Jump to content

andres

użytkownik
 • Posts

  636
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  CK/BCN/SNC
 • Zainteresowania
  los traveles

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

andres's Achievements

wyciszony kierowca

wyciszony kierowca (10/19)

56

Reputation

 1. Zmiana spec ustawie o zwalczaniu wirusa
 2. aktualnie oryginalnie siedzi szyba Automotiw, czyli chyba Pilklinton, po wymianie nie musi mieć napisu Toyota natomiast nordglassa nie chcę gdyż zbyt dużo negatywnych opinii jest o jakość ich szyb. A ASO dlatego że na szybie jest pełno czujników i nie chciałbym żeby jakiś Mietek źle to skalibrował i były problemy z gwarancją.
 3. tak Pan z ASO wskazał a i opiekun szkody od ubezpieczyciela też taką drogę wskazał, że najpierw musi być ich kosztorys Aktualnie dokumenty w ASO podpisane, szyba zamówiona, mają już z ubezpieczycielem się dochodzić. Zobaczymy.
 4. Cytuj 6. Wymiana szyby dokonywana jest przy użyciu szyb fabrycznie nowych posiadających atesty, certyfikaty i homologacje regulowane przepisami prawa, o tych samych parametrach technicznych, co szyba podlegająca wymianie. Szyby te nie są szybami oryginalnymi danej marki pojazdu. Czyli ciężko będzie podważyć kosztorys ubezpieczyciela, a różnice w cenie z ASO na org. częściach musze pokryć sam ?
 5. Taka sytuacja spotkała mnie, że jadąc autostradą kamień uszkodził szybę przednią. Kwalifikuje się tylko do wymiany, wymiana z AC ( warta, brak osobnego ubezpieczenia szyb) Samochód nowy zakupiony parę miesięcy temu z pełną gwarancją itd. Po zgłoszonej szkodzie tego samego dnia telefon od Pani z firmy nordglass, że w imieniu warty wyceniona szkodę na kwotę 2300 zł i że chcą się umówić na wymianę. Nie zgodziłem się informując, że ze względu gwarancje itp. interesuje mnie tylko wymiana w ASO Toyota i rozliczenie bezgotówkowe. Następnie warta po kilku dniach przesłała kosztorys ( na podstawie wysłanych przeze mnie zdjęć) z którego wynika że koszt brutto całości to 1930 zł. Dlaczego taka różnica i pierwszy kontakt był jak rozumiem handlem danymi i łapaniem klienta?! Ponieważ pierwszy raz będę usuwał jakąkolwiek szkodę na ubezpieczenie proszę o informacje jak dalej postępować, na co uważać i jak rozliczać. Jak rozumiem teraz zwracam się do ASO i oni robią swój kosztorys ( AO nie ma umowy z wartą) a dochodzenie się ewentualnych różnic w cenie spoczywa na mnie ?
 6. W nawiązaniu do wątku czy warto kupować 1-2 latki. Jest sobie takie ogłoszenie : Kielce https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-1-8-147km-salon-polska-grudzien-2015-gwarancja-fabryczna-fv23-ID6yWvV1.html#xtor=SEC-8 z opisu i rozmowy samochód serwisowany, bez napraw lakierniczych, historia serwisowa jak w opisie. Jednak na pytanie czy można obejrzeć - to trzeba się umówić bo kuzyn jeździ, gdzieś... i jest drugie ogłoszenie, identyczne: Białystok https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-avensis-1-8-147km-salon-polska-grudzien-2015-gwarancja-fabryczna-fv23-ID6yX16j.html#xtor=SEC-8 wg mnie wygląda na ten sam samochód. Generalnie wykupiony odkupiony od firmy lesingowej. Cena nowego dziś w salonie to ok 83 tys. brutto ( ile można utargować w Toyocie? ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat? ) I tak się zastanawiam, czy warto używkę, czy może poczekać jeszcze na jakąś wyprzedaż salonową? Czy na temat tego konkretnego egzemplarza ktoś na podstawie zdjęć może coś wywróżyć ?
 7. Obiekt wolnostojacy może przylegac do innego budynku, musi posiadac wlasny fundament, ściany.wystarcz szczelina dylatacyjna. Sytuowanie w granicy wymaga wykonania sciany odzielenia pozarowego jak również zgody na takie sytuowanie w mpzp. Do lektury: warunki jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
 8. Stoję przed dylematem zakupu nowych letnich opon i czy te opony są warte zakupu? Czy może coś w tej cenie ( 4 opony ok 800 zł) można znaleźć coś lepszego ? A może tańsze w okolicach 700 ( na portalach internetowych) jakieś Nokian , Hancook , Fulda ?
 9. jw. może ktoś miał do czynienia właśnie z regulacją drzwi wejściowe wewnątrz klatkowych (antywłamaniowe) porta DT-PW CZNR? Generalnie drzwi zawieszone na 3 zawiasach, brak imbusów regulacyjnych, na każdym zawiasie od góry i dołu śruba pod którą brak jakiś elementów regulacyjnych. Trzeba zdjąć skrzydło żeby dopiero móc wyregulować ? Lewa górna krawędź skrzydła ociera o ościeżnice.
 10. kupowałem i montowałem kiedyś podobny - chiński zestaw z allegro. Był w zasadzie bezproblemowy, prosty montaż ( choć to pewnie zależy od samochodu) ja w astrze F. Służył 6 lat do sprzedaży auta. Jedyny problem jaki się pojawił to raz przetarty kabelek pomiędzy drzwiami tylnymi a nadwoziem. po wymianie fragmentu przewodu i zabezpieczeniu dodatkową przelotką działało bezproblemowo.
 11. Mało prawdopodobne żeby podtopienie było powodem. Oglądałem kiedyś seicento z tak wyglądającą komorą silnika, powodem było to że samochód należał do pracownika służby drogowej, który go parkował w magazynie, w którym przechowywało się sól drogową i przygotowywało solankę Co do to topielców to miałem astrę, która w 97' we Wrocławiu nurkowała po dach przez 24h ( wody powodziowe). Samochód i wszystkie elementy po wyczyszczeniu przez wiele lat wyglądały jak nowe bez śladów korozji.
 12. czy tulejkę taką jak na foto da się jakoś zdobyć tzn kupić, dorobić ? Jest to element lampy stojącej który łączy metalowe rury (sztyce) wykonany z jakieśc żeliwa chyba, ale zamiennie móglby to być inny materiał. U producenta lampy niosiągalne z uwagi na upływ lat.
 13. Sprzedam swoją astrę cena 4900 zł - do negocjacji. więcej info: OGLOSZENIE
 14. trzeba zdjąć cała tapicerkę z drzwi. Przy wprawie zajmuje to w sumie 2 minuty. Od razu warto sobie przygotować jakiś zamiennik na folie która jest pod spodem i zapobiega wsiąkaniu wody. Na stronie klubowej jest b. dobry manual co i jak.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.