Jump to content

ryter

użytkownik
 • Posts

  711
 • Joined

 • Last visited

About ryter

 • Birthday 01/30/1980

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Nowy Sącz
 • Zainteresowania
  jest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ryter's Achievements

wyciszony kierowca

wyciszony kierowca (10/19)

14

Reputation

 1. Artykuł 11 ustęp 4 Prawa o Ruchu Drogowym (PoRD Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
 2. Przeglądam właśnie ogłoszenia w poszukiwaniu fr-v (potrzebuję "na już" 6 miejscowy samochód) - i zaobserwowałem powszechnie występujący problem z nieosiowością kół względem krawędzi nadkoli. Czy to jakiś znany problem z zawieszeniem? Nie każde ogłoszenie ma zdjęcie z boku pozwalające to ocenić. Kilka zdjęć z ogłoszeń:
 3. Wjeżdżałem też tyłem na betonowej posadzce w garażu i nie przesuwały się - ale pewnie na płytkach byłby problem. edit: Tu jest pokazany wjazd tylnonapędówką (+18 bo wulgaryzmy).
 4. Racja - ja mam niby dłuższe - do niskich aut - a zwykła, nie obniżana alfa 147 muska najazd przednim zderzakiem. Taki peugeot 407 z wielkim zwisem z przodu pewnie by nie wjechał.
 5. Nie przesuwa się - bardzo łatwo wjechać na pierwszy "szczebelek" a później już dociska. Jak wcześniej wjeżdżałem na bloczki betonowe to faktycznie uciekały - też byłem ciekawy jak się będą zachowywać - i są ok.
 6. Wbrew pozorom zwykle najazdy o wymiarach jak na zdjęciu podnoszą samochód znacznie wyżej niż się można spodziewać. Kupiłem właśnie takie - wymiana linek ręcznego to teraz bajka. ("kont" widziałem, ale to nie mój opis )
 7. Gres maszynką ręczną Za 100 to tarczę do cięcia gresu kupi - albo jeszcze dołoży jak chce ładne krawędzie. A do cięcia płytek to nawet rysik styknie.
 8. LTE przy slabym zasiegu obsluży https://www.google.com/search?q=mikrotik+lhg+lte6&oq=mikrotik+lgh&aqs=chrome.1.69i57j35i39i305l2j0i10l2.9379j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#pie=plaji-i + karta SIM Tu sprawdź gdzie masz bliski nadajnik i jakiej sieci http://beta.btsearch.pl/
 9. Mam tą 1050 W. Wiercenie w betonie - super - bez porównania do zwykłej udarowej wiertarki. Z ciekawostek - wierciłem nią przez stropy betonowe wiertłem 32 mm pod rury i dała radę! A wiertło ważyło chyba z kilogram.
 10. Mam podobną budżetową zgrzewarkę. Bez problemu daje radę z rurami 20, 25 i 32 innych nie miałem okazji sprawdzać. Nożyce z zestawu złamały się po ok. 300 cięciach więc na początek spokojnie wystarczą. Zgrzewałem z pewnością ponad 500 elementów - i zgrzewarka dalej działa - więc do amatorskich zastosowań w zupełności wystarczy. Trzeba uważać na gorące elementy - łatwo się zapomnieć i złapać nie tam gdzie trzeba.
 11. Trzeba się trochę doktoryzować - żeby reagować na bieżąco na błędy "fachowców". Do okien dochodzą kołnierze - kupowane osobno. Są z różnych materiałów, mają różne funkcje, oraz oczywiście do różnych typów pokrycia. Zwróć uwagę jak powinna wyglądać prawidłowa szpaleta górna i dolna. Montaż dachówki/blachodachówki wymaga staranności i przemyślenia (ze względu na przetłoczenia - tylko na filmach instruktażowych wygląda łatwo) - inaczej później jest droga na skróty ze szparami zaklejanymi silikonem dekarskim. Naprawdę warto poznać temat, żeby widzieć ewentualne niedoróbki. W łazience mam zwykłe fakro - nic się złego nie dzieje od 4 lat. Pakiet 3 szybowy to dobry pomysł.
 12. Nie wiem - też się ździwiłem.
 13. Żeby mieć z głowy. Gdybym sie zapierał to by powiedzieli ???
 14. Nie pokazali nagrania - bylo przesłuchanie, później pytania o miejsce pracy, zarobki, dom, samochód, podpisanie przyznania się do popełnienia wykroczenia i tyle. Nie żądałem nagrania - bo całą sprawę o kant d... można potłuc - nie myslałem, że to tak rozwleką.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.