Skocz do zawartości

Rafcio

użytkownik
  • Liczba zawartości

    958
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Rafcio

  • Urodziny 29.07.1975

Profile Information

  • Imię
    Rafał
  • Lokalizacja
    Kołobrzeg
  • Zainteresowania
    motoryzacja, majsterkowanie
  • Samochód
    Ford Mondeo, Fiat 125p
  • Motocykl
    Yamaha xjr 1300

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Rafcio's Achievements

kierowca

kierowca (12/20)

74

Reputacja

  1. Rafcio

    klej do gresu

    Ja od lat kładę na Mapei p9 i się sprawdza, ewentualnie Fast Extra.
  2. Rafcio

    Elewacja

    Rynny nawierzchniowe, dajesz pas nadrynnowy i nie masz zacieków. Tynk najlepiej silikatowy.
  3. Powiem tak, jeśli zajmujesz się tylko elektryką to osadzanie na gips budowlany jest jak najbardziej zasadne. Bo oprócz narzędzi typowo do elektryki zaopatrzysz się w mały pojemniczek na gips, szpachelkę i woreczek gipsu budowlanego. Kujesz otwory na puszki, rozrabiasz gips i osadzasz np 10 puszek. Ale jeśli zajmujesz się ogólnym wykończeniem wnętrz i przy okazji np przenosisz jedno gniazdko to nie ma sensu lecieć po gips budowlany do hurtowni, którego wykorzystasz troszkę a reszta skamienieje bo następną puszkę osadzisz za 4 msc. A pianka jest zawsze pod ręką.
  4. Chodziło mi akurat o parapety zewn, najczęściej są to blaszaki. Ale i ciężkie parapety można osadzić na piankę lub klej piankowy, tylko trzeba wiedzieć jak. I nie będą osiadać.
  5. Zdziwił byś się ile teraz w budowlance używa się pianki, jak by nie ta pianka to pewnie budowy trwały by z 20 % dłużej. Łatanie bruzd pod rury pianka, wstępne uzupełnianie przelotów hydraulicznych w stropach pianka, osadzanie puszek pianka, przyklejanie płyt g/k częściowo pianka, ościeżnice pianka, okna pianka, parapety pianka, wypełnianie wstępne większych ubytków pianka, murowanie ścian działowych z suporeksu klej piankowy, przyklejanie styropianu klej piankowy itp
  6. Jeśli nie ma w piwnicy choć by kratki wentylacyjnej to przez dobę co najwyżej mogło osuszyć się tylko powietrze a nie ściany. Jeśli pomieszczenie jest mocno zawilgocone to osuszanie murów naturalną cyrkulacją może potrwać nawet parę miesięcy. Jeśli uparłeś się na wylewkę to proponuję podstemplować strop na około 2/3 tyg, dopóki strop wstępnie nie stężeje.
  7. Moim zdaniem największym problemem w tym szczególnym przypadku nie jest osadzenie listwy a jej uszczelnienie. Jest zbyt dużo miejsc na przeciek żeby to wytrzymało lata, zwłaszcza na podłodze. Raczej żaden z rzetelnych fachowców nie podejmie się tej roboty bo by musiał udzielić na to gwarancji, a w tym przypadku to loteria.
  8. Po pierwsze weź pod uwagę że mocno dociążysz strop taką wylewką. Z drugiej strony jeśli dasz wylewkę zbyt cienko to nie będzie miała wytrzymałości i może popękać. Co do wylewki to odradzam wylewkę z zaprawy murarskiej, nie nadaje się do takich prac. Jeśli chcesz gotowca to tylko zaprawa cementowa lub posadzkowa ale go głębokich wylewek. Poza tym środki które dodaje się do zapraw przyspieszają proces wiązania zaprawy a nie jej schnięcia. Beton przy grubych wylewkach w zależności od grubości powinien sezonować od paru tygodni do paru miesięcy. Co do izolacji to proponuje izolację dwuskładnikową, bardzo dobra wg mnie. My akurat używamy mapelastik. Ale dlaczego chcesz się pchać w wylewki? Ja bym tam zastosował konstrukcję deskową lub łatową, ażurowo. Na to grubsze OSB, zmatowić ją z tłuszczu, na to wtopić siatkę elewacyjną na klej wysokoelastyczny. Izolacja i płytki. Jeśli izolacja będzie bobrze zrobiona, dwie warstwy to będzie na lata.
  9. Ja nie zawsze stosuję metodę kombinowaną, a płytki jeszcze nigdy mi nie odpadły ani nie były puste. Najważniejsze to dobra jakość i konsystencja kleju. Jeśli za gęsty to płytka się źle przyklei lub odparzy, jeśli za rzadki to płytki będą siadać. Ważne aby klej był dobrany do wielkości płytek i materiału z którego są zrobione. Od wielu lat stosuję tylko kleje elastyczne i wysoko elastyczne. Poza tym ja jak widzę jak ktoś kładzie płytki na placki to mi się śmiać chce jak ludzie lubią sobie życie utrudniać.
  10. O czymś takim jak oddychające ściany pokryte gresem to nie słyszałem, choć kładę płytki od 25 lat. Ale co kto lubi. Jeśli chodzi o folię w płynie, czyli uszczelnienie to kładziemy ją na ściany w miejsca narażone bezpośrednio na strumień wody. Czyli kabiny i wanny, a podłogi smarujemy całe z wywinięciem na ściany około 5-10 cm. Oczywiście w narożniki wewnętrzne stosujemy taśmy. Choć kładłem parę razy płytki na płytki to nie wiem jak będzie trzymała folia starych płytek. Mimo że chcesz dać grunt szczepny na stare płytki to nie ma gwarancji że chwyt będzie odpowiednio mocny. Dużo też zależy czy stare płytki są szkliwione czy matowe.
  11. "baczki"? Bączki, czyli tarcze szlifujące na rzepa.
  12. Osobiście wolę używać tego drugiego systemu czyli żołnierzyków, są wygodniejsze w użytkowaniu. Przy klinach fugi się rozsuwają podczas ich zakładania.
  13. My używamy otwornic na flexa Schmith, dobry stosunek ceny do jakości. Jeśli chodzi o laser to zielony jest lepiej widoczny, ale większość będzie dobra jeśli ma samopoziomowanie. Szlifowanie narożników flexem nie jest takie trudne, szybko można nabrać wprawy. Dokup sobie dobra tarczę diamentową oraz bączki różnej gradacji i dasz radę. Przycinarki kątowe potrafią często kosić.
  14. Nigdy nie zdecydował bym się kłaść płytek bezfugowo. Płytki rzadko kiedy są idealnie równe, przez co po warstwie albo dwóch zaczną pewnie wychodzić zęby. Polecam krzyżyk 1mm, dodatkowo polecam korzystać z klinów wyrównujących lub żołnierzyków. Klej do takich formatów powinien być elastyczny, grzebień 10 lub 12. Zalecam metodę kombinowaną będzie lepiej trzymało. Nie musisz czekać aż warstwa zwiąże, można jechać ścianę do końca bez oporu.
  15. 99% wykańczania zewnętrznych narożników teraz to szlifowanie. Narożniki metalowe lub plastikowe to rzadkość. No i trochę słabo wygląda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.