Jump to content

bochumil

użytkownik
 • Content Count

  4181
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  12d 16h 55m 6s

Everything posted by bochumil

 1. I chyba dobrze. Wygląda paskudnie
 2. Z lektury tematu i sądząc po jazdach testowych vlogerów wnioskuję, że jest jakiś problem z poliftem (2020) na jazdy próbne.
 3. Może Stilo 1.9 Multijet? Do wyboru 120 lub 150KM. W tym drugim klapki w dolocie oraz częściej spotykany DPF. Na osłodę 6 biegowa skrzynia. Wersja 120KM to silnik 8V. Komfort nieco mniejszy niż przy 16V, ale poza EGR nic się w nim właściwie nie dzieje, zwłaszcza kiedy auto robi autostrady. Do wyboru 3 wersje nadzwozia. hatchback 3D, hatchback 5D oraz kombi.
 4. Spotkałem dziś na drodze szare Stelvio i niebieską Giulię. Naprawdę te samochody się wyróżniają. Gdybym miał wybrać, wybrałbym oba
 5. Ale to nie jest wątek o sprawnych autach
 6. Taaaa. Śwagier kupił używanego japończyka. Ponoć bezawaryjne. Po podłączeniu pod dedykowany program błędów było z 10
 7. Zatem polecam komunikację miejską, ewentualnie spacery
 8. No niestety, przerabiałem kiedyś temat w Peugeocie 207. Lipa jeśli chodzi o soft. Tymczasem we Fiacie to bajka. Rosyjski Multiecuscan na PC to jest sama przyjemność w diagnozowaniu, zmianach w opcjach, kasowaniu inspekcji olejowych.
 9. Mnie przedwczoraj wyskoczyła rura z dolotu i żaden CHECK po pokonaniu 8 km nie wyskoczył. Być może we francuzach jest inaczej.
 10. Może tak być. Każda nieszczelność w dolocie generuje większe ilości sadzy, która trafia później przez EGR do kolektora i zalepia czujnik.
 11. Jeśli to Multijet to zaślepienie spowoduje wyświetlenie błędu "niewłaściwego przepływu spalin", który będzie walił po oczach po każdym odpaleniu silnika. Tylko tak naprawdę tym zaślepieniem przypudrujesz syfa, który pozostanie. Zacznij od diagnostyki czyli od sprawdzenia korekt wtryskiwaczy, od sprawdzenia szczelności turbosprężarki, od zlogowania wartości oczekiwanych i rzeczywistych doładowania oraz z przepływomierza.
 12. Taka ilość nagaru na czujniku po 15 tys. km nie jest normalna. No ale lepiej to zweryfikować na forum posiadaczy podobnych aut z podobnym silnikiem. Może TTTM.
 13. Ten koks w kolektorze to prawdopodobnie zmieszane opary oleju z sadzą, która wraca przez EGR. Nie wykluczone lekko lejące wtryskiwacze. Nie uprawiasz PSJ?
 14. Dziś jak co rano wsiadam do auta i jadę do roboty. 100 metrów i czuję że coś jest nie halo. Wyjeżdżam z osiedla na główną i daję w gaz. Fiacior nie jedzie, za autem chmura dymu. Na blacie żadnych błędów. Myślę sobie, no to przepływka, albo wtryskiwacze, będą wydatki. Wracam po robocie do domu, przy uruchomionym silniku otwieram maskę i słyszę miarowe "puh puh puh puh" z okolicy dolotu. Wkładam rękę, czuję strumień ciepłego powietrza. Ściągam osłonę i mam winowajcę - wyskoczyła rura dolotowa łączącą intercooler z klapą gaszącą. Przyczyna - prawdopodobnie, a raczej na bank mechanik grzebiący przy aucie ostatnio nie dokręcił śrub i pod wpływem wibracji się odkręciły, później ciśnienie wypchnęło rurę dolotową. Aż się boję zaglądać w rozrząd...
 15. Co by nie mówić o chińskim NTY, to zaciski dają radę. Na allegro jest tzw. oficjalny sklep tej marki.
 16. Masz, w sensie mam? Mam je od 20 tys. km.
 17. Regenerowany zacisk wytrzymał u mnie 2 lata więc też zainwestowałem w nowe i wybrałem NTY. Na razie bez zarzutu. Felgi po trasie zimne, klocki zużywają się równomiernie, ręczny działa.
 18. Na upartego można próbkę tego oleju wysłać do analizy pod adres poniżej i wtedy z kwitem, który potwierdzi zużyty olej jechać do ASO po "swoje". https://sklep.archoil.pl/?product=analiza-oleju-smarowego W innym wątku pisałem o ASO, w którym klienta skasowano za serwis olejowy oleju nie wymieniając, więc takie przypadki się zdarzają, aczkolwiek było to naście lat temu. Objawy były identyczne. Olej właściwie czarny po kilku dniach od wymiany. Silnik benzynowy na wtrysku pośrednim.
 19. Kiedyś tak. Teraz są serwisem wielomarkowym bazując jednak na serwisie aut z logo Fiat.
 20. Ja tak robiłem. Nawet spacerowałem sobie pod autem na podnośniku. Dzięki temu razem z serwisantem namierzyliśmy urwany tłumik końcowy oraz zapoconą tuleję tylnej belki. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że przepisy BHP w tym momencie leżą i kwiczą, ale skoro jest, a właściwie była taka możliwość... Aktualnie serwis olejowy robię samodzielnie.
 21. Myślę, że to przewrotna reklama Stelvio - że dyrektor wziął sobie na weekend. Czyli auto nie dla byle kogo To nie jest tylko urok salonów z włoszczyzną. Zobacz sobie jak traktuje się klienta w serwisie marki Mercedes
 22. To nie jest kwestia zaburzeń emocjonalnych tylko obserwacja tendencji w przestrzeni yt. Ma być na luzie, z jajem, bo to się dobrze lajkuje - patrz KICKSTER. Tymczasem wczoraj u Zachara kolejne włoskie auto. Żeby nie odbiegać od tematu, oczywiście SUV
 23. Znam gościa, który miał podobne przeboje z serwisem olejowym w ASO pewnej niemieckiej marki w moim mieście. Olej kilka dni po wymianie prawie czarny, zauważalnie zużyty. Poszło grubo i ktoś z ASO stracił robotę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.