Jump to content

hyperreal

użytkownik
 • Posts

  391
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by hyperreal

 1. Wybacz, ale nie będę za komfort obsługi innej osoby przepłacał np. 3-krotnie w cenie OC. Teoretycznie każde z TU powinno spełniać minimalne wymagania i standardy obsługi. To instytucje powołane do tego powinny reagować w przypadku nieprawidłowości.
 2. Mnie nie obchodzi zadowolenie poszkodowanego - ustawa nakłada na mnie obowiązek ubezpieczenia a na TU zakres świadczeń. Czy to będzie firma X czy Y nie ma znaczenia. Jeśli TU nie wywiąże się ze swoich obowiązków do gry wchodzi UFG. Do momentu przekroczenia sum gwarancyjnych mam to w nosie.
 3. A co masz sądzić o ubezpieczeniu, które z założenia nie jest dla Ciebie? Masz spełnić obowiązek, to spełnij go najmniejszym kosztem.
 4. Znajomi mają pomalowane płytki w dodatkowej małej toalecie i efekt jest słaby. Ponoć nie powinno się malować dużych powierzchni, ale mi osobiście nie podoba się to też na małej. Co do trwałości - mają pomalowaną podłogę i ściany i po ponad roku nie ma żadnych przetarć ani odprysków. Ale widać, że to malowane i wygląda to źle. Miałem nadzieję, że uniknę wymiany płytek w kuchni, niestety po tym, co u nich zobaczyłem u siebie się na malowanie nie zdecyduję. Nie pytałem jaką farbą malowali - może w tym problem?
 5. Mam właśnie taką i działa ok, tylko przy zamykaniu okna na noc i tak kilka komarów wpuścisz (nawet kiedy zamontujesz bęben do zwijania na dole jak pisze @spad). No ale zawsze lepiej łapać 5 sztuk niż 50
 6. Ja mam włączone. Problem w tym, że nawet jak używasz świateł zgodnie z przeznaczeniem, przepisami i adekwatnie do sytuacji, to i tak znajdą się "mądrzy inaczej", którzy Cię otrąbią i będą mrugać światłami.
 7. Z tym że przeciwmgłowe przednie też niektórych oślepiają. Strach włączać jakiekolwiek światła, z kolei jak nie włączysz też znajdą się niezadowoleni.
 8. Ja mam w projekcie wpisane, że drzwi muszą mieć ognioodporność 0,5 h, nie wiem tylko czy to jest (było) wymagane przez prawo.
 9. Ja też mam aguri, wadą jest wysoka waga - ponad 21 kg. Przy max nacisku na kulę haka 75 kg, zostaje 54 kg na rowery. Wbrew pozorom przy 4 rowerach ciężko się zmieścić. Chociaż z drugiej strony to nie apteka i pewien zapas bezpieczeństwa na pewno jest. Ja dopuszczalny nacisk przekraczam o 6 kg i nic się nie dzieje, pamiętam tylko żeby progi i dziury przejeżdżać wolno. W sumie po kilku tysiącach kilometrów z rowerami na haku mogę stwierdzić, że to bardziej sprawa psychiki - taka platforma nie może być sztywna i trochę się buja. Pierwsze kilometry po dłuższej przerwie to zerkanie co chwilę w lusterko, później człowiek sobie przypomina że nic się nie dzieje i jedzie już w miarę normalnie
 10. Na całoroczne opony przeszedłem właściwie z przypadku - dwa auta kupiłem na takich oponach. Jeździło się na tyle dobrze, że kiedy się zużyły, nawet przez moment nie rozważałem zakupu dwóch kompletów opon sezonowych. C4 picasso kupiłem na FalkenEuroall Season AS200, dostały Kleber Quadraxer 2, natomiast do c3 żony właśnie zamówiłem kolejny komplet Goodyear Vector 4Seasons G2. Przez prawie 5 lat nie miałem sytuacji w której pomyślałem: "Gdybym miał zimowe/letnie...". A c4 jeżdzi latem do Włoch/Chorwacji i zimą w Karkonosze.
 11. No chyba że sezon 2018/2019 był pierwszym sezonem po wybudowaniu i zamieszkaniu, to i dom musiał się wygrzać.
 12. U mnie za rok plus parę dni (od 16.01.2020. do dzisiaj) zużycie około 2100 m3, co daje kwotę 2960 zł. Tak jak pisałem - dom 173 m2, kubatura prawie 1000 m3. Dla mnie bardzo akceptowalne koszty.
