Jump to content

Josyp

użytkownik
 • Content Count

  1837
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  4d 5h 39m 40s

Community Reputation

263 Przezacny kompan

1 Follower

About Josyp

 • Rank
  Tico-podróżnik
 • Birthday 09/04/1987

Profile Information

 • Lokalizacja
  Kwidzyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moja Alfa Spider poszla wlasnie w czasie pandemii - a wczesniej przez rok nie, pewnie komus sie nudzilo i rozmyslal, ze juz by sobie podlubal przy padace. W sumie dobrze, bo byla jedna z tanszych i cisza, a teraz widze wysyp jeszcze tanszych, a mialo juz tylko zyskiwac na wartosci jako klasyk
 2. Ja bym powiedział, że takie, które ma w miarę mały silnik w komorze - łatwy dostęp do wielu podzespołów, można podejść bez specjalistycznych narzędzi, jak do byle pierdółki trzeba odkręcać pół osprzętu silnika - idzie się zniechęcić
 3. Ale ja chcę mieć sztywno!!! Więc musi iść z dołu OSB, a ponieważ na ten strop wyjdzie zapewne kilkanaście m2 max powierzchni do ofoliowania, a folii w rolce pełno, pytam, czy mogę użyć pod wełnę na dachu tej samej folii, czy koniecznie musi być membrana?
 4. Nie chcę, by wisiało to na czymś miękkim typu folie, membrany czy coś takiego, powinno to schludnie wyglądać i być sztywne, stąd najcieńsze OSB w planach. No dobra, ale czy może to być ta sama paroprzepuszczalna folia co na stropie? W kolejności - od dołu zamykająca wszystko OSB, na to folia i na to wełna, a pomiędzy wełną odstęp i przy deskach już nic?
 5. Dobra to ze stropem już wiem, a gdybym się zdecydował na dach to tak samo, w sensie od dołu OSB, na to folia i wełna?
 6. Wydaje się, że poza myszami nic, ale ostatnio nietoperz mnie zaatakował, więc czort jeden wie, co jeszcze tam siedzi...
 7. Najchętniej chciałbym uniknąć szpar, by myszy nie miały gdzie się ukryć, czy podobny efekt da obicie bez szczelin i wywiercenie kilkunastu małych otworków na płytę?
 8. Przymierzam się do ocieplenia strychu. W kuchni jest zawsze wyraźnie zimniej niż gdzie indziej i jako jedyne pomieszczenie nie posiada ona odeskowania na strychu - pomiędzy belkami leży rozrzucona w nieładzie wełna, brak pokrycia, pod spodem regips. Mam plan dać wełnę 20cm i obić to płytami OSB, pytanie czy daje się jeszcze jakieś folie? Jeśli tak to pod czy nad wełnę no i jakie? Tak to wygląda: Ewentualnie drugi temat - dach kryty blachodachówką od wewnątrz wygląda tak. Czy wstawienie tam wełny (powiedzmy 10cm) i obicie jakimiś najcieńszymi płytami OSB da jakiś wymierny efekt termiczny, czy jeno wizualny? Strych raczej z kategorii graciarni - nie będzie używany mieszkaniowo, czy jednak jego ocieplenie coś realnie da, czy szkoda kasy?
 9. No i tak to właśnie wygląda, generalnie wilgoć jest na ścianach zewnętrznych, ale w paru miejscach również na wewnętrznych. W mniej używanym pokoju grzyba nie ma, w tym, w którym mieszkam pojawił się niestety. A jeszcze taki pomysł - w kuchni i łazience, gdzie z gruntu rzeczy jest sporo więcej wilgoci, jest git, bo są kafelki wszędzie na dole, czy gdyby zbić tynki i położyć powiedzmy ozdobną cegiełkę w formie płytek, dałoby się zamaskować/zlikwidować problem? Ewentualnie potraktować ściany jakąś chemią i ułożyć regipsy z odstępem 5-10cm od ścian? Zdałoby to egzamin?
 10. Cały dół, jeden pokój na górze (reszta góry nie posiada ogrzewania). Wentylacja nie istnieje...
 11. Chodziło mi o grzanie piecem, a klima w trybie osuszania, chyba powinna być wydajna? Czy lepiej jakieś osuszacze?
 12. W chacie na dole ścian jest wilgoć, ostatnio pojawił się grzyb. Fundamenty wydają się być zaizolowane - wystaje folia kubełkowa, pod podłogą nie wiem co jest - być może same dechy, ale temat wylewki z ociepleniem to na późniejszy czas robota. Teraz mieszkam w pokoju i pojawił się grzyb - mam zamiar skuć wilgotne tynki, tylko co dalej? Smaruje się to jakimś antygrzybowym preparatem? Mam klimę, więc będę ciut suszyć, ewentualnie kupować jakiś osuszacz? Poczekać do lata na upały i wówczas to na nowo otynkować? Wszelkie porady mile widziane, zwłaszcza doraźne, bo ja nie z tych, co to wyburza do fundamentów i robi za ciężkie pieniądze - bardziej taka popelina
 13. Na padniętej ostatnio jeszcze kilka tysięcy/miesięcy jeździłem, więc i teraz do wiosny się dokulam, to olej i tak bym zmieniał, płyn w większości odzyskuję (ze 2 litry doleję może max), robota własna, więc w stówce się zamykam (uszczelka elringa za 82 z przesyłką)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.