Jump to content

denus

moderator
 • Content Count

  10230
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  5h 7m 19s

Community Reputation

46 Normalny

About denus

 • Rank
  Reliant Robin Space Shuttle

Profile Information

 • Name
  Marcin
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  WOT.... - Józefów
 • Zainteresowania
  bardzo różne...
 • Car
  kilka
 • Motorcycle
  jest

Recent Profile Visitors

1029 profile views
 1. W tym przypadku to chyba prawo w całej UE zakazuje używania zamienników żarówek do oświetlenia zewnętrznego pojazdu ;). Nawet na opakowaniach jest często napisane coś w stylu "Do not use in UE". Z drugiej strony reflektory przeszły badania z danych źródłem światła, uzyskały homologację dla niego i nikt teraz nie wyda grubych pieniędzy aby jeszcze raz przebadać stare reflektory z zamontowanymi LED'ami i ewentualnie wydać kolejną legalizację jeśli oczywiście pozytywnie przejdą testy.
 2. Załóż jeden reflektor nowy, a pewnie zobaczysz różnicę.
 3. Tak, ale xenon żyje dłużej i go wymienisz, a nie całą lampę jak w przypadku wielu reflektorów LED. Niestety sporo obecnych LED'ów nie grzeszą żywotnością, a są przypadki, że nawet jeszcze w trakcie gwarancji zgłaszają się ludzie do ASO z tematem przednich lamp LED, które świecą słabiej niż gdy były nowe. Oczywiście gwarancja jest odwalana, bo minimalną normę spełniają, a ta podobno jest taka sama jak dla reflektorów halogenowych.
 4. Przepust kablowy jest pod podszybiem po lewej stronie. Zobacz czy nie masz zapchanych odpływów wody z podszybia.
 5. Będzie, bo dają więcej światła co widać z daleka i na przeglądzie to wyjdzie przy badaniu
 6. Miałem kiedyś info w CEPIKu, że mam zatrzymany dowód rejestracyjny. Tak jeździłem z 2 lata nie wiedząc o tym do czasu aż z ciekawości tam zajrzałem. Po kolizji zabrała policja za zbity reflektor. Przegląd zrobiony, dowód odebrany w Wydziale Komunikacji, wszystko ładnie pięknie. Najwyraźniej komuś źle się klikneło. Nie wiem co by było w przypadku kontroli, pewnie zatrzymanie dowodu. Ze sprawą udałem się do WK, tam pani w okienku swierdziła, że nie mam się czego obawiać, że dowodu nie zabiorą, bo w systemie jest wszystko ok. Dziwnym trafem po wyjściu z urzędu w CEPIKu było info, że dowód wydany. Może niech kolega zrobi przegląd i z papierkiem pójdzie do WK, tam pewnie mu zmienią dane w CEPIKu.
 7. Nawet jeśli się pojawią, to reflektor musi mieć odpowiednią homologację aby je stosować. Wątpie aby któryś w kilku czy kilkunastoletnim samochodzie taką uzyskał.
 8. Kiedyś zmieniałem, założyłem od takiego samego modelu samochodu. Działa ok tylku musiałem wgrać polski język bo gadało chyba po hiszpańsku.
 9. Najpierw w ciągu roku kilka razy podnosili ceny, żeby teraz zrobić rabat wyprzedażowy Może już było ale dla przykładu Auris https://spidersweb.pl/autoblog/toyota-auris-rabaty-2018-jakie-sa-faktycznie/?fbclid=IwAR29_PJZkwV772To7_D9HVOP9pRlqDt0kWM5QFIy-2lRTts7R6zEhFE8gkk
 10. Bo każde połączenie kablowe jest pewniejsze. Do odczytywania i kasowania błędów można bezprzewodowo, natomiast taka łączność przy programowaniu grozi uwaleniem centralki czy innego modułu, w którym grzebiemy.
 11. Sprawdź Navigator albo OsmAnd.
 12. denus

  VW 1.0 TSI

  Oni co chwilę wprowadzają jakieś zmiany, głównie po to aby spełniać normy spalin. Czasem nie dołożyli mu już gpf?
 13. denus

  VW 1.0 TSI

  Ciekawe czy ten najnowszy 1.0 TSI jest tak samo przekombinowany jak 1.5 TSI, w którym bez specjalistycznego komputera za grube pieniądze nie da się ustawić rozrządu. A nawet gdy już ma się ten sprzęt to wykonanie tego jest sporym wyczynem.
 14. denus

  OC

  Podwyżki były. Ja co prawda ale za 650cm w sierpniu 2017 r. płaciłem 126 zł, w tym roku 149 zł - PZU, max zniżek.
 15. denus

  Żarówki H4....

  Wiele widziałem takich, co oślepiają. A jak trafiam na takiego to dostaje drogowymi po oczach, podobnie Ci z chińskimi xenonami. Trzeba jakoś się ratować jak przez takiego jednego nie widzi się nic więcej przed oczami poza białą plamą od jego świateł. Przede wszystkim przy mocnym źródle światła musi być przecyzyjne odcięcie, a zwykły reflektor takiego nie ma, tym bardziej z ryflowanym szkłem. Z fabrycznym xenonem czy led mają odcięcie: __,- Zarówkowe halogenowe mają: __/ Nie ma opcji aby nie oślepiały w prawej części strumienia świetlnego.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.