Skocz do zawartości

steyr

użytkownik
  • Liczba zawartości

    5 430
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez steyr

  1. Wymóg że silnik musi mieć łańcuch rozrządu bym odpuścił w obecnych samochodach, to nie te czasy że łańcuch wytrzymywał 300tkm. Od dobrych paru lat większość silników ma łańcuchy "rowerowe" o śmiesznej trwałości. Wolę raz na 100tkm wymienić pasek rozrządu, niż łańcuch który nie dość że jest droższy w zakupie to i więcej roboczogodzin zajmuje wymiana.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

    • Lubię to 1
  2. Oplacam ASS na EU od paru lat zawsze z pakietem z OC i ASS bo wychodzi taniej lub w podobnych $ jak w przypadku samego ASS na 2 tyg. Nie musiałem korzystać do tej pory, i oby tak zostało. Miesiąc temu za cały pakiet OC+AC (wartość auta 50tpln)+ASS (bez limitu km w PL i EU) po zniżce w Generali płaciłem 1580pln. Zniżka z tytułu innego ubezpieczenia w Generali.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  3. Cześć,

     

    zastanawiam się nad wypożyczeniem lub zakupem koparki na gąsienicach o DMC max 2t. Czy kopiąc na własnej działce muszę mieć uprawnienia nie wykorzystując jej do celów zarobkowych? Coraz więcej widzę wypożyczalni takiego sprzętu budowlanego, i raczej wątpię że korzystają z nich tylko firmy które mają ludzi z uprawnieniami do takiego sprzętu.

     

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

     

     

  4. Cześć,

     

    potrzebuje sprzedać auto a karty pojazdu nie mogę znaleźć. Co w takim wypadku? Czy nadal ta karta jest wymagana przy sprzedaży czy rejestracji auta po kupnie? Wiem że się pytaja w urzędzie czy jest karta pojazdu w przypadku rejestracji pojazdu. Czy może wystarczy dopisać na umowie kupna sprzedaży że zagubiono kartę pojazdu?

     

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

     

     

  5. To w końcu fabryczna czy montowana przez zewn firmę ?
    Kiedyś za czasów Punto2, jak montowali Tartarini to robiły to poszczególne ASO. Przez to była zachowana gwarancja.
    Fabryczna była montowana w tjet Landi Renzo, w 1.4 95KM montowali podwykonawcy dla ASO głównie Tartarini. Była to instalacja dokładana poza fabryka.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


  6. Ale problemy w Tipo z LPG były w wolnossących 1.4, nie w T-Jet. Co ciekawe właśnie tylko wolnossące były wyposażane w fabryczną instalację.
    Org instalacja fabryczna na taśmie była montowania tylko i wyłącznie w 1.4tjet. A to że większość w wolnossącym 1.4 Tartarini uznaje za instalacje fabryczna inna sprawa. Tartarini montował dla ASO podwykonawca z Katowic AGS. Znajomy monter instalacji LPG zamontował instalacje do paru Tipo 1.4 95KM i wszystkie jeżdżą i maja się dobrze. Tartarini montaż jak wiertarka podeszła, załączona samoadaptacja regulacja na dystansie 5km i mamy skutek w postaci wypalonych zaworów i itp.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka


    • Lubię to 2
  7. W Tipo 1.4tjet do września 2018r montowano fabryczna instalacje L&R na linii produkcyjnej. W 1.4 95KM głównie ASO dokładało instalacje Tartarini.

    Mam Tipo tjet, instalacja LPG dokładana w salonie przy odbiorze auta przez podwykonawcę firmy BRC. Auto zakupione 2 letnie w 2019r z przebiegiem 16tkm od 1 wlaściciela, obecnie 170tkm przebiegu. Od 70tkm podkręcone do 170KM. W całym zakresie pędzone LPG, żadnych dotrysków PB. Silnik nie ruszany i nie zapowiada się żeby się miał rozlecieć. A jak się rozleci to i tak już zarobił na siebie z racji lpg. Alternator org co jest dla wielu szokiem. Szokiem bo mam jeszcze inne Fiaty w tym jednego grata Punto 2 od 10 lat i też nie ruszałem alternatora. Nie pisze że Fiat jest idealny, bo idealny nie jest. Ale nakręciłem Punto 2 180tkm dotąd, Tipo 150tkm i żaden nie stanął na poboczu. Ot proste i przewidywalne w kosztach samochody. A mam porównanie bo ogarniam w własnym zakresie nie tylko Fiaty🥱

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka



    • Lubię to 1
  8. 25 minut temu, PawelWaw napisał(a):

     

    no to widze ze we fiacie pasmo sukcesow ze skrzyniami automatycznymi.

    ale co mozna sie spodziewac po marce ktora nawet recznej skrzyni w bravo nie umie zrobic, albo alternatora co nie @krowka ?

