Jump to content

mie2nio

użytkownik
 • Posts

  253
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mie2nio

 1. Żeby historiapojazdu.gov.pl zwróciło dane, musisz mieć 100% zgodności nr rej., VIN i daty pierwszej rejestracji na moment sprawdzenia. Jeśli auto zmieniło nr rej. po szkodzie, to nie dostaniesz danych. Ps. Z tego co kojarzę, są tam jakieś dane szkodowe z autoDNA i carfax, ale bardzo podstawowe, typu: był skradziony, był zalany, bez szczegółów, dat, rozmiaru uszkodzeń, zdjęć.
 2. Z przodu takie biedaCamaro
 3. A wtedy się nie mówi, że ten hajs to bez związku z pojazdem tylko np. na waciki?
 4. Jest możliwy. Zbywca daje Ci decyzję o czasowym wycofaniu i wraz z dowodem zakupu będziesz mógł go przywrócić.
 5. Od soboty AXA = UNIQA, więc się nie zdziw
 6. Art. 78 ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym 2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o: 1) nabyciu lub zbyciu pojazdu; 2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym. Art. 140mb ust. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym Kto będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu – podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł. Ale czy w praktyce nakładają, to nie wiem
 7. Taka jest na bank. Nie wiem tylko, czy jest jakaś po przekładce.
 8. A zawnioskować o wbicie słupków przy głównej w odległości 10m od tej uliczki nie można?
 9. Żeby nie było różnicy w stopniu zmatowienia reflektorów i można było przemilczeć fakt dzwona przy odsprzedaży
 10. Jeszcze takie info znalazłem na: https://info-car.pl/new/rejestracja-pojazdu/pytania-i-opowiedzi Czy muszę odebrać dowód rejestracyjny z urzędu? Tak. Przepis znoszący obowiązek okazywania dowodu rejestracyjnego w razie kontroli drogowej nie oznacza, że można go nie odebrać z urzędu. Pozwolenie czasowe, które otrzymujesz przy rejestracji ma 30 dni ważności. Po upływie tego terminu, w sytuacji, gdy docelowy dowód rejestracyjny nie został odebrany, pojazd przestaje być dopuszczony do ruchu. To oznacza, że nie może on poruszać się po drogach publicznych. W razie kontroli drogowej, taki pojazd może zostać odholowany na parking policyjny.
 11. Wchodziłeś na www.historiapojazdu.gov.pl? Może znajdziesz tam coś o ważności DR. Dane są z CEPIK.
 12. Art. 23 ust. 1a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych: Posiadacz pojazdu, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 10 lit. a i pkt 10a, zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem pojazdu, w odniesieniu do którego państwem członkowskim Unii Europejskiej umiejscowienia ryzyka jest państwo Unii Europejskiej, w którym pojazd ma być zarejestrowany, obowiązany jest posiadać ochronę ubezpieczeniową przez cały okres, w którym pojazd jest zarejestrowany, z wyjątkiem zarejestrowanych pojazdów historycznych. W odniesieniu do pojazdów zarejestrowanych za granicą obowiązek ten trwa przez cały okres pozostawania tych pojazdów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 13. Dokładnie tak. Pojazdy w wieku 40+ nie muszą mieć ciągłości OC. Obecną polisę wypowiadasz na koniec okresu (możesz to zrobić już teraz), a kolejną zawrzesz przed ewentualnym ponownym wyjazdem na drogę.
 14. 5 lat jest dla nieruchomości. Dla aut jest 6 miesięcy, ale to chyba dotyczy "zwykłej" sprzedaży pomiędzy niespokrewnionymi osobami.
 15. Do umowy daj kupującemu druk wypowiedzenia OC z tytułu art. 31 ust. 1 ustawy. Wzorów pełno w necie. To jest wypowiedzenie nabywcy, które możesz złożyć do TU, w którym kupiłeś OC i wtedy dostaniesz częściowy zwrot składki.
 16. Daj linka do OWU, na podstawie którego jest zawarta polisa na Dodge'a. Poczytamy
 17. Skąd info, że już przyjęte te przepisy? Kiedy wchodzą w życie?
 18. Art 31 ust 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych mówi, że po przeniesieniu prawa własności nie stosuje się zapisów art. 28, a właśnie na mocy art 28 ust 1 następuje automatyczna prolongata na kolejny rok. Czyli nie musisz wypowiadać.
 19. A zniesienie amortyzacji części masz w zakresie?
 20. Tak frrr z górki na pazurki
 21. Może się np. stoczyć
 22. Nawet i tego nie trzeba. Obowiązek zgłoszenia sprzedaży do TU obciąża zbywcę. Jest tylko kwestia, że auto ma blachy X, a w polisie jest Y, ale od niedawna nie trzeba jej wozić i okazywać do kontroli drogowej. Istnienie i ważność polisy OC można sprawdzić na ufg.pl po nr VIN.
 23. Jeżeli boisz sie, ze przerejestrujesz i bedziesz mial inne blachy na aucie, a inne w polisie, to pamietaj, ze nie trzeba juz wozic polisy
 24. Koledzy, trafiło się ślepej kurze ziarno i wybieram się na GP Węgier. Macie doświadczenia jaką trasę wybrać i gdzie kupić winiety? Startuję z Łodzi. Google Maps prowadzi przez Czechy (Ostrawa), Słowację (Kuty) i Węgry (Rajka). Da się lepiej?
 25. Kolego, powinienes sie zastanowic, czego potrzebujesz konkretnie (jakich zdarzen sie boisz). Opcja "full wypas" bedzie kosztowna, a bez sensu placic za cos, z czego nie skorzystasz (np. ochrona fotelikow dla bezdzietnych). Jak masz mlode auto, w razie szkody z AC wstawiasz do ASO i po temacie. Jak starsze i bedziesz chcial gotowke, to wiekszosc TU pewnie zanizy pierwsza wycene, niezaleznie co wpisane w OWU. W Assistance potrzebujesz w razie czego holowania, czy pojazdu zastepczego? W UNIQA mozesz miec nawet 1200 km holowania zagranicą za 350 zł, tylko pytanie, czy podróżujesz tak daleko.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.