Jump to content

ArcybiskupCanterbury

użytkownik
 • Content Count

  26564
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

ArcybiskupCanterbury last won the day on January 8

ArcybiskupCanterbury had the most liked content!

Community Reputation

10791 Człowiek - do rany przyłóż

2 Followers

About ArcybiskupCanterbury

 • Rank
  rajdowiec

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zainteresowania
  szaty liturgiczne

Recent Profile Visitors

3214 profile views
 1. Myśmy to auto kupili jako używkę od znajomej. Ogólnie dziwnie skonfigurowana, bo wersja silnikowa 100 KM, a jednocześnie brak pilota. Niemniej blisko 10-letnie auto z 57 tys. przebiegu i w pełni znaną historią serwisową nie trafia się codziennie, więc nie wybrzydza się w takich sytuacjach.
 2. Zamek jest raczej czysty, podejrzewam, że mogłem się za bardzo przyłożyć na myjni parę dni temu. Były już w tym roku cięższe mrozy i wszystko działało. W markecie oczywiście nic sensownego nie było. Prędzej dobrałbym "tuningową" gałkę i misia na kierownicę niż preparat do smarowania. Ostatecznie wziąłem jakiś bliżej niesprecyzowany specyfik "Moje Auto" i psiknąłem do zamka kierowcy odrobinę, bagażnikowy za to zalałem jak wściekły. W razie czego jeden zadziała i żona do auta wejdzie. Zamki w środku (kierowcy na 99%, bagażnikowy prawdopodobnie) czyste, bo po wlaniu specyfiku i pokrę
 3. Zamek działa dobrze "od zawsze" - mogłem go zmoczyć na myjni, albo się po prostu wytrąciła wilgoć (bo chwycił dziś dość gwałtownie mróz) i zamarzła. Liczę, że przesmarowanie wyprze wodę i sprawa się uspokoi.
 4. Spoko, ale zastanawiam się z czego są smary w spraju do zamków np. od Gerdy etc. Stawiałbym, że olej silikonowy, jeśli to ma pozostać suche.
 5. Tak, ten żony ledwie udało mi się wyciągnąć spod zgniatarki. Ledwie wyjechał z fabryki i od razu na złom, bo nie miał pilota.
 6. Nie ma pilota, niestety. Wiem, że to nie do uwierzenia na AK.
 7. Jest jeszcze opcja silikonu w spraju - wyschnie i nie będzie zbytnio brudził kluczyka, ale też nie wiem czy taki do uszczelek się nada.
 8. Żona właśnie z alarmem przyjechała, że ledwie jej się udało dostać do samochodu. Zastanawiam się, bo mi się nie chce jechać do marketu, czy smar do łańcucha rowerowego się nada? Mam suchy (z teflonem) i zwykły olej maszynowy. Czy lepiej nie kombinować?
 9. czy istnieją tego typu zawiasy https://allegro.pl/oferta/zawiasy-zawias-splatany-drzwiowy-nierdzewny-65x65-5208281389 ale z jakimś rodzajem regulacji? Rzędu +/- 2 mm góra-dół i podobnie przód tył. Zamiana na nowoczesne zawiasy byłaby oczywiście możliwa, ale musiałbym ryzykować wiercenie w drzwiach plus dobudowywać mocowania z drewna w samej szafce, a nie bardzo mam chęć, ani czas...
 10. No i przez ten etap kredens też przeszedł. Ogólnie 3 dni się mordowałem z czyszczeniem. Szczęśliwie muzyka i podcasty mnie od szaleństwa uratowały. Kredens niestety z tych tańszych raczej był, bo na spodzie szpachla z pokostu zmieszanego chyba z kredą ukrywająca wady drewna (dziury, sęki, pęknięcia), a później kilka warstw farby, większość olejnych. Środek niemalowany, więc drewno w niektórych miejscach ucierpiało, miejscami jest też żarte przez "robaki". Generalnie opaliłem i wyskrobałem co się dało mechanicznie. Ponoć do pokostu najlepiej zabierać się z terpentyną (ta
 11. Nie, ma być biały i tyle. Drewno jest za bardzo zniszczone miejscami, żeby wystawiać je na wierzch. Swoją drogą to 6 godzin się dziś z nim mordowałem i wygląda, że jako nówka albo został pomalowany farbą kredową, albo prawie cały zaszpachlowany, a dopiero potem pomalowany. Po kolorze jak się ta powierzchnia przypala mam wrażenie, że to jakiś olej (pokost?) z kredą.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.