Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kuncikowiczów. Chciałbym przedstawić wam propozycje tematu o sprzętach w naszych warsztatach.

Wielu z nas ma garage i jakiś tam warsztacik do naprawiania/modernizowania naszych 4kółek. Temat ma za zadanie przedstawić sprzęty, które sa warte polecenia innym za rozsadna cenę. Od razu na wstępie proszę nie wrzucać sprzętu na poziomie firm TOYA, TOPEX, PARKSIDE. Prosiłbym również aby nie było niepotrzebnego spamu, dosadnych komentarzy - TYLKO prezentacja sprzętu <-> fotka +cena + marka produktu + ewentualny komentarz z opisem dlaczego właśnie ten sprzęt jest godny polecenia. Sprzęt warsztatowy powinien być z zakresu motoryzacyjnego, czyli wszelkie klucze, nasadki, grzechotki, obcęgi, szczypce, przybory lakiernicze, do pielęgnacji auta (nie kosmetyki), do diagnostyki, itp., które posiadacie w swoich warsztatach i używacie...

Zapraszam do rozwijania tego tematu!

Pozdrawiam: krzyke

/edited by FrugOs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jako pierwszy

63uwe3l.jpg

jest to klucz firmy HONITON , stalowy bardzo wytrzymały, odkręca najbardziej zapieczone śruby , bardzo wygodny w rękojeści, nie wykazuje żadnych luzów po 2 latach ciągłego użytkowania .

cena piorunująco niska , ja za swój dałem 30 zł w sklepie motoryzacyjnym , natomiast w @ można go zdobyć juz za 20 zł ..........kupiłem więc drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item221424987_zestaw_kluczy_nasadowych_94szt_profesional_fv_.html

Taki mam tylko firmy Lopden Line bez tego zestawu niewarto brac sie za naprawe auta zeby.GIF

A i mam jeszcze to :

http://allegro.pl/item223200169_zestaw_kluczy_plasko_oczkowych_proxxon_germany_.html

Kupilem ten zestaw i skonczyly sie problemy z rozkalibrowanymi kluczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolejny przedmiot

4pjup95.jpg

firma: coval

cena : w zależności od wielkości 25-40zł

bardzzzzzo wytrzymały wykonany z najlepszej stali , regulowany rozstaw szczypiec ,

ząbki sa tak twarde ze potrafią wgnieść w stalowym pręcie odkształcenia , możliwośc

cięcia stalowych prętów do 4 mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> następne narzędzie warte polecenia

> widełki , które można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym ,

> przy ich użyciu + młotek wybijesz każdy sworzeń nie uszkadzająć

> gwintów , nadaje sie równiez jako klin do wszelkich robót ,

> wytrzmały

> polecam

Nie uszkadzając gwintów, ale uszkadzając gumową osłonkę sworznia. Jak dla mnie to się nadaje tylko do sworzni zużytych, które idą do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uszkadzając gwintów, ale uszkadzając gumową osłonkę sworznia. Jak

> dla mnie to się nadaje tylko do sworzni zużytych, które idą do

> kosza.

bo tu raczej o to chodzi żeby nie rozklepać gwintu do rozmiaru uniemożliwiającego demontaż

ps. końcówki są tak tanie że aż grzech ich nie wymienić jak są wypięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc narzedzi ktorych urzywam sa firmy Craftsman.

Mam miedzy innymi Taki komplet:

Nardzedia bardzo wytrzymale, z dozywotnia gwarancja a do tego funkcjonalne i wygodne w urzytkowaniu! Naprawde polecam produkty Craftsmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja dysponujac mniejszym budzetem zakupilem taki zestaw ktory

> pozwolil mi wyjac silnik i skrzynie w 126p rozkrecic praktycznie

> caly silnik(tylko korbowodow nie ruszalem) i sprawowal sie

> idealnie

> Kluczyki 94 elementy

duzo firm oferuje takie zestawy, a jeszcze wiecej jest takich podrobek zlosnik.gif ja z tego rodzaju zestawow polecam Honitona ok.gif to chyba najlepszy stosunek jakosc/cena hmm.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. końcówki są tak tanie że aż grzech ich nie wymienić jak są

> wypięte

Też tak do niedawna uważałem.

Ale od kilku lat obserwuję, że nowe części wkładane do samochodu mają żywotność zdecydowanie krótszą, niż oryginaly - patrz moja historia z łożyskiem McPhersona, koledze tylne łożyska w kole Toledo wytrzymały 40 tkm, mam masę innych przykładów.

