Jump to content

Wasylek

użytkownik
 • Posts

  3316
 • Joined

 • Last visited

About Wasylek

 • Birthday 03/06/1969

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Warszawa, Polska (niby Europa)
 • Zainteresowania
  Elektronika, fotografia.
 • Car
  DACIA & FSO

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wasylek's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

151

Reputation

 1. Lepiej- nowa Dacia Logan w PL dostępna jest TYLKO z jednym silnikiem TCe100 i tylko w wersji z LPG...
 2. No i właśnie nie zawsze takie niby dogodne do montażu miejsce się sprawdzi- bo często się okazuje, że wycieraczki tam nie sięgają a wtedy w czasie opadów jest dooopa... Również polecam VIOFO A119 V3 z uwagi na dyskretny wygląd i w pełni aktywny tryb parkingowy, przy jednocześnie doskonałej jakości nagrań. A w razie czego i łatwo ją zdjąć, bo wysuwamy tylko urządzenie a kabelek zasilający pozostaje na stałe w podstawie. A w kwocie 500zł ta podstawa będzie jednocześnie odbiornikiem GPS.
 3. Całkowita racja, ale jak już wywołano ten temat, to sobie tak porównujemy 😉 Jak najbardziej, w 100% mechaniczna- solidne pokrętło i cięgna idące do reflektorów. A w tym Springu i tak wygląda to jakoś lepiej niż w innych modelach i pokrętło jest umieszczone chyba bardziej "pod ręką"... Dla porównania- Sandero2: Inna sprawa, że z taką prezencją to i dobrze, że tego cuda właściwie nie widać...
 4. Ale regulację wysokości świecenia reflektorów Matiz miał elektryczną... ba- nawet Tico taką miało :-)
 5. To celowe zubożenie wyposażenia marki Dacia względem Renault, pomimo całkowitej kompatybilności części. Przykład z Sandero- wymieniamy taką manetkę wycieraczek na identyczną, ale z regulacją (np. z Clio) i uaktywniamy odpowiednią opcję w komputerze- działa. Ale fabrycznie dodać tego nie można.
 6. Jak w każdej dotychczasowej Dacii (za wyjątkiem tych dwóch najnowszych modeli- Sandero3 i Logana3). Jak w każdej Dacii- nie ma składanych kluczyków. Ale w wersjach Keyless jest karta. Jak w każdej Dacii...
 7. Nissan/ Renault/ Dacia - wszędzie analogiczne zasady co do "dodatków". Czasami działa to wręcz odwrotnie- np. po zakupie auta Renault przyznawał vouchery na akcesoria dodatkowe (kwotowe- przykładowo na 1000zł) i z takim voucherem w ciągu np. miesiąca można było mieć taki hak czy chlapacze za darmo, choć za ich montaż w ASO już się normalnie płaciło. Ale vouchery pojawiały się np. 2 tygodnie po zakupie samochodu i nie dało się z tego skorzystać na etapie zamawiania czy odbioru.
 8. Jedno i drugie. Mam akurat te VOSTER. W pokojach wszystko ok, w łazience po 5 roku puchnie zarówno ościeżnica przy podłodze, jak i dolna krawędź drzwi w obrębie wycięcia wentylacyjnego. A w przypadku drzwi puchnie wcale nie tylko od strony łazienki 🙂 Dlatego koniecznie dodatkowy lakier na dół a ościeżnice powinno się bezwarunkowo dodatkowo dystansować od podłogi 2-3mm, nie tylko w łazience, zwłaszcza jak podłoga będzie często na mokro sprzątana.
 9. Raczej dziwny... Zwykle jest do wyboru jeden lub kilka modeli haków w ofercie wyposażenia dodatkowego i jest to montowane w ASO. Chlapacze również. Za montaż wyposażenia dodatkowego pobierana jest opłata- taka sama jakbyś przyjechał tym samochodem kiedyś później, już po zakupie. Przy zakupie samochodu można najwyżej negocjować te ceny. Fabryka nie zajmuje się takimi indywidualnymi pierdołami, no chyba, że taki hak czy chlapacze występują od razu w jakimś fabrycznym pakiecie wyposażenia.
 10. Owszem, ale robota ta sama co przy wymianie zaworka a właściwie podwójna, bo dwa gwinty do uszczelnienia 🙂 Sytuacje są bardzo różne i długości zaworków również, czasami króciec z wodą wystaje poza ścianę i wtedy taki krótki zaworek sprawdza się idealnie. Innym razem rura kończy się głęboko pod płytkami. Dobrze, że są różne długości zaworków- ale trzeba dobrać zaworek do sytuacji a to nie wina producenta .
 11. Opcja 1 - przycięcie wypustek Opcja 2 - wymiana zaworka na dłuższy (żadna filozofia) a jeśli ma plastikowy "kurek", to i tak warto dać metalowy, bo zwykłe pękają prędzej czy później Opcja 3, którą polecam - jeżeli nie zamierzasz po praniu każdorazowo zakręcać tego zaworka, dla świętego spokoju dokupić wąż z zabezpieczeniem Aquastop, te węże mają zwykle solidną metalową nakrętkę z wypustkami krótszymi niż te w plastikowych. Jeśli nie podejdzie, to patrz- wcześniejsze opcje...
 12. Normalne, duże indukcje cztero- czy więcej polowe "chodzą" na dwóch fazach. Niektóre nawet na trzech, ale to rzadko. Zazwyczaj jest opcjonalna możliwość podpięcia pod jedną fazę, ale zawsze jest to gorsza opcja, bo nie można uzyskać pełnej mocy. A więc zwykle dajemy dwie fazy pod indukcję a trzecią na piekarnik, czajnik i inne sprzęty o dużym poborze.
 13. Norma zwłaszcza w budynkach o konstrukcji żelbetowej. U Ciebie to na razie są mikropęknięcia 😉 Pęknięcia występują zazwyczaj w ścianach wewnętrznych, rzadziej zewnętrznych. Nie chodzi nawet o osiadanie, ale o minimalne ugięcie stropów pomiędzy słupami nośnymi konstrukcji na początku eksploatacji. Ile czasu? Nie ma reguły- u mnie leci już siódmy rok i cały czas coś tam nowego wychodzi. Przez najstarsze pęknięcia niektórzy mieszkańcy nocą widzą ze swojego mieszkania jak włącza się światło na korytarzu... Większy problem jest gdy trafią się takie pęknięcia w łazience i wszędzie tam, gdzie na ścianach położysz płytki. Położysz duże i z czasem masz pęknięte, właściwie tylko drobna mozaika się obroni. Gość, który kładł u mnie glazurę, ostrzegał, że w takich budynkach to powinno się z tym odczekać z 5 lat albo nastawiać się na szybki remoncik.
 14. Osłona z OBI- tworzywo zielone lub brązowe. Może nie jest szczególnie urodziwa, ale - co ważne- całoroczna, lekka, gęsta, odporna na wiatry. Sprawdzona u mnie- przez 7 lat ciągłego wiszenia wygląd brązowej bez żadnych zmian. W odróżnieniu od wynalazków "trzcinowo-wiklinowych", które ulegają stopniowemu przebarwieniu i rozkładowi na wietrze. RAFFY
 15. O właśnie. Kiedyś pralkę takim odświeżałem- trzymało potem aż do zezłomowania. Emalia zaprawkowa do naprawy wanien i brodzików, z marketu bud.- buteleczka z pędzelkiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.