Skocz do zawartości

leszeksz2

użytkownik
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez leszeksz2

  1. > Jak dopasujesz przewód ciasno do otworu to nie będzie przeciekać. A nie będzie tędy uciekało nadciśnienie z układu chłodzenia? Można by było też uszczelnić na silikon albo "kropelkę" tylko gdzieś czytałem że zbiorniczki wykonuje się z jakiegoś materiału trudnego do klejenia.
  2. Witam. Chcę zamontować czujnik poziomu płynu chłodzącego, ale nie wkładany czy w korku. Myślę nad takim aby wywiercić w zbiorniczku wyrównawczym od góry mały otwór (np 1mm) włożyć kawałek drutu jako czujnik, podłączyć prostą elektronikę (niski poziom - świeci lampka) i kontrolkę na desce rozdzielczej. Co myślicie o takim rozwiązaniu. Czy nie będzie nieszczelności na połączeniu drutu w zbiorniczku wyrównawczym?
  3. > Tak. > Ale wszystkiego tam nie znajdziesz. Wiem. Znacznie więcej (pewnie wszystkie schematy) są tutaj www.DIE-OPEL-TUNER.DE Więc zakup książki papierowej więc mnie nie ratuje.
  4. > Przepraszam, że lekko offtopuję, ale... > Książka kosztuje około 30-60PLN. To mniej więcej tyle, ile wymiana oleju. > Czy naprawdę to tak duże pieniądze, że trzeba uciekać się do przestępstwa (pobieranie i > udostępnianie nielegalnych kopii w sieci)? > TIS chyba też darmowy nie jest... Mam pytanie do posiadaczy książki w wersji papierowej. Czy zawarte tam schematy są takie jak tutaj http://instrukcja.pl/i/opel_astra_ii_schemat_instalacji_elektrycznej czy jest ich więcej.
  5. Wersję pdf mam z sieci pobraną. Do Astry F nie miałem problemu ze znalezieniem, a do Astry G nie ma nigdzie ( chyba że w języku zachodnich sąsiadów). Pomoże ktoś?
  6. > W książce "Sam Naprawiam" Etzolda. Książkę mam w pdf a tam nie ma schematów.
  7. Witam. Czy ktoś ma lub wie gdzie można znaleźć schemat instalacji elektrycznej do Astry G w polskiej wersji. Konkretnie potrzeba mi do Zafiry A, ale schemat powinien być podobny.
  8. Witam. Stałem się posiadaczem Zafiry A 2005r. To już trzeci Opel. Pierwsza była Astra F, druga jest Corsa C mojej i teraz Zafira.
  9. Nie wiem czy to może być to (pozbyłem się już auta). Naciskałem bardzo mocno na hamulec i chyba coś się odetkało bo powstał przeciek (przewód sztywny). Zaślepiłem wyjścia na tylne hamulce i hamulec był jakby sztywniejszy.
  10. Pożegnania nadszedł czas. Kilka dni temu Astra mnie opuściła (żal było) i poszła na demontaż (bardzo mocno zjadła ruda). Woziła mnie i rodzinę dzielnie przez 7 lat i nakręciłem 140 kkm. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
  11. Zmieniłem pompę i serwo na inne (używkę) lecz efekt ten sam. Zauważyłem że jeżeli naciskam pedał hamulca tak mniej więcej do połowy powietrza nie widać podczas odpowietrzania, zaś jeżeli naciskam pedał do końca powietrze się pojawia. Podłączyłem jeszcze podciśnienie do zbiorniczka płynu. Jeżeli nie ruszam pedałem płyn wygląda normalnie, jeżeli naciskam na pedał płyn jest cały napowietrzony.
  12. Jeżeli masz miernik to przy 25*C powinien mieć ok. 5 kohm.
  13. Przy wyjętej pompie i minimalnym naciśnięciu tłoczka zaczyna wypływać płyn. Normalnie w tej uszczelce jest popychacz wychodzący z serwa. Pompa jest tak zbudowana że część płynu trafia do pierwszej sekcji i na końcówkę popychacza.
  14. Dziś zmieniłem przewód hamulcowy sztywny przedni lewy (wydawał się lekko podejrzany). Nic nie pomogło. Następnie zaślepiłem wszystkie wyloty z pompy - pedał twardy jak kamień. podłączyłem tylko lewy przód. Efekt taki sam. Leci powietrze przy odpowietrzaniu. Później podłączyłem wszystkie przewody i odpowietrzyłem ciśnieniowo. Było ok. Nacisnąłem raz pedał hamulca i powietrze było tylko w pierwszej sekcji od serwa. Wielokrotne naciskanie hamulca spowodowało że powietrze było we wszystkich przewodach. P.S. Czy popychacz pompy hamulcowej (ten który wychodzi z serwa) powinien mieć luz boczny? Czy da się wyjąć ten popychacz? Czy po zalaniu płynu do zbiorniczka (pompa nie zamontowana w samochodzie) powinno sączyć się z miejsca popychacza (zaznaczone strzałką na foto), a po naciśnięciu na tłoczek lecieć cienkim strumieniem?
  15. Przed wymianą uszczelek w pompie patrzyłem na gładź. Wyglądała idealnie. Jak mam sprawdzić te połącznie zbiorniczek - pompa? Wygląda na szczelne. Może spróbować "pociągnąć" lekko silikonem na mocowaniu zbiorniczka do pompy. A te uszczelnienie na serwie jak sprawdzić?
