Jump to content

grogi

użytkownik
 • Content Count

  11717
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  3d 5h 11m 43s

6 Followers

About grogi

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 10/04/1982

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Korek na wyspie
 • Car
  Autobus...

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czyli zaraz bańka pęknie...
 2. Czyli 5k na rok, za jeżdżenie większym i dużo bezpieczniejszym autem...?
 3. Nokiany zawsze są bardziej zimowe niż inne całoroczne.
 4. Dla mne najistotniejsze jest kto kogo prosił... jeśli idę do kolegi i pożyczam jego furę, bo do mojej np. lodówka nie wejdzie, to należy wrak odkupić, zezłomować, zapłacić ile tam sobie wyliczył i niniejszym sprawę zamknąć. Jeśli to kolega prosił, to należy delikwenta pogonić i uświadomić, że sprawą powinna zająć się prokuratura z paragrafu 160) § 1. KK.
 5. grogi

  Start-stop

  Wirnik od strony sprężarki jest cały czas obciążony i pompuje. Wystarczy chwila - naprawdę kilka sekund - braku ciśnienia po stronie turbiny, żeby cale ustrojstwo się zatrzymało. W całej magii dbania o turbo ważna jest właśnie temperatura. Nie robi ona wrażenia na materiale z którego jest zrobiona, bo ten wytrzymuje bez problemu, ale dla oleju. Jak mamy gorącą turbosprężarkę i obieg oleju, który nagle zostaje zatrzymany, to olej uwięziony dookoła wirnika błyskawicznie się nagrzewa i zaczyna gotować. W cienkich kanalikach tworzą się osady wytrącone z przegrzanego oleju. Efekty nietrudno sobie wyobrazić. Jeśli cyrkulacja oleju jest podtrzymana przez dodatkowa elektryczna pompę, to problem nie istnieje.
 6. grogi

  Start-stop

  Oficjalnie na stałe się nie da wylaczyc, bo by to istotnie wpłynęło na parametry homologacji. Pamiętam że chyba @Kalkstein walczyl z flotą VAGow właśnie....
 7. Sezonowe w takim ukladzie. No chyba że masz problem z przechowywaniem.
 8. Jak zużyjesz opony sezonowe zanim rozlecą się że starości, to bierz lato/zima. Jak przebiegi niewielkie, to Nokiany całoroczne dadzą radę.
 9. Ale diler przecież na sprzedaży auta to nie zarabia jakiś kokosów, a na obsłudze serwisowej. A punkty serwisowe będą tak jak były.
 10. Dla mnie zaletą jest gigantyczna: nie musze iść ze stealerem gadać i negocjować gębą. Cena jest znana, podoba się to biorę. Jest przejrzyście, a jak będzie konkurencja między markmi, to i ceny będą bardzo dobre.
 11. Otwórz to. Swoja droga, wiecie jak zwykle wygląda badanie przesiewowe na bagnach? Policjant świcie latarka w oczy i obserwuje szybkość reakcji na bodziec. Dopiero potem dmuchanie...
 12. Zgasić zdalnie nie można, zbyt duże ryzyko zrobienia komus krzywdy. Można uniemożliwić uruchomienie.
 13. No zaraz... Albo to zużycie normatywne - i podpada pod normalna obsługę serwisową - albo nie jest to zużycie eksploatacyjne - i wtedy podpada pod gwarancję. Niezła ekwilibrystyka musiała być, żeby się z tego wyłgać...
 14. Nie jeśli po pierwszej weryfikacji kolejne już na dany numer nie przechodzą...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.