Jump to content

krowka

użytkownik
 • Content Count

  986
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  14h 58m 43s

About krowka

 • Rank
  kierowca
 • Birthday 09/18/1978

Profile Information

 • Name
  Marek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Toruń, Polska
 • Zainteresowania
  Programowanie, giercowanie, motoryzacja (kolejność przypadkowa)
 • Car
  FIAT 500X, FIAT Grande Punto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. krowka

  Docieranie auta

  Zależy od auta, a dokładniej skrzyni i silnika. GP ma przy 3tyś około 95km/h, pinceta prawie 140km/h Ehhh Te same obroty, a prędkości zupełnie różne. Co do mitów, to o prędkościach i obrotach - nigdzie takich zapisów w instrukcjach aut różnych marek nie widziałem.
 2. krowka

  Docieranie auta

  Nie wiem co to było za auto i silnik, ale w moich olej był bez dodatków po 15tyś, korki magnetyczne bez doklejonego badziewia. Oba auta mam za swoje i dla siebie, do tego na minimum 8 lat, z czego jeden już ten wiek o 4 lata przekroczył (tak zły egzemplarz, że nikt nie kupi, do tego przekroczył granicę szrotu, czyli 200tyś.km ) Jeżeli ktos czuje potrzebę szybkiej zmiany oleju, to niech zmienia, gorzej nie będzie.
 3. krowka

  Docieranie auta

  W tych, które ja czytałem i mam, nic na ten temat nie ma. W przypadku GP w serwisowej pierwsza wymiana po 30tyś, jak i następne , w 500X po 15tyś jako zalecana. Zapomniałeś jeszcze, że trzeba filtr oleju wymienić Co do kosztów oleju, zależy co kto leje, jaka jest pojemność układu, ale ogólnie przy kwocie nowego auta to fakt, nieistotne. Ja jeździłem jak napisałem, przez pierwsze 2tyś. oba bez pałowania, zmienny zakres obrotów, MultiAir maks na 3tyś. obr, 1.4 8V na 3,5tyś, jazda mieszana. Silnik 1.4 8V przy 212tyś. ma się bardzo dobrze, dużego spalania brak, oleju bierze tyle samo jak na początku, około 0,5-1l na 15tyś - zależy jak się ciśnie po gazie, znaczy jak teraz żona ciśnie. W MultiAir padła turbina, ale nie od stylu jazdy, oś wastegate przy 42tyś
 4. krowka

  Docieranie auta

  Brednie dla siebie zachowaj.
 5. krowka

  Docieranie auta

  Jeździć normalnie, bez przeciążania, bez piłowania, w zmiennym zakresie obrotów.
 6. krowka

  Docieranie auta

  Rozumiem, że "Twoje" było? Czyjeś to V-max osiągnie, żaden krawężnik, czy dziura, nie stanowi przeszkody.
 7. krowka

  Docieranie auta

  Po co? Bo film Łysego się obejrzało? Proponuję od razu przed odbiorem, przecież ktoś już go katował jeżdżąc po platformach kolejowych, placach, lorach... - uwaga, sarkazm.
 8. Mogłeś zachować się kulturalnie, ale nie, musiałeś psychoanalizę wykonać, a teraz jakieś pretensje 😉 Co do zaśmiecania. Ja zaśmieciłem? Ja pisałem niezgodnie z tematem? Ja zaglądałem do czyjegoś wora ze złotem, tudzież o tym, że mój FIAT "wszystko ma"? Co to ma do rzeczy? Gdyby nie usunięto subforum 500, to bym tam informację umieścił. Do tego ta informacja przyda się kilku osobom. Przynajmniej mam konkretną wiedzę techniczną, którą mogę przekazać. Ty nic nie wniosłeś, poza bałaganem.
 9. krowka

  VW rdzewieje

  Pojadę klasykiem forumowych"mędrców" - eksploatacja - bez urazy Tylko ciekawi brak ich obecności.
 10. Czy ja mam problem? Przejściową niedogodność, która czasem się odezwie. W ciągu ostatnich 1000km tylko kilka lagów bez ograniczenia mocy.
 11. Fiat na wyświetlaczu kodów nie wyświetla. Wyciąga się Witechem 2, AlfaOBD, albo MultiEcuScanem. Jak już pisałem, gdy oś jest w stanie bardziej zużytym włącza się Check. Kody błędów i cała reszta. Od tego mam pełną dokumentację techniczną. Fora mi osobiście potrzebne w tym przypadku są po to, żeby napisać ludziom o co biega i co mają robić. Na razie jestem szósty, co ciekawe masówki nie ma. Zgadza się, szczególnie, że mają na to Service News. Jako odpowiedź zacytuję Dopowiem bardziej zrozumiale. To, że ECU wtedy nie ograniczy mocy jest zdarzeniem pewnym, inaczej, prawdopodobieństwo kagańca jest równe 0. W przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę tym autem i mam jednak większą wiedzę w temacie, w zachowaniu itd. Leniom nie odpowiadam. Google Twoim przyjacielem, jeżeli jesteś ciekawy, to na pierwszym lepszym zdjęciu komory zobaczysz gdzie jest. Do Twojego worka zaglądam? Licz swoje, nie moje!
 12. Wszystko w porządku? Wygląda, że na synapsach masz zwory. Napij się wody. Wolę moją chorobę, Twojej nie chcę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.