Skocz do zawartości

uxon

użytkownik
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Profile Information

  • Lokalizacja
    Krakow

uxon's Achievements

nauka jazdy

nauka jazdy (7/20)

0

Reputacja

  1. > No dobra, jakby konie tu graly najwazniejsza role, to owszem. Ale jak jest masa wtedy rozlozona, > jak sie zakrety pokonuje i inne nawroty z takim klocem na przodzie? Duza jest roznica w masie pomiedzy 1.2 16v a 1.4 16v? A ile wazy 1.2 8v?
  2. uxon

    Redukcja masy

    > Ok, wiem ze moze temat przerabiany wieelee razy, ale na razie póki nie kupie jakiegoś drugiego > dupowozu nie wywale wszystkiego od a do z, ale trochę muszę powalczyc z masą. > Piszcie co waży dużo i jest nie potrzebne > Pytanie do Was - pewnie glebowicze będą wiedzieć co i jak - czy nadkola z przodu plastikowe moge > wywalić ? Mam wątpliwości dotyczące wody, kałuż pasków i alternatora. Nic się nie będzie > działo ? I jak zimą w śniegu ? > Wiadomo, masa wrogiem osiągów, a najtańszy i najlepszy tuning to właśnie redukcja masy > Pozdrawiam Te nadkola sa lekkie i sa potrzebne. IMO gra nie warta swieczki. Jak chcesz sie troche pobawic, to pousuwaj z karoserii wygluszenia bitumiczne, ktore troche waza. Fotele zastap kubelkami z laminatu. Mozesz pomyslec o lzejszym akumulatorze motocyklowym. Z rzeczy za darmo to wlasnie te wygluszenia no i wydmuszka calego wnetrza (kanapa tylna, elektryka drzwi, podsufitka, kolo zapasowe i wszystko z bagaznika) - ale zalezy do czego uzytkujesz samochod i ile komfortu wymagasz. Ekstremalnie to ludzie tez wierca zderzaki, ale to bym zostawil na sam koniec. Maska i klapa z laminatu tez jest spoko, ale wszystko kwestia kasy. A ja jestem ciekaw, czy jest jakas duza roznica w masie pomiedzy buda seicento i cinquecento?
  3. > ósemka byłaby chyba najbardziej idiotoodporna. > Wydaje mi się, że do takich celów najlepiej zrobić: > 1,2 8v > wałek > dobry wlot > dobry wylot > i kręcić to do dużych obrotów. Tylko, czy osemka jest w stanie dac te 100KM/120Nm bez grubych inwestycji? Do ilu mozna zakrecic seryjny dol? Ile wytrzymuja seryjne sprezyny zaworow, itd? Czy wystrczyla by podstawowa obrobka glowicy (porting, zawory na 3 katy), czy trzeba ektremalnie wiercic kanaly, itd? Bo to sa koszta.. Jesli ma wyjsc w granicach 80-90KM, to chyba lepiej wrzucic 16v i cieszyc sie seria. > U mnie konkurencja lata już na 1.2 16V ale ciągle komuś tyrkoli. > Ja osobiście ładował bym sprawdzone 1.2 75 i podłubał jeszcze z 10 koni. Prawda jest taka, że > najważniejsze jest zawieszenie i opona...i wkładka mięsna - ta co łączy pedały z kierownicą > Ja latam na 1.1 podłubanym podobnie jak ty kolo 70 km i da się wynik zrobić. Mysle, ze w duzej czesci masz racje, ale wszystko tez zalezy od rodzaju imprezy. Poza tym, jesli roznica w mocy jest rzedu dwukrotnosci, to jednak nawet bedac najlepszym kierowca ciezko konkurowac, zwlaszcza jesli odcinki sa "szybkie". Przyklad sejow z czolowki klasy w okolicy: http://trs-racing.pl/fiat-seicento/ http://trs-racing.pl/fiat-seicento-1-4-16v-itb-uruchomienie-silnika-na-czterech-przepustnicach/ Na takie cuda mnie nie stac, ale chce choc troche wyrownac szanse. Szkoda, ze w kjsach nie ma Nki
  4. Uzywam swojego auta z przeznaczeniem jedynie do upalania - rallysprinty, superoesy, itp. W tym momencie posiadam dlubnmiete 1.1 (ktorego moc szacuje w przedziale 60-80 KM). Konkurencja w klasie ma po ponad 100 koni w swoich cieniasach i sejach (tudziez swiftach gti). W zasadzie widze 4 drogi, zeby osiagnac podobna moc, pytanie ktora wyjdzie mnie najtaniej: 1. Mocniejsze podlubanie 1.1. Ale to podobno najdrozsza opcja, plus moment obrotowy raczej ponizej 100Nm. Plus taki, ze moglbym wykorzystac obecny silnik i osprzet - kolektory, rozwiercona przepustnica itd. Nie wiem tylko jakie beda efekty? I ile monet trzeba na to przeznaczyc? 