Jump to content

bochumil

użytkownik
 • Posts

  5418
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  Polska
 • Zainteresowania
  kobiety, samochody, Praha, muzyka i film.
 • Car
  włoski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bochumil's Achievements

mistrz kierownicy

mistrz kierownicy (14/19)

2.5k

Reputation

1

Community Answers

 1. Na Auto kulcie czytałem o łożysku koła pasowego alternatora jako źródle hałasów klimy.
 2. Nie mam pojęcia. Terkotanie raz jest, raz nie ma, ale ewidentnie związane jest z klimatyzacją.
 3. A u mnie aktualnie po załączeniu klimatyzacji słychać terkotanie. Przy załączonym nadmuchu (bez klimy) terkotania nie ma. Łożysko sprężarki? Ile cebulionów szykować?
 4. Pewien lokalny spec od diesli powiedział mi, że wyłączenie EGR wpłynie negatywnie na silnik. Nie potrafił jednak sprecyzować jak Kiedyś zastanawiałem się nad inną kwestią, czy zaślepienie EGR spowoduje większe spalanie. Głosy w tej sprawie są podzielone. Trzeba byłoby sprawdzić w mapach jak dawkowane jest paliwo przy częściowym i w pełni otwartym EGR np. w średnim zakresie obrotów.
 5. To może inaczej postawię pytanie. Czy krzyżujące się panele pokój/korytarz to zło?
 6. Mam od 25 lat piec z otwartą komorą spalania. Na każdym piętrze mam czujniki czadu. Nie ma problemu.
 7. Wiem że mit, zwłaszcza w przypadku paneli z fugą V
 8. Jak w temacie. W pokoju panele położone są zgodnie ze sztuką czyli prostopadle do okna. Problem jest z korytarzem, który sąsiaduje z pokojem. Czy kłaść panele podłogowe w poprzek korytarza, zachowując kierunek paneli w pokoju, czy położyć je zgodnie ze sztuką czyli wzdłuż korytarza, prostopadle do źródła padania światła, czyli przeszklone drzwi?
 9. Też tak słyszałem dlatego Peżo 3008 HDI 2.0 w automacie jest brany u mnie pod uwagę, mimo że diesel... Brana była również pod uwagę AR Giulietta ze skrzynią zautomatyzowaną TCT, niestety ostatnie wpisy na grupie fb nt awarii oraz kosztów jej napraw zjeżyły mi włos na głowie. Miałem nawet ofertę na Julkę z tą skrzynią ale komplet pytań do sprzedającego pozwolił ustalić, że auto kupione na wiosnę 2020 od drugiego właściciela, zimą 2020/2021 były problemy ze skrzynią (ponoć winę ponosił słaby akumulator), a na wiosnę 2021 auto po roku eksploatacji idzie na sprzedać. W takich przypadkach robię się podejrzliwy
 10. Mnie jeszcze interesuje kwestia przyłączy. Czy jest tu jakaś standaryzacja? Porównałem sobie Aristona z Viessmannem i układ mają identyczny. Różnica może być w wymiarach.
 11. Skoro występują w ofercie producenta to dlaczego nie? Przykład, podany powyżej Immergas https://www.immergas.pl/produkty,12543/nike-eco-24?dest=1
 12. Jak w temacie. Sprężyny i amory do Carisma 1.9 diesel. Ktoś coś poleci? Auto za 5 lat będzie już na złomie, więc nie ma sensu przepłacać.
 13. Nie wszystkie. Spokojnie kupisz piec z otwartą komorą, Beretta, Termet, Ariston. Są na allegro w cenie do 2500 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.