Jump to content

kuki000

użytkownik
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  2h 5m 6s

Everything posted by kuki000

 1. kuki000

  DET3

  Panowie, gdzie znajdę opisy softów do det'a 3. Wiem, że jakiś miał LC always on, chyba 1.30, a z tego co kojarzę to teraz jest 1.46. Jest gdzieś na necie opis funkcjonalności softów? Pytam bo potrzebuję zrobić półsekwencję, dwie mapy, LC i EBC, a jak da się przełączać mapy tak żeby ogarnąć do tego Lambdę to już byłoby super. Pozdro
 2. Brak 510 z boltpattern'em FIRE na linkę. Da się wyrzeźbić mechaniczny wysprzęglik, ale linka nie ma łatwo.
 3. Daje tyle, że np. przy montażu skrzynki c510 z t-jet'a da się uruchamiać sprzęgło, bo skrzynia t-jet ma wysprzęglik hydrauliczny.
 4. hmmm, czyli zawsze coś, odwrócenie sygnału do ogarnięcia szybkiego. Ogólnie fiat to ciekawa marka zawsze coś musi niepasować . Kompa mam 8F.5T bez "ecool" jest z punto 75 bez klimy, jest szansa że obsługuje klimę, da się to jakoś sprawdzić najlepiej "na stole"? Dzięki za rady.
 5. No to byłoby spoko, pod warunkiem że mój 8F.5T ma klimę, wtedy byłoby wszystko plug&play. Wychodzi w sumie na to, ze pinologia jest taka sama w 16F i 8F. No chyba że są jakieś pułapki?
 6. Dzięki wielkie za porady woj76, może się to jeszcze komuś przyda. Wywalę pin 26 i 7(bo mam ecu w wersji uczącej immo), rozdzielę kabelki wtrysku na 4 i podpinam 8F.5T zamiast 16F do wiązki sportinga. Jeszcze raz dzięki. Pozdro
 7. Nie wiedziałem, że 8F jest bliźniaczy do 18FD. Ja mam takie schematy IAW8F.5T IAW 16F I tutaj wszystko ładnie pięknie, ale wygląda jakby immo w tych kompach był gdzie indziej. Pin 8 i 24 kumam już że są od klimy, pin 26 mam wywalić żeby nie żarł prądu z aku, ok. Chodzi mi głównie o to czy jak zapnę kompa 8F.5T pod wiązkę sportinga (usunięty pin 7od immo i pin 26 no i piny 8 i 24 od klimy) to zadziała to czy jakieś czary potrzebne, bo jeżeli immo jest w obu na pinie siódmym to reszta wygląda że się zgadza, chyba że czegoś nie wiem.
 8. Dzięki, cenne info dla mnie bo coś mało materiałów o tym teraz. Klimę w seju mam, ale ona z tego co wiem przez kompa 16F nie przechodzi, więc chyba zostawię tak jak jest, no chyba że radzisz żeby podpiąć przez kompa 8F. Pin 26 coś mi się wydaje jakby był od jakiegoś alarmu czy czegoś takiego, tak to wygląda na schemacie. Pytanie mam jeszcze odnośnie pinu 23 w 8F, jest od immo z tego co kojarzę, a w 16F jest immo pod pinem 7, usunąć pin 23? i od czego jest pin 7 w 8F? Jeżeli ktoś użyczyłby pinologii 16F i 8F to będę wdzięczny.
 9. Wezmę, zaspawam wyjście na króćce podciśnienia w tył i przewiercę i nagwintuję pod szybkozłączki tekalana z boku i będzie. Tyle tylko że teraz zimno jak cholera w garażu i bardzo mi się chce robić NIC.
 10. Dzięki za info, czyli zdejmę kolektor i pobawię się TIGiem.
 11. Panowie, w seju sportingu mam kompa IAW 16, zmieniam silnik na silnik z punto 75. Z punto wyciągnąłem sobie wszystkie kabelki i kompa IAW 8F.5t. Komp IAW 8f.5t jest immo off. I teraz czy mogę podpiąć kompa IAW 8f.5t do wiązki seja czy będą jakieś kwiatki? Mam troszkę dziwne schematy i nie mam pewności czy to odpali, mianowicie z tego co widzę na moich schematach w tych kompach jest immo inaczej podpięte, no i do czego jest pin 26? oraz do czego w kompie IAW 8f.5t są piny 8 i 24?
 12. Panowie, przy silniku 1.2 8v mam kolektor ssący z króćcem do serwa hamulców jakby w tył, tj. w stronę grodzi. Wejdzie to do seja??? czy muszę szukać takiego kolektora co ma króciec serwa w bok (króciec patrzy w nadkole)?
 13. kuki000

