Jump to content

grogi

użytkownik
 • Content Count

  11879
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  3d 16h 48m 47s

6 Followers

About grogi

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 10/04/1982

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Korek na wyspie
 • Car
  Autobus...

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ano takie, że w przypadku sądu masz podparcie, że nikt podstępnie niczego nie zatajał. Że profesjonalista niczego się nie dopatrzył. Nic nie jest definitywne, ale "taki papier" zwiększa szansę pozytywnego rozwiązania w wypadku sprawy bądź samej jej groźby.
 2. Nie żebym się czepiał, ale się czepiam Dokument jest tylko fizyczną reprezentacją jakiegoś stanu prawnego. Stan prawny można zmienić - starosta czy burmistrz może cofnąć uprawnienia do kierowania pojazdem czy dopuszczenie pojazdu do ruchu. Ale dokumentu wirtualnie się nie da zatrzymać.
 3. A to bardzo dobrze jak naprawi... Bo jak naprawi, to zniszczył materiał dla biegłego...
 4. Odpowiedzialny za stan techniczny pojazdu jest zawsze kierujący, w tym wypadku dodatkowo o tym stanie pisemnie za pokwitowaniem poinformowany.
 5. Jest jednak odrobinę inaczej... Od zmienienia jakości oleju nie zmienia się przecież ilość przez silnik produkowanych, a następnie przez olej wychwytywanych śmieci. Sprawa jest bardzo prosta - zmieniasz olej trzy razy częściej, to statystycznie masz olej zanieczyszczony o 67% mniej. Z punktu widzenia silnika, wolałbym lać jakiś prosty, półsyntetyczny olej co 10kkm niż super syntetyk co 30kkm. Sprawa się niestety komplikuje w dieslach - bo tutaj taniego oleju lać też niezbyt można: od niewłaściwego oleju DPF szybko klęknie.
 6. Używam tradycyjnej kszynki...
 7. Na autostradzie to ja tak małe ruchy kierownicą wykonuje, że ProCeed ciągle brzęczały że mam ręce na kierownicę położyć... A one już tam są, musiałem sztucznie kierownicą bujnąć od czasu do czasu... Wnerwiajace strasznie.
 8. grogi

  CEPIK policja i PJ

  Zatrzymuje DOKUMENT potwierdzający uprawniania. Tak samo jak złodziej zabierający Ci na ulicy portfel. Z ta drobna różnica, że Policjant dodatkowo powinien wypełnić papiery i pod normować organ wydający o zaistniałej sytuacji.
 9. grogi

  Fotelik Samochodowy

  Jak w foteliku może się coś popsuć, to to fotelik do niczego.
 10. grogi

  Fotelik Samochodowy

  Jak koniecznie chcesz odwracany (po co?!), to Britax Two Way Elite... Ja bym wybrał jednak Britax Max-Way Plus - to chyba najbardziej kompaktowy fotelik ERF.
 11. Zamordyzm to może nie, ale zupełnie niepotrzebna uciążliwość. Chyba każdy handlarz samochodami... 😄 Jeśli dobrze pamiętam, to podatku od dochodu (nie przychodu) nie płacisz jeśli pieniądze użyjesz do kupienia kolejnej nieruchomości. Zatem jeśli plany Ci się zmieniły i się przeprowadzasz, to problemu nie ma. Jeśli spekulujesz - spekulacja niczego nie produkuje - to płać. Krzywda Ci się nie dzieje - płacisz przecież tylko od dochodu, nie przychodu... Z dwóch powodów. Po pierwsze mają technologię, know how i środki produkcji do produkcji kosztownych rzeczy niskim nakładem pracy. A po drugie, mają tanią siłę roboczą, która zgadza się na nich robić... Podatki dla ludzi powinny być proste i przejrzyste. PCC raz, że nie jest przejrzysty (bo często płaci się od wyimaginowanej kwoty). Jest za to upierdliwy.
 12. Immobilizer nie potrzebuje baterii w kluczyku. Układ jest zwykle wzbudzany indukcyjnie, podobnie jak np. zbliżeniowa karta płatnicza...
 13. A jak masz zintegrowany alarm?!
 14. O takiej samej jak masz u siebie. Szarpie? Kangury robi?
 15. A co to za różnica? Nie rumakuj, to nie będziesz miał takich dylematów.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.