Jump to content

Crazy_Super_Cat

użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  14m 51s

Community Reputation

1 Normalny

About Crazy_Super_Cat

 • Rank
  pieszy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolega dokładnie tak samo zrobił, stąd znam że jest opcja rejestracji samochodu na firmę która wychodzi taniej. Sprawdzałem w 2 różnych miejscach ale w 1 firmie - PZU. No i oczywista wada tej metody - brak zniżek dla mnie jako osoby fizycznej, czyli po jakimś czasie jak będę chciał kupić samochód na siebie - trzeba będzie zapłacić pełną wartość. Myślę, że z Google translator da się zrozumieć co się podpisuje i co się dzieje, chociażby częściowo xD Tłumaczenie na angielski nie powinno być bardzo błędne, a sam język znam dobrze.
 2. W sensie mieszkam we Wrocławiu ale dużego wyboru Fiesty i Ceed`a nie mam. A na Volkswagena mi nie stać na naprawy xD
 3. Takie są cuda xD Nie mam żadnej historii i mam 21 lat. Niestety nie jest duży wybór samochodów w mojej okolicy.
 4. Dla mnie ma znaczenie żeby w Polsce nie było zarejestrowane na mnie:za ubezpieczenie chcą 3000 zł a w przypadku działalności gospodarczej - 700zł. Właśnie po to chcę zarejestrować na firmę xD Jeśli można kupić auto osobiście a potem tutaj bez mojego pośrednictwa zarejestrować od razu na firmę to jak najbardziej pasuje. No właśnie takie opinie szukam. Ha, ale kombinują! Mam znajomego w Austrii i mogłbym tam sprawdzić,ALE jest jeden problem - fiesty nie opłaca się tam kupować tak jak cena jest nawet wyższa niż tutaj. mój budżet 20-25 tys. Najlepiej koło 20 żeby mieć koszty na ewentualną naprawę turbiny czy co tam jeszcze występuje w takim roczniku xD No własnie! Oglądam Fiesty i cena wynosi tak koło 4500-5000 EUR czyli tak samo jak u nas. A jeszcze sprowadzić i wystawić fakturę dla kupującego. Na młode roczniki bedę musiał brać kredyt, no i na starsze auta też: na naprawę xD Samochody do 20tys tam w takim stanie że chyba lepiej roweren jeżdzić.
 5. Czyli już jest to nielegalne, bo jechać 150 km do miejsca rejestracji, tym bardziej z ubezpieczeniem od handlarza i fake`owymi tablicami - to trochę ryzykowne. Jak rozumiem, z handlarzami w Polsce wariant po prostu odpada, lepiej szukać od osoby prywatnej albo chociażby zarejestrowane w kraju. A czy da się w 1-2 dni kupić auto i załatwić wszystkie formalności w Niemczech w tym kupno tymczasowego ubezpieczenia i wyrejestrowanie? Na co zwrócić uwagę za granicą? Jak bardzo tam oszukują? No i w jakim mieście najlepiej kupić? Mieszkam we Wrocławiu, chyba nie ma sensu jechać po auto do Frankfurtu xD Samochód chcę zarejestrować na działalność w Polsce, czy w takim przypadku ona ma być kupującym a nie ja osobiście?
 6. Cześć wszystkim! Za jakiś czas planuję kupić samochód i mam kilka możliwości do wyboru, tylko nie wiem jak to będzie wyglądało w szczegółach. 1. Kupno auta w Polsce. Z tym, chyba, nie ma żadnych pytań. 2. Kupno sprowadzonego auta od Handlarza. Jak to wygląda? Na co trzeba uważać? Z tym pytanie wynika, tak jak handlarz mówi że auto jest na zwykłych niemieckich tablicach (nie tymczasowych). Jak tylko kupię to auto to udam się do wydziału komunikacji z wszystkimi wymaganymi dokumentami, ale tablice niemieckie będę musiał wysłać do handlarza. Czy to jest legalne? Auto jest sprawdzone przez znajomego mechanika i wygląda w porządku. Czytałem coś o tym, że dla sprowadzenia auta należy to najpierw wyrejestrować gdzieś za granicą i otrzymać tablice tymczasowe, stąd i moje pytanie. 3. Czy prościej będzie po prostu pojechać do jakiegoś niemieckiego miasta i wszystko załatwić samemu? Pytanie wynika tak jak nie ogarniam nic w 2 i 3 wariantach: jestem w tym totalnym noobem. Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.