Jump to content

Josyp

użytkownik
 • Posts

  2223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Josyp last won the day on December 7 2020

Josyp had the most liked content!

1 Follower

About Josyp

 • Birthday 09/04/1987

Retained

 • Tico-podróżnik

Profile Information

 • Lokalizacja
  Kwidzyn

Recent Profile Visitors

1284 profile views

Josyp's Achievements

kierowca

kierowca (12/19)

739

Reputation

 1. Mam dwa bębny od sześćdziesiątki i dwie tarcze hamulcowe idealnie je pokrywające, zespawam jedno z drugim i zaleję betonem, plus w środek jakaś tulejka, by nie latało na sztandze, to pewnie każdy będzie z 40 kilo ważyć 😄 choć to tylko do jakichś maxów na martwicy, bo jeszcze zamówiłem około 100kg normalnych obciążeń, więc na powrót do formy w moim wieku spokojnie starczy (poczułem się jak dziad)
 2. No właśnie zagadałem do jednej firmy i załatwią 40mm wręcz, choć myślałem, że 30mm to max co da się znaleźć, więc powinno dać radę, a krążki dla pewności zamówiłem bitumiczne.
 3. Póki co krzywy beton, będą kafelki panelopodobne na całości, atlas przykotwiony do podłoża i w miejscu martwego zamiast kafelek właśnie jakieś pianki/gumy.
 4. Cały pokój przeznaczam na siłkę, w miejscu styku talerzy z podłogą zapodam właśnie jakieś gumy czy pianki i to grube, docelowo ćwiczenia normalne z normalnym odkładaniem, ale pytam w razie "w" o wyjątkowe sytuacje, czy żeliwo wytrzyma taki upadek, czy pęknie
 5. Szybki temat, bo do jutra chciałem coś zakupić - szukam obciążenia na siłkę domową i zastanawiam się jakie wybrać krążki 20kilowe (one będą miały największą średnicę). Większość ćwiczeń bez znaczenia, ale problem teoretyczny przy martwym ciągu - czy żeliwnym obciążeniem można rzucać? Bitumiczne zapewne wytrzymają upadek, z drugiej strony są tylko jako pełne krążki, a żeliwne w formie kierownic - przyda się to do kręcenia samym talerzem jako odrębne ćwiczenie, z drugiej strony boję się, że jak puszczę sztangę z pół metra to one pękną. Czy może boję się niepotrzebnie? Bo gumowane żeliwne są tylko na sztangi o większych średnicach, więc odpada, poza tym strasznie drogie. Na stanowisku do martwego będą jakieś gumy/pianki fitnessowe czy coś w tym stylu, ale nadal strach jest, że to spadnie przy dużych ciężarach bliskich maxowi, kiedy nie będzie siły powoli odstawić.
 6. Zdążyłem pochwalić sprzęt i już się rozpadł - cała przekładnia się złamała i odpadła od reszty na cegle...
 7. Parę słów o mym sprzęcie, jest lepiej niż pisaliście Glebogryzarka
 8. Z grządek wyrywam, ale poza nimi, naprawdę mi się podoba
 9. Aż musiałem sprawdzić w google grafika jak wygląda ów perz - przecież to taka ładna trawka, zupełnie nie przeszkadza w niczym, a nawet fajnie wygląda
 10. Sprzęt i operator by się znalazł, ale działka ma niecałe 7 arów (nieregularny kształt) i te grządki są na zasadzie - tu pół metra, tu metr itp. w dodatku na oczyszczalni przydomowej, więc wjazd czymkolwiek zdecydowanie niewskazany, kupiłem takową 1700W, zobaczymy czy da radę, 3 stówki nie majątek.
 11. Nie napawacie optymizmem, ale chyba i tak kupię, na jutubie nawet sensownie to ludziom działa, również te słabsze. Najwyżej trzeba się będzie wziąć i ręcznie wykopać kamloty i śmieci w jednym roku, a potem tylko jeździć po czystym. Są miejsca na działce w miarę czyste i pełne gruzu, nie wiem, co będzie w planowanych miejscach grządek, ale tak sobie kombinuję, że słaba kosiarka elektryczna też setki razy trafiała na kamienie i co całkiem spore i ani nóż nie odpadł, ani silnik nie klęknął, więc może i ten kultywator da radę, a w każdym razie ciut wspomoże.
 12. Wziąłem się dziś na przekopywanie grządek i to jest jakaś masakra, ile czasu na to schodzi, mimo że działka w miarę mała. Dodatkowo pełna gruzu i śmieci: cegły, butelki, folia, styropian i cały zlew - wszystko zakopane na drodze jednej z grządek, w planach jeszcze kilka do wyznaczenia plus przemielenie zbędnej darniny i teraz pytania: - do takich zadań nada się glebogryzarka? Przemieli tak trawę, że można będzie od razu sadzić, czy się jakoś blokować będzie? Co jeśli trafi na gruz/inne śmieci? - jaka moc, by dawało radę? Na allegro widzę od kilkuset do 2000W, jeśli te tańsze sobie radzą to bez sensu dopłacać, w końcu sprzęt używany będzie pewnie ze 2 razy do roku - na wiosnę, by przygotować grządki i jesienią przekopać po zasypaniu obornikiem - jak rozumiem, nie ma to żadnej regulacji szerokości? Nie da się wymontować zewnętrznych noży, by przekopać wąską grządkę? Wszelkie uwagi mile widziane.
 13. Na jedno auto to w sumie bez sensu, bo w podobnych pieniądzach się doładuje w serwisie, ale kupić taką puszkę i dobić w 3-4 autach po trochę to już jakiś sens jest, zwłaszcza przy autach na handel, tudzież na krótko - dobić tyle, by działało, a pełny układ być nie musi.
 14. Sam montowałem, przejściówka z oplowskiego złącza na iso i z iso na chinola, bo chinol ma inny typ złącza, zewnętrzna oplowka ramka i uszczelka dobrana jako ramka wewnętrzna. Radio 2DIN Android 9.1 Nawigacja GPS WiFi USB - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl Coś w tym stylu radyjko jak wyżej.
 15. Temu chyba służy dyskusja na forum, postawiłeś tezę, że u nas same trupy i nic nie da się znaleźć, to ja postawiłem kontrtezę, że przypadkowo oglądając sztuk 1 - kupiłem ładne, 7 lat młodsze auto na wypasie (dla wielu dziewczyn po prostu śliczne) w niemalże idealnym stanie i praktycznie bez korozji, w mniejszych pieniądzach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.