Jump to content

marcindzieg

użytkownik
 • Content Count

  20858
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3997 Człowiek - do rany przyłóż

About marcindzieg

 • Rank
  rajdowiec

Profile Information

 • Name
  Marcin
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Car
  2xSubaru

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W Norwegii wszystko egzekwuje się sankcjami i donosicielstwem. Chamy są takie same jak u nas i mają w takim samym poważaniu przepisy. Wystarczy popatrzeć co robią jak przyjadą do nas. Musisz mi uwierzyć na słowo - to nie jest idealne społeczeństwo. Ja tylko sugeruje że ci sami ludzie co mają w PL problem z zauważeniem pieszego na przejściu w Norwegii nie mają z tym najmniejszego problemu. I to mimo ciągle padającego deszczu i panujących praktycznie cały czas ciemności. Pytasz o pandemie - premier Norwegii musiała zagrozić wyprowadzeniem wojska na ulice żeby niektórych uspokoi
 2. Wystarczy przeprowadzić się do Norwegii czy Szwajcarii. Zobaczysz że taki świat jednak istnieje w rzeczywistości. Co najciekawsze Polacy też dają radę. Ci sami co w PL mają z tym problemy. To strasznie dziwne ale tak jest. Myślę że jest to ściśle powiązane z wysokością mandatów
 3. Punkty idą na konto pracownika. A jak właściciel za byle osobówkę będzie musiał zapłacić z 10 kzł OC to wymieni pracownika. Bo mu się to przestanie opłacać. Tak jest np w Anglii czy w Norwegii. Mają takie składki że nie opłaca się ubezpieczać na siebie auta. To jest jednak spory problem. Do tego wpisuje się kto może jeździć autem i to też ma wpływ na składkę. Dawno to powinni zrobić.
 4. OK. Tylko trochę mi to przypomina dyskusję z pewnym userem na temat kart kredytowych. Przepłacasz za kartę bo moja jest za darmo. Ale trzeba mieć 12 kzł wpływów. Ale jest za darmo a Ty przepłacasz
 5. Nie no. Napisałeś wyżej że to wyższa matematyka niepojęta dla Ciebie
 6. Podobnie jak możemy dojść do tego że wszystko inne od Golfa 1.0 jest wydumką Napisałem Ci kiedyś - jakbyś dobrze potargował Dacię pewnie miałbyś taniej. Albo Fiata Pandę.
 7. To może być dostawczak, którego akurat potrzebujesz. Oczywiście możesz kupić Golfa i wozić towar w bagażniku
 8. Ja też mogę wymienić. Budowlańców i panią Beatkę z warzywniaka. Których jest więcej? Patrzysz pod kątem osób, które nie mają problemu z zapłaceniem raty leasingowej. A to tak nie jest do końca.
 9. Ale nie masz tak naprawdę wielkiego wyboru. Jeśli Ci pasuje albo wisi Ci czym jeździsz to OK. Ale może się okazać że model, na którym Ci zależy ma za gotówkę lepsze warunki.
 10. Skoro nie chce o tym na forum pisać to jak myślisz? Poza tym niektórzy rozróżniają firmę od prywatnego życia i własnych samochodów nie kupują na firmę. Bo nie. A wracając do JDG - nie kojarzę nikogo mającego JDG (ale taki prawdziwy - nie pseudoetat) jeżdżącego nowym autem. A parę osób znam. Więc jak to w końcu jest z tą opłacalnością?
 11. Ja wiem że to jest patologia ale tak jest. I nie można udawać że tego nie ma. Pseudoetaty też są patologią. Jeszcze większą bo legalną.
 12. A jak masz wykazać te dochody jak nie masz faktur? To wszystko jest dużo bardziej skomplikowane niż tu się pisze. Ja tu już naprawdę różne rzeczy czytałem jak choćby to że samochód kupuje się tylko nowy, w leasingu i na maks 3 lata. Bo inaczej się nie opłaca. Niech mi ktoś pokaże budowlańca jeżdżącego nowym autem. Wszyscy są idiotami i nie umieją liczyć?
 13. Wystarczy że część dochodów ma "na lewo". Większość budowlanki tak funkcjonuje. Nie jest to ani mała gałąź ani wyjątkowa.
 14. A widziałeś Land Rovera, który wozi dzieci do szkoły? @chojnyma - niech opisze jak wygląda serwis i czemu na co dzień nim nie jeździ tylko bodajże nowym BMW X5.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.