Jump to content

hamerg

użytkownik
 • Posts

  79
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

hamerg's Achievements

nauka jazdy

nauka jazdy (7/19)

1

Reputation

 1. Pojemność skokowa + komora spalania / komora spalania wychodzi jeszcze więcej. Co dla maksymalnego dopuszczalnego planowania to wiem ile to jest ale i tak nie chcę przesadzić lub jak będzie za mało to można jeszcze nadlać komorę robiąc dwusferyczna zamiast wanienkowej. Ale do tego potrzeba obliczeń. Nie mam kasy ani czasu na zabawę może tak albo może inaczej.
 2. Autko jest do zabawy w klasie do 903. Mało jest mocno dłubnietych silników w tej klasie wiec szanse są wyrównane. Co innego 1.1 czy 1.2 tam bez dobrego pakietu modów nie ma szans na walkę.
 3. Witam. Nie mogę sobie poradzić z przeliczeniem stopnia sprężania wg danych podanych przez fiata tzn wynik jest odmienny od deklaracji. Pojemność skokowa (67.7x65)+ komora spalania (22.3) wychodzi 10.1:1 Wg opisu powinno mi wyjść 9:1. Nie wiem gdzie robię błąd w wyliczeniach bo wzór jest prosty pojemność skokowa/ komora spalania. Chcą obliczyć ile musze zebrać aby uzyskać ok 12:1. Czy ja coś źle liczę?
 4. hamerg

  Poliwęglan

  Chciał bym zaciągnąć rady co do dokumentów jakie trzeba mieć aby nie było problemów na BK. Większość mówi o ateście ,ale dostępne są atesty budowlane. Wiec co musi być na tym dokumencie.
 5. Szybkie pytanie bo mam już klocki zamówione fds925 i czekają na wysyłkę A nie jestem pewien czy będą pasować. Napisze w czym rzecz. Na aukcjach jak i niektórych sklepach napisane jest że klocek fds925 pasuje do cieniasa a wg katalogu tylko fds749. Czy ktoś zakładał fds925 do cieniasa i czy to na bank pasuje czy musze jednak kupić fds749.
 6. Zapomniałem dodać że moje SRL jedzie na glebie z tyłu od 2 lat. Od 1.5 roku sa po utwardzeniu i trzymają dobrze. A lekko nie mają. Z Daco kupiłem cc i bardzo szybko po przejechaniu wyrypu robiła się straszna kanapa. Wywaliłem szybko bo to niebezpieczne się robiło. Ale najlepiej kupować w sklepie bo można sobie sprawdzić czy tak samo twarde są i ewentualnie wymienić na jednakowe. Ja tak miałem jeden miękki a drugi twardy. Bez problemu dobrali w sklepie.
 7. Jeśli tanio i w miarę komfortowo to gazowe SRL. W miarę wytrzymałe. Katowałem je ze sportową twardą sprężyną i oryginalną na szutsze. Ciężko zabić te amory. Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
 8. Możliwe że tak jest. Wcale nie zaprzeczam ale info od producenta mimo mojego pytania o różnicę było tylko ze to do innych modeli. Dlatego zadałem to pytanie tutaj. Wiem że zawiasy generalnie sa takie same ale czy czasem nie ma jakiejś małej różnicy? Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
 9. Tak krótko. Czym różni się zestaw sprężyn od cieniasa od tych do seja? Sa dwa różne numery zestawów Eibacha .A jedyna odpowiedzią od producenta jest informacja ze to jest do innych samochodów. Czy jakieś różnice twardości albo co innego? Może te do cieniasa są bardziej miękkie z uwagi na to że silniki 0.7 I 0.9 są lżejsze a w seju były tylko 0.9 i 1.1.
 10. hamerg

  Alternator

  Już mi się kończą pomysły. Altek w dziewięćsecie, objaw migająca lampka ładowania. 1. Napięcie na aku 14,2-14,4V z obciążeniem lub bez. 2. napięcie wzbudzenia 13,6V 3. sprawdzone diody wzbudzenia, podlutowałem inny mostek i jest bez zmian 4. wymiana regulatora 5. Czyszczenie komutatora- jest sprawny bez dużego ubytku na pierścieniach 6. Coraz częściej zaczyna się falowanie napięcia, widać to na zapalonych światłach, ale im wyższe obroty tym mniejsza częstotliwość falowania Diód mostka prostowniczego nie sprawdziłem bo moja lutownica za słaba abym w taką pogodę bez wyciągania altka z samochodu wylutował przewody. Ale aby było śmieszniej są momenty że wszystko działa jak należy i kontrolka gaśnie mimo dużego obciążenia światłami, dmuchawą, wentylatorem chłodnicy i ogrzewaniem tylnej szyby. Proszę o jakieś wskazówki bo już nie mam pomysłu a nie chcę bez potrzeby kupować drugiego altka.
 11. Zgadza się im szersze tym osiągi spadają. Ja po kupnie i założeniu extrimów jestem załamany. To że dobrze trzymają nie rekompensuje w żaden sposób straty na przyspieszeniu. A dodatkowo cały układ jezdny cierpi. Chyba ze ktoś ma 200 koni + to wtedy nie zauważalne ale przy 50 to przepaść.
 12. Ale nie dzieje się tak cały czas. Dziś rano po odpaleniu wszystko ok ale po przejechaniu 5km znowu się lekko zapala.
 13. Regulator wyciągnięty i sprawdzony. Na 100% sterowanie po masie. Ale pytanie czy ktokolwiek wie o co kaman u mnie. Objawy takie że mimo 14.35V lampka świeci bardzo blado na wolnych. Spadek napięcia mam 70mV między aku a altkiem ale żeby nie było kolorowo to do 1.4k obr/min świeci, potem gaśnie i powyżej 5k obr/min lampka zaczyna znowu się żarzyć mimo 14.4V na zaciskach. Dzieje się tak z obciążeniem i bez.
 14. Zgadza się na załączonym schemacie sterowanie jest napięciem. Ale to nie jest schemat z fiata. To był pierwszy wyszukany bo chodziło o pokazanie obwodu żarówki i jaki wpływ ma na proces ładowania. Tak się składa ze mój regulator zaczyna się kończyć. Jak to zdemontuje to go pomierzę i napiszę. Kiedyś w cięższych czasach gdy części były drogie naprawiłem regulator w vw. Wymieniłem tranzystor i tam na bank było sterowanie po masie.
 15. O ile dobrze pamiętam to regulacja na wirnik jest masą. Napięcie 12v podawane jest bezpośrednio na szczotkę a masa poprzez tranzystor.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.