Jump to content

amazaque

użytkownik
 • Content Count

  11406
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  5d 4h 6m 17s

4 Followers

About amazaque

 • Rank
  F84.5
 • Birthday 12/05/1965

Profile Information

 • Name
  Tomek
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  SG
 • Zainteresowania
  Audio, moto, bike, foto...
 • Car
  Renault

Recent Profile Visitors

1218 profile views
 1. amazaque

  Start-stop

  Olej to i jeździj. Kiedyś rozruszniki były na korbę, wycieraczki sterowane ręcznie i wychyłowe kierunkowskazy . Telefon bez tarczy też cię denerwuje?
 2. A wiesz, że nawet przez moment zastanawiałem się, czy nie zrobić sobie jak kolega obok ukrytego włącznika wstecznego żeby wcześniej zasygnalizować, że będę cofał w wolne miejsce .
 3. Temat banalny - jest ulica jednokierunkowa z wyznaczonymi miejscami parkingowymi po obu stronach (SPP). Ruch dość spory, sznur samochodów. Widzę dziurę w którą chcę zaparkować, włączam kierunkowskaz, zatrzymuję się na wysokości samochodu za który chce zaparkować (muszę tyłem). Dla utrudnienia dodam, że za 20 metrów kończy się ulica i jest nakaz prawo - lewo więc wszyscy migają . Jak już się zatrzymam mam metr za zderzakiem samochód, a za nim kolejnych naście, nie ma mowy o ich wycofaniu. Pytanie - co robię źle, albo jak mam się zachować? Prawo jazdy zdawałem 36 lat temu za flaszkę .
 4. Ten olej podobnie jak pozostałe popularne marki jest produkowany i rozlewany praktycznie u wszystkich producentów olejów. Po prostu dystrybutor na dany rynek zamawia, podaje warunki jakie ma spełniać i narzuca kształt opakowania z naklejką. Dla porównania - weź sobie puszkę Żubra i przeczytaj na boku - "ważone i rozlewane w - patrz pierwsza cyfra... " . Marka piwa i oleju silnikowego przypadkowa .
 5. Ja mam w tym temacie takie spostrzeżenie, że wszystkie nawet najstarsze samochody niezależnie od marki i modelu kupione prywatnie i w miarę dbane przez właścicieli nie mają problemów z korozją. Mam w zasięgu wzroku Corsy B, pierwsze punto, Pugi 206, Laguna 1, Corolla i Yaris z 2003 roku, całe stado Clio 2 i nawet pierwszy Focus kompletnie bez rdzy. Ale jak napisałem od krajowego salonu w prywatnych rękach.
 6. Miałem w Polonezie do miski przyczepiony spory magnes neodymowy. Po 100 tys. km od wewnątrz nie było w rym miejscu nawet zarysu magnesu, nie mówiąc o przyczepionych opiłkach.
 7. amazaque

  Smart Kid Belt

  Przy dłuższych trasach sadzaj go tak, żeby mógł swobodnie oprzeć stopy na podłodze. Przepisy swoją drogą, ale komfort, wygoda i zdrowie swoją .
 8. Pytamy urzędnika co z tym zrobić. Jak trafisz na człowieka to poprowadzi za rękę . Jedno upoważnienie do wyrejestrowania samochodu pisałem na parapecie okienka obok .
 9. Jak to co napisał jest prawdą i nie ma tu jakiegoś przekrętu, to nie widzę w tym nic złego. Na urzedniczą głupotę nie ma rady. Sam dwa razy wyrejestrowywalem samochody na "upowaznienie" od właściciela i poszło.
 10. Przepis jest taki, że jak nie ma zakazu wjazdu rowerem, to możesz jechać .
 11. Duster to jest kawał fajnego samochodu za stosunkowo niewielkie pieniądze do konkurencji. Z ładnym lakierem i kilkoma dodatkami pozytywnie rzuca się w oczy. Co "kowalski" może kupić zamiast - Fabię, Citigo, Yarisa?
 12. To są nakrętki! Jak gwint taki sam, to możesz przykręcać.
 13. Ktoś kupując nowy samochód w danym segmencie patrzy na katalogowe zużycie paliwa?
 14. To ocynkowane wytrzymają 500 , u mnie na wiosce cynkownie są prawie jak Biedronki . Twoje wnuki tego nie przeżyją . Plastiki za flaszkę drukujesz, wystarczy trochę ruszyć mózgownicą .
 15. Co się da to do piachu i ocynk, jak trzeba to są dzisiaj rewelacyjne podkłady na bazie spirytusu. Nie maluj proszkowo bo jest tego grubo i ciężko się potem składa do kupy.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.