Jump to content

mayster_tcz

użytkownik
 • Posts

  3723
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mayster_tcz

 1. Kup inny wkład, dłuższy może, kosztuje z 20 zł. Na gwinty mosiężne spokojnie możesz pakuły dawać, tylko podrapać trochę trzeba
 2. Nie rozpada. Nawet suche korzenie są cholernie twarde - i tak musisz wyrwać.
 3. Dasz radę podać tam ciśnienie ? Co to za gwinty, że pakuł zabraniają ? Generalnie pakuły są lepsze, dobra jest też gotowa "nitka". Filtr powinien sztywno siedzieć, obudowa przeważnie ma u nasady gwintu duży o-ring.
 4. Zainstaluj po drodze jakąś rewizję lub dwie i oznacz miejsce, jeśli będzie przykryta ziemią. W razie zasyfienia czy innej katastrofy odkrecasz korek i czyscisz myjką czy innym sprzętem bez rozbierania rynien.
 5. No cudów nie ma, albo masz szybko, albo bez szkód dookoła.
 6. No i uszczelnij miejsca przedostawania się gryzoni...
 7. Nie. W razie awarii upali się np. PE i ktoś może zginąć.
 8. Możesz nawiercić i podpalić, wypali się w 2 - 3 dni. A co do wykopania - kopiesz dookoła i obcinasz po prostu korzenie. Najgorzej z tym pionowym pod pniem. Ale 2 silnych chłopa, trochę narzędzi i da radę.
 9. Jak nie masz wycieków, a wody gruntowe niższe, to deszcz albo po prostu straciło swoją cwaniacką funkcję. Prawilny sposób to tylko wymiana, takie szambo strasznie truje okoliczne wody...
 10. Nie znali, ale starałem się przedstawić sprawę bez roszczeniowej postawy. Udało się. Pewnie, gdybym trafił na biuralistę, byłaby figa.
 11. Teoretycznie nie można, ale ja bym zapytał sąsiada najpierw. Czasem jednak warto dać sobie spokój. Podam ci przykład akurat z ZE. Kuzyn żony słał pisma (przez znajomego elektryka), bo chciał przepiąć się do innego słupa z tej samej linii, żeby było prościej i praktyczniej na działce. No nie da się i wuj. Zrobiliśmy fotki, wydrukowaliśmy, pojechałem do rejonu i się pytam grzecznie, czy by się może przy okazji jakiegoś przeglądu dało przepiąć, bo nieustawne i w ogóle. Pan poklikał, pomyślał, no za miesiąc będziemy w okolicy, pan tu napiszę mnie na kartce i zostawi kontakt. Przyjechali, zrobili, dostali zadowoleni dobry obiad po pogoda była pod psem. Zajęło im to 20 minut.
 12. Gratuluję zacięcia, i bardzo ładnie zrobione - wycinałeś na CNC ?
 13. Ale taki jest typ zamka, jak sobie wyobrażasz jego usprawnienie ? Zawsze będzie miał tylko 2 punkty zamykające, języczek od klamki i drugi od wkładki. Jakbyś chciał, to zawsze możesz wstawić zamek z ryglami góra - dół, no ale to na pewno modyfikacja drzwi.
 14. Na lince 3-4mm śmiało możesz dokonać żywota
 15. Nic się nie powinno dziać. Odtłuścić, przeszlifować nierówności, odpylić i malować normalnie farbą.
 16. Trzeba, ale po pieprzeniu się z groszkiem 5 lat wydałbym.
 17. Tanie przetwornice nie nadają się na audio itp. jak znajdziesz coś dobrego, to cena jest zdecydowanie mniej atrakcyjna...
 18. Gówno tam dopala... Ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad pelletem. Ja właśnie pozbywam się groszku na rzecz gazu, ale jakbym nie miał wyboru, to pellet. Czysto, bez pieprzenia z popiołem (w takich ilościach) i brudem.
 19. mayster_tcz

  Opalarka

  Taka, która wystarczy ci do końca życia to Steinel, a jak nie to bierz coś typu Yato, Stanley etc.
 20. Ja mojej kupiłem Singer heavy duty. Wziąłem na raty, także nie obciazylem budżetu jakoś znacznie, a finalnie spłaciłem szybciej. Wszyscy zadowoleni.
 21. Coś jak korba w starych samochodach cię interesuje ? Czy coś jak w rowerze dla niepełnosprawnych ?
 22. Kolega - hydraulik, robił za komuny jakieś prace w jakiejś stacji gdzie robili coś z krwią zwierząt. Mówił.jak to się nazywało, ale nie pamiętam. Podlewali albo krwią, albo jakimś preparatem na jej bazie pomidory. Mówił, że były bardzo duże i praktycznie malinowego koloru. Coś więc na rzeczy może być.
 23. Niepotrzebnie liczysz 2 miejsca po przecinku, to tylko woda w basenie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.