  16. Pompę jak już pisałem regenerowałem (wymiana uszczelek). To jednak nie pomogło wiec zmieniłem pompę na nową. Problem jednak pozostał. Jak by było tak jak mówisz że uszczelka od strony serwa przepuszcza, to druga sekcja by się nie zapowietrzała.
  17. Przedwczoraj sprawdziłem pompę hamulcową. Zaslepiełm wyloty z pompy. pedał był twardy. Praktycznie nie drgnął (tylko lekki luz jałowy). Podłączałem pojedynczo przewody hamulcowe i odpowietrzałem. Przedni prawy nie zapowietrzał się. Reszta miała powietrze.
  18. Właśnie tak robiłem. "Zrobiłem też odpowietrzanie ciśnieniowe (takie prowizoryczne). Podłączyłem powietrze do korka (dopasowałem korek do zbiorniczka płynu hamulcowego) i odpowietrzałem w ten sposób. Powietrze nie leciało." Przy takim odpowietrzaniu płyn był "czysty" bez bąbelków powietrza. Dziś zamontowałem drugą pompę. Problem jednak pozostał. Dalej przy pompowaniu hamulcem pojawia się powietrze.
  19. Stacyjkę mogę mieć wyłączoną ponieważ nie posiadam ABS-u.
  20. Odpowietrzanie na odkręconym odpowietrzniku to był jeden ze sposobów odpowietrzania. Nie odpowietrzam tak ciągle (wiem jak się odpowietrza hamulce) tylko dla sprawdzenia. Było widać w wężyku że płyn się nie cofa z powrotem do układu. Znalazłem taki sposób: "Takim sposobem nie odpowietrzysz dobrze..tak samo jak i Ty robil moj kolega i nic mu nie dalo..nie robisz to do konca prawidlowo..zrób tak jak Ci napisze: - pompujesz pedal 3 razy - za 3 razem wciskasz pedal i trzymasz go - trzymajac pedal-odkrecasz odpowietrznyk lecz go nie zakrecasz z powrotem - pedał opada Ci w dol - i na odkreconym odpowietrzniuku pomujesz znow 3 razy do konca( bedziesz widzial w wezyku powietrze) - za 3 razem wciskasz i trzymasz pedal hamulca i zakrecasz odpowietrznik ta czynnosc powtorz ze 3 razy dla kazdego kola pompujac na odrkeconym odpowietrzniku 3 razy pedalem, szybiej wypchniesz powietrze i to pomoze zobaczysz..nie boj sie nic sie nie zapowietrzy i nie wciagnie do srodka powietrza ..ja zawsze tak robie.." http://forum.opel24.com/topic/48646-astra-f-nie-mog-odpowietrzy-hamulcw/ Po tym odpowietrzaniu ciśnieniowym powietrza nie było widać, zaś przy pompowaniu hamulcem było jakby zaciąganie gdzieś koło pompy (w przednich kołach pojawiało się w miarę szybko, w tylnych trochę dłużej). Dziwi mnie tylko że przy odpowietrzaniu ciśnieniowym powietrze nie szło. Czy to wygląda na to że pompa zaciąga gdzieś powietrze?
  21. Nie wiem jak było wcześniej, ale dziś przy odpowietrzaniu powietrze szło ze wszystkich odpowietrzników. Zrobiłem też odpowietrzanie ciśnieniowe (takie prowizoryczne). Podłączyłem powietrze do korka (dopasowałem korek do zbiorniczka płynu hamulcowego) i odpowietrzałem w ten sposób. Powietrze nie leciało. Natomiast przy pompowaniu pedałem pojawia się powietrze (nie od razu lecz po pewnym czasie). Czy możliwe że wszystkie przewody elastyczne "padły"? P.S. Odpowietrzałem sposobem tradycyjnym i takim że: pompowanie hamulcem -> trzymanie -> odkręcić odpowietrznik -> pompowanie hamulcem na odkręconym odpowietrzniku
  22. ABS-u nie mam Połączenia wyglądają na sprawne, wycieków nie widać. Jeżeli nie widać wycieków połączenia mogą być nieszczelne?
  23. Robię tak że odpowietrzam, ale nie mogę do końca odpowietrzyć (powietrze idzie ciągle). W kole tylnym prawym bąbelki powietrza są miniaturowe, zaś w przednim lewym są wielkości główki szpilki czasami trochę mniejsze od główki zapałki. Jak podczas jazdy nacisnę mocno hamulec to koła się zablokują. Odpowietrzać mogę w nieskończoność. Czy sekcja w pompie może łapać powietrze?
  24. Witam. Mam problem z hamulcami. Pedał hamulca idzie powoli do podłogi. Wymieniłem niedawno (ok 2kkm) klocki i kilka dni temu cylinderek z tyłu ( hamulce bębnowe). Podczas odpowietrzania cały czas idzie powietrze z odpowietrznika tylnego prawego (bardzo delikatnie) i z przedniego lewego (tutaj idzie bardzo widoczne powietrze). Jest to druga sekcja pompy hamulcowej (licząc od serwa). Odpowietrzane było już kilka razy. Koła po mocnym naciśnięciu hamulca blokują się. Przewody hamulcowe wyglądają na całe, nie ciekną, nie "puchną". Czy jest to wina pompy hamulcowej, czy może czegoś innego.
  25. leszeksz2

    Świece i przewody WN

    Zadziałały. Chciałem wypróbować jednoelektrodowe bo na forum jest wiele pozytywnych opinii. Więc jakie mam założyć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.