Jump to content

swienty

użytkownik
 • Content Count

  19089
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3
 • Time Online

  16d 10h 10m 20s

Everything posted by swienty

 1. Wszystko okazało się jasne. Hałasują łożyska, a dodatkowo przy zapiętym 3 biegu coś przekazuje. Napęd. Silnik pójdzie do rozebrania, zobaczymy co tam się stało. Chodzi o Kymco Stryker więc chiniol, ale trochę lepszy. Edit: przeskakuje
 2. Mały OT,. Od czasu jak założyłem tuleje wahacza Lemforder do Alhambry, i po tygodniu musiałem je wymieniać bo były strasznie miękkie i skrzypiały jak stary tapczan, nie kupuję żadnych części na allegro.
 3. A to ja woziłem Corsy C z Niemiec a diagnosta zawsze mówił: na przeglądzie był pan z innym oparciem seryjnie szły bez zagłówków i w Niemczech ok, u nas nie ok
 4. Ale przecież nikt nie wynajmie auta na gębę. W tym nie jest żaden problem. Nie jestem w branży od dzisiaj, wynajmowałem już swój sprzęt, jak i wielokrotnie brałem auta od kogoś. Wiem kto i na co zwraca uwagę. Kwestia umowy to temat który możemy na razie odpuścić. Ale to tak samo pewnie u Ciebie jak i u mnie, na pewno masz klientów na których masz totalnie wywalone bo jest z nimi więcej problemów niż zysku. Bardziej się boję o przywłaszczenie na które, z tego co wiem, nie obowiązuje autocasco. Były już takie problemy na różnych grupach. Sprawdzasz gościa, papiery ok, wynajmujesz, auto ginie, osoba nieuchwytna. Kradzieży nie ma, bo przecież świadomie przekazałem kwity i klucze, jest przywłaszczenie. To jest sprawa która najbardziej mnie martwi i przeraża.
 5. Jak ktoś nie zna to polecam obejrzeć
 6. Chodzi mi po głowie wzięcie auta w leasing i wrzucenie go pod wynajem na pewno czasem bym go wykorzystał u siebie, a coś jeszcze dorobi na wynajmie. Jak do tego podejść? Wypożyczalnie mają auta w leasing, i po tym okresie oddają i biorą nowe. Kwestia OC/AC - czy leasing zawsze bierze pod uwagę moje zniżki? W przypadku ewentualnej kolizji, będzie to widniało na moim koncie? Jak szukałem używki to w Master1 można było wziąć auto z gwarancją stałej ceny polisy, nawet przy kolizji. Co z uszkodzeniami pojazdu przy zwrocie? Za każdą ryskę trzeba zapłacić? Czy są firmy leasingowe które mniej rygorystycznie do tego podchodzą? Rozumiem że przy zwrocie auta trzeba dokładnie je obejrzeć i w razie uszkodzenia potrącić klientowi jakąś kasę z wpłaconej kaucji? Cena nówki to ok 90 klocków, tak na 2 lata to pewnie rata wyjdzie ok 1.8kzł netto. Auta na wynajmie nie mają łatwo więc na dłużej nie ma sensu tego brać. Kolejna rzecz to co z przywłaszczeniem, wynajmuje komuś auto, a ono znika... Ubezpiecza ktoś od tego? @AkuQ i inni do tablicy
 7. U siebie już 2 razy składałem na starych śrubach + 3 raz fabryka i jest ok. Olałem bo nowe śruby to ponad 2 klocki
 8. Od czegoś trzeba zacząć
 9. Moja odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: NIE. Pojazd bez zagłówków nie przejdzie także badania technicznego. Ale to, czy komuś będzie się chciało o coś takiego zabierać dowód, to inna sprawa A po trzecie, primo ultimo wrzuć zagłówki do auta i problem z głowy, w razie problemu udasz głupa i założysz. Trafisz na służbistę to w najgorszym wypadku odholuje Ci auto albo skieruje do ASO gdzie założą Ci nowe. Osobiście, jeśli na prawdę przeszkadzają, woziłbym w aucie w razie 'W'.
 10. Mam motorek 125 na oku, właściciel twierdzi że przy zmianie biegów jest jakiś hałas, stukot ale nie potrafi dokładnie określić co to za dźwięk. Skrzynia ma tyko 2 tarcze sprzęgłowe. Dzieje się to tylko na 1/2/3 biegu, na 4/5 jest spokój. Wiem że zdalnie nie ocenimy, ale może ktoś będzie miał jakieś podejrzenia. Nie jest to zgrzyt, bo wtedy wiadomo - synchronizatory, o ile są, bo przyznam szczerze zupełnie nie znam budowy skrzyni biegów w motocyklu. Czy jest szansa że jedna tarcza jest od niskich biegów, a druga od wysokich?
 11. Po prostu normalnie pytam, bo widzę że ceny niektórych używek są wzięte z kosmosu. Miałem w ub. roku oferty na 3-letnie Astry K w podobnej cenie, z dieslem 1.6 oraz nówki za ok 68 tys.
 12. Cena kosmiczna jak za taką używkę. Ile te auto kosztowało jako nowe?
 13. 35 przez telefon. Po oględzinach wyjdzie 26. edit: a tak przy okazji, nie przesadziłeś trochę z tą ceną? 4-letni opel z nalotem 100kkm za 45 klocków?
 14. Terenówka też fajna rzecz, ale to już chyba o wiele większe koszty
 15. Bierz, jak masz jakieś fajne miejscówki to może uda się razem polatać mam odpowiedni pojazd do transportu takiego quada
 16. A co masz na oku? Mi by wystarczyło coś jak powyżej, ale z silnikiem 250. Fajne bo można polatać i na asfalcie, i po polach, a ujeżdżania w ciężkim terenie nie planuję.
 17. Nadwozia mają z reguły 250 - 255cm szerokości zewnętrznej, więc może być ciężko.
 18. Mam ten sam dylemat... I nie wiem Quad czy enduro, quad czy enduro, i tak w kółko...
 19. swienty

  Amortyzatory

  Tyle tylko że jeden z nich był mokry
 20. swienty

  Amortyzatory

  Wytargałem dzisiaj z auta amorki, dopiero jutro dostanę nowe. Jak wcisnę trzpień do końca, to ciężko go wyciągnąć. Wcisnąć o wiele łatwiej. Ale zostają w takiej pozycji jak je ustawię, same się ani nie wysuwają, ani nie chowają. Złomy?
 21. To nawet nie w tym rzecz, bo zawsze można gdzieś dalej wyskoczyć żeby kupić. Tylko na tą chwilę nie bardzo wiem kto ma taki sprzęt, a samemu na pewno nie będę jeździł.
 22. Miałem przez chwilę TDR125, ale pozbyłem się tego zanim zacząłem jeździć
 23. Szukam pomysłu na zabawkę, jazda po asfalcie nie bardzo mnie jara ale po polach i górkach bym polatał tylko że nie znam nikogo kto ma taki sprzęt Miałbym czym to wozić w teren w razie potrzeby. Nie mam za wielkiego doświadczenia na motorku ale ile trzeba przeznaczyć na jakiś budżetowy sprzęt na początek? Ma być coś taniego, tak no nie wiem z 6-8k żeby wyszło po przygotowaniu do jazdy. Jeden, jedyny warunek to wtrysk, nie chcę mieć nic wspólnego z gaźnikiem. Czy są takie które mają homologację drogową, czy raczej takie nie występują? @Cinek i inni
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.