Jump to content

mie2nio

użytkownik
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

About mie2nio

 • Birthday 04/23/1900

Profile Information

 • Lokalizacja
  Łódź

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mie2nio's Achievements

zielony listek

zielony listek (8/19)

81

Reputation

 1. Ja bym brał alusy. Te stalówki mi nie leżą zupełnie.
 2. Wg mnie aku do wymiany/ładowania.
 3. Żeby historiapojazdu.gov.pl zwróciło dane, musisz mieć 100% zgodności nr rej., VIN i daty pierwszej rejestracji na moment sprawdzenia. Jeśli auto zmieniło nr rej. po szkodzie, to nie dostaniesz danych. Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć.
 4. Z przodu takie biedaCamaro
 5. A wtedy się nie mówi, że ten hajs to bez związku z pojazdem tylko np. na waciki?
 6. Jest możliwy. Zbywca daje Ci decyzję o czasowym wycofaniu i wraz z dowodem zakupu będziesz mógł go przywrócić.
 7. Od soboty AXA = UNIQA, więc się nie zdziw
 8. Art. 78 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym 2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o: 1) nabyciu lub zbyciu pojazdu; 2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Art. 140mb ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym Kto będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł. Ale czy w praktyce nakładają, to nie wiem
 9. Taka jest na bank. Nie wiem tylko, czy jest jakaś po przekładce.
 10. A zawnioskować o wbicie słupków przy głównej w odległości 10m od tej uliczki nie można?
 11. Żeby nie było różnicy w stopniu zmatowienia reflektorów i można było przemilczeć fakt dzwona przy odsprzedaży
 12. Jeszcze takie info znalazłem na: https://info-car.pl/new/rejestracja-pojazdu/pytania-i-opowiedzi Czy muszę odebrać dowód rejestracyjny z urzędu? Tak. Przepis znoszący obowiązek okazywania dowodu rejestracyjnego w razie kontroli drogowej nie oznacza, że można go nie odebrać z urzędu. Pozwolenie czasowe, które otrzymujesz przy rejestracji ma 30 dni ważności. Po upływie tego terminu, w sytuacji, gdy docelowy dowód rejestracyjny nie został odebrany, pojazd przestaje być dopuszczony do ruchu. To oznacza, że nie może on poruszać się po drogach publicznych. W razie kontroli drogowej, taki pojazd może zostać odholowany na parking policyjny.
 13. Wchodziłeś na www.historiapojazdu.gov.pl? Może znajdziesz tam coś o ważności DR. Dane są z CEPIK.
 14. Art. 23 ust. 1a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych: Posiadacz pojazdu, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 10 lit. a i pkt 10a, zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem pojazdu, w odniesieniu do którego państwem członkowskim Unii Europejskiej umiejscowienia ryzyka jest państwo Unii Europejskiej, w którym pojazd ma być zarejestrowany, obowiązany jest posiadać ochronę ubezpieczeniową przez cały okres, w którym pojazd jest zarejestrowany, z wyjątkiem zarejestrowanych pojazdów historycznych. W odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych za granicą obowiązek ten trwa przez cały okres pozostawania tych pojazdów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 15. Dokładnie tak. Pojazdy w wieku 40+ nie muszą mieć ciągłości OC. Obecną polisę wypowiadasz na koniec okresu (możesz to zrobić już teraz), a kolejną zawrzesz przed ewentualnym ponownym wyjazdem na drogę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.