Jump to content

woj76

użytkownik
 • Content Count

  2076
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  9s

Everything posted by woj76

 1. woj76

  IAW 16 vs IAW 8

  Na tym pierwszym schemacie ktoś po prostu nieumiejętnie zaznaczył, że pin 23 ma podwójną rolę w 8F - załącza przekaźnik paliwa i wykrywa +12V na stacyjce, w 16F do tego drugiego osobny pin 26. I tyle. (Jak to jest zrobione elektrycznie w ECU nadal nie wiem, ale tak to działa). Tak jest to plug and play poza pinem 26 i wtryskami. W przypadku 18FD są jeszcze kwestie dwóch różnych czujników temperatury wody, które można napotkać, ale tu powinno być to samo.
 2. woj76

  IAW 16 vs IAW 8

  Nie ruszaj pinu 23, w jednym i drugim ten pin steruje przekaźnikiem pompy paliwa i reszty urządzeń zapłonowych i do tego ma sygnał RPM na obrotomierz. Nie jest od immo, immo pin 7 w jednym i drugim. Nie miałem nigdy do czynienia z CC czy SC z klimą, ale nie widzę jakby klima miała nie przechodzić przez ECU. Pin 26 nie jest od alarmu, jest to po prostu +12V po stacyjce. 8F to jest praktycznie to samo co 18FD, tylko wtryski wszystkie są na jednym pinie, w 18FD na dwóch. Tutaj: masz niżej dwa schematy of 18FD. Jedno zapytanie w googlu
 3. woj76

  IAW 16 vs IAW 8

  Ja pierdykam, czasy się zmieniły, jeszcze pięć lat temu wyskoczyło by pół kraju cento-specjalistów z lutownicą w ręku i by zrobiło. Pin 8 i 24 to od klimy, jeden od guzika, drugi od przekaźnika sprzęgła. Przy 8F pin 26 najlepiej odłączyć, przy niektórych 8F ECU się nie wyłączy po wyjęciu kluczyka (jeżeli pamięć mnie nie myli, 8F ECOL chyba tak ma), a przy innych (nowszych i też 18F(D)) będzie rozładowywał aku. W 16F jest potrzebny, żeby zobaczyć stan zapłonu. Tak poza tym być może trzeba zadbać o odpowiednie podłączenia czujników temperatury wody (w niektórych P75 jest trój pinowy zintegrowany) i puszczenie kabla od wtrysku na cztery.
 4. woj76

  WG a dwie mapy

  Wewnętrzny WG zawsze się trochę otwiera od ciśnienia spalin, dlatego stosuje się zewnętrzne w "profi" aplikacjach. A przy tak miękkiej sprężynie, żeby było 0.2 bara to już na pewno, właśnie dlatego standardowe sprężyny są dość twarde i dają otwarcia rzędu 0.6-0.8. Nawet totalnie soft setupy fabryczne mają co najmniej 0.3-0.4 ciśnienia otwarcia (t-jet 120 np.). 0.2 bara to nie jest żadne ciśnienie, nie baw się w takie głupoty, zrób porządną mapę do minimalnego jakie WG ma i drugą na ten 1 bar. Żeby tak mocno ograniczać doładowanie jak 0.2 bara to jedyna metoda to elektroniczna przepustnica i ograniczenia obciążenia przez jej ograniczone otwieranie. Jak chcesz ekonomicznie to albo zdemontuj turbo, albo podłóż klocek pod pedał gazu
 5. Niektórzy producenci silników (Subaru chyba jeżeli dobrze pamiętam z tego co kiedyś oglądałem) nie wyrażają konieczności używania nowych śrub, ale zaznaczają bardzo mocno inną procedurę dokręcania w takim przypadku.
 6. Ogólnie wszystkie naprawy wymagające bardziej precyzyjnego napięcia / dokręcenia czegokolwiek powinny być wykonywane w warunkach temperatur pokojowo-warsztatowych. Oprócz głowicy, pasek rozrządu też powinno się tak robić.
 7. Prawdopodobnie trzeba trochę więcej siły w nodze mieć i linka dostaje bardziej po dupie. No i nie ma samoregulacji skoku. Tak się jeszcze zastanawiam - a nie pasował by gotowy dzwon od jakiejś Fiatoweskiej skrzyni???
 8. Nie wiem, ale wiem kto już to robił robił: @ahamay i @taquito
 9. woj76

  TURBO zrób Se sam

  Pewnie będzie się bardziej skraplało, ale skoro jedziesz na EMU czy DETcie, to co to za różnica, i tak będziesz musiał to wystroić i tak. Z zimnym startem może być większy kłopot, ale przy nagrzanym silniku zakładałbym (ale zgaduję tylko), że nie będzie problemu. Na pewno nie większy niż wtryski w 1.2 8V w metalowym kolektorze i wtrysku jednoczesnym. Z ori kompem od t-jeta miałbyś kłopot, bo tam są od tego osobne mapy i trzeba je dobrze potraktować. A nie da rady, dla świętego spokoju, wyrwać odpowiednich wtrysków, znaczy się z odpowiednią rurką i wydajnością? Swego czasu były o to pytania (500-600ccm mi się kołacze po głowie) i ludziska rzuczały numerami części...?
 10. Są lutowane i są w podstawkach. Na etykiecie jest gdzieś litera, która z włoskiego mówi co komp ma w środku w tej kwestii, tylko nie pamiętam co gdzie i jak.
 11. U mnie w jedynym aucie trzy szpilki wychodziły reguralnie z nakrętkami. Ale to była tylko kwestia zardzewiałych nakrętek, które i tak się dały potem odkręcić.
 12. Taka choinka błędów to bardzo często jest lewa masa gdzieś.
 13. woj76

