Skocz do zawartości

Hagi84

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 618
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Hagi84

  1. do tego najlepsza jest poziomica sznurkowa.
  2. Uchwyt narzędziowy do pasa. Mam pas narzędziowy, ale czasem brakowało mi uniwersalnego uchwytu na narzędzia i kupiłem 3 sztuki. Na stałe uchwyty mam na wiertarkę, wkrętarkę i jeden do różnych rzeczy. Nawet zapinałem: poziomicę, młotek gumowy i raz małe wiaderko Przyda się każdemu, Ja to uwielbiam zwłaszcza jak pracuje na drabinie. https://erli.pl/produkt/kabura-zaczep-na-narzedzia-pasek-karabinczyk,21244539?utm_source=system&utm_medium=email&utm_campaign=order_buyer_items_bought lub allegro https://allegro.pl/oferta/kabura-karabinczyk-zaczep-na-pasek-do-narzedzi-11952882750 Przykładowe zdjęcia
  3. Nie jestem budowlańcem, który tłucze codziennie przez rok. Akurat PARKSIDE był kupiony do przy remocie domu i używany głównie do zastosowań domowych . - Wykułem w ścianie nowe okno, - skułem płytki na balkonie (padła blokada dłuta i zaczęło się obracać) - przy mieszaniu zaprawy (wymieszałem kilka wiader zaprawy) padł regulator obrotów - Przy przewiercie przez stropy 8 sztuk średnica 22 zaczęło szwankować sprzęgło - wziąłem go na jedną robotę (instalacja elektryczna) trochę pokuł w pustakach - Przy kuciu płytek w łazience padło gniazdo i dłuto wypadało. Wcześniejszy Młot EINHELL wytrzymał 6 lat i miałem go już wyrzucić, bo naprawdę było z nim kiepsko ale on uratował mi życie dokończył kucie płytek w łazience.
  4. Młot udarowy PARKSIDE załatwiełem w rok. Teraz kupiłem MACALLISTER (ten droższy) i już po kilku robotach daje radę. Jakość lepsza od PARKSIDE.
  5. To przemysłowy kolektor z demontażu. Mogę zrobić fotkę w tym tygodniu, ale go nie kupisz, chyba, że ktoś będzie taki sprzedawał. Na internecie Stoi po około 1000zł. Ja go kupiłem za 300zł od znajomego. Do tego jeszcze jest potrzebna pompa za około 400 zł ( ja taką miałem) Edyta: o taki mam https://www.olx.pl/d/oferta/solar-panel-kolektor-viessmann-vitosol-CID628-IDPqoqP.html
  6. Zapomniałem o tym wątku. Kolektor przepłukany i podłączony. Grzał wodę jak szalony. W najcieplejsze dni temperatura wody w basenie dochodziła do 33 stopni. Córki były zachwycone i nie nie chciały wychodzić z wody.
  7. Hej. Mamy basen o pojemności około 3 m3 wody, w którym kąpią się głownie dzieci. Basen stoi w nasłonecznionym miejscu i woda się nagrzała wczoraj z 20 do 24 stopni ale chciałem to przyśpieszyć. Znajomy ma z demontażu profesjonalne kolektory słoneczne weissmana z 2006 roku. Sam ich używa do podgrzania wody w basenie. Wziąłem jeden od niego za parę stówek. Podłączyłem i tu jest problem. Woda wylatująca z kolektora trąci glikolem. Przepłukałem go kilka razy ale dalej to czuć. Chciałem zapytać czy zna się ktoś i czy pozbędę się zapachu glikolu i czy to może być szkodliwe dla osób kąpiących się w basenie? Może go oddać i kupić coś innego?
  8. My mamy MIELE z dwoma akumulatorami. Też posiada turboszczotkę. Dwa akku się przydają przy sprzątaniu większych powierzchni. tu jest jakaś promocja https://www.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/miele-odkurzacz-bezprzewodowy-hx1-pro.bhtml?from=gf&p=2499.00&cr=0
  9. Osoby bez odpowiedniej wiedzy, praktyki, umiejętności i uprawnień doradzały jak podłączyć płytę samemu
  10. Drodzy koledzy, Myślałem, że dyskusja była prowadzona z osobami posiadającymi pojęcie w temacie i nie muszę pisać o podstawach (nie chodzi o autora). Zajmuję się tym zawodowo i używam słownictwa, które rozumieją elektrycy. Ja nie robię instrukcji dla laików. Osoby, które nie mają o tym pojęcia niech wezwą elektryka. Schemat pokazany wyżej przez jednego z kolegów też nie trzyma się kupy, bo w tabeli w podłączeniu dwufazowym pomiędzy opisem a schematem jest 2N (czyli po ludzku podwójny N), a jest napisane 4x2,5 mm2. No i koronny opis L1= R, L2=S L3=T - dla laików emerytów gdzie oznaczenia faz to RST