     

    M32? Przecież to wynalazek Opla. W rodzinie mam kilka Fiatów, w żadnym alternatora nie zmieniałem. Trupa P2 FL 2003r mam od 10lat od przebiegu 78tkm, obecnie 270tkm i alternator nie ruszany. Zajeżdżam dziada na budowie z przyczepą. W Tipo mam 170tkm i też alternator org. Nie wychwalam Fiata tylko dlatego że nimi jeżdżę, idealny nie jest. Ale jest prosty jak budowa cepa.

    • Lubię to 1
    • Haha 1
    • zszokowany 1
  9. LUK w Punto 2 padł mi po 50tkm, przetarło się słoneczko. Z racji że było na gwarancji 1,5r zareklamowałem, oczywiście odrzucili sugerując wadę montażu po 50tkm Założyłem Sachsa narazie 30tkm jest ok. Zmieniałem natomiast dwumas po 130tkm, jak porównałem wysprzeglik org i z Sachs-a to stwierdziłem że z powrotem montuje używany org. Wymieniłem sam dwumas, sprzęgło i wysprzeglik został org. Jak na razie 40tkm od wymiany i jest ok.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

    • Lubię to 2
  10. U siebie w Tipo od roku mam Jenoxa EFB i jest ok, zobaczymy jak długo. Z moich doświadczeń z kilku aut to jeśli chodzi o Aku to polecilbym Bannera lub Yuasa. Z tanich i dobrych to Maxgear, znajomy dużo tego sprzedaje i nie ma reklamacji w porównaniu do Centra, Bosch, Varta czy nawet Continental.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  11. Niestety, w przypadku EFB teoria niekoniecznie potwierdza się praktyką... W samochodach Dacia z S&S, system inteligentnego ładowania (system jak w Renault) "dba" o to, by akumulator nie miał nigdy po jeździe więcej jak 12,5V. U mnie w Sandero2 rano, mam standardowo 11,8V-12,1V a bywa mniej (u mnie pracuje podwójna kamerka z zabezpieczeniem aku). Ale nawet akumulator rozładowany do 11,5V nadal odpalał 3-cylindrowe TCe bez zająknięcia w warunkach zimowych. To nie jakiś jednorazowy wyczyn, bo on miał normalnie tyle woltów po np. 3 dniowym postoju. Napięcie dno, ale wydajność prądowa nadal powyżej 75% nominalnej. Wiem, że teoria nie pozwala uwierzyć, ale to są fakty. A na obrazku odczyt z nowego aku przy napięciu 11,7V (nie- nie tylko tym testerem mierzę napięcie).
    Aku_po_14h-2.jpg.24e9bf59a03aa10a6741451bb8925df3.jpg
    Dlatego w Tipo z SS i z tym inteligentnym ładowaniem wyłączyłem ten bajer. Ładowanie nie spada poniżej 14VDC, przy hamowaniu silnikiem wzrasta do 15VDC. Wcześniej potrafił utrzymywać ładowanie na poziomie 12,5-13VDC i po roku jazdy SS już nie gasił auta. Stopień naładowania aku był poniżej progu aktywności SS czyli 75%.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  12. No właśnie jest oszczędny. Nie możemy porównywać do współczesnych silników z bezpośrednim wtryskiem, bo chodzi o auta do 20 tys. pod lpg. Megane 1.6 pali średnio 8/100, lub 10/100 lpg.
    9-10 LPG/100km to mi przepala średnio Tipo kombi tjet z LPG 170KM.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  13. a ja jak  miałem lpg to pb zalewałem pod korek bo nie chciało mi się dolewek robić co chwila... balastem się nie przejmowałem...
    Ja tankuje przy okazji tankowania LPG. Bez różnicy, i tak muszę zjechać i zatankować LPG.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  14.  
    o to jest wbrew pozorom ciekawy post ;] bo już wyczytałem jako motocyklista, gdzie moto zimuje z paliwem w zbiorniku że E10 szybciej traci swoje właściwości...
     
