Jump to content

lessero

użytkownik
 • Content Count

  2511
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2d 5h 36m 21s

2 Followers

About lessero

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 11/18/1978

Profile Information

 • Name
  Lesio
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Oberschlesien SBL
 • Zainteresowania
  Gra w bierki
 • Car
  Meriva B Spark M300

Recent Profile Visitors

880 profile views
 1. Gratulacje, też zawsze z niecierpliwością wyczekiwałem okresu wakacyjnego, aby poszlajać się cały dzień po Czechach lub Słowacji. Niestety, w przeciągu 5 lat ruch znacząco wzrósł a ja trochę podupadłem na zdrowiu i już nie czuję się na siłach prowadzić motocykl. Niemniej kontynuuję wypady w siodełku rowerowym. Czasem po 8 i 12 godzin jazdy. Rower [turystyczny] ma tę niesamowitą zaletę, ze można nim wjechać wszędzie, a jak trzeba to nawet wnieść lub wprowadzić.... No i największa zaleta - w lesie nie ma tłoku.
 2. Jak sterowanie sprzęgłem jest hydrauliczne to obstawiam pompkę przy pedale sprzęgła, ew. wysprzęglik.
 3. Sprężyny też przerabiałem, spalanie mam w normie, od czasu wymiany filtra powietrza i co za tym, demontażem dolotu - pluje błędami poniżej 12 st.C. W upale zgrzypią tylne tuleje. Albo ich osłony gumowe. Generalnie nie mam/nie miałem żadnej poważnej awarii, ale z niecierpliwością wypatruję następcy. Dla mnie jest to auto takie nijakie. A najbardziej wkurzają mnie niepotrzebnie tanie rozwiązania, materiały. Albo kiepskie klipsy, albo przyciski. Ale zawieszenie przednie trzyma się dębowo. W fiacie już dwa razy bym coś dłubał... Opla tyż już nie chca...
 4. Mówiłem, że sprawdzone w praktyce, tylko może zapamiętałem ceny netto. 3 x malowanie zderzaków dla Chevrolet Spark M300 koloru zielony ogórek perła. Auto stało u nich 3 dni za każdym razem. ASO Mucha Mikołów. Ceny z protokołów. Naprawy 2013r. 2015r 2017r
 5. ASO [GM] nie ma na stanie "gotowych zderzaków pod kolor" Maja "surowe", które lakierują. Lakier miesza lakiernie w/g ściśle określonej i strzeżonej receptury . U ciebie będzie szpachlowanie ubytku, matowienie, podkładowanie i lakierowanie całego elementu. Z autem zastępczym ok 1000 - 1200 zł Niestety, jak lakier perłowy metalik to będzie różnica w odcieniu podczas patrzenia w słońcu. Przy takim lakierze znaczenie ma nie tylko mieszanka pigmentów ale i ciśnienie w pistolecie i kąt nakładania lakieru. Inaczej układa się perła i inaczej odbija światło. Nie jest możliwe, aby lakiernik pomalował tak jak robot na linii. Nie bawić sie w cieniowanie - szkoda zachjodu. Przerabiane 3 razy na aucie ślubnej...
 6. Fiat 500 L / 500 X jest bardzo zbliżony wymiarami do Meriva B czy starego Stilo 5D.
 7. Jeszcze wspomnę, że odchylenia wcale nie muszą być duże, aby dawać wibracje tylko przy ponad 100 km/h. Dodatkowo może być efekt nakładania drgań od 2 kół. Dopóki jeździłem na 15", 16" było bezproblemowo. Balon opony dużo amortyzował.
 8. Oczyścić dokładnie piastę i przylgnię felgi. Umyć felgę z syfu. U mnie skończyło się na prostowaniu felg. [225/45/17 na ciśnieniu 2,8]
 9. Nie ma M32. Nie pomnę kodu C .... Z tego co kiedyś czytałem, ta sama co w stilo 1,2, punto 1,2. Ale przyczyna jest ta sama - za mała ilość oleju i niedostateczne smarowanie wałka 5 i 6 biegu, który jest w konstrukcji najwyżej. Absolutnie nie chcę straszyć ale pamiętam 2 wątki na kąciku stila a'propos wymiany/remontu tej skrzyni. Naprawdę, odgrzebuje te informację sprzed kilku lat, także proszę je zweryfikować.
