Jump to content

DARKOOO

użytkownik
 • Posts

  1351
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DARKOOO

 1. Może sposobem wykluczania - jeśli podejrzenia padają na pompę - pytanie kiedy wymieniałeś płyn? Nie duży koszt, nie zaszkodzi a jeśli będzie rzadziej się pojawiało wycie lub ustanie będzie trop gdzie szukać przyczyny.
 2. Dla szukających informacji w necie: Błąd pompy pojawia się po "którymś" dolaniu fap - przez procedurę wymiany zbiornika na nowy błąd znika. Dodatkowo uzupełnienie zbiornika (w wersji 5008 2.0hdi są dwa 1,07 lub 1,4l) i pompa zaczyn działać. Błąd który się pojawia jest zapisany w cyklu pracy - ma zapobiec pewnie prawdziwej awarii pompy i zmusza do wymawiany zbiornika (pompy) na nową. Nie ma kontroli nad tym czy pompa pracuje czy nie. Można przeprowadzić dwa testy (nasłuchowy- zaleca do max 5x) i (pojemnościowy). Pompa pracuje w trybie taktującym - powoli czynnik jest przepychany- po "wymianie" zbiornika układ musi się napełnić więc dość długo pracuje. Ja w zbiorniku miałem jeszcze płyn - uzupełniłem 1l i zatankowałem przed procedurą na full by "napełnianie" napełnionego układu rozcieńczył się w większej ilości paliwa.
 3. Witam, mam parę pytań co do błędu EB3 - pompa dodatku do oleju napędowego / nie rozpoznany / stały Po zatankowaniu wywalił komunikat błąd silnika - konieczna naprawa i drugi o możliwości zatkania dpf. Bez check tylko trójkąt ostrzegawczy. Po podpięci i skasowaniu błąd powraca po odpaleni samochodu. Pierwsze przypuszczenia padła pompa, później zgniła wiązka (i tu muszę wejść pod samochód i wypiąć wiązkę celem sprawdzenia czy ma połączenie)jeszcze krąg podejrzanych został rozszerzony do czujnika przy korku wlewu ale grzebiąc w necie wpadłem na jeden wpis na elektrodzie przy podobnym objawie: błąd pompy dodatku do oleju napędowego / nie określony / miejscowy i tu problem rozwiązał zaprogramowaniem wymiany zbiorniczka z dodatkiem-dolewką i pompa ożyła. Tyle teorii z netu: Płyn DPF był dolewany jakieś 60kkm przy tankowaniu 0 - max raczej nie zużyłem całego - inny komunikat. Pytanie czy znów szukam człowieka z LEXIĄ i jest osobne programowanie zbiorniczka? czy grzebać i wyciągać pompę? Ma ktoś opis kabli przy zbiorniczku - 3 przewody - pacjent 5008/2.0/2012 z góry dzięki za podpowiedzi ewentualne sugestie
 4. No i widzisz, szukam nie dla siebie. Czyli masz już 2.0 nie wiem czyj to silnik... nie 1.6 PSA. Pytanie jak z serwisem - wymianą oleju - bagnetu już nie ma więc przy wymianie kontrola elektronicznego wskaźnika wg mnie wymagana. Jakim programem można się wpiąć w podstawowy serwis olejowy? Jak z wyciszeniem w trasie?
 5. Dokładnie w opcjach jest to przetłumaczone jako oświetlenie komfortowe ... jak go uruchomisz to i tak światła się nie zaświecą z automatu - trzeba włączć na chwilę pozycję lub mijana i wrócić do "0" lub auto jeśli jesteś w dzień. Po ponownym uruchomieniu silnika załączą się normalnie z automatu. I jeszcze coś do wymiany HP24W - jeśli macie dostęp do drukarki 3D w załączniku stp z moim projektem klucza. Oczko zrobione pod podpięcie smyczy do kluczy lub czegoś co zabezpieczy przed przypadkowym upuszczeniem. Wyrobienie przez torx już nie jest problemem. klucz_DRL.stl
 6. Pozostańmy w kwestiach technicznych - wymiana małego C30 na V40 - z małego na mały tylko świeższy.
 7. Witajcie, Zastanawiam się nad V40 w okolicach 2015 w najsłabszej wersji D2 Mam parę pytań do użytkowników. PRZED 2015 1.6 PSA (115KM) - tam jest mokry DPF? - czy już na BLUE? - jakie wtryski? Po 2015 - 2.0 - czy j to silnik??? - jakie wytryski? - jaki filtr cząstek stałych? jak z serwisem olejowym - jest tam bagnet czy wszystko przez komp? Oprogramowanie serwisowe jest jakoś normalnie dostępne, czy trzeba wysypać się z $$ Jakie plusy i minusy- na co zwrócić uwagę. Uwagi od siebie chętnie poczytam.
