Jump to content

krowka

użytkownik
 • Posts

  1156
 • Joined

 • Last visited

About krowka

 • Birthday 09/18/1978

Profile Information

 • Name
  Marek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Toruń, Polska
 • Zainteresowania
  Programowanie, giercowanie, motoryzacja (kolejność przypadkowa)
 • Car
  FIAT 500X, FIAT Grande Punto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

krowka's Achievements

kierowca

kierowca (12/19)

244

Reputation

 1. Wzmacniany oznacza, że ma większą wydajność A, zamiast np. 120A ma 150A jak u mnie, do tego większy akumulator. Jedyne z czym trafiłeś, to że w opcji. Cóż, cykl "nie znam się, ale wypowiem się" ma się bardzo dobrze.
 2. Nie musisz tłumaczyć się na forum dlaczego nie jeździsz super wypasem, trzymanym maksymalnie 2 lata od nowości
 3. A to dlaczego nie działa według Ciebie?
 4. Nokian WR D4 185/65 R15 i Dunlop Winter Sport 5 215/55 R17 98V (XL). Występuje jeszcze ten Dunlop w wersji bez XL, jest głośniejszy o 2dB, czyli znacząco, i ma gorsze parametry, według etykiety, na mokrym.
 5. ECU żarowych dla PTC nie odłączy, za to Body postara się o wyłączenie/zredukowanie PTC (to miałem na myśli). Ale nurtuje mnie jedna sprawa. Świece żarowe grzeją po odpaleniu silnika? Jeździłem kilkoma gnojowozami i tam odpalałem silnik dopiero po wyłączeniu kontrolki świec żarowych. Po odpaleniu kontrolka nie była włączona.
 6. @bochumilmasz możliwość zalogowania chwili uruchamiania/wyłączania grzałek PTC i świec? Może być tak, że napięcie faluje, bo po spadku odłącza prądożerne urządzenia, a po podniesieniu napięcia ponownie włącza. Tego typu chwilowy spadek występuje np. w GP 1.4 8V po włączeniu wiatraka chłodnicy, widać przez chwilę delikatne przygaszenie świateł mijania - tyle, że za chwilę ECU reaguje i podnosi obroty silnika, aby było ładowanie, napięcie oczywiście wraca do normy.
 7. 12,6V na jałowym oznacza, że nie ma ładowania Nie mylmy pojęć. Spoczynkowe to takie, gdy akumulator ma spokój przez kilka godzin i silnik jest wyłączony.
 8. Minimum 12,6V. Żeby się zrozumieć. Napięcie spoczynkowe akumulatora, czyli po kilku godzinach postoju i chwilowym odczekaniu, żeby po otwarciu auta centralki się "wyciszyły", czy na jałowym?
 9. Wiem więcej na temat elektryki/elektroniki niż sobie wyobrażasz Twoje zachowanie jest bardziej typowe od mojego
 10. Dlaczego ani słowem nie wspominasz o "opłacie manipulacyjnej" i odsetkach ustawowych? Wprowadzasz ludzi w błąd, bo tak ściągnięty mandat jest nieco droższy, a napisałeś to w tonie "spoko, biorą tyle samo co na kwicie".
 11. Mylisz pojęcia, mocą tego nazwać nie można, bo to natężenie prądu, ale za pomocą odpowiedniego wzoru i wartości V ową moc policzysz
 12. Śmiechłem 🤣 To czarne z awatara przejedzie jeszcze minimum 3x tyle, a 218tyś. już ma Cóż, niemieckie to to nie jest Weź jeszcze coś śmiesznego napisz, chociażby o alternatorze
 13. Już ktoś odkręcił. Albo ktoś źle przykręcił, albo gwinty, gniazda felg, stożki/sfery śrub są zajechane od za mocnego dokręcania i nie trzymają. Miałem taki przypadek, wymieniłem śruby i od tamtej pory sam tylko i wyłącznie kluczem dynamo - problem zniknął.
 14. Google Twoim przyjacielem - znajdziesz informację, jak jest. Dlaczego ten sam silnik? Zadaj to pytanie Oplowi, dlaczego zmienili logo na błyskawicę w Doblo
 15. krowka

  Fiat 500L

  Dobre, w instrukcji o tym nawet jest
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.