  11. Przewód trzeciej fazy (nie wykorzystywanej) podpina się pod N W zależności jakie przewody są ułożone to takie dobiera się zabezpieczenie. W przypadku przekroju 4mm2 bezpiecznik będzie dobry 32A Jeżeli przewody to 2,5mm2 to należy każdą żyłę zabezpieczyć bezpiecznikiem 16A co daje nam 2x 16 A Przykładowy poprawny schemat podłączenia płyty o mocy 7,2 kW: Przewód nr 3 to przepięta trzecia faza na N
  12. Okres rozliczeniowy jest 12 miesięczny. Jeżeli szwagier ma nadprodukcję i jej nie zużyje w tym okresie 12 miesięcy to ta energia przepada. Trzeba pamiętać, że w przypadku instalacji do 10kW: Energia oddana do sieci 1000 kWh do odebrania jest wysokości 800 kWh Ja mam okres rozliczeniowy 1 sierpnia. Z nadwyżki prądu będę grzał wodę w bojlerze. Muszę kontrolować dzienny pobór energii. Po co mam zużywać gaz na CWU kiedy mam nadwyżkę prądu.
  13. Niestety nie kolego. Jeżeli urządzenie jest 2 fazowe to 3 (trzeci przewód) przepinasz z fazowego na neutralny. Przy pracy trójfazowej prądy poszczególnych faz "redukują" się w mniejszym lub większym stopniu. Jeżeli urządzenie jest dwufazowe to ma dwa obwody: L1 - N L2- N oraz ochronny Lub może być podpięcie dla jednej fazy (dwa bezpieczniki 16A z tej samej fazy) L1-N L1-N oraz ochronny Dzięki temu masz 32A co pozwoli wykorzystać pełną moc płyty. Często w instrukcji i na schemacie jest napisane 2N (podwójny przekrój). dlatego do podłączenia jest potrzebny elektryk.
  14. naturalny materiał na ścianę. wykładziny lub tablice korkowe 2-3 ściany powinny załatwić sprawę. Przy tablicy korkowej będziesz miał dodatkowe miejsce do przypinania różnych rzeczy. np taka :tablica
  15. detektory również głupieją jeżeli ma ktoś zrobiony tynk strukturalny lub inny ozdobny. Ja trafiłem na taki, gdzie lokalizator przewodów BOSCH wariował.
  16. ja mam do sprzedania piec używany 4 lata. Oddam za 2 tysie tylko trzeba po niego przyjechać.
  17. Docelowe stemple są już zamontowane i elewacja jest zrobiona. Nie ma szans ruszyć stempli. Muszę wybrać materiał do zamaskowania wrednych stempli.
  18. jest belka drewniana na szerokość balkonu. Podpory przerdzewieją za jakieś może 20 lat. Był u mnie zaprzyjaźniony kierownik budowy, który stwierdził, że dobrze podparłem i wytrzyma lata. Dla pewności pomaluję jeszcze podpory podkładem antykorozyjnym.
  19. nie ma szans na odbudowę. Taki przeciwatomowy balkon wykonał dziadek żony. Podpory stoją od pół roku. 2 tygodnie temu zamontowali nowe barierki. Na balkonie stało 5 chłopa w kulminacyjnym momencie wraz z nową barierką i nie było problemu.
  20. dom z lat 60. Barierka z grubej rury chyba 3/4 była zamontowana do ściany i słupki do płyty balkonowej. Zakotwiona była głęboko w betonie i ścianie. Rury, które tworzyły barierkę były połączone z prętami z płyty balkonowej, więc raczej były częścią konstrukcji nośnej. Jak barierki były w całości to płyta była stabilna. Po ich wycięciu zrobiła się taka jakby trochę "pływająca". Zaraz po odcięciu zamontowałem podpory. Spękań nie było. Spad na balkonie na 1m to 4cm.
  21. Po odcięciu barierki od ściany w miejscu cięcia zrobiła się szpara około 1cm. Płyta się ugięła? Bałem się o stabilność balkonu. Po podparciu stemplami na końcu jest stabilna. Właśnie mi wsadzili nowe barierki na balkon waga około 80kG i 4 chłopa na balkonie stało razem z nimi i wszystko jest ok.
  22. jak wrócę do domu to wrzucę zdjęcie
  23. w tym momencie nie. Na razie użyj wyobraźni. Podparty balkon dwoma stemplami z obciętymi uszami. Belki drewnianej nie widać, bo jest obudowana ociepleniem. Wystają tylko dwa filary ze stempli
  24. Musiałem podeprzeć balkon, bo poprzednia barierka była związana ze ścianą i po odcięciu balkon opadł parę cm. Najszybciej wsadziłem belkę drewnianą wzdłuż i podparłem dwoma stemplami. teraz mam stemple do obudowania. Zastanawiałem się jak to zrobić szybko i niedrogo. Barierka metalowa z profili kwadratowych kolor 70 16. 1. myślałem o spuście rynnowym 90 z aluminium ral 7016. Należy ją rozciąć wzdłuż nałożyć i zanitować. 2. dwa ceowniki aluminiowe pomalowane złożyć i znitować 3 wygiąć blachę na giętarce i znitować Może coś innego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.