 13. To są kwoty brutto z faktur. Opłata dystrybucyjna zmienna 0,02477 pln netto za kWh, opłata za paliwo gazowe 0,08944 pln netto za kWh, opłata abonamentowa 8,67 pln netto za miesiąc, opłata dystrybucyjna stała 9,09 pln netto za miesiąc. Pewnie masz inną taryfę - ja dopiero w tym roku się wprowadziłem i podpisywałem nową umowę, mam S-2.12T. Teoretycznie mogę zużyć 1600 m3 rocznie, jeśli przekroczę wpadnę w droższą. Z ciekawości sprawdziłem i właśnie na grudniowej fakturze mam przekroczenie - od lutego lekko ponad 1700 m3, ale na razie zmiany taryfy nie mam. Może gdyby była kolejna faktura w tym roku, to już by policzyli inaczej. Od stycznia będą mi liczyli od nowa, pewnie koło października/listopada przekroczę 1600 m3, wtedy się okaże. U Ciebie różnica jest na dystrybucji, paliwo masz w tej samej cenie. No i stałe opłaty masz chyba też wyższe - u mnie to niecałe 20 pln/miesiąc.
 14. X.2020. - 154 m3 / 213 pln XI.2020. - 232 m3 / 310,81 pln XII.2020. - 276 m3 / 365,17 pln W tym CWU około 60-70 pln/m-c (dane z wiosny i lata). Dom z 1998 roku, powierzchnia użytkowa 173 m2, ze skosami na poddaszu 232 m2, kubatura 966 m3. Do tego nieogrzewany garaż 44m3. Temperatura 22 stopnie (oprócz sypialni), okazjonalnie kominek bez płaszcza wodnego. Staram się grzać dół bardziej niż poddasze, ale mam otwartą klatkę schodową i piec tylko z jednym obiegiem, więc różnie to wychodzi. Moim zdaniem koszty akceptowalne.
 15. Kupiłem na Falken EUROALL SEASON AS200, obecnie po zmianie jeżdżę na Kleber Quadraxer 2, rozmiar 215/55/R16
 16. Ja od czterech lat na całorocznych, zaliczona 4x Chorwacja na przełomie czerwca/lipca, oraz 3x Włochy w maju lub wrześniu i nie mam uwag. Przy normalnej jeździe (rozumiem przez to jazdę zgodną z przepisami, ewentualnie +10 km/h) nie odczuwam żadnych różnic. Dodam, że u mnie w 2019 roku śniegu nie było wcale, w 2020 był epizod przez jeden dzień, przy czym po białym jechałem ostatnie 50 m od bramy, boczną uliczką osiedlową. Sezonowe opony już u mnie nie zagoszczą.
 17. Ale przestały Ci się podobać, czy znajomi krytykowali, że "niemodne"? My robimy tak, żeby nam się podobało i dobrze mieszkało. My mieszkamy cały czas, krytycy wpadają na chwilę, więc ich zdanie się nie liczy.
 18. Dzisiaj. Do wczoraj trzeba było mieć i mObywatel by nie pomógł. Od dzisiaj policja sama sobie sprawdza uprawnienia kierowcy, aplikacja w telefonie kierowcy im niepotrzebna.
 19. Od dnia, kiedy nie ma obowiązku posiadania przy sobie PJ. Wcześniej mObywatel nie pomoże, później niepotrzebny.
 20. Nawet jakbyś nie miał mObywatela, to nie musiałbyś nosić - po prostu podajesz swoje dane i policjant sobie sprawdza, nawet nie spojrzy na Twoją apkę.
 21. Jest wiele takich durnych błyskająco-ruszajacych się świateł, które nie wiadomo co mają dawać - wspomniane dynamiczne kierunkowskazy, dzienne zmieniające się w kierunkowskazy, przeciwmgłowe zapalające się pojedynczo przy skręcie (to już wyjątkowo bezsensowne rozwiązanie), itp. Chyba projektanci spędzają za dużo czasu na dyskotekach i na siłę chcą to przenieść na ulice.
 22. Dokładnie, koleżanka ma 207 z tym silnikiem, nie pilnowała stanu oleju i 3 tys. poszło do mechanika. Ja mam c4 Picasso z silnikiem 1,6 vti (120 KM) i oprócz znanych problemów ten silnik jest po prostu słaby. Pewnie w c3 będzie lepiej ale szału nie ma. Mam teraz problem, bo chciałbym Peugeota 5008, tylko nie chcę diesla a benzyny też vti lub co gorsza THP - tam to już zupełny dramat. To już chyba zostanę przy tym co mam.
 23. Potwierdzam - u mnie też zależy to od ustawienia ochronnego "kapturka". Trzeba też uważać, żeby nie przestawić go przy załadunku bagażnika.
 24. Sam chciałbym żeby wrócił do F1, jednak trzeba być realistą - nie ma niestety szans. Zwłaszcza, ze jeżdżenie na ostatnim/przedostatnim miejscu go nie zadowala.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.