Jump to content

zurekk

użytkownik
 • Posts

  903
 • Joined

 • Last visited

About zurekk

 • Birthday 10/29/1984

Profile Information

 • Name
  Marcin
 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Wlkp
 • Car
  C5 III, Corsa E

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zurekk's Achievements

młodociany kierowca

młodociany kierowca (11/19)

46

Reputation

 1. I Gitara, swoje zawsze będzie smakować.
 2. ile tam jest kg? w 15l baloniku Ci się to nie zmieści - kup sobie plastikowe wiadro fermentacyjne z rurką i po burzliwej fermentacji przelejesz nastaw do tego balona. Chyba, że masz możliwość odciśnięcia samego soku. Przepis sobie jakiś ogarniesz z internetu - w zależności czy chcesz na dzikich drożdzach czy na kupnych, czy będziesz dodawał wody czy nie. ewentualnie: na 14l 14% półsłodkiego wina: 12,7kg owocu (8,9l soku), 2,3kg cukru, 3,5l wody, drożdze 13-15%, pożywka, pektoenzym. 1 . obrać owoce, wrzucić do wiadra, zgnieść, zalać pektoenzym. 2. drożdze przygotować wg opisu na opakowaniu, dodać pożywki 3. rozrobić 1,5kg cukru w 2l wody, po ochłodzeniu wlać do wiadra, nastaw w ciepłym miejscu przechowywac (23-26C) 4. zatkać rurka, codziennie mieszać wiadrem/balonem, po 2tyg odcedzić owoce dodać pozostały cukier z wodą. 5. zlać do balonu, zatkać rurką i w nieco chłodniejsze miejsce na cichą fermentację 6. po 2 miesiacach pierwsze zlanie z nad osadu i kontrola mocy i smaku, znowu w chłodne i czekac na klarowanie, pić można po paru miesiącach jak ktoś lubi młode wino, do butelek minimum rok jak już będzie klarowne
 3. Na zgłoszenie czy pełna papierologia z Pozwoleniem na budowę?
 4. masz 6mm dylatacji? ja zrobiłem już pół tarasu z modrzewia na 4mm i mam jeszcze okazje drugie pół zrobić więcej, a tamto poprawić.
 5. Mi uciekało na odpowietrzniku przy rozdzielaczu, jak był mały wyciek to nic nie było widać, bo woda odparowywała.
 6. ZE liczy mniej więcej w ten sposób: (zużycie-0,8*produkcja)*cena_zakWh + opłąty stałę
 7. U mnie przy dofinansowaniu, które ogarniała gmina (85%) to ona jest przez 5 lat umownym właścicielem instalacji. A przelicznik, który można znaleźć w necie to 1kWp =1000kWh rocznie
 8. tak by wyszło, sama robocizna od fundamentów do dachu to z 40k-45k, ocieplenie z tynkiem z 15k
 9. @Jerzy u mnie z 10-15% (nie licząc robocizny montażu okien i drzwi) kwoty, którą wydałem do wprowadzenia się
 10. Z nerwów w oświadczeniu dla sprawcy nie wpisałem godziny zdarzenia, tylko datę Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 11. Cześć, Przegląd techniczny a stłuczka parkingowa Przegląd ważny do 25.06, jadę na SKP przegląd podbity z dniem 27.06 i w tym samym dniu stłuczka? jak jest z wypłatą OC i AC jeśli to ja jestem winien? Stłuczka bez udziału policji, tylko oświadczenie mnie jako sprawcy. Zwykła stłuczka, obtarcie z powodu zagapienia.
 12. Jeden jest ocieplony wełną drugi nie. Kwestia tzw. "cugu".
 13. W bloku miałem (hormman) kolor antracyt otwieraną na kluczyk i podczas upalnych słonecznych była naprawdę nagrzana i czuć było pewien opór przy podnoszeniu. W domu mam kolor winchester z automatem i nie ma różnicy zima/lato, ale też ręką jej nie targam.
 14. Nikt Ci nie da 50 lat gwarancji. W tym przypadku to raczej jest maksymalna trwałość ocynku w mało korozyjnym środowisku.
 15. mam ekogroszek, nie wiem jak działa w stosunku do pogodówki. Podłączałem je bezpośrednio do zaworów na pętlach. Jak ma być podlączone do pieca to chyba poprzez listwę https://sterownikitech.pl/bezprzewodowy-listwa-do-podlogowki-l-6,id401.html termostaty mam w łazienkach, salon z kuchnia i korytarzem na jednym, w sypialniach po jednym, wiatrołap.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.