2. Kupno 1.2 8v + pewnie remont + obrobka glowicy, walek (290?). Ile z takiego 8v mozna wycisnac i jakim kosztem? Swap to w zasadzie podmiana obecnego silnika (wiec male koszta, bo mam na glowicy z 1.2). 3. Swap na 1.2 16v - i tu pytanie, co potrzeba zrobic na te 100 koni? Jedni mowia, ze wystarczy wieksza przepustnica i podstrojenie. Inni zakladaja ITB i maja 100 pare koni. Sam silnik plus swap to juz jakis koszt, pytanie ile trzeba zainwestowac, zeby cos wiecej z niego wycisnac? 4. Swap na 1.4 16v - w serii 95KM, wiec wlasciwie nie trzeba ruszac nic, ale sam swap tez bardziej kosztowny (mysle, ze przynajmniej 1000 PLN drozej niz 1.2 16v). Poza tym wolalbym tego uniknac, bo czasami klasa jest do 1300, a z 1.4 laduje w klasie z Civicami vti itp. A do tego charakterystyka pracy seryjnego silnika srednio mi sie podoba, niby momentu duzo, ale moc maksymalna ponizej 6000, wole wyzej krecic W tym momencie najbardziej sklaniam sie ku 1.2 16v, bo swapy wielu ludzi ma juz obcykane, mieszcze sie w 1300 pojemnosci, w serii tez juz pewnie jakos jedzie. Widzialem gdzies wykres tego silnika na 100KM i 126Nm - i wlasciciel byl pewien ze walki sa seria, ale nie wiedzial jakie poza tym mody - kupil gotowca. Co trzeba zrobic / ile kasy wylozyc, zeby miec podobne osiagi? Z drugiej strony jak juz sie silnik modyfikuje, to nie lepiej robic 1.2 (ktore PODOBNO jest tansze w modyfikacjach i daje wieksze przysrosty)? Tylko czy jest w stanie przekroczyc 100KM/120Nm i byc przy tym w miare niezawodny? Jelsi tak , to co bylo by do tego potrzebne i ile by to kosztowalo? Ew. co polecacie jako najbardziej oplacalne ekonomicznie i najbardziej idiotoodporne (slyszalem, ze 2 1.4 lubi rozrzad przeskoczyc).
  5. > Kielich to ten element, który wychodzi ze skrzyni i wkładasz do niego półosie. Może być tak jak > założyciel tego tematu miał, a dokładnie to miał zostawione kielichy z Punto, one są większe > przez co półoś nie siedzi tak jak powinna. Może to być i u Ciebie tak. Czyli dobrze rozumiem, ze zwykle ludzie przy wymianie skrzyni do cc zakladaja skrzynie z punto wraz z kielichami z punto - ktore nie do konca pasuja do przegubow z cc? I mozliwe, ze u mnie tez tak bylo i musze teraz zalozyc kielichy od poprzedniej skrzyni? Poza tym, co sie szybciej zuzywa - kielichy czy przeguby? Jak stwierdzic co wymaga wymiany?
  6. > A w jakim stanie są przeguby wewnętrzne? Wlasnie jest przypuszczenie, ze w kiepskim - sa duze luzy w ukladzie przeniesienia napedu. > Kielichy zostały z Punto? Czy masz założone z CC? Tego dokladnie nie wiem. Wydaje mi sie, ze cale polosie byly przelozone z innej 6-biegowej skrzyni, takiej z palio albo stilo (inna obudowa). Co definiujesz jako kielich? Jest to czesc przegubu wewnetrznego, czy jeszcze inna czesc?
  7. > jakieś dystanse masz ? > bo z tego co pamietam 6 z punciaka przy maksymalnym skręcie obciera o koło jeśli mi się dobrze > kojarzy. Dystansow nie mam, i rzeczywiscie przy maksymalnym skrecie obciera. Ale Problem stukniec pojawia sie duzo wczesniej, czasem przy kolach skreconych w lewo o pare stopni. Dodam, ze przeguby zewnetrzne sa nowe. Czy sama skrzynia mogla zostac zle/krzywo zamocowana?
  8. > Problem rozwiązany, kielichy zmienione i jak ręką odjął. Dzięki za podpowiedzi i rady a co do > kielichów to dobrze by było dopisać w FAQ, że trzeba je wymienić w skrzyni punto/palio. Polacze sie pod temat. Po wymianie skrzyni z abarthowskiej na 6speed z punto 1, pojawilo sie kilka problemow. Pierwsza rzecz, to przy kolach skreconych w lewo (nawet delikatnie), przejezdzajac po nierownosciach, cos z przodu stuka (nie rytmicznie). Przy kolach w prawo, wszystko jest ok. Druga rzecz, to przy zapalonym silniku, gdy auto stoi na luzie, z nadkola od strony skrzyni biegow (lewy przod) slychac metaliczne rytmiczne dzwieki. Spod otwartej maski ani wewnatrz pojazdu tego nie slysze.
  9. uxon