    "
    7. Kiedy lepiej zatankować benzynę o niższej zawartości biododatków (E5)?
    Benzyny o wyższej zawartości biokomponentów uchodzą za mniej trwałe od paliw bez takich dodatków – z czasem mogą się rozwarstwiać (cięższy alkohol zbiera się w dolnej części zbiornika), wchłaniać wodę, przyspieszać korozję elementów metalowych, czy starzenie tworzyw."
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-zanim-zatankujesz-do-auta-benzyne-e10/1nkrtfj
     
    także może jako użytkownik LPG i rzadkiego tankowania pb powinieneś przesiąść się na E5 98?
    Nie zamierzam przechodzić na pb98 E5. Nie tankuje pełnego zbiornika Pb i nie jeżdżę z tym balastem cały rok. Jako typowy biedak jeżdżący na LPG zalewam raz na jakiś czas Pb za 50pln, także raczej nie zdąży utracić swoich właściwości. Rozmawiałem z tunerem od programów w autach i itp. Jak stroilem swoją padaczke na LPG zapytałem czy stroimy na pb95 czy pb98. Stwierdził że pb95, z racji tego że często to co kupujemy jako 98 ma parametry zbliżone do 95.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  15. Nie mam konkluzji, na Pb dojeżdżam tylko do najbliższej stacji w celu zatankowania LPG w wszystkich 3 autach. W każdym jeszcze stara PB. Zapewne po zatankowaniu E10 konkluzji nadal nie będę miał, bo nadal będę stosował te same praktyki. W żadnym aucie nie wypaliłem całego zbiornika Pb na jeden raz żeby móc wyciągnąć jakieś wnioski na temat zużycia Pb i itp.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  16. Co do zmiany DMC, nie jest to łatwa sprawa. Miałem zamiar kupić używanego Rydwan-a i zmniejszyć DMC. Dzwoniłem do Rydwan-a i dostałem info że wydają nowa homologację na mniejsze DMC takiej przyczepy koszt 500pln. Ale gość przez telefon mi powiedział żebym zapytał w swoim WK jak do tego podchodzą do zmiany DMC przyczepy używanej. Dostałem info od kierownika WK ze jest taka możliwość, ale producent przyczepy musiałby mi wydać oświadczenie że pomylił się z DMC przy pierwszej rejestracji przyczepy. Stwierdziłem że szkoda zachodu, koszt zmiany DMC do tego chore ceny używanych przyczep.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  17. 2,5t to masa ostatnio ciągniętej przyczepy z betonem, nie MW Zafiry
    A źle zrozumiałem, to droge hamowania miałeś jak ET22 z składem weglarek

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

  18. Ja że 4 lata temu miałem taki sam problem. Damy i używki chore ceny. Więc kupiłem online w przystępnej cenie Neptun N7-210 pro wtedy za 3000zl z plaską plandeką i kołem podporowym. Pojechałem odebrać ją 80 km do Rzeszowa. I to był najlepszy zakup na jaki się zdecydowałem. Przy budowie domu i materiałowi który przewiozła po roku się spłaciła. O szczegóły nie pytajcie.
    Też zmniejszalem dmc do 650 kg. Mam świadectwo chomologacji na dmc 650 kg i w danych cepik to jest podane. Z perspektywy czasu to był najlepszy zakup jaki zrobiłem. Teraz mało jeździ. Ale wciąż sprawna i gotowa do akcji. 
    Więc nie zastanawiaj się i bierz to co ci pasuje. Płaska plandeka ma same zalety. Zakładasz i jedziesz ze wszystkim. Jak coś wyższego to zarzucasz plandekę na ładunek i zaczepiasz linkę na burcie. I w drogę. Same zalety. Bierz i nie pytaj znachorów w internecie. Ceny przyczep używanych , czy nowych bez papierów to nieporozumienie. Tylko nowa. Belka skrętna to też dobry pomysł. Jak nie widzisz 1000kg + to pompujesz koła 1,5 bar i jest miodzio. Nie podskakuje i szarpie. Jak ponad tonę to dajesz do 2,5bar i wio. W mojej homologacja do 140km/h. Ale to trzeba być wariatem, żeby ponad 100 lecieć nawet z pustą.
     
    Płaska plandeka jak dla mnie plus jak stoi na zewnątrz. Jednak wolałbym plandekę z stelażem, jak przyjdzie jakieś meble przewiezc czy inne rzeczy w deszczu. Coś długiego i na dłuższą trasę to otwieram przednia i tylna burtę i też ogarnę bez problemów bez zbędnych oporów powietrza.

    Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

    • Lubię to 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.