 8. Odpowiem sobie a bardziej dla innych szukających informacji. TOTAL Transmission BV - 1,9litra
 9. Witam, Instrukcja jest uboga w temacie jaki typ skrzyni o oleju nie wspominając nic. Poszukuję informacji jaki jest olej i ile go wchodzi - zamierzam go wymienić (przebieg już swój ma). Skrzynia manualna rocznik 2012 z silnikiem 2.0HDi Peu 5008
 10. Fora internetowe PL i zagraniczne jak do tej pory nie dały mi odpowiedzi... instrukcję do PEUGEOTów i Cytryn - nic, nie ma żadnej informacji. Wkładają głośniki 4ohm o dziwnych mocach ale jaka jest dalsze tego historia....
 11. Witam, Przymierzam się do wymiany głośników - nigdzie nie mogę znaleźć informacji o mocy wyjściowej i oporności MyWay RNEG. Mam zamiar wymienić tylko nisko tonowe w drzwiach (jak na razie tylko przód) a w podszybiu wysoko tonowe zostawić, więc nie chcę namieszać.
 12. elektromagnes pięknie działa - słychać jak bendiks pracuje, ale nie zwiera. Bez wyciągnięcia nie naprawisz - jak czasem kręci to tylko styk zwierny ma problem.
 13. nie jest to idealne rozwiązanie - już o izolacji myślałem ale liczę na znalezienie idealnego miejsca do montażu. Poczekam jeszcze może ktoś coś podrzuci gdzie i jak....dość popularny silnik więc nie powinienem być pierwszy który grzebie się w tym temacie.
 14. Witam, Pytanie czy ktoś orientuje się gdzie można wpiąć się z dodatkowym czujnikiem ciśnienia oleju i temperatury w silniku 2.0HDi 150KM 2012 (DW10FD). Rozwiązanie które zrobiłem nie działa poprawnie - adapter pod 4x NPT w miejsce oryginalnego i wyszły 3 czujniki temp/ciśnienia/ciśnienia z parametrami OME Jak ciśnienia działają poprawnie tak temperatura jest zakłamana przez miejsce montażu. Wszystkie czujniki są zamontowane za chłodnicą w miejsce oryginalnego czujnika oleju pod filtrem i owiewane w trakcie jazdy. Na autostradzie mam wg wskazań zimny olej - dodatkowo dałem osłonę ale to nie zmieniło odczytu. Jedynie w mieście w korku mogę zobaczyć 85*C choć ile w tym prawdy przy takim montażu? Pytanie czy jest gdzieś jest lepsze miejsce gdzie można łatwo się wpiąć w magistralę olejową? najlepiej od ściany grodziowej. Przeglądam fotki silników ale nie widzę żadnego sensownego miejsca. Myślę, że ktoś już przerabiał temat i się podzieli doświadczeniem. Dla planujących taką zabawę to oryginalny czujnik ciśnienia oleju (M16 0,5bar) można podmienić na FAE12040 1/8 NPT 0,5bar
 15. " No to wracam do punktu wyjścia bo box jest z 3008 z RD4 - tu wiedziałem, że to działa. W necie są sklepy które sprzedają BOXy różnych firm oraz Peugeot Citroen i twierdzą w opisie że zadziała a z drugiej strony znajduję informację, że to nie działa z my way i wyższymi modelami ... tyle, że nie wiem, czy z braku aktywacji czy ogólnie nie ma szans. Będę pisał bezpośrednio do Peugeota, już mi kiedyś wybili z głowy wyłączanie czujników parkowania (uprzedzając, że komp będzie się pytał czy samochód jeździ w EU - klikając NIE, temat się powinien zakończyć po czym po gps stwierdzi, że kłamiesz i tak za każdym razem gdy tylko dostanie zapłon:) ) ile prawdy - nie wiem nie wydawałem kasy na wyłączenie czujników.
