Jump to content

lessero

użytkownik
 • Content Count

  3722
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  3d 17h 49m 31s

Community Reputation

846 Przezacny kompan

2 Followers

About lessero

 • Rank
  starszy kierowca
 • Birthday 11/18/1978

Profile Information

 • Name
  Lesio
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Oberschlesien SBL
 • Zainteresowania
  Gra w bierki
 • Car
  Meriva B Spark M300

Recent Profile Visitors

1312 profile views
 1. Na etapie budowy, jak chciałem przyłącze, czyli w okolicach 2007 roku po rozmowach z gazownią, odniosłem wrażenie, że są ostatnią ostoją ustroju słusznie minionego... "nie da się, będzie trwało, będzie kosztowało, nie widzi, że jem?!" Może teraz w związku z "polityką klimatyczną" i szeroko pojętą jakością powietrza, szczególnie w "naszym" regionie, zmieniło się podejście do petenta.
 2. Ja byłem przygotowany na koszt przyłącza na ok 7000 zł w związku z kopaniem drogi od sąsiada i rozbudową sieci na moje życzenie. A oni przyłączyli mnie do lajtungu średniego ciśnienia w polach, 10 m ode mnie, a rurka przyłącza leci przez pastwisko Achima. Jeszcze za zgodą do niego łaźili. Potem w cenie ryczałtu jeszcze krzynka postawili i reduktor dali. Ameryka, panie.
 3. Na skosach membrana idzie od strony deskowania dachu, folia paroizolacyjna od strony pomieszczenia poddasza. Pomiędzy nimi wełna. Jak pokrycie dachowe i deskowanie pewne, to membrana chyba zbędna. Membrana dodatkowo zabezpiecza wełnę przed wodą od strony pokrycia dachowego, ale pozwala wilgoci odparować z wełny w razie W. Zawilgocona wełna nie spełnia swojej roli. Poniżej membrana bez deskowania, pod membraną wełna.
 4. Małą korektę wprowadzę. Na Śląsku siecią zawiaduje PSG. Koszt przyłącza [rurka od gazociągu do granic posesji do skrzynki] to faktycznie 1880 zł netto, ale do 15mb Za każdy dodatkowy metr to ok 75 zł netto. Za projekt dałem 600 [z FV] za roboty ziemne i doprowadzenie do kotłowni zgrzewanie, skręcanie, zaciskanie, kierownikowanie, próbę szczelności. [szpadel po mojej stronie] 900 zł Realizacja to około 10 miesięcy.
 5. Obecnie pomykam Atosem z 2000 r. Przez ostatnie 10 lat auto zrobiło 30 000 km. Kupione jako wóz treningowy dla latorośli, tylko latorośl ma pod górkę z egzaminem praktycznym... Zmieniłem olej, pierdłem w oponki i jazda. Z tym że wartość auta to może 2500 zł. Akumulator też musiałem zmienić - kupiłem co mieli pod ręką z "wąskimi biegunami" - bo takie klemy tam były. Nie szukałbym "dziury w całym" na początku. Auto zrobi 2000 km i powie co mu dolega.
 6. Miałem auto koloru prawie czarnego, białe, i teraz mam szaro-brązowe. Czarny najgorszy w pielęgnacji [pył, kurz] Biały wspominam najlepiej i namawiam babę, aby biały wybrała jako następny [elantra], pomimo upierdliwego czyszczenia kropek ze smołu. Obecny kolor "pepperdust" z palety GM jest "bezobsługowy" i najmniej "bruczny" tych jakie miałem.
 7. Wygląda, że jakieś zwierzaki tam harcowały [kuny? Jakieś odchody, przykry zapach?] Przez strop ucieka nawet 30 % ciepła, także koncepcja słuszna. Pod wełnę na stropie/płycie gipsowej układa się na zakładkę folię paroizolacyjną [przeważnie żółtą]. Od strony strychu na wełnę nie daje się folii - wełna musi się wentylować. Dostęp do wełny trzeba zabezpieczyć, bo zwierzaki mogą zrobić spustoszenie. Czyli podłoga z płyt bez żadnej szczeliny. Przy wełnie na skosach dachu inna technika.
 8. Jeżeli właściciel przeboleje brak nadwozia hatchback/liftback to może Hyundai Elantra 2010-2015 1600 MPI
 9. Tam jest mowa o 4,5 l/100 przy 90 km/h 6,0 l/100 km przy 130 km/h W mieście ponoć nie da rady przekroczyć 7 litrów. Dane z Youtuba - nie tylko z polskojęzycznych testów.
 10. To chyba ostatni taki samochód. Atmosferyczna benzyna na pośrednim wtrysku, rozrząd na łańcuchu. 10,5 s do setki chyba ma. Ale inna rzecz mnie zastanawia - ponoć śmieszne ilości paliwa spala - tak śmieszne, że z oferty producent wycofał dizla. Bo spalał podobnie 😀
 11. lessero

  Gaz ziemny

  Na parterze i piętrze (poddasze, skosy) około 185 m2. Parter podłogówka ma utrzymywać 23,5 st.C piętro każdy se ustawia na grzejniku jak chce. Pomieszczenie wzorcowe dla grzejników termostat na 23,5 st.C. Piwnice 90 m2 2 pomieszczenia na 18 stopni 2 na 14 stopni. 2 obiegi z temperaturą zasilania sterowaną pogodowo (jeden obieg z automatycznym ukł. mieszającym) + CWU. Kocioł Vaillant Eco Tec 206/5 + bajery.
 12. lessero

  Gaz ziemny

  Jestem w tej chwili w fazie testowania [od października] instalacji po zmianie paliwa z miału na gaz. Potrzebowałem do ogrzania chałupy 5-6 ton miału klasy 23. Jak wyjdę finansowo - napiszę za rok, ale już widzę, że była to jedna z lepszych inwestycji. Komfort nie do przecenienia. Koszt zmiany kotła + przyłącze + projekty i rury w domu + przeróbka niewielkiej części instalacji - około 24 tyś zł. [Dom 10-letni instalacja nowego typu]
 13. lessero

  Meriva II

  Drzwi są przekombinowane. Spróbujcie wszyscy razem wysiąść pod galerią😁. Zaletą jest pełne otwarcie przednich i tylnych pod kątem 90st. Tylna kanapa masakrycznie niewygodna, siedzisz jak na krześle. Bagażnik taka samo pakowny jak np. stilo 5d. Dużo schowków w aucie. Jako alternatywa zerknij na 500l
 14. Ano z rotacyjną trzeba uważać, bo można tynk z chałupy ściągnąć, abo lakier z auta
 15. Po co jakieś przystawki - dysza rotacyjna i jadziem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.