 10. Olej olać. Mnie stilo z tym silnikiem piło od 0,15 do 0,22 l / 1000km. Od 30 tyś do 125 tyś km. Raz w okresie eksploatacji zainteresować się olejem w skrzyni. Zanim 5 i 6 zrobią sie głośniejsze. Skrzypienia fotela nie olewać. Tam trze metal o metal. Potem będzie "pting" i do oparcia się będzie wpadać trochę głębiej. Stilo miało takie ostre krawędzie stelaża, że można było palce stracić. Ja jeszcze zawsze fajkocewkę woziłem na zmianę w bagażniku. Do 125 tyś km poleciały 2.
 11. @alster'owi chodzi o to, aby kamery komunikowały się z rejestratorem po kabelku. A dalsze możliwości zależą od wyboru rejestratora, jego firmware. Bo nie jest problemem zakłócić łączność bezprzewodową.
 12. @maras77 Instalację mam w pełni analogową Jedyny sterownik jaki jest to ten na kotle, który monitoruje temp. kotła i CWU. Sterowanie temp. Podłogi na głowicy przy układzie mieszającym w kotłowni. Zaworu trój i czterodrogowego brak. Cieply powrót zapewnia przelot na drabince w jednej z łazienek. Jeżeli podłoga ma nadprodukcję ciepła to frunie ono do góry i głowice na grzejnikach zamykają grzejniki. Cyrkulacja działa grawitacyjnie. Łazienki w jednym pionie i kuchnia nie dalej jak 3 m od zasobnika CWU. Pompy grzejników i CWU są na powrocie. Pompa do podłogi za układem mieszającym na zasilaniu podłogówki.. Także wiosną i jesienią grawitacyjnie ciśnie do grzejników, bo na zasilaniu rozdzielaczy grzejnikowych nie ma pompy i nic nie zakłóca przepływu. Tylko podłoga kręci. Rzeczy proste są piękne w swej prostocie. 10 lat to hula.
 13. Wiecie co? Tak se siedza, tak se czytom internety, I chyba dochodza do wniosku, że chca wyważać otwarte drzwi. Dyć wspomniany w pierwszych postach Niedzwiedź Condens spełnia zadanie sprzęgła (bo ma pojemność wodną ok. 80 l) i rozwiązuje problem z przepływami, bo sam (z tego co mi się wydaje, co poczytałem) nie ma wbudowanej pompy. Wpina się go i istniejącą instalację i ... tyle.
 14. Co działa nie tak jak sobie myślałeś? Czy może dodatkowe straty na wymienniku jakim jest sprzęgło? U mnie pomysł ze sprzęgłem wykiełkował po tym jak majster zobaczył trzy obiegówki i powiedział, że to fajnie chodzi z kotłem węglowym, który jest dużym buforem, przy kotle gazowym możne być rożnie, tym bardziej, że najprawdopodobniej sumy przypływów będą zakłócone i pompa kotła gazowego "będzie gwałcona przez pozostałe obiegówki". Zasobnik CWU mam płaszczowy wiszący Galmet 140 l. Wiem, że ciulaty do pieca gazowego, ale... Chciałbym go zostawić, bo wymieniałem go w 2018 r, bo stary skorodował po 9 latach.. Jak go odepnę od zasilania to skoroduje. No i kosztował z 800zł. Gupio wywalać 800 zł. A jak go wymieniałem, to nie było jeszcze tematu zmiany kotłowni. Po paru latach mogę zrobić jakiś upgrade
 15. Uaktualnienie. Umowa o przyłączenie spisana. wersja optymistyczna jest taka, że do 30 lipca będzie stała skrzynka z kurkiem gotowym do odkręcenia. Od tej daty ja mam 90 dni, aby zakończyć instalację odbiorczą i przygotować się na odbiór gazu. Przyjechał tez fachman i zerkną na to co mam w kotłowni. I tu pojawiła się nowa koncepcja. Bo majster stwierdził, że nie mam starej instalacji [wszystko w plastikach]. W związku z tym, ze funkcjonują u mnie 3 obiegi na trzech pompach [zasobnik CWO, grzejniki, podłogówka] Majster stwierdził, że aby to miało rece i nogi, wrzuciłby kocioł wiszący, ale pospinał wszystkie obiegi przez sprzęgło hydrauliczne. @Teres @bergerac, @Joki Co wy na to?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.