 16. Nie masz żadnych błędów? Robiłeś skan? Z doświadczenia uszkodzony czujnik ciśnienia klimatyzacji (nałamane gniazdo obudowy + wilgoć spowodowała zwarcie) - miałem tylko błąd czujnika odchylenia od ESP i ciągła praca wentylatora. dopiero ręczne sprawdzanie instalacji pokazało prawdziwy powód.
 17. Aktywację rozumiem, że też przeprowadziłeś w radiu My Way? jeśli tak to jestem w "domu" bo to podobno ma być widziany jako zmieniarka Pytanie czy w jest ktoś na forum z Lexią z Krakowa?
 18. Witajcie, Posiadam My Way z wyjściem na słuchawki. Szukam rozwiązania dopięcia USB, wpadł mi w ręce box 9702EZ, który można spotkać w radiach z niższej półki PSA. Wolne gniazdo na zmieniarkę pozwoliło wipiąć BOXa i tyle z sukcesów. Radio nie widzi BOXa. Pytanie czy ktoś już przerabiał funkcję USB w My Way?
 19. zastanawiające, że radzone była skrzynka w komorze silnika a nie w środku... jena i druga ma bezpieczniki ale za wnętrze odbiorniki odpowiada ta wewnątrz (tak przyszłościowo) a zewnętrzne ta pod maską. na marginesie i dla czepialskich jest jeszcze jedna w lewym nadkolu (np. przy elektrycznych fotelach)
 20. Dawno dawno temu wrzuciłem coś takiego do siebie. Działało idealnie - zapłon i centralka dostawała info, że siedzi pasażer. Przed emulatorem jeszcze bawiłem się angielskim dawcą - emualtor działał do czasu operacji przeklejania Firmy nie pamiętam ... jakiś "no name"
 21. Panowie nie zapominajcie o masie. Wystarczy, że jeden punkt masowy (do którego jest podpiętych parę odbiorników) straci przewodność i prąd idzie kablami zasilającymi po innych odbiornikach w wiązce co doprowadza po paru godzinach do topienia instalacji w finale pożaru. W bezpiecznikach skupiłbym się bardziej na wartościach amperażu jakie mają jeśli już tam zaglądamy.
 22. Stopiony bezpiecznik bardziej wskazuje na problemy z masą. Zasilaniem odbiornika (w chili nie używania) wracają prądy z innych urządzeń. Powoduje to często przekaźnik masujący na styku rozwartym. Sprawdź punkt masowy z tyłu samochodu - obok luźnej kostki ze zdjęcia. Możesz zmasować na krótko osobnym kablem samą centralkę od czujników - i zobaczysz czy problem znikł. Sprawdź również czy nie masz dyskoteki w tylnych lampach lub świecą słabiej. Co do luźnej kości to mając babarta tez nie doszedłem do czego ona jest - zastanawiałem się czy nie do zasilania anteny w wersji bez kluczykowej - ale nigdzie tego nie potwierdziłem. Sprawdzałeś też skrzynkę bezp po drugiej stronie wnęki? tam również masa do sprawdzenia.
 23. Czujnik położenia wału. Czujnik "steruje" silnikiem - on daje sygnał do komp. Jak padnie - nie wywali żadnego błędu - elektronika mówi, że silnik stoi i jest ok.
 24. Dzięki za podpowiedź. Przeszukałem instalacje bez zbytniego rozbierania pod maską. Niestety nic ... poszukam przez weekend wewnątrz może coś znajdę. Ogólnie odnoszę wrażenie, że konstruktor lepił tą instalację z innego modelu i dokładał brakujące bezpieczniki gdzie mu popadnie do zaadaptowanej skrzynki. Szukałem jeszcze zaślepek na wersję z kierownicą po prawej stronie. Jest jedynie otwór na kolumnę kierownicy ale zalana szczelnie masą - co też mnie zniechęca do grzebania przy podłodze. Otwór jeśli jest zrobiony na pompę hamulcową odpada w przedbiegach - silnik uniemożliwia dostęp. Dodatkowe pytanie - czy ktoś dysponuje rozpiską przekaźników pod maską (2.0HDi 5008). a oto skrzynka z bezpiecznikami
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.