Jump to content

mazi

użytkownik
 • Content Count

  3920
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  13h 53m 3s

7 Followers

About mazi

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday February 3

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zainteresowania
  2oo, 4oo :-)
 • Car
  quattro!
 • Motorcycle
  KTM:HONDA:JUNAK

Recent Profile Visitors

1096 profile views
 1. Planuję na rurach PVC, te podobno są bezgłośne, ale chgw...
 2. Czyli masz skręcony przepływ na anemostacie, obawiam się, że w sypialni (która wypada akurat tak, że trzeba będzie dość znacznie ograniczyć przepływ - jest stosunkowo blisko umiejscowienia jednostki) w nocy szum będzie dokuczał.
 3. Rozmawiałem z jedną firmą co na Peflexie robi. Pytałem jak chcą rozwiązać kwestię dużych odległości od rozdzielnicy do anemostatów. Odpowiedź: te bliżej rozdzielnicy skręci się na anemostacie, żeby ograniczyć przepływ, te położone najdalej rozkręci. Mam obawy czy takie skręcenie nie bedzie powodować świstów i dziwnych odgłosów... Gościu twierdzi, że nie. Aczkolwiek im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Z kolei nie ma za bardzo jak usytuować centralnie rozdzielnice.
 4. Potrzebuję wykonać otwory o średnicy 125mm w stropie kanałowym, a więc w świetle kanału stosunkowo małe grubości to przekucia. Polecicie jakieś sprawdzone otwornice? Czy raczej nawiercać dookoła i wykuć?
 5. Dzięki, robię instalację na stropie poddasza, które na ten moment nie będzie raczej użytkowe. Więc poprowadzenie będzie łatwiejsze niż w wariancie pod sufitem. Jest kilka kwestii, których jeszcze nie rozkminiłem. Aczkolwiek nie wygląda to na rocket science, myślę, że z projektem i zestawieniem materiałów dam radę. Mógłbym to sam policzyć, ale chcą 200zł za projekt to dla wygody chyba warto. Zastanawiam się m.in.: 1. jak długie maksymalnie mogą być przewody od rozdzielnicy do rozprężników, chciałem rekuperator dać w jednym końcu domu, ale wtedy będzie z 15-18m do najdalej położonego pomieszczenia... 2. co zrobić z poddaszem, które na ten moment nie będzie uzytkowe, ale moze za jakis czas wykonczymy. Robić grawitacyjną, przewidzieć to teraz (jak tak to na co zwrócić uwagę). 3. czy dawać anemostat nawiewny w okolicy kominka? Jedni mówią tak, inni nie. 4. Jak przygotować pod tynki otwory w stropie? Zostawić same dziury czy zamontować od góry skrzynki rozrpężne, dać przedłużenia tak, żeby pozostało po tynkach tylko zamontowanie anemostatów?
 6. Czy ktoś z zebranych korzystał z usług firmy: https://peflex.pl/ w zakresie: 1) wykonanie projektu instalacji wentylacji mechanicznej 2) zakup materiałów do wykonania instalacji wg projektu z p.1? Generalnie projekt mam, ale kwota 200zł nie jest niebotyczna, a dodatkowo otrzymać powinienem zestawienie materiałów, co ułatwi zakup i późniejszy montaż wg projektu. Jednostki nie musze u nich kupować, mogę kupić cokolwiek innego o zadanych parametrach. Z czym się liczyć chcąc temat ogarnać we własnym zakresie, z małą pomocą takiej przykładowej firmy? Instalator bazujący na materiałach peflex, a na 99% korzystający również z usługi wykonania projektu instalacji tej firmy chce 10k netto za robotę z materiałem. Tu materiał nie powinien przekroczyć 5kPLN, a robota zająć 2-3d. 5k w 2-3d kusi 🙂
 7. Tak, teraz dziady już 18% refundują... także nie wiem czy chce mi się z tym bujać.
 8. Składał ktoś wniosek? Nie mam czasu na doktoryzowanie się z tego, a przydałoby mi się streszczenie HowToDoIt... Są tu jacyś wybrańcy narodu, którzy skorzystali z tych arcy-lukratywnych dopłat?
 9. Do mojej dachówki nie mają nic do zaoferowania
 10. Kupiony ocieplany i już nawet zamontowany + 2 nieocieplane do kanalizy.
 11. Fiatowska eksploatacja 😄
 12. Potrzebuję wstawić w dachu 4 kominki: dwa wentylacyjne i dwa odpowietrzające. Są dostępne tak systemowe (cholernie drogie) jak i zamienniki PCV w dwóch wariantach: ocieplany i nieocieplany. Przy nieocieplanych podobno wieksza szansa na skraplanie się pary. Warto dokładać $ do ocieplanych? Ma ktoś z tym doświadczenia?
 13. mazi

  Corsa 1.4

  Tak z 8 lat temu ujeżdżałem dwie Astry G z 1.4 16V, takim jak w tej corsie. Jedna nie piła grama oleju, druga połykała go hurtem. Obie miały ok. 120kkm. Znajomemu też ten silnik popijał. Nie wiem, dla mnie pod względem zużycia oliwy silnik podwyższonego ryzyka.
 14. Wytłumacz trzeci raz tutaj jak to widzisz...
 15. Wytłumacz trzeci raz tutaj jak to widzisz...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.