  WG a dwie mapy

  Dzięki za info, tak przeczuwałem że marna opcja żeby to zadziałało, więc zrobię jak mówisz. Jeszcze kojarzę, że zaczęli robić elektryczne aktuatory wastegate do turbo, ale nie będę się w to bawił, bo auto muszę w miarę szybko uruchomić. Pozdro
 14. Odbudowuje żółtego sportinga, który dostał strzał w tył i przy okazji pozmieniam nieco też z przodu. Mam K03 z z vw+EBC, nie chcę walczyć o każdego konia, robię mapy w DET 3 na dwa ciśnienia doładowania. Załóżmy, że jedna mapa jest na 1bar i teraz ile najmniej mogę dać na drugą, chcę żeby jedna była wersja ekonomiczna a druga taka zabawowa bardziej. Chodzi mi głównie o to jak ustawić WG na turbawce, tzn czy jak zrobię WG np. na 0,2bara, to czy czasem chcąc nadmuchać 1bara to WG samo od ciśnienia spalin nie otworzy się wcześniej (wiadomo EBC nie puści ciśnienia do otwarcia) Czy da się w ogóle ustawić ciśnienia np. 0,2 i 1bar czy np tylko 0,6 i 1bar?
 15. Trochę niejasno napisałem, sejcento miałem na myśli, ale i tak dla ubezpieczyciela warte to jest mniej niż jakieś modne sneakersy
 16. Dekiel 1.2 16v z Y ma wybity rocznik 97 sprawdzę sprężynki , ale za jakiś czas, bo................ Póki co to robota mi stoi bo a zimno się robi , b w moim dupowozikoseicentu brakuje jakieś 10 cm tyłu, bo jakiś miły Pan nie zauważył mojego żółtego sportinga jadącego 20km/h na końcu korka i wjechał mi do bagażnika (droga prosta jak drut i płaska, widoczność na 2 km), takie ładne cento z klimą itp bez rdzy miałem, nigdy nie bite itp. Teraz muszę doprowadzić sportinga do ładu i pobić się z ubezpieczalnią sprawcy, potem będę gmyrał z projektem.
 17. kuki000

  EMU

  Panowie, z racji tego że kilku z was zapewne posiada "stare srebrne EMU", a ja będę zaczynał niedługo przygodę z tym kompem to mam bardzo lamerskie pytanko odnośnie ilości możliwych zestawów map. Ustawiamy wszystko dla jednego zestawu map? czy jest możliwość przełączania między dwoma lub więcej zastawami map? najlepiej podczas jazdy.
 18. Dzięki za dużą pomoc, będę rozbierał dwie głowy i składał jedną lepszą z dwóch dobrych
 19. Rozumiem, że jak kręcę wysoko (8000 to dla mnie wysoko) to podwójne sprężynki??
 20. Panowie i Panie (aczkolwiek nie wiem czy jakaś Pani tutaj zagląda) Kupiłem motur 1.2 16v z Y celem pozyskania wałków. Natomiast pytanie jest czy przekładać same wałki czy może cuś więcej, ponoć głowica 1.2 16v zdarza się lepiej zrobiona niż t-jet. Nie rozbierałem gratów jeszcze no i czy lepsze 2 sprężynki zaworowe w głowicy 1.2 16v czy pojedyncze z t-jet??
 21. Hmm no w sumie racja, krzywka nigdy nie jest trójkątem. Więc bez takich samych luzów kontrolnych nie dojdziemy końca. Wydaje mi się jedynie, że skoro ePer mówi, że wałki ssące są takie same to są i już. Trzeba jeszcze polować na dane o 1.4 16v n/a Jak znajdę trochę czasu to zerknę w odchłań internetów za tym.
 22. yyy, coś to dla mnie jakoś takoś durnowato napisane, jak ePer mówi że wałki te same, to wychodziłoby że tutaj też otwarcie jest 2' przed GMP i zamknięcie 42' po DMP czyli byłoby 2+180+42 wyłazi 224' wydechowe otwierają się 34' przed DMP i zamykają 2' po GMP, czyli 34+180+2 wyłazi 216, Poza tym w tej tabelce nie ma GMP dla ssących tylko DMP więc co wałek ma 44' i to w suwie w górę? Chyba jakiś humanista tą tabelkę robił sam bez jakiejkolwiek konsultacji technicznej. A no i jeszcze odnośnie luzów kontrolnych to na etapie rozkminy, ile stopni mają wałki, to mniej ważny temat. Nie dowiemy się co prawda, jak silnik "czyta" wałki, dopóki nie będzie danych o wałkach z takimi samymi luzami kontrolnymi, ale ilość stopni się nie zmieni, co najwyżej wartości początku otwarcia i końca zamknięcia zaworu będą przesunięte o jakąś wartość, ale zawsze początek i koniec w tę samą stronę. Pewnie da się znaleźć jakieś opracowania jednego wałka dla różnych luzów kontrolnych i wtedy można zerknąć jak to wygląda na papierze i o ile przesuwa się odczyt kątów jak np. zwiększymy luzy z 0,45 na 0,8mm.
 23. Nawiasem to z ruskiego manuala wywalał mnie antywirus. Jeżeli minus przed liczbą oznacza "przed" GMP to 2+180+42=224 i by pasiło Rosyjskiego nie znam, ale jutro się dowiem co tam jest napisane, chyba że wiesz?
 24. Powiem Wam, że siedziałem kilka godzin w internetach i głusza na temat jakiś szczegółów 1.4 16v N/A, zwykle nie mam problemów z szukaniem i znajduję to co chcę w max godzinę, dwie, a tutaj póki co pustka.
 25. Siakieś angole gmerały grande t-jet'a z gt2871r i pośród wielu danych była info o wałkach z silnika 1,4N/A, więc może 1.4 16v ma wałki te co P1 16v. Przeszukam Yandex'a to może znajdę coś o 1.4 16v n/a . Dzięki za fotki dekla będę polował.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.