Jump to content

Josyp

użytkownik
 • Content Count

  1911
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  4d 18h 26m 36s

Community Reputation

348 Przezacny kompan

1 Follower

About Josyp

 • Rank
  Tico-podróżnik
 • Birthday 09/04/1987

Profile Information

 • Lokalizacja
  Kwidzyn

Recent Profile Visitors

941 profile views
 1. Josyp

  Gumy w sprężyny

  Tu już lekko ocierało, w Twoim przypadku w ogóle bym się nie przejmował
 2. 9x12 wymiary zewnętrzne i trochę w środku ścian jeszcze
 3. Gość przyjechał z kamerą termowizyjną i wszystko na granatowo praktycznie świeciło oraz z wilgotnościomierzem, to mówił, że sama woda w ścianach, jak ten preparat ją zlikwiduje to już niby sama suchość ściany będzie dawała o niebo lepszą izolację termiczną, do tego ta struktura tych mikro i makroporów w ścianie się zmieni - tak mi to tłumaczył... W niektórych miejscach cegły są tak wilgotne, że kruszysz je gołym palcem i gdyby tak dłużej dłubać to przebijesz się do drugiego pokoju - gość mówił, że iniekcja (czyli wiercenie masy dziur) w takich warunkach by rozwaliło tą chałupę. Porozglądałem się w okolicy za ofertami, mało kto robi kompleksowo, czyli fundamenty, ściany, posadzki, tu jedna firma i niby ma być gwarancja na brak wilgoci - brać czy nie brać? W sumie nie bardzo mam alternatywę właśnie.
 4. Też właśnie pytałem o styro pod posadzkę i gość tłumaczył, że przy tym preparacie chemicznym to by wręcz pogorszyło sprawę i dlatego nie stosuje, ale będzie git. Pomieszczenia niższe niż w nowym budownictwie ale bez tragedii - 2,15m
 5. Jedna firma przyjechała, obejrzała i zaproponowała takową wycenę: Generalnie mówili, że iniekcja to wszelkie możliwe zło, że poprawiali po tym i tylko ich technologia OXYDTRON jest najlepsza. Chcą zrobić nowe posadzki w dwóch pokojach, a na resztę ścian i fundamenty wylać jakiś preparat, który ma zaizolować na wilgoć oraz termicznie, ponieważ nie mam żadnej wprawy, spytam - czy ta cena jest OK i czy technologia faktycznie dobra?
 6. Fundamenty z kamienia, dalej pelna cegla
 7. Mam wilgoc w starej chacie, sciany na okolo metr od podlogi mokre i z grzybem, skulem pare miesiecy temu tynk, zeby schlo, ale po ostatnich deszczach znow sytuacja sie pogorszyla (wrecz wilgotna podloga i sporo grzyba), stad decyzja by ostro z tym powalczyc - czytam sobie o iniekcji krystalicznej, ze niby cos wierca, wstrzykuja i jest git, czy to bedzie panaceum na wilgoc bez odkopywania fundamentow, czy lepiej i tak odkopac i izolowac? Ile to moze kosztowac w przeliczeniu na metr?
 8. Moja Alfa Spider poszla wlasnie w czasie pandemii - a wczesniej przez rok nie, pewnie komus sie nudzilo i rozmyslal, ze juz by sobie podlubal przy padace. W sumie dobrze, bo byla jedna z tanszych i cisza, a teraz widze wysyp jeszcze tanszych, a mialo juz tylko zyskiwac na wartosci jako klasyk
 9. Ja bym powiedział, że takie, które ma w miarę mały silnik w komorze - łatwy dostęp do wielu podzespołów, można podejść bez specjalistycznych narzędzi, jak do byle pierdółki trzeba odkręcać pół osprzętu silnika - idzie się zniechęcić
 10. Ale ja chcę mieć sztywno!!! Więc musi iść z dołu OSB, a ponieważ na ten strop wyjdzie zapewne kilkanaście m2 max powierzchni do ofoliowania, a folii w rolce pełno, pytam, czy mogę użyć pod wełnę na dachu tej samej folii, czy koniecznie musi być membrana?
 11. Nie chcę, by wisiało to na czymś miękkim typu folie, membrany czy coś takiego, powinno to schludnie wyglądać i być sztywne, stąd najcieńsze OSB w planach. No dobra, ale czy może to być ta sama paroprzepuszczalna folia co na stropie? W kolejności - od dołu zamykająca wszystko OSB, na to folia i na to wełna, a pomiędzy wełną odstęp i przy deskach już nic?
 12. Dobra to ze stropem już wiem, a gdybym się zdecydował na dach to tak samo, w sensie od dołu OSB, na to folia i wełna?
 13. Wydaje się, że poza myszami nic, ale ostatnio nietoperz mnie zaatakował, więc czort jeden wie, co jeszcze tam siedzi...
 14. Najchętniej chciałbym uniknąć szpar, by myszy nie miały gdzie się ukryć, czy podobny efekt da obicie bez szczelin i wywiercenie kilkunastu małych otworków na płytę?
 15. Przymierzam się do ocieplenia strychu. W kuchni jest zawsze wyraźnie zimniej niż gdzie indziej i jako jedyne pomieszczenie nie posiada ona odeskowania na strychu - pomiędzy belkami leży rozrzucona w nieładzie wełna, brak pokrycia, pod spodem regips. Mam plan dać wełnę 20cm i obić to płytami OSB, pytanie czy daje się jeszcze jakieś folie? Jeśli tak to pod czy nad wełnę no i jakie? Tak to wygląda: Ewentualnie drugi temat - dach kryty blachodachówką od wewnątrz wygląda tak. Czy wstawienie tam wełny (powiedzmy 10cm) i obicie jakimiś najcieńszymi płytami OSB da jakiś wymierny efekt termiczny, czy jeno wizualny? Strych raczej z kategorii graciarni - nie będzie używany mieszkaniowo, czy jednak jego ocieplenie coś realnie da, czy szkoda kasy?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.