Jump to content

swienty

użytkownik
 • Content Count

  4173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Time Online

  7d 6h 44m 31s

About swienty

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 05/13/1988

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Car
  diesel, diesel, diesel :)

Recent Profile Visitors

1824 profile views
 1. Golf VII 1.6 tdi skrzynia 5biegów: 2500 obrotów przy 140km/h, 3000obr przy 160.
 2. Rozumiem że wtedy już nie muszę kombinować z tą szerokością 2.55? Oznakowanie wystającego ładunku to zupełnie inny temat, i nie bierzmy go pod uwagę.
 3. Nie porównuj rozwiązania zaprojektowanego przez sztab inżynierów, do rzeźby wykonanej przez Janusza motoryzacji, nie popartej żadnymi badaniami oraz wyliczeniami. No bez jaj.
 4. Moim zdaniem zdecydowanie dystanse. Śrub pływających nigdy nie założyłbym do swojego auta, zalatuje rzeźbą.
 5. A niby jak na drodze inspektor stwierdzi że na dokręcony profil nie mam homologacji? Żadnych dokumentów do zabudowy nie ma, na tabliczce też nie ma wymiarów. To nie jest samochód osobowy, przypominam że tutaj osobno kupuje się podwozie, a osobno zabudowę. Jedyne na co są dokumenty to platformy załadowcze.
 6. No i właśnie nie wiem czy należy dokręcić jakoś profil żeby przyczepa miała ten wymiar 2.55, wymagana jest homologacja na poszerzenie, czy może mając zezwolenie można to olać i przyczepa może mieć spokojnie 2.45 - 2.50m. Pytanie bardziej do praktyków.
 7. No właśnie raczej nie max 2.55, tylko równo 2.55. Mając 2.45 szerokości można wieźć ładunek max 2.55 szeroki. Najlepiej chyba załatwić zezwolenie III kategorii i latać, ważne rok, groszowe sprawy.
 8. Na jednym aucie mam dokręcony profil aluminiowy w który wchodzą listwy boczne, i powinien mieć 2.55. Może w ten sposób to rozwiązać?
 9. Zastanawiam się nad zakupem kolejnej ciężarówki, tym razem cały zestaw ma być platformą. Wybór w używkach jest niewielki, dlatego wolałbym kupić całość z plandeką, i zdjąć stelaż. Dobrze rozumiem poniższy przepis? Żeby przewozić ładunek o szerokości 3 metry, muszę mieć przyczepę o szerokości dokładnie 2.55? I teraz tak, jeśli będę miał szerokość poniżej 2.55, to wystarczy dokręcić jakieś elementy stałe (światła ani elementy gumowe się nie liczą), czy muszę odstawić do producenta na przeróbkę i zmianę homologacji? Jest w ogóle coś takiego zapisane w homologacji? U nas na forum raczej mało kto siedzi w gabarytach, no ale może jednak. 6. Ładunek wystający poza płaszczyzny obrysu pojazdu może być na nim umieszczony tylko przy zachowaniu następujących warunków: 1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na odległość większą niż 23 cm; @fred77
 10. Mam Golfa z takim silnikiem, tylko chyba nowszym bo 2016 rok i 110KM. Silnik trochę słaby, i jak trochę spadnie mi liczba punktów karnych to pójdzie na program. Spalanie fajne, ostatnio wracałem z Niemiec w 3 osoby, gniotlem go max, gdzie się dało to cegła na gaz a spalanie wyszło 6.4. Na co dzień często widuje wynik poniżej 5 litrów, ale jeżdżę max 10-15km/h powyżej limitu. Przebieg 110 ale czy coś było robione z silnikiem tego nie wiem, w serwisie tylko wpisy że standardowych wymian: oleje, filtry, klocki.
 11. Standardowe radio, ale z jego poziomu ustawia się czujniki i wiele innych pierdół. Wersja biedak. 😭
 12. Proste rozwiązanie, ale jak widać także skuteczne.
 13. Nie pokazuje ciśnienia poszczególnego koła, wywala tylko błąd które z kół należy sprawdzić. Ale i tak się naprawiło bo ostatnio dopompowałem tylko to koło z zapasu, teraz przeleciałem jednym kompresorem wszystkie 4 i błąd wziął i znik.
 14. Tak ale nic to nie daje, caly czas coś mu nie pasuje z tym kołem.
 15. Uszkodziła mi się tak, sama opona w Golfiku. Założyłem zapas, ciśnienie jest takie jak w innych kołach ale komp pokazuje info żeby sprawdzić te koło które założyłem. Działa to na podstawie czujników ABS, czy jakoś inaczej jest to rozwiązane? Pacjent to Golf VII '16
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.