Jump to content

tomkowski

użytkownik
 • Content Count

  2026
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

275 Przezacny kompan

About tomkowski

 • Rank
  Piwowar
 • Birthday 03/05/1978

Profile Information

 • Name
  Tomasz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Orzesze
 • Car
  Scenic II Grand/Skoda Scala

Recent Profile Visitors

1131 profile views
 1. Wygląda jak jakiś silikon albo inna masa klejąco-uszczelniająca kładziona między paskami taśmy malarskiej.
 2. No to dziś wchodzi ekipa na dach i do garażu. Trzech gości. W zależności od pogody i napotkanych problemów mają skończyć dziś lub jutro.
 3. Korzystam z Supli. Dane możesz pobierać w csv zdaje się z clouda. Można też zrobić integrację z Home Assistant. Nie interesowałem się bardziej. To co mam jest dla mnie wystarczające.
 4. Mały update. Właśnie podpisałem umowę i za miesiąc mam mieć działająca instalacje. Zobaczymy. Wrażenia nadal pozytywne. Pytałem czy czegoś nie przygotować. Jakich przepustów między poddaszem a garażem np., bruzdy na przewód do rozdzielnicy itp... Usłyszałem że nie. Nie trzeba. Ekipa powinna wyrobić się w jeden dzień ale jak będzie trzeba to i trzy dni mogą poświęcić. Ja mam mówić tylko jak chcę by było zrobione.
 5. albo źle szukam, albo nie widzę 😕 Edit: Mają.
 6. W temacie p-poż. Sąsiad mi sprzedał "rewelację", że panele nie są bezpieczne gdy nie ma wyłącznika bezpieczeństwa, który pozwala na "odcięcie" paneli przy pożarze, tak by strażacy mogli po nich lać wodą. Że - cytuję - "każdy panel jest odcinany, tak, że nic z niego nie wychodzi" 😄 O co chodzi i jak to jest tak naprawdę?:)
 7. Dzięki za tą odpowiedź! Trochę mnie utwierdza w przekonaniu, że wybór sprzętu i firmy jest słuszny. Oczywiście zobaczymy jak się sprawdzą.
 8. 17x Moduł PV Viessmann Climate Solutions SE Vitovolt 300 M385 WG- allblack Falownik Fronius International FRONIUS Symo 6.0-3-M Zabezpieczenia Dehn 31 416 brutto za całość. Można taniej z tego co się orientowałem. Firmę mam z polecenia. Właśnie za jakość montażu jest bardzo chwalona. Montaż na dachówce ceramicznej. Zobaczymy. Na razie mam ofertę, ładne grafiki 3D i cenę. Zobaczymy czy uda się jeszcze negocjować cenę. Po dotychczasowym kontakcie jestem dobrej myśli.
 9. 520x12 daje mi 6240kWh/rok
 10. Średnio wg. rozliczeń z Taurona 520kWh/miesiąc (rok 19/20). Nie prowadzę notatek co miesiąc ale od zeszłego mogę wyciągać dokładne zużycie z Zamel MEW-01. I tak w marcu "pękło" 642kWh, kwiecień - do teraz - 506kWh. Obydwa miesiące spodziewałem się, że będą odbiegały nieco od średniej gdyż trochę dogrzewaliśmy się "prądem" bo węglowe CO poszło dosyć wcześnie w odstawkę w tym roku.
 11. Może to zależy dla jakiego zużycia/miesięcznej faktury dla TAURON to liczyłeś. Ja płacę około 320PLN/mc więc w te 5 lat z okładem zakładam że spłacę instalację. Kwestia kasy na lokacie odpada bo zakładam po prostu przekierowanie opłat do innego odbiorcy.
 12. Ja z pytaniem - raczkuję w tematyce choć przymierzamy się do założenia instalacji. Mam ofertę na: Fronius SYMO 6.0-3-M Panele Viessman 385W - 16 sztuk Zabezpieczenia AC/DC Denn Dach idealnie na południe. Kąt 42 stopnie. Więc chyba modelowo. Gwarancja: 12 lat konstrukcja, 15 lat panele, 10 lat falownik. Okablowanie dożywotnio. Dofinansowanie jedynie z Mojego Prądu (jak się załapiemy w lipcu) + oczywiście odliczenie. Całość około 30k bez odliczeń. Uwzględniając 5k dofinansowania, odliczenie od podatku oraz instalację na raty 2.54% czas zwrotu wychod
 13. Jest tego cała masa na rynku. Ja używałem środka V33 - taki żel. Chyba najlepszy z jakiego korzystałem (usuwałem warstwy olejne z kredensu po prababci). Koniecznie po stosowaniu należy powierzchnię umyć i wyczyścić druciakiem albo porządnie zeszlifować. Inaczej w reakcji z resztkami żelu farba (biała) będzie żółkła. Co do impregnacji - nie doradzę. Ja stosuję pokost 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.