu gotowania nie powinno być zauważalnej różnicy. Gary mogą nie wszystkie działać.
 15. Myśmy to auto kupili jako używkę od znajomej. Ogólnie dziwnie skonfigurowana, bo wersja silnikowa 100 KM, a jednocześnie brak pilota. Niemniej blisko 10-letnie auto z 57 tys. przebiegu i w pełni znaną historią serwisową nie trafia się codziennie, więc nie wybrzydza się w takich sytuacjach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.