  TURBO zrób Se sam

  1. Trzeba niestety zczytać zawartość kompa, o ile zapis jest możliwy prostym kablem bezpośrednio w samochodzie, to odczyt tylko w trybie boot po zdemontowaniu kompa i lekkim pomodzeniu mechanicznym. Wskaźnikiem czy ktoś coś updatował jest ilość zaprogramowań, którą możesz odczytać MES-em. Prawdopodobnie było wiele prób i ten licznik będzie miał relatywnie wysoką wartość. (Oczywiście jeżeli nie było magii stosowanej, żeby ten licznik wyzerować). 2. Przy ME7 jest to standardowa metoda robienia amatorskiej procedury startu, ustawianie innej odcinki przy postoju, a innej w ruchu. Pogooglaj "S4 tuning wiki", jest tam sekcja o tym. 3. Albo wycinka w programie, albo emulator / oszukiwacz sondy.
 14. Właśnie nie ma, stąd ta cała zadyma z blokadami i prętami.
 15. Wydech większy niż standardowy od 1.1 do 16V na pewno jest potrzebny, ale z drugiej strony z tymi rozmiarami to jest ogólnie histeria, najlepiej komin 10 cali. Skoro fabryczny tjet 150 km daje radę z katem i zapychającymi tłumikami na wydechu rzędu 50mm (o ile nie mniej), to tak, na pewno do 1.2 16V 80 konnego jest potrzebne minimum też tyle :/ Mam chyba gdzieś mądrą książkę w domu z tabelką mocy i rozmiarów wydechów, jak znajdę to zacytuję.
 16. No jest, zastanawiam się jak to w ASO robili, że oddawali mi auto czyste, na pewno jakiś patent, specjalną rynienkę, albo cuś mają.
 17. Gwoli zamknięcia tematu - filtr był faktycznie purflux. Natomiast konia z rzędem temu, kto mi powie jak wyjąć całe to ustrojstwo bez zalania połowy silnika (wymiennika konkretnie) olejem, pojdenyńcze krople mi kapią nadal na glebę 6 godzin po zrobieniu, dogłębnym czyszczeniu, i dwóch rundach wokół miasta :/
 18. woj76

  TURBO zrób Se sam

  Dziwne, że wogóle dało się jechać. Moja odcinka overboost protection działa(ła) dość agresywnie, tak, że nie było wątpliwości o co chodzi :D Była to chyba kwestia dość sporego marginesu, poniżej którego doładowanie musiało spaść do odzyskania zapłonu. A takie rzeczy co opisujesz to są właśnie argumenty przeciw MS - coś się stało i nie wiadomo skąd.
 19. Nie jest zwarty przypadkiem? Tylko nie wiem czy do +5V czy do masy.
 20. woj76

  TURBO zrób Se sam

  Fabryczny komp to jest rzeźba, dałbym se spokój (CAN, body comp, pedał gazu na potencjometr, itd., a i tak tacy co to robili (jest jeden na FF) mówią, że nawet fabrycznych mapach różne cuda się dzieją). Pozatym, tak jak piszesz, łatwo z mapowaniem jest do ~1.5 bara, potem komp ma ograniczenie programowe (zakres zmiennych), które trzeba objeść, żeby dmuchać więcej.
 21. woj76

  TURBO zrób Se sam

  W międzyczasie pomyślałem jeszcze o korektach IAT. Być może powietrze się grzeje, w mapie jest skok, albo co? Poza tym, no właśnie, MS... Zastanów się nad zmianą zanim będzie boom Edit: jak słabo wpala, to może coś z ustawieniem cewek, dwell times, itp.
 22. woj76

  TURBO zrób Se sam

  Jakby powietrze uciekało, to było by widać na MAP-ie. Ogólnie, to ten pierwszy wykres na oko jest mniej więcej OK, ten drugi ma jakby odwrócony sygnał z lambdy? Ogólnie to: (a) upewnij się, że masz wyłączone wszystkie korekty po lambdzie. Jeżeli cokolwiek z nią jest nie tak, to robi się burdel. (b) Nie pamiętam, czy EMU ma własny kontroler od lambdy i czy go używasz, ale jeżeli ta lambda miała / ma cokolwiek kiedykolwiek wspólnego z Innovatem to załatw sobie drugą pewną lambdę na podmiankę, albo wytestuj tą na innym samochodzie, który ma instalację AFR i dobre mapy.
 23. No więc właśnie, na razie wszystko wskazuje na to że "zwykły" tjet z GP = purflux, ale nadal nie mam 100% pewności, a jak się raz zabiorę za robotę to nie chcę jobami rzucać i po sklepach na rowerze ganiać.
 24. Nie znam się na fefnastkach, ale gdzieś w dolocie jest wejście do tego i powinno być zaślepione albo cały układ pochłaniacza podłączony.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.