Skocz do zawartości

TOM_NIK

użytkownik
 • Zawartość

  945
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Czas online

  7h 36m 32s

2 obserwujących

O TOM_NIK

 • Tytuł
  kierowca

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Siemianowice Śl
 • Samochód
  Fiat SEDICI, Fiat126 '79 i '87
 • Motocykl
  WSK M06B03 '74, Romet 50T1 '78

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. TOM_NIK

  Czy mozna zarejestrowac pojazd bez przegladu?

  W DR w rubryce badanie techniczne mam napisane "Nie dotyczy"
 2. Ale nadal by zrobić opinię i rejestrować na żółte potrzebuje jakąś umowę potwierdzająca że jest właścicielem. Nie wnikam sąd ja będzie miał ale to papier od którego zaczyna się formalności. Sam kupowałem w zeszłym roku komara bez dokumentów ale uparłem się na spisanie umowy kupna sprzedaży bo był to dla mnie warunek. Komar czeka na lepsze czasy ale w papierach porządek i na żółte zawsze można ogarnąć.
 3. TOM_NIK

  Czy mozna zarejestrowac pojazd bez przegladu?

  Jeżeli pojazd ma ponad 40 lat jest pojazdem historycznym. Jeżeli nie ma badania idziesz do urzędu po tablice tymczasowe (biało czerwone na miesiąc i miękki dowód) i wykupujesz OC na miesiąc na wykonanie przeglądu standardowego. Następnie wracasz do urzędu przerejestrowujesz na siebie "na białe" i składasz u ubezpieczyciela wypowiedzenie OC (powołując się na pojazd historyczny). Moim zdaniem inaczej temat nie do ogarnięcia
 4. Musisz posiadać dokument potwierdzający zakup (umowa, faktura itp) bez tego moim zdaniem nie ruszysz. By cokolwiek kombinować legalnie musisz potrafić udowodnić że jesteś właścicielem niestety.
 5. TOM_NIK

  24 miesiące...

  Wojtek Jawa z wózkiem bocznym by rodzinne jeździć wokół komina
 6. TOM_NIK

  24 miesiące...

  Widać ile pracy w to włożyłeś ps te "w trakcie" też są wyczekiwane przez właścicieli 😄 😄 😄
 7. TOM_NIK

  126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?

  Zdjęcia letnie to się nie liczy. Za oknem opady śniegu więc musisz uaktualnić
 8. TOM_NIK

  żólte blachy

  Wcale nie duże bo przecież (teoretycznie) jakoś trzeba te auta weryfikować co kto i jak wpisuje. Teraz i tak jest łatwo bo kiedyś jeszcze opinia rzeczoznawcy była potrzebna. Teraz robisz białą kartę samemu jak jest dobrze zrobiona a auto standardowo spełnia wymogi to tylko kwestia czasu by ogarnąć papiery. Wiem też że na niektórych stacjach diagności nie go końca wiedzą jak te auta sprawdzać na tak zwanym "dożywotnim" badaniu technicznym. W moim przypadku było to standardowe badania diagnostyczne + trochę więcej biurokracji z wypisaniem papierów ale miałem też przygotowane wnioski na badanie które nie są obowiązkowe ale ułatwiają wypisanie wszystkiego. Normalnie te dane powinien sam ustalić diagnosta.
 9. TOM_NIK

  żólte blachy

  Jak tak podchodzisz do tematu to niestety po sprowadzeniu trzeba ogarnąć "białą kartę" i składać wniosek do konserwatora potem badanie techniczne na stacji i wizyta w urzędzie po tablice. Z mojego doświadczenia czas około miesiąca może kilka dni więcej i temat do ogarnięcia. W przypadku auta sprowadzanego będzie trochę zabawy z wypisaniem białej karty więc chyba robił bym to przez rzeczoznawcę, impreza trochę droższa ale dla ciebie prościej bo o nic się nie martwisz. Jako przykład koszty rejestracji na żółte fiata 126: 1. Biała karta - rzeczoznawcza - 560 netto pln (14 dni) - można wykonać samemu 2. Wpis u konserwatora - bezpłatnie (14 dni) 3. badanie diagnostyczne - 160 pln (1 dzień) - wiem ze są miasta gdzie płaci się 300 pln 4. Tablice w wydziale komunikacji UM - 205 pln (czekałem 3 dni bo nie mają na stanie i zamawiają pod konkretny pojazd samochód motocykl itp) Tak to u mnie wyglądało mniej więcej :) Masz pytania pisz na priv
 10. TOM_NIK

