Skocz do zawartości

lukaszek1207

użytkownik
  • Liczba zawartości

    734
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lukaszek1207

  1. Ja kupiłem używany oryginał ( z tego co pamiętam wyprodukowany w Szwecji) w eleganckim stanie, za 4 stówki z przesyłką. Jeszcze nie testowałem a jedynie przymierzyłem do samochodu. Na belki zakładam Aguri Acuda, które używałem w poprzednim samochodzie
  2. Przeglądałem konfiguracje nowego Dustera. Pacze, a tu czarna podsufitka w standardzie? Inni producenci chcą za to kasę a tu proszę..
  3. Siedziałem ostatnio w modelu Renegede i 500X. Ustawiłem sobie fotel kierowcy i siadłem z tyłu. Pomimo tej samej płyty Jeep jest naprawdę przestronny a Fiat przypomina miejskie pudełko i dla mnie było ciasno.
  4. Czasem zastanawiam się czy nie kupić znów Opla, ale dzięki Wam, zapala mi się lampka i znów się ogarniam
  5. Oglądałem ostatnio pojazdy marki Baic https://baic-auto.pl/baic-5 Nie zachwyciłem się. Zwłaszcza Beijing3 przypomina mi chiński skuter. Z daleka wszystko pięknie i ładnie, a z bliska szału nie ma.
  6. Sprawdziłem po ile Vitara. Słowacja: Polska: Wersja Comfort 17990E x4,36zł= 78436zł 89990zł Wersja Premium 20040E x4,36= 87374zł 94400zł
  7. Witajcie, Spotkaliście z takim parametrem świec zapłonowych jak "położenie elektrod"? Wymieniałem świece i cewkę zapłonową. Gość w sklepie dobrał wszystko do samochodu wg. swojego katalogu i zamówił. Świece zamówił irydowe. Przy wymianie wyszło że fabrycznie są "zwykle" świece i wyższe. Co się okazało, niektóre świece maja położenie elektrody 3,5mm a inne 5mm. Na co to wpływa? Przeprowadziłem "śledztwo" i doszedłem do wniosków: Champion zaleca do Merivy B 1.4 n/a świece takie same jak do Mokki 1,6. Jednak NGK daje inne świece. Odpowiednio z odstępem 3,5mm dla Mokki i 5mm dla Merivy. Katalog sprzedawcy dobrał mi świece z 3,5mm odstępem. Auto jeździ i jest wszystko ok, ale interesuje mnie na co wpływa ten parametr.
  8. A myślisz, ze jak kupiłem ostatnio cewkę zapłonową Delphi, to co było na opakowaniu napisane?
  9. Właśnie dlatego jeszcze nie pojechałem oglądać Vitary, bo pewnie bym kupił.Zewnętrznie się mi podoba ale słyszałem o słabym zabezpieczeniu. Rozmawiałem z gościem z pracy o jego S Crossie poprzedniej generacji i wspomniałem ze słyszałem ze Suzuki słabo zabezpiecza, a on na to że nie słabo a wręcz wcale W 2015 roku kupiłem Opla Merive i byłem zdziwiony jak jest od spodu zabezpieczony. Wrażenie zrobiły na mnie "sople" zwisające w dół plus wosk od wewnątrz kół i na misce olejowej. Orientujecie sie jak jest z obecnym zabezpieczeniem w Hyundaiu ( I30, Bayon) lub Seacie (Arona)?
  10. O takie coś właśnie mi chodziło. Chciałem zmienić auto ale mam wrażenie że muszę się najpierw zdoktoryzwać na temat nowoczesnych silników. 1.2 od PSA odpada bo wiadomo pasek utopiony w oleju - miał być wydłużony okres eksploatacji, jest skrócony. Czyli nawet Opel już odpada. 1.0 od Forda podobno ma teraz łańcuch, ale nie uwierzę jak nie zobaczę... Jeszcze nie znalazłem nic na 1.0 Fiata, oprócz multiaira i nie słyszałem nic o wadach silników Hyundai/Kia 1.0. Jeszcze do tego dojdzie że zostanę przy Oplu ze starym 14XER
  11. Czy Puma w wersji 1.0 nie ma przypadkiem paska rozrządu w kąpieli olejowej?
  12. Takie pojedyncze szarpnięcia co jakiś czas miałem ostatnio. Później padła cewka. Ze świecami też mnie gość w sklepie "wyrolował" bo po pierwsze zamówił mi irydowe ( fabryka dawała zwykłe) a po drugie jego katalog dobrał mi NGK które pasują do Mokki 1,6 a do mojego silnika zalecają inne. Natomiast te co miałem fabrycznie ( Championy) pasują do Mokki 1,6. Jeżeli klima jest automatyczna to może ze względu na porę roku i wilgotność się włącza sama.
  13. W sumie nikt się nie wypowiedział czy Suzuki rdzewieje mniej czy np więcej od Skody, więc Vitara to jak dla mnie fajny wybór. Ma w podstawie Ledy, autoklimę i 1,4 w 4 cylindrach. Reszta trochę archaiczna ale mnie się podoba Może Bayona dorzucić do tej listy też?
