Jump to content

lukaszmiler

użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

About lukaszmiler

 • Rank
  nauka jazdy

Profile Information

 • Lokalizacja
  Warszawa/
 1. Cześć, Powoli zbliżam się do wymiany pierścieni w moim stilo, jakieś problemy podczas składania? Jak z ustawieniem zapłonu? Taką naprawę nieraz robiłem ale w 1.2 8v i zawsze była to szybka i przyjemna robota;) Z góry dzięki za odpowiedź. Ogólnie wymieniam z powodu dużego zużycia oleju no i kopcenie podczas przyspieszania.
 2. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  Wymieniłem jak tylko napisałeś. Mam na klucz 21 czujnik
 3. słyszałem że czaki.pl robi dobre na zamówienie. Sam nie mam od nich ale jak padnie ta co mam teraz to zakupie tam
 4. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  Zrobiłem na 1mm. Ciśnienie robocze 0.6 Bara. Powinno być 0.7?
 5. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  > Regulacja owszem jest, ale maksymalnego ciśnienia. Roboczego ciśnienia nie da się wyregulować. Ja > bym na początek sprawdził czy czujnik ciśnienia nie jest trafiony i manometrem jakie to > ciśnienie naprawdę jest. > EDIT: A jaki olej lejesz? Być może masz po prostu pompę już na wyjściu, w moim starym 1.1 bez turbo > lampka się tliła konkretnie jak go porządnie rozgrzałem. Półsyntetyk 10w40. Przed wsadzeniem Turbo nie miałem takiego problemu z lampką.
 6. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  > za duza. zrob max 1mm A jeśli to nie pomoże np regulacja ciśnienia na pompie oleju mogła by odnieść jakikolwiek skutek? Rozebrałem drugi silnik i widze ze jest chyba taka regulacja na pompie. Czy raczej szukać gdzie indziej przyczyn??
 7. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  Odnawiam temat. Restrykcję zrobiłem na 2mm około. I dalej olej po rozgrzaniu się świeci.
 8. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  Dzięki. Disiaj dalej działam.
 9. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  > zakladasz pomiedzy pompa oleju a turbina Wiecie czy można gdzieś kupić taką restrykcję? Szukam szukam i znaleśc nie mogę. obdzwoniłem kilka warsztatów z pneumatyką i nic. Macie jakiś sprawdzony pomysł?
 10. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  > A masz restrykcje na przewodzie do turbiny? A i nie mam:) Szczerze ominąłem to z niewiadomych przyczyn ... Rozumiem że muszę założyć przed turbiną. Za było by za duże ciśnienie i wywaliło by uszczelnienie w turbinie? dobrze myślę? Podpowie ktoś jak i gdzie założyć restrykcje ?
 11. lukaszmiler

  PRoblem z ciśnieniem oleju

  Siema, Mam mały problem, Po zamontowaniu Turbiny do cc 1.2 8v jak silnik nabierze temperatury na wolnych obrotach zaczyna świecić się kontorlka oleju. Wymieniłem w silniku pierścienie panewki uszczelniacze zaworowe czujnik ciśnienia oleju lecz problem nie ustępuje. Mam dwa pytania. Czy np. Przez podłączenie Turbiny może nie być ciśnienia ?? Olej podłączyłem do jednego z otwórów zaraz przy filtrze oleju. Czy jest różnica do którego. Górny otwór dolny? Pzdr. Ps: Olej i filtr jest również nowy.
 12. lukaszmiler

  TURBO zrób Se sam

  Jak mówimy o temperaturze spalin to jaka jest przyjęta "bezpieczna" 850-900?? Czy mam złe inf
 13. lukaszmiler

  TURBO zrób Se sam

  > Mam taką chińską sondę 5mm grubności. Jakoś tam działa. Kiedyś miałem cieńszą i była dużo szybsza > ale... tragedii nie ma. Kupie i zdam relację Jak będzie "lipa" to kupię inną sondę.
 14. lukaszmiler

  TURBO zrób Se sam

  > Ty się dowiedz jaka tam dokładnie sonda siedzi. Jeśli ma 7mm grubości to sobie odpuść. Powinna być > jak najcieńsza. Mają sonde 5mm. Za 200 zeta gościu sprzeda. Brać??
 15. lukaszmiler

  TURBO zrób Se sam

  Pany który lepszy, dokładniejszy hmm w któym mogę trafić na lepszą sonde itp. Ogólnie który polecacie wskaźnik EGT http://allegro.pl/defi-bf-style-egt-60mm-temperatura-spalin-greddy-i3954989142.html http://allegro.pl/apexi-elii-style-egt-60mm-temperatura-spalin-bialy-i3945695702.html
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.