  żólte blachy

  Jeżeli auto będzie wpisane do ewidencji zabytków nie do rejestru i w białej karcie nie będziesz mieć wpisane że auto posiada oryginalny lakier w 100% oraz nie planujesz zmieniać jego koloru - to z mojej wiedzy nikt do konserwatora nie występuje. Ten przepis jest trochę martwy. Zachowując przy remoncie kolor i podzespoły zgodnie z modelem nikt o zgody nie występuje. Zakładając oczywiście że auto które przeznaczone jest do remontu jest samo w sobie zgodne z modelem modelem fabrycznym jeżeli chodzi o kompletność zespołów np.: silnik ma taki jaki powinien w danym modelu być. W innym przypadku auto nie rejestrował bym na żółte tylko korzystał ze zniżek na oc jakie daje PZU na kartę automobilklubu, (zakładam że ma powyżej 25 lat) robił remont opłacając OC. Żółte tablice dają Ci możliwość wstrzymania płacenia OC kiedy auto będzie w remoncie i nie będzie użytkowane. A co do remontu i odbudowy tego auta powiem z własnego doświadczenia, że jeżeli nie będziesz robił wszystkiego samemu własnym warsztatem to całkowity koszt takiej operacji może być naprawdę wysoki (zakładając że robisz wszystko zgodnie z zasadami sztuki o nie na prowizorkę by tylko wyglądało). Pytanie na które nie znam odpowiedzi czy auto które jest sprowadzone ze stanów i z góry przeznaczone go remontu trzeba rejestrować? Musi się wypowiedzieć osoba mająca jakieś doświadczenia w tym obszarze bo jeżeli była by taka możliwość zasadnym wydawało by się zarejestrowanie go dopiero przeprowadzeniu remontu.
 11. TOM_NIK

  żólte blachy

  Procentowo Ci nie odpowiem bo nie wiem jak to liczą. Mogę napisać ile płacę przy pełnych normalnych zniżkach: Fiat 126 - 100 pln OC WSK - 34 PLN OC Romet - 14 PLN Do tego należy doliczyć koszt składki automobilklubu. Przy większej ilości pojazdów wychodzi to dobrze
 12. TOM_NIK

  żólte blachy

  Do samego OC nic to nie daje jak masz pojazd powyżej 25 lat zniżka PZU z kartą automobilklubu i tak Ci się należy bez względu na jakim kolorze tablic "białym" czy "żółtym". Wiem bo mam pojazdy na białych i żółtych i przy jednych i drugich zniżka ta sama. Liczy się wiek auta.
 13. TOM_NIK

  żólte blachy

  Teoretycznie w przypadku bardzo nietypowych pojazdów zasada z ustawy nie obowiązuje ale ... Na ten moment 25 lat wiek auta i chyba od 10 nie produkowany model jak się nie mylę. Mają zmienić na wiek 30 lat (niektórzy konserwatorzy już wymagają) bo za dużo współczesnych samochodów zaczęło podchodzić pod zabytek. Wyłączone z tego przepisu są muzea które mogą pojazdy (których są właścicielami) wpisywać do inwentarza i rejestrować na żółte.
 14. TOM_NIK

  żólte blachy

  Niestety był okres że kilka "Muzeów" prowadziło działalność gospodarczą efektem której "przepychali" współczesne samochody na żółte tablice poprzez wpis do inwentarza muzeum. Na szczęście ktoś się połapał i chyba obecnie to zablokowano. Obecnie muzeum na żółte może dać tylko to czego jest właścicielem. Niestety szkoda jaką wyrządzili na drogach zostanie.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.