Teraz się 5 razy zastanawiam przed wymianą czegoś "na zapas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> http://allegro.pl/item221424987_zestaw_kluczy_nasadowych_94szt_profesional_fv_.html

> Taki mam tylko firmy Lopden Line bez tego zestawu niewarto brac sie

> za naprawe auta

> A i mam jeszcze to :

> http://allegro.pl/item223200169_zestaw_kluczy_plasko_oczkowych_proxxon_germany_.html

> Kupilem ten zestaw i skonczyly sie problemy z rozkalibrowanymi

> kluczami.

też mam zestaw walizkowy ( grzechotki , nasadki itp) Lopden Line oraz płaskie tej samej firmy i są waytogo.gif

Parę razy innymi kluczami nie dałem rady no.gif więc brałem Lopdeny i od razu pooooszło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Beta - podobno profesjonalne narzędzia, b. drogie, nie mam od nich nic.

Proxxon - bardzo dobre, też drogie, od -nastu lat mam walizkę z narzędziami.

Draper - mam klucz dynamometryczny 30-200 Nm oraz specjalne końcówki do śrubokrętów - OK.

Rothenberger - profesjonalne narzędzia ale raczej dla hydraulików, chłodników i im podobnych, mam tylko małego multi-tool'a.

Kuźnia, Jonnesway, Coval - mam klucze, nasadki itp. - OK

Polskie (podobno) ściągacze do sprężyn zawieszenia z Allegro - wyginane nie odlewane z długą śrubą - tanie i sprawdzone.

Ściągacz do końcówek drążków - taka dźwignia ze śrubą z jednej strony - bezużyteczny - albo w ogóle nie da się do włożyć albo uszkodzi mieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Przetestowałem pokrętło firmy Coval na nasadki 1/2 cala. Po założeniu 40cm przedłużki i i skakaniu po niej grinser006.gif a lekki nie jestem, odkręciłem nakrętki przegubów w aucie. żadnego zadrapania na pokrętle. Nasadka Honitona też przeżyła

Cena jakieś 15zł z hakiem

280405107-311716801.jpg

post-41127-1435249117194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ostatnio byłem w castoramie.

Przyuważyłem zestaw 47 elementów firmy Topex model standard line.

280867203-klucze.jpg

Wiadomo raczej kiepskie są, ale:

Wykręciłem nimi (z pomocą płaskiej 13, nikt nie jest idiotą zlosnik.gif )

Dwa silniki, w końcu postanowiłem zaryzykować.

Miałem przy kolektorze zardzewiałą i zapieczoną śrubę.

Łepek był aż mniejszy niż 13, przez co obrócił się lekko w nasadce.

Ale Grzechotka dała radę. Odkręciła częściowo śrubę,

a częściowo ją ukręciła - pozostał gwint w głowicy.

Sadziłem, że to jest delikatniejsze... zlosnik.gif

A teraz uwaga. Cena tego zestawu to 24 zł. zlosnik.gifhehe.gif

Do małego dłubania myślę, że takie zestawy są idealne...

PS. Są też bity podpisane, że niby z CR-V...

Może one są faktycznie dość wytrzymałe...

Największa wada - rozmiar nasadki to... no właśnie niewiem.gif .

Nie jest to 1/2 (jest mniejsza), zaś na 1/4 jest przejściówka...

Co to może być za rozmiar?

post-49652-14352494013563_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam sie do zakupu zestawu narzedzi - szukam opinii, ktory z tych dwoch?

http://allegro.pl/item379410808_zestaw_narzedziowy_82cz_yato_yt_1269_gratis.html

http://allegro.pl/item377260762_klucze_94_nasadowe_orginal_lopden_line_gratis.html

Jakos mam wrazenie, ze Yato sa lepsze jakosciowo, ale z drugiej strony Lopden troche tanszy no i jeszcze dorzucaja plaskie klucze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item379410808_zestaw_narzedziowy_82cz_yato_yt_1269_gratis.html

> http://allegro.pl/item377260762_klucze_94_nasadowe_orginal_lopden_line_gratis.html

kupiłem jakiś czas temu lopdeny od tego sprzedawcy, również z dodatkiem w postaci kluczy płasko-oczkowych

od tej pory dały radę odkręcić kilka ciężkich rzeczy w zawieszeniu

(np. przy wymianie sprężyn, przegubu i końcówki drążka)

grzechotka solidna, choć oczywiście do najtrudniejszych śrub nie ryzykowałem...

