Skocz do zawartości

freepass

użytkownik
  • Liczba zawartości

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez freepass

  1. Cześć, jakie wartości należy wpisać w DET3 FI w oknie z parametrami wtryskiwaczy dla wtrysków z punto 1 1,2 8v przy 3bar pompie paliwa? Chodzi mi o parametry: Injector parameters. Szukam tego i nie mogę nigdzie znaleźć :/
  2. Mam nietypowy problem. Mój sejak odpala co drugi raz. Za pierwszym razem można kręcić do rozładowania akumulatora, wystarczy spróbować jeszcze raz i pali od dotknięcia i tak dokładnie na przemian: pali, nie pali, pali, nie pali. Podłączyłem komputer i zauważyłem, że jak jest w "fazie nie palenia" to nawet wtryskiwacze nie leją paliwa. Natomiast jak jest w "fazie palenia" to wszystko jest ok. Ktoś miał może taki przypadek i wie czym to może być spowodowane? Pompa paliwa pracuje za każdym razem. Immobilizera nie mam. Przerwa pomiędzy czujnikiem położenia wału 0,55mm. Oporność czujnika położenia wału wynosi 1170ohm w temp. 20 stopni.
  3. Tak też zrobię. Z tego co widzę, łatwiej będzie odpalić na FIT niż grzebać w mapach IAW 16f. Dzieki za wyjaśnienia.
  4. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę. O ile mapy SPI (jeden duży wtrysk) i MPI(cztery małe wtryski lejące naraz) mogą być podobne w trakcie normalnej pracy silnika to podczas rozruchu jest zupełnie inaczej. Tutaj robi chyba dużą różnice czy jeden duży wtrysk leje na zamkniętą przepustnicę(a powietrze jest zasysane obok przepustnicy przez krokowca) czy 4 małe wtryski leją bezpośrednio na zawory.
  5. Cześć, mam silnik 1.1 z bardzo mocno zmodyfikowaną górą silnika 1.2 8v(wielopunkt, duza przepustnica, duze zawory, sportowy wałek). Wszystko mam uruchomione na komputerze od SPI czyi IAW 16f + Ecumaster DET3. Generalnie na świni nieźle się wystroiło oprócz rozruchu. Podczas rozruchu trzeba kilka razy kręcić, żeby silnik odpalił a po odpaleniu przez dobrych kilka sekund silnik chodzi jak by na 2 cylidnrach, wygląda to tak jak by się strasznie zalewał. Na zimno rozruch jest trochę łatwiejszy. Czy da się to skorygować samym DET3? Czy trzeba zmienić jakąś mapę w samym EPROMie IAW 16f? Podczas rozruchu jest chyba używana tylko jedna mapa, widoczna niżej jako Fuel Cranking CT:
  6. Ok. Już chyba wiem co jest grane. Wygląda to tak jakby źle było osadzone łożysko w zwrotnicy. Jest to możliwe? Tarcza minimalnie szoruje o górną część jarzma. Na dole jarzma tarcza jest idealnie na środku. Samo jarzmo jest dobrze dokręcone do zwrotnicy. Pojade jeszcze raz do warsztatu niech mi to poprawią. Sama tarcza jest prosta, bo jak sie kręci kołem to jest cały czas w takiej samej pozycji względem jarzma. Góra jarzma: Dół jarzma: Mocowanie jarzma do zwrotnicy:
  7. Tarcze i klocki mam praktycznie nowe. Rok temu wymieniane. Klocki zostały założone w swoje miejsca (jeden z klocków ma wyraźny ślad po tłoczku). A luzy na łożysku były bardzo duże, koło chodziło na boki tak z 1,5cm.
  8. > Odkopię trupa trochę > Jak macie podłączone lub jak należy podpinać przewody hamulcowe do pompy hamulcowej - sekcja > przednia przód, tylna - tył, czy na krzyż? I dlaczego? Na krzyż. Dla bezpieczeństwa.
  9. Sprawdziłem siłę hamowania. Prawy przód hamuje 36% słabiej niż lewa strona. Tył hamuje równo. Tak więc widać, że tu jest problem. Sama pompa raczej jest sprawna ( BTW nie mam układu krzyżowego, jedna sekcja pompy odpowiada za przód druga sekcja za tył). Musieli coś źle zamontować w warsztacie jak wymieniali prawe łożysko w przednim kole. Tylko co? Wczoraj wyciągnąłem klocki i wszystko wygląda ok. Wszystko chodzi luźno, jeszcze na wszelki wypadek przeczyściłem jarzma. Czy jest możliwe, żeby zacisk był krzywo przykręcony?
  10. > a wydrukowali Ci kartkę na potwierdzenie ustawienia zbieznosci ? Nie, ale widziałem wyniki na komputerze podczas ustawiania zbieżności, wszystko idealnie ustawione.
  11. Wymienili mi w warsztacie w SC łożysko w prawym kole i końcówkę drążka kierowniczego (bo się ułamała przy demontażu). Po tej wymianie auto zaczęło strasznie ściągać w lewo przy hamowaniu. Zbieżność została ustawiona ale to nie pomogło. Przed wymianą łożyska można było pościć kierownice przy hamowaniu i samochód idealnie prosto hamował. Czy ma ktoś pomysł jaki może być powód takiego zachowania? Wyciągnąłem klocki hamulcowe z prawej strony i hamulce wyglądają ok.
