Jump to content

nikt-znany

użytkownik
 • Posts

  4470
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About nikt-znany

 • Birthday February 3

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Car
  quattro!

Recent Profile Visitors

1779 profile views

nikt-znany's Achievements

starszy kierowca

starszy kierowca (13/19)

171

Reputation

 1. Tak cała ta j...na budowlanka działa. Niestety. To jest patologia, a nie norma. Pół biedy jak coś spieprzą i naprawią to po rozliczeniu - większość ma w D temat i jak tylko rozliczą się przestają odbierać.
 2. Szukaj innej ekipy, bo jak tak przekłada to pewnie nie przyjdzie. Bierz na wszystko faktury, spisz umowę. Wbrew pozorom łatwo zrobić elewację, jeszcze łatwiej ją spieprzyć... a później zganianie na brukarza i innych.
 3. Ja zrobiłem odprowadzania do studzienek 1.5m fi 425 z rur karbowanych (jak te jeszcze były po 150zl z pokrywą i dostawa). Działa, najtańsza opcja jaka była.
 4. Jaka moc? Ja chyba zamontuje na sprzęcie z oferty 2 u Ciebie. ~6kW wyjdzie 22-23k
 5. To dziwna branża. Znajomy na 5.4kW teraz dostał ofertę na 19kPLN (foxess, jasolar, blacha na dachu)... To samo u innych +2-3kPLN.
 6. Mam rozprowadzoną instalację pod kamery (skrętka). Zastanawiam się jakie kamery wybrać, jaki rejestrator. Zalezy mi na: 1. kamery mają być obrotowe, z możliwością zdalnego sterowania z aplikacji. 2. Jakość FHD wystarczy. 3. Względna jakość nagrywania po zmroku. 4. Sterowanie z jednej, aplikacji, możliwość spięcia z centralką rejestrującą. W którym kierunku iść, żeby jakość była rozsądna, a przy tym nie zbankrutować? Potrzebuję 4-5 sztuk na dom, 2 sztuki na posesji, 2-3 sztuki do wnętrza.
 7. Ciekawe, osobiście nic nie słyszałem. Złożona reklamacje oddalili, co było oczywiste już w momencie jej rejestrowania...
 8. Ja miałem anomalię w okresie styczen, luty. 250kWh więcej niż normalnie i za nic nie wiem co ją spowodowało... W tym okresie ilość odbiorników prądu w moim domu był mniejsza niż aktualnie. Mam jednostkowo pomontowane mierniki zużycia i dalej nie jestem w stanie wytypować przyczyny.
 9. Akurat nic sensownego nie powiedziałeś, wiec i kopać się nie ma o co.
 10. To po co tu zaglądasz skoro i tak nic konstruktywnego nie powiesz, bo Ciebie ta wiedza kosztowała 10k... Od grubo ponad 20 lat siedzę w motocyklach, wiedza jaką zgromadzilem kosztowała wiele więcej niż te Twoje 10k, ale nie mam oporów się nią dzielić.
 11. Jest chłodzony aktywnie, z tego co ludziska piszą to chłodzenie jest po prostu głośne. Nie chcę kolejnego (po reku i piecu) generatora hałasu w garażu.
 12. Przymierzam się do tematu. Wstępnie instalacja ~6kW z możliwością delikatnego rozbudowania. Falownik: skłaniam się ku Huawei 6KTL, Fronius odpada (chłodzony aktywnie) Panele: Longi 365W 1. Oferty, które dostaję aktualnie to ~25k-26PLN brutto za instalację ~6kW na ww. falowniku i panelach. Pytanie jak to u Was wygląda, ktoś aktualnie zgłębiał temat? W sieci ludzie piszą, że dobre oferty to w granicach 4kPLN/1kW. 2. Firm jak grzybów po deszczu, konkurencja gigantyczna. Trudno wybrać wykonawcę, który zrobi robotę zgodnie ze sztuką, a nie narobi szkód. Jak wy weryfikujecie oferentów? 3. Mój prąd - podobno od lipca ruszy nabór wniosków, warunki zmienią się, lecz na jakie? Mało kto wie. Czekać z realizacją do lipca czy ruszać już teraz... 4. Gmina ma dofinansowanie rzędu 48%, dla 6kW szacują, że wyjdzie ~15kPLN do zapłaty. Jednak dopiero po ogłoszeniu przetargu będzie znana kwota finalna jak i sprzęt na jakim to będzie zrobione. Czy od tej kwoty dofinansowania należy zapłacić podatek dochodowy? Mam dwa sprzeczne stanowiska.... 5. Na jakie elementy instalacji jeszcze zwrócić uwagę?
 13. Rachunki miałeś na te 5600?
 14. Robiłeś zgodnie z deklaracją we wniosku? Ja złożyłem wniosek, dostałem aprobatę, ale zdecydowałem, że robią proste rozwiązanie na bazie rur karbowanych, a nie studzienek betonowych i zastanawiam się czy składać o płatność. Robiłeś sam czy firma?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.