na nasadkach brak śladów użytkowania ok.gif

a te klucze płasko-oczkowe wg mnie też są b. dobrej jakości, jak na amatorskie dłubanie ok.gif

edit: jedno zastrzeżenie - walizeczka jest taka jakaś... plastikowa... marna wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/item379410808_zestaw_narzedziowy_82cz_yato_yt_1269_gratis.html

> kupiłem jakiś czas temu lopdeny od tego sprzedawcy, również z

> dodatkiem w postaci kluczy płasko-oczkowych

> od tej pory dały radę odkręcić kilka ciężkich rzeczy w zawieszeniu

> (np. przy wymianie sprężyn, przegubu i końcówki drążka)

> grzechotka solidna, choć oczywiście do najtrudniejszych śrub nie

> ryzykowałem...

> na nasadkach brak śladów użytkowania

> a te klucze płasko-oczkowe wg mnie też są b. dobrej jakości, jak na

> amatorskie dłubanie

> edit: jedno zastrzeżenie - walizeczka jest taka jakaś...

> plastikowa... marna

też kupiłem u tego sprzedawcy i przychylam się do Twojej opini także na temat walizki że ciut marna. Ale klucze jedne i drugie do majsterkowania spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... teraz sie zastanawiam, bo na allegro znalazlem juz chyba z 5 zestawow pod roznymi nazwami (lub w ogole bez), ktore wygladaja identycznie, oprocz gumy raczki grzechotki i ewentualnie oznaczenia firmy na narzedziu. A ceny 129 do 250 wlasnie za Lopdeny. No i pytanie czy to to samo, czy moze Lopden jednak jest wyzszej jakosci? Bo jesli nie, to po co przeplacac >100zl za ten sam zestaw tylko z inna nazwa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Honiton' a i jestem zadowolony. Odkręciłem parę starych śrub i grzechotka cała ok.gif. Duża możliwość "podejścia" w zakamarki. Walizka plastikowa, IMO OK. Wkońcu to tylko etui. Jakbym miał ponownie kupić zestawik, to napewno te ok.gif.

Honiton 94 elementy

280957961-10.jpg

280957961-378794641.jpg

post-110575-14352494729406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba bym go bral, gdyby nie to ze te Lopdeny

A czytałeś to:

klucze

Z tych co rozważasz, to ja bym brał Lopdeny, ale głównie ze względu na cenę i gratisowe klucze i przede wszystkim ze względu na ilość elementów. Zawsze to większe możliwośći. Ale co do ich trwałośći to nie wiem. Napewno ta różnica w cenie z czegoś wynika.

Wybór należy do Ciebie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem Honiton' a i jestem zadowolony. Odkręciłem parę starych

> śrub i grzechotka cała . Duża możliwość "podejścia" w

> zakamarki. Walizka plastikowa, IMO OK. Wkońcu to tylko etui.

> Jakbym miał ponownie kupić zestawik, to napewno te .

> Honiton 94 elementy

Zdecydowanie polecam te Honiton-y, używam od dłuższego czasu i żadnych problemów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile dałeś????

239 PLN i kupiłem tu.

Za zakupy powyżej 250 zł, wysyłka kurierem gratis ok.gif.

Moja paczka była cała, zamknięta i klucze w foli producenta,a w zestawie zamiast 3 kluczy ampulowych, były 2. Brakowało tego najmniejszego 1,5. Ale nie upominałem się o to, bo jakoś czasu brakło i paczka zafoliowana była. Pewnie w fabryce ktoś zapomniał włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nic specjalnego, ale osobiscie nie testowałem, to o jakośći się nie będę wypowiadał. Dużo zależy do czego będziesz ich używał ?

Znam jednego "majstra" od remontów i on ma mnóstwo sprzętu EINHELL i mówi, że są super i innych by nie chciał. Co prawda, on ma elektronarzędzia, ale chyba to bez znaczenia niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl zestaw Honitona (a raczej musialem isc sie dowiedziec na poczcie co jest - oczywiscie 3dni wczesniej nawet nie pofatygowali sie zostawic mi awizo). WYglada naprawde porzadnie - oby spisal sie rownie dobrze w akcji. Dokupilem jeszcze zestaw plaskich Lopden Line Professional i musze powiedziec, ze z wygladu to ni jak sie ma do Honitona... no ale mam nadzieje, ze to tylko wyglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

> warto kupić:

> klucze plaskie coval

> grzechotka teleskopowa yato - szczegolnie chodzi mi o ten patent z

> