Jump to content

michalkl1

użytkownik
 • Posts

  2528
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

michalkl1's Achievements

kierowca

kierowca (12/20)

282

Reputation

 1. Witajcie. Mam możliwość kupienia beton komórkowy Solbet +24cm w dobrej cenie przynajmniej lokalnie i zastanawiam się czy to dobry produkt bo w internecie zero informacji o tym. Potrzebuję na budynek gospodarczy i najlepiej bym w ceramikę poszedł ale jak zacząłem porównywać ceny to nie jest ciekawie średnio po 11zl za sztukę za pustaka to kogoś pogięło. Czasami się zdarzają za 7zl ale znikają w oczach. I tak pozostał ten beton komórkowy bo i lepiej się obrabia i cieplejszy jakby nie patrzeć. Ktoś coś wie o tym Solbet ?
 2. Zakup tuż tuż. Hyundai i10 będzie najlepszym wyborem z tego wszystkiego? Jakoś tak najlepiej wyposażony się wydawał i tańszy. Ale nie wiem jeszcze nie dzwoniłem. Na olx dużego wyboru nie ma więc każdy znajdzie.
 3. Automat nie wchodzi w grę.
 4. Mówił, że nie chce już Fiata. Chciałby coś z VW. Ale z VW to nie ten budżet. Ja mam wrażenie, że co by nie było będzie dobrze ale tak żeby sie mógł pochwalić .
 5. Cześć. Mam za zadanie poszukać coś dla znajomego wiek 55+, coś nowego do 50tys. Wymagań nie ma żadnych. Nawet przy nowej pandzie nie chciał klimy bo szkoda dopłacać jak nie używa. Nowe, żadnych demo itd. Małe miejskie auto co posłuży latami właśnie jak ta panda. Przebiegi bardzo małe a aktualne auto(panda) ma już z 10lat a przebieg nie pamiętam coś koło 40 000km(albo i mniej). Tylko dojazd do pracy, na zakupy. Taki poprostu melex co ma zawsze odpalić i jechać. Raczej słabo dba o auto. Olej czy filtry to wymienia(ręki nie dam sobie uciąć) a tak to jeździ aż się rozleci, wtedy do mechanika i dalej jeździ. Widzę jakieś pandy, Hyundai-e ,kia, nawet gdzieś corsa była... Coś tam wspominał o czymś z VW( budżet nie ten). Przy tym jak on w ogóle się nie interesuje autem to każdego nowego szkoda.
 6. Ja miałem taką: https://prime3.eu/pl/pojazdy-elektryczne/hulajnogi-elektryczne/ees61/ Przy mojej wadze 128kg, miałem 24km zasięgu w najwyższym trybie. Włącznie z podjazdami na górki ciągnące się po 2km. W każdym niższym trybie zasięg wzrastał o około 10%, na Eco miałem jakieś 27km zasięgu. To wszystko w środku lata. Zimą trzeba brać poprawkę na spadek wydajności akumulatora i to dość drastyczny ale zakładając, że ktoś będzie trzymać sprzęt w ciepłym pomieszczeniu to powinno się udać tyle zrobić. A ogniwa będą same z siebie się grzały ma skutek obciążenia. Nie wiem czy polecać bo miałem ten sprzęt 3 miesiące i sprzedałem.
 7. Tzw. słoneczko się rozsypało. Pozostanie wymiana na nowy docisk. A najpewniej cały komplet.
 8. michalkl1

  Edi 4

  Lepsza mocno ciepła woda. Zero skrobania.
 9. Racja. Jest w tym dużo racji. Mimo wszystko odstęp i jeszcze raz odstęp.
 10. Nie rozumiem po co zmieniać opony które mają jeszcze z 4mm bieżnika. Zrozumiałym tych co mieszkają w górach/na wsi gdzie drogi boczne są w ogóle nie odśnieżane ewentualnie praca jako ph. Prawdopodobnie 95% użytkowników aut robi stałe trasy i zna warunki zimą. Wolę zdecydowanie zdjąć nogę z gazu niż wylądować w rowie/ nie wyhamować itd. Mam wrażenie, że większość jeździ 0-1 i wymaga żeby wszystko było najlepsze ale brakuje jeszcze rozumu. Ok rozumiem stać kogoś niech zmienia sobie ale to takie naiwne bo potem przez takich święcie przekonanych o tym, że wszystko mają nowe to tworzą się wypadki ( co innego jak jeździ spokojnie). Nie umiem sobie wyobrazić jak można jechać nierozważnie np w czasie deszczu żeby wpaść w poślizg lub nie wyhamować. Jak bardzo trzeba naginać przepisy żeby stracić przyczepność.
 11. Stosuje ale jak przyjdzie co do czego to ważniejszy będzie status drogi od reguły prawej ręki...
 12. Niestety to tak nie działa. To, że nie ma znaków nie oznacza , że obowiązuje reguła prawej ręki. Najpierw trzeba sprawdzić status drogi. Czy to droga wewnętrzna czy wyjazd z posesji itp.
 13. No myśmy tak mieli. Okazało się ,że ta mniejsza droga to dojazd do posesji. A skrzyżowanie bez oznakowania.
 14. Może Honda Ntv 650 ? Odpada babranie się z czyszczeniem łańcucha. Chyba, że ktoś lubi się babrać z tym.
 15. A więc tak. Po drugim podejściu policji uznano winną żonę ponieważ wyjeżdżała z drogi wewnętrznej i powinna to wiedzieć ( niestety drogi wewnętrzne nie muszą być oznakowane, oczywiście jest to śmieszne bo skąd wtedy mam wiedzieć na jakiej drodze jestem ? Pytać w urzędzie za każdym razem ?). Po monitoringu widać, że żona stała na skrzyżowaniu jakiś czas bo miała ograniczoną widoczność- słowo klucz - niestety ja nie zdołałem dotrzeć do nagrań czy to było 2 sekundy czy może 5 sekund. Co mogło by mieć kluczowe znaczenie w uznaniu winy. A co jakby tam stało dziecko albo po prostu inny pojazd ? Pani która nawet nie wcisnęła hamulca tłumaczyła się , że spanikowała. Ciekawe wytłumaczenie. Nie wiem nie wnikam może to było wszystko faktycznie dość szybko albo po prostu nie patrzyła tam gdzie trzeba. Szkoda, że policja nie ocenia sytuacji na drodze na podstawie aktualnego oznakowania poziomego i pionowego tylko zasięga informacji z urzędu. W ten sposób strach gdziekolwiek wjeżdżać bo nie wiadomo jaka zasadę stosować. Jak widać ważniejszy jest status drogi w urzędzie od tego, że jest to trochę mylące skrzyżowanie. To po co wcześniej jest ustawiony znak strefa zamieszkania skoro to skrzyżowanie nie jest równorzędne ? Przecież na strefie zamieszkania wszystkie skrzyżowania są równorzędnymi chyba, że znaki mówią inaczej. Przy pierwszym podejściu padło słowo by przeczytać co to jest skrzyżowanie. Nadal uważam, że to nie w porządku. Jak to może być, że każdy jednoznacznie twierdzi, że to skrzyżowanie równorzędne a jednak jest inaczej ? Ja to bym nawet nie ruszył tematu tylko zostawił jak jest ale to właśnie zasięgnięcie porady od służb utwierdziło mnie w przekonaniu, że to skrzyżowanie równorzędne. No i oczywiście od Was. Od znajomych itd... To tylko w Polsce na strefie zamieszkania nie ma skrzyżowań równorzędnych pomimo braku oznakowania. Pamiętajcie powinniście wiedzieć na jakiej drodze jesteście
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.