Jump to content

Hagi84

użytkownik
 • Posts

  1524
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Hagi84

 1. Docelowe stemple są już zamontowane i elewacja jest zrobiona. Nie ma szans ruszyć stempli. Muszę wybrać materiał do zamaskowania wrednych stempli.
 2. jest belka drewniana na szerokość balkonu. Podpory przerdzewieją za jakieś może 20 lat. Był u mnie zaprzyjaźniony kierownik budowy, który stwierdził, że dobrze podparłem i wytrzyma lata. Dla pewności pomaluję jeszcze podpory podkładem antykorozyjnym.
 3. nie ma szans na odbudowę. Taki przeciwatomowy balkon wykonał dziadek żony. Podpory stoją od pół roku. 2 tygodnie temu zamontowali nowe barierki. Na balkonie stało 5 chłopa w kulminacyjnym momencie wraz z nową barierką i nie było problemu.
 4. dom z lat 60. Barierka z grubej rury chyba 3/4 była zamontowana do ściany i słupki do płyty balkonowej. Zakotwiona była głęboko w betonie i ścianie. Rury, które tworzyły barierkę były połączone z prętami z płyty balkonowej, więc raczej były częścią konstrukcji nośnej. Jak barierki były w całości to płyta była stabilna. Po ich wycięciu zrobiła się taka jakby trochę "pływająca". Zaraz po odcięciu zamontowałem podpory. Spękań nie było. Spad na balkonie na 1m to 4cm.
 5. Po odcięciu barierki od ściany w miejscu cięcia zrobiła się szpara około 1cm. Płyta się ugięła? Bałem się o stabilność balkonu. Po podparciu stemplami na końcu jest stabilna. Właśnie mi wsadzili nowe barierki na balkon waga około 80kG i 4 chłopa na balkonie stało razem z nimi i wszystko jest ok.
 6. jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcie
 7. w tym momencie nie. Na razie użyj wyobraźni. Podparty balkon dwoma stemplami z obciętymi uszami. Belki drewnianej nie widać, bo jest obudowana ociepleniem. Wystają tylko dwa filary ze stempli
 8. Musiałem podeprzeć balkon, bo poprzednia barierka była związana ze ścianą i po odcięciu balkon opadł parę cm. Najszybciej wsadziłem belkę drewnianą wzdłuż i podparłem dwoma stemplami. teraz mam stemple do obudowania. Zastanawiałem się jak to zrobić szybko i niedrogo. Barierka metalowa z profili kwadratowych kolor 70 16. 1. myślałem o spuście rynnowym 90 z aluminium ral 7016. Należy ją rozciąć wzdłuż nałożyć i zanitować. 2. dwa ceowniki aluminiowe pomalowane złożyć i znitować 3 wygiąć blachę na giętarce i znitować Może coś innego?
 9. Czy wkrętarki są na to samo napięcie np 18V? Jeżeli tak to kluczem do rozwiązania problemu jest adapter akumulatora. Przykładowy adapter kupujesz więcej akumulatorów Parkside po taniości i cieszysz się z obu urządzeń.
 10. sprawdź obróbki dekarskie na dachu budynku i dylatację pomiędzy budynkami.
 11. Tu jest problem. Chcę połatać dach na jakieś 5-10 lat. Zobaczę jak będę stać z kasą. Wymiana blachodachówki na nową to koszt około 20-25 tyś zł. Jak będę zdejmował blachę to muszę wymienić cała konstrukcję dachu na nową. Jak muszę wymienić drzewo na dachu to zastanawiałem się czy może da się zrobić dachówkę. Tu się robi znacznie większy koszt.
 12. 14 lat, chyba blachy Pruszyński
 13. Nie chodzi, która jest tańsza. Mnie bardziej chodzi o technologię .
 14. Szukałem firmy na malowania dachu z blachy. Zgłosiły się dwie i dały wycenę. Dach z balachodachówki na zagięciach pojawiła się rdza. Do pomalowania 185m2 Wycena 1. - mycie - podkład - 2x nawierzchniowa (JOTUN na dachy) cena 42zł/m x185 = 7770zł Wycena 2 - mycie -2x farba antykorozyjna nawierzchniowa (TEKNOS KIRJO) cena 30 x 185 = 5550 zł Obaj dają 5 lat gwarancji. Którego wybrać?
 15. jakbyś już miał inne urządzenie z tej serii to możesz kupić samą wkrętarkę bez aku. Po co przepacać? Jak nie masz to dokupujesz ile chcesz. Edyta. Zanim wymienne akumulatory zrobiły się modne kolega kupił kilka urządzeń z akumulatorami. kosztowało to więcej. Teraz ma 4 urządzenia i 7 akumulatorów na 2 pracowników. Mógł trochę zaoszczędzić nie kupując tylu aku.
 16. Ok. Tylko ilość narzędzi jest taka i czy ceny są przystępne?
 17. Brałbym najtańszą z dwoma akku w cenie i jak najdłuższą gwarancją. W dodatku popularną żebu nie zniknęła z rynku. Szukałem dla siebie i najkorzystniej wyszła wkrętarka z lidla. wiertarko wkrętarka 109 zł (ma 3 lata gwarancji) akumulator 60 zł x2 (zawsze możesz dokupić, bo leżą po sklepach) ładowarka 34 zł w sumie 264 zł w dodatku masz możliwość dokupienia innych tanich elektronarzędzi bo masz już pasujące akumulatory - piła szablasta - wyrzynarka - pilarka ręczna - szlifierka kątowa - nawet gdzieś jeszcze można kupić kosiarkę na akku i areator. Parę arów da radę skosić tylko trzeba od razu kupić akku 4 Ah zamiast 2Ah Na działkę w sam raz
 18. myślałem, żeby przykleić laskę kleju na gorąco żeby mógł tym ruszać i pociągnąć do siebie. Posmarowałbym krawędzie żywicą i przykleił do czegoś drugi koniec laski z klejem. Tym czymś może być dobrze ustawione wiadro pełne wody, żeby się nie ruszało.
 19. nie widać tego, ale uszkodzenie jest na przejściu z poziomu na pion. W tym miejscu nikt nie staje.
 20. Gdzie instalacje elektryczne ? - prowadzenie przewodów (bruzdowanie, osadzanie puszek) - rozdzielnica elektryczna
 21. Teściowej ponoć spadłą słuchawka i uderzyła w brodzik. Efekt to dziura w brodziku widoczna na zdjęciu. Czy da się to jakoś załatać bez zdejmowania brodzika? Zakładam, że powinno się przykleić jakąś łatę od spodu. Żeby to zrobić to konieczny jest demontaż brodzika. Wtedy to demontaż całej kabiny, a mi się strasznie nie chce tego robić. wymiary dziury to około 3-4 cm. Poradzicie coś?
 22. Pro jest czerwona. Bebechy pewnie identyczne. Moja ma cenę niższą. Do zastosowań domo-amatorskich wystarczy
 23. ja szukałem i znalazłem najlepszą ofertę takiego lasera w przystępnej cenie. Kup ZIELONY LASER - świeci mocniej i w dzień lepiej go widać. Mankament baterie szybciej padają. Polecam: https://allegro.pl/oferta/laser-krzyzowy-zielony-poziomica-laserowa-krzyzowa-9478997122 za 158 zł . Kupiłem i nie żałuję. Zrobił już dużo roboty. wiele jest łudząco podobnych do tego więc pewnie jeden chińczyk robi to w różnych kolorach
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.