  12. Wydaje mi się, że przez każde wciśnięcie pedału hamulca przez serwo dostaje się lewe powietrze do kolektora ssącego. Jest to normalne i obroty będą się na chwilę zmieniały.
  13. Cześć, czy ktoś się orientuje jakie ECU silników SPI posiadałe wymienialny EPROM? Posiadam IAW 16FM.EC i tam jest niestety eprom wlutowany w płytę co widać na poniższym zdjęciu
  14. Cześć, czy do przedniego zderzaka wersji Schumacher: będą pasowały kierunkowskazy tzw. "krótkie" od starszych wersji Seicento (chyba 98-00). I jak duże są różnice pomiędzy tymi starszymi krótkimi a nowszymi długimi kierunkowskazami? Pozdr.
  15. > Podłączone na nowej pompie (ori MM) jak poniżej: > Ja mam u siebie dokładnie tak plus hydrauliczny ręczny przed korektorem i wszystko działa bez zarzutu. Aczkolwiek mechanicy mieli ostatnio jakiś problem z odpowietrzeniem tylnej sekcji. Czy są jakieś znane problemy z odpowietrzaniem tych korektorów (RRS z pokrętłem) z hydraulicznym hamulcem ręcznym? Pozdr.
  16. Dziękuje za zdjęcia! Ruti poszła wiadomość na priv.
  17. Cześć, czy ktoś ma może zrobione zdjęcie jak wygląda cały komplet tych metalowych osłon, które są między skrzynią a silnikiem (Silnik 1,1)? Lub ewentualnie part number, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Chodzi mi o te osłony, które chronią koła zamachowe i sprzęgło przed dostawaniem się do nich brudu.
  18. Kable mam ułożone tak jak fabrycznie były, czyli spinkami są poprzypinane tam gdzie powinny być. Natomiast odkręciłem ten ogranicznik drzwi, otwory zakleiłem powertap-em i już nic nie cieknie. Zawiasy mają same w sobie ogranicznik i nie ma możliwości aby drzwi uderzyły w błotnik. Tak więc wszystko jest git Prawdopodobnie wiele osób ma ten problem z cieknącymi drzwiami tylko tego nie widzi bo wszystko spływa pod dywaniki.
  19. > Nie przeczytałeś postu kolegi. Mu chodzi o to, że woda ogranicznikiem wpływa do wnętrza budy. I ja > chyba mam ten sam problem, bo co któryś deszcz mam wodę na podłodze u pasażera. Dokładnie tak. Problemem jest ten ogranicznik. Ogranicznikiem woda wpływa do wnętrza drzwi, a z drzwi po kablach do wnętrza auta (zdjąłem boczek i sprawdzałem w warunkach "symulowanego deszczu" ). Trze go jakoś uszczelnić tylko nie mam pomysłu jak.
  20. Cześć, mam problem z cieknącymi drzwiami. Podczas deszczu woda wpływa mi przez ogranicznik otwierania do środka drzwi a następnie cieknie na kable od elektrycznych szyb i centralnego zamka. Następnie po kablu cala woda wpływa do wnętrza auta. Czy jest jakiś sprawdzony patent jak można się przed tym zabezpieczyć? Chodzi mi o ten ogranicznik: Pozdrawiam
  21. Jeden z szybszych kierowców z mazowieckiego zbieżność ustawił tak (w komentarzach są wartości): https://www.facebook.com/SzymoonPL/photo...e=1&theater
  22. > witam, Z czego najlepiej wykonać adapter pod termo włącznik przy swapie 1.1MPI na 1.2 8V MPI.?? > Od jakiego auta sprawdza się termo włącznik?? Termo włącznik występuje tylko w chłodnicy do SPI. W wiązce MPI nie ma na niego wyjścia. W MPI włączanie wentylatora jest sterowane przez ECU. Żeby w MPI wentylator włączał się termo włącznikiem to trzeba zrobić całą wiązkę do wentylatora.
  23. Cześć, czy ma ktoś zdjęcia jakiegoś sprawdzonego patentu na wykonanie przedniego mocowania płyty pod silnik? Znalazłem w necie coś takiego: http://pasjarajdowania.cba.pl/plyta_silnik.html Mocowanie do boku podłużnic na śruby. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam, Paweł
  24. Przyczyną była zbyt mocno naciągnięta linka gazu przez co przepustnica sie nie domykała do końca i ECU odcinało wtrysk aby utrzymać wolne obroty.
  25. Cześć, podpiąłem się IAW-Scan2 pod kompa (1.1 SPI) i zrobiłem wykres z pracy sondy lambda. Czy sonda pracuje poprawnie? Silnik się akurat rozgrzewał. Po rozgrzaniu na wykresie była pozioma linia w okolicach 0,97-1 Pozdrawaim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.