Jump to content

karolchyla

użytkownik
 • Content Count

  524
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Normalny

About karolchyla

 • Rank
  wyciszony kierowca

Profile Information

 • Lokalizacja
  Polaniec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rzuć okiem jeszcze na renault Modus. To też bardzo fajne wozidełka.
 2. Miałem jenoxa golda 60 Ah w scenicu 2,0 16V. Po założeniu był bandyta przez 3,5 roku dopóki po prostu w letni poranek się nie skończył. Rano zapalił jakoś dziwnie. Po przejechaniu 15 km zgaszeniu silnika i natychmiastowemu ponownemu uruchomieniu już kompletnie brakło prądu. Pewnie zawarło celę. Założyłem jakiś noname z kartą gwarancyjną Warty i już drugi rok działa bez problemu. Tak, że jenoxa polecam i nie polecam. Jakby w sklepie był w tej samej cenie co inne lub najtańszy to wziąłbym ponownie. Jak musiałbym dołożyć w porównaniu do takiego noname z gwarancją Boscha czy warty, to wziąłby
 3. PO czasie uważam, że belki skrętnej w przyczepce nie ma się czego obawiać. Szczególnie jak w zamyśle ma wozić sporo więcej jak papiery pozwalają. Te najtańsze marketowe przyczepki mają rzeczywiście belki niezbyt solidne. Wahacze w nich są z wytłaczanej blachy. Te wyższe modele mają belki dużo solidniejsze. Neptun pro 210 spokojnie bierze na siebie 1m3 cementu luzem. Koła napompowane na 3 bary przysiadają do połowy, ale reszta sztywna jak trzeba. Więc belka i rama są dobrane odpowiednio. A jak wożę coś lżejszego to koła ustawiam na 2 bary. Wtedy na pusto ładnie jedzie bez podskakiwania.
 4. Cena tej przyczepy jest na tyle atrakcyjna w porównaniu do nowej , że warto by było się bawić w takie zmiany? Sam ponad rok temu kupiłem nową i w sumie nie żałuję ani złotówki. Przeglądając oferty używek, nowych garażówek do przebicia numerów, tanich marketowych, to moja wersja pro z Neptuna jest jak Leopard do t43. Czasami nie opłaci się kombinować.
 5. I tak 10 taniej jak Vesta od buskiego Sas. Chociaż wygląda że te same chińskie rączki dla 9bu producentów kotłów to klepią.
 6. Tyle ile potrzeba energii do ogrzania domu podzielić przez trzy , lub cztery.
 7. Klamka do szyldu przymocowana jest pewnie segerem. Jak ją wyciągniesz to zostanie otwór. Kwestia ładnego zaślepienia tego otworu. Szyldy są skręcone ze sobą przez drzwi. Druga klamka trzyma się też przez seger. To tak na szybko, chyba że nie o to ci chodziło.
 8. Jeszcze spróbuj zamiast kalafonia użyć polopiryny, albo aspiryny. O kwas chodzi. Jak to nie pomoże to już nie wiem. Tylko nie wdychaj oparów bo ci się słabo że smrodu zrobi. Dzięki użyciu polopiryny udaje się pobielic nawet aluminium.
 9. Cyna z ołowiem, czy to bezołowiowe gówno?
 10. Może za gorący jest. Miedź musi dać się pobielic. Chyba że grot jest jakiś pseudo miedziany.
 11. Lej i nie przejmuj się. Nic mu nie będzie.
 12. Ja przepraszam bardzo, ale 600 zł za funkcjonalność zwykłego woltomierza, który można kupić za ok 10 zł? No bo czym to się różni? Że ma " sondę" połączoną bajeranckim kablem od spawarki? Te same wyniki otrzymasz z woltomierza uruchamiając silnik rano. Zapinasz sondy multimetru ustawionego na zakres 20VDC do klem na akumulatorze. Widzisz napięcie spoczynkowe. Jak poniżej 12,5 v to jest sygnał że trzeba się zainteresować akumulatorem. Przynajmniej naładować. Drugi etap to włączenie rozrusznika. Chcesz obciążenie maksymalne to włącz zapłon, światła, wycieraczki, ogrzewanie tylnej
 13. Z tego co z projektu jesteś w stanie coś stwierdzić? Ściany ceramika grubości 30 cm. Styro 15 cm , podłogą 15 cm, strop izolowany 20 cm waty na skosach i na strychu 20 cm styropianu. Okna trzyszybowe drzwi wejściowe też grube i ciepłe z podwalinami i innymi ficzerami. Wentylacja niestety grawitacyjna. Kiedyś na ciepło właściwe wyniki miałem na poziomie 10 kw dla kotła + cwu. Więc tak myślę że do 15,16 kW kocioł spokojnie ogarnie. I przez myśl przeszła mi też pompa ciepła. No ale szukając takiej między 10-15 kw to cena zabija. Gdyby była pewność że taka do 7-8 kW ogarnie to pewni
 14. No cóż komin już jest. Koszt kotła to ok 13000 zł. Pompę ciepła w okolicach 25000 zł można dostać. Pewnie że 3-4 klocki zaoszczędziłby na kotłowni bo pompa bez kombinacji pchała by wodę w podłogę. Więc trzeba by 10000 dołożyć. Oczywiście wszystko tak z grubsza. A właśnie. Dla kotła 15 kW zamiennikiem jakiej mocy pompa ciepła musiała by być. Bo pompy 12-15 kW tak kosztują ponad 20 kafli. A może ją coś przeoczyłem i nie potrzeba takiego potwora.
 15. Z tym styropianem to szczera prawda. Też kupiłem dumnie nazwany podłogą. Ale o ile 10 cm jeszcze jakoś się trzyma kupy, to 5 cm rozpadają się w rękach. Dla tego ten dałem na ocieplenie strychu, a w garażu zużyłem xps który pozostał po ocieplaniu ścian fundamentowych. Dla tego właśnie padło pytanie z mojej strony o xps pod podłogi. Ale skoro styropian styropianowi nie równy to poszukam odpowiedniego po prostu. Domek mam postawiony z wysezonowanego poczciwego maxa z Hadykówki. Murarze nie chcieli go ciąć żeby jeszcze 10 cm podnieść strop. I stąd zostaje tylko 15 cm styro na parterze. Żałuję
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.