    Lewarek z scs do ccs

    > wybierak w ccs jest ten sam co we wczesnych wersjach seja spi z podciaganym wtecznym tylko w > miejscu wybieraka na 3 linke byla zaslepka > sam mialem ccs y i wkladalem lewarki z seja Ale w przypadku lewarka z seja, jedynym zabezpieczeniem jest plastik blokujacy przesuniecie drazka max w prawo. Jak beda luzy na mechanizmie, to nie ma mozliwosci, ze wsteczny jednak sie wbije?
  10. Posiadam w CCS lewarek zmiany biegow z metalowym koszem i wciskanym wstecznym i trzema linkami, jednak jest on w kiepskim stanie. Kupilem na wymiane uzywany lewarek od seja z plastikowym koszem i podciaganym wstecznym. Przy okazji innej roboty, chcialem, zeby mechanik mi to zalozyl, jednak zadzwonil do mnie, ze lewarek nie pasuje. Ze jesli zaloze ten od seja to nie ma zabezpieczenia przed wrzuceniem wstecznego (brak trzeciej linki), zwlaszcza ze mam skrzynie 6b. Mowil tez, ze w seju jest nieco inny wybierak, dzieki czemu wystarczy ten podciagany wsteczny. Czy rzeczywiscie tak to wyglada?
  11. uxon

    Negatyw przód

    > Ja zrobiłem fasolki, pod śruby podkładki obustronnie, ustawiłem negatyw taki jak chciałem, > delikatnie przejechałem z geometrii na garaż i podkładki przyłapałem do amortyzatorów. Nic się > z tym nie dzieje, jeździć obserwować... Przylapales czyli przyspawales? W jaki sposob, w paru punktach? A jak bedziesz chcial cos przestawic?
  12. Odgrzewam. Co poza Lobro jest warte polecenia? Samochod sluzy do upalania, ale nie ma ogromnej mocy, a cena Lobro jednak zabija (ok. 180/szt.). Ma ktos pozytywne doswiadczenia z innymi przegubami, cos o lepszym stosunku cena/jakosc?
  13. > Nie wiem czy podejdzie komplet, ja i tak miałem samą podstawkę i inną chłodnicę, więc zamontowałem > sobie chłodnicę gdzie chciałem, a przy całym komplecie z gsi montaż chłodnicy w dużej mierze > ograniczają przewody dopasowane pod inny silnik i auto. Wlasnie dlatego pytam, czy ktos moze wie, czy na seryjnych przewodach da sie to jakos w cento rozlokowac? A czy dorobienie przewodow to duzy problem (koszt?)? Czy do takiej podstawki z astry gsi da sie latwo podpiac czujniki cisnienia i temperatury?
  14. > Warto, ja przy 16v w nie takie wielkie upały dobiłem temp oleju goniąc po autostradzie z pełnym > prawie do 130st, teraz z chłodnicą na razie ciężko przekroczyć 100st. > Zestaw mam taki: > Podstawka z opla, chłodnica z fiesty MK4, przewody i mocowanie custom A czemu chlodnica i weze nie z GSI? Caly zestaw z GSI (chlodnica, weze, podstawka) nie podejdzie bez przerobek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.