Jump to content

Hagi84

użytkownik
 • Content Count

  1348
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  1d 16h 34m 50s

Community Reputation

121 Dobry aparat

1 Follower

About Hagi84

 • Rank
  mistrz kierownicy
 • Birthday 06/21/1984

Profile Information

 • Name
  Janusz
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Chrzanów, Małopolskie
 • Zainteresowania
  dłubanie przy aucie, niekoniecznie swoim ;)
 • Car
  Scenic III

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. trochę inny kształt ale schemat ten sam. Ciągle podtrzymuję, że musi być 5x10 żadne 3x2,5 bo w najgorszym przypadku grozi prokurator.
 2. ja aktualnie nie pracuję już w firmie elektroinstalacyjnej ale jeszcze w zeszłym roku z nimi współpracowałem. Poniżej schemat jednokreskowy obowiązujący w Tauron dystrybucja. ETIMAT T to tylko ogranicznik mocy bez członu zwarciowego.
 3. poprawiłem swoją wypowiedź, którą cytowałeś. U mnie są dwa cytaty
 4. może źle Cię zrozumiałem
 5. U mnie Tauron Dystrybucja musi mieć minimum umowę dystrybucyjną z Tobą podpisaną na podstawie oświadczenia o gotowości instalacji do podania napięcia i zgłoszenia od dowolnego sprzedawcy, że zawarta została umowa na sprzedaż energii. Licznik należy do Tauron dystrybucja do nikogo innego.
 6. Co za brednie piszecie: żaden dostawca nie postawi skrzynki z założonym licznikiem. Najpierw budowane jest przyłącze np. kablowe wraz ze złączem kablowym. Następnie odbiorca montuje sobie W.L.Z zgodny z wymaganiami zawartymi w warunkach Przyłączenia. Odbiorca zwraca się o podpisanie umowy do dowolnego sprzedawcy energii. Po podpisaniu umowy sprzedaży energii elektrycznej i zgłoszeniu gotowości instalacji zakładany jest dopiero licznik.
 7. to znaczy gdzie? w skrzynce dostawcy ? to że zrobisz zabezpieczenie indywidualne w garażu to nie zabezpiecza tych 40 metrów 3x2,5 ułożonego w ziemi. Przy przetopieniu izolacji przy zbyt dużym poborze prądu lub przy uszkodzeniu przewodu przez zwierzęta dojdzie do zwarcia. Wkładka WTN 50 A jest na tyle duża, że ten przewód spali się zanim zabezpieczenie wybije.
 8. te rury są normalnie zwijane w kłębki. Trzeba się nieźle namęczyć żeby położyć je prosto. Nie wspomnę, że wciskanie przewodu na długości 40 m. To karkołomne zadanie. Rura PE 25 kosztuje około 2,5 za metr x 40 m = to daje 100 zł za rurę. Jeżeli końcówki zostaną w ziemi źle zabezpieczone to wpłynie do niej woda i ją zamuli. Wtedy przewód będzie nie do odzyskania. Ciągle podtrzymuje swoje zdanie Tylko docelowy WLZ. 50m x 16zł/m = 800zł folia ostrzegawcza nad kabel kosztuje 13 zł. kładzenie czegokolwiek tymczasowo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Bezsensowna robota i koszt. W złączu kablowym od dostawcy prądu prawdopodobnie masz ETIMAT bez członu zwarciowego oraz w zależności jaka moc ale zakładam bezpieczniki WTN 50A. Przy takim zabezpieczeniu ten przewód przy zwarciu może ulec zniszczeniu. Edyta: Z doświadczenia powiem, że ten przewód pozostanie jako tymczasowe zasilanie placu budowy. Przy zasilaniu 1f i długości całkowitej kabla 3x2,5 około 50m będą powstawały spore spadki napięcia. Obrazowo to będzie wyglądało tak: Okres jesiennno-zimowy i majstry na budowie będą dogrzewali się farelkami. Przy włączonym oświetleniu LED i pracy kilku młotowiertarek światło będzie mrugało. LED jest czuły na spadki napięcia. Przy dołączeniu jakiegoś sprzętu jak betoniarka 1f przewód będzie przeciążony.
 9. Czy garaż stoi daleko od projektowanego domu ? Dlaczego nie wykopać docelowo od złącza do garażu 5x10 mm2 i mieć już gotowy W.L.Z. zamiast wykonywać tą pracę dwa razy? Zostawić zapas kabla w blaszaku (bez cięcia) i jak będzie stan surowy zamknięty to przenieść kabel do domu wraz ze złączem budowlanym . Jak teraz położyć 3x2,5 to później będziesz i tak musiał kłaść 5x10. dla mnie to strata pieniędzy. Przykładowa skrzynka remontowa do wstawienia zabezpieczeń.
 10. Podobny mobilny warsztat miał kolega zajmujący się serwisowaniem automatycznych myjni.
 11. Wracając do Twojej wypowiedzi. w przyszłości chciałem zbudować automatyczny system nawadniania. Wydajność pompy musi być duża, żeby obrobiła 5-6 tryskaczy po około 15 l/m każdy.
 12. zamówiłem pompę mh 1300 inox. Osprzęt wybrałem sam. Zaworu zwrotnego nie potrzebuję, bo lustro wody jest 0,4-1,4m nad poziomem gruntu.
 13. fajna walizka, ale nie ma w niej kombinerek, obcinaczek i drutu, a wiadomo, że z kawałka drutu można ulepić wiele
 14. Jak miałem lanosa to za mną nagle w czasie jazdy pojawiła się ogromna chmura dymu/pary . Strzelił wąż od chłodnicy. Laweta z mojej byłej firmy mnie ściągnęła do firmy.
 15. Zapomniałem o narzędziach schowanych w podłodze: klucze torx śrubokręt z końcówką sześciokątną i do tego: bity (PH, PZ torx, płaski) + nasadki (6-17) giętka przedłużka do na 1/4 długie szczypce obcinaczki kluczyk 10 (do akumulatora), 13, 15, 17 klucze fajkowe 10 i 12 2 klucze do zakręcenia haka Linka holownicza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.