  14. Dziękuje za podpowiedzi sugestie. Faktycznie może trzeba wziąć pod uwagę też klasę B. Chociaż mam trochę obawy. W domu jest Corsa D i np fotele są wąskie. Nie wiedziałem, że Kia/Hyundai mają tyle wyłączeń w gwarancji po 2 roku. Rzeczywiście to radio w I30 przy wyposażeniu Modern może odstraszyć. Kiedyś było podobne ale z ciut większym wyświetlaczem. Przy takiej wersji powinno być takie coś jak w Dacii Sandero - miejsce na telefon. Każdy ma inne gusta i upodobania i np. mnie bardziej podoba się wnętrze Tipo niż Scali.
  15. Witam wszystkich, Na razie czysto teoretycznie, czyli jeszcze bez wizytacji salonów zastanawiam się nad zmianą samochodu. Budżet - do 90 tys.zł. Auto użytkowane na dalsze wyjazdy, sporadycznie do pracy. Okres użytkowania - do 10 lat i wtedy auto miałoby około 80 tys.km. Bez znaczenia czy jest to auto zarejestrowane na dilera i leci mu już gwarancja. Jak jest dobra cena to można to przełknąć. Wymagania: Nowy bez przebiegu, klima (chętnie auto), szyby i lusterka elektryczne, radio z bluetooth, tylne czujniki parkowania, alufelgi. Najlepiej kompakt - tutaj rozważam: 1. I30 1.0T 120KM w wersji SMART - warte to coś? Pytam o silnik. 2. I30 1.5T w wyposażeniu Modern+Design - wersja bez extrasów ale chyba z konkretnym zapasem mocy 3. Fiat Tipo 1.0 w wersji Cross, ewentualnie za dobrą cenę City Cross - nie mam uprzedzeń co do Fiata ale podobno Fiatowskie 1.0 pali sporo więcej od konkurencji ze względu na brak szóstego biegu. 4. Scala 1.0 Ambition 95KM - tym autem jeździłem jako służbowe. Z zewnątrz jeszcze bym przełknął ale wnętrze dla mnie brzydkie. Biorę pod uwagę też Vitarę ale to jest mały crossover, wiec trochę ciasny i w tym budżecie tylko Comfort z 1.4 mild hybrid. Oglądałem też Bayona i nie przekonał mnie. Coś pominąłem? Wiem ze te nowe silniki 1.0 jeżdżą dość fajnie i przy odpowiedniej obsłudze palą też mało ale szkoda ze nie ma już do wyboru nic wolnossącego...
  16. Uwaga, uwaga. Cofam swoje słowa o cewkach. Zajeżdżam dziś do pracy i czuje jakieś drgania i nierówną prace silnika. Za chwile migający Check. Jakoś powoli dojechałem do domu. Sprawdziłem błędy - P304. Zdjąłem cewkę, pościągałem gumki i zajrzałem do środka. Na 4 cylindrze wewnątrz cewki czarno.Nie widać nawet takiej blaszki jak w pozostałych. 53 tys. km Tak jak wspominali przedmówcy. Oryginał to Delphi. Co teraz kupić?
  17. Mamy w domu dwa Ople. Jeden z silnikiem 14XEP (Corsa) i przebiegiem 90 tys.km i drugi 14XER (Meriva) z przebiegiem 50 tys.km. U nas do tej pory nie było problemów ze sprzęgłem ani cewkami. Jedynie przy małych przebiegach zimą (2km w jedna i 2 km w drugą stronę) mógłbym zostać producentem masła bez kupowania mleka W Merivie ten silnik to też muł, chyba ze względu na długie przełożenia i tylko 5 biegów. Za to oszczędny w spokojnej trasie. Podobno do LPG były jakieś wzmocnione głowice.
  18. Jeżeli pokazuje tak mapa Google jako jedną z dwóch opcji, to dlaczego nie
  19. Przecież dobrze pisze. Z Konina do Poznania autostrada A2 jest płatna, bo to jest tzw kulczykowa A2. Za każdą bramkę obecnie , jadąc osobówką, płacisz 28zł. Edit. Dopiero po chwili zauważyłem że to stary temat.
  20. Ja zazwyczaj zostawiam, przy wymianie, lepszą przednią i z niej robię wycieraczkę na tył
  21. No to teraz sprzedam Wam tajemna, tajemnicę która kiedyś podejrzałem w książce Haynesa. Jak wyjąć świece z głębokiej głowicy a później bez problemowo i ręcznie przykręcić będąc pewnym ze krzywo nie wkręcasz?
  22. 1.4 90 KM to chyba 2009rok 14XEP, później 1,4 100KM i 14XER, a następnie zastąpione przez 1,2T produkcji GM. Jak by to wyglądało jakby Peugeot kupował silniki od GM i wsadzał do Opla?
  23. Ja swego czasu zastosowałem takie coś: https://allegro.pl/oferta/opaska-zaciskowa-na-weze-ssawne-2-cale-56-59-mm-8909149364?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&ev_campaign_id=17967348638 jak było zimno to jakieś kropelki się pojawiały ale do dzisiaj, czyli z 6 lat już jeżdżę.
  24. Dodatkowo muszą to być aktualne tablice czyli z flagą unijną a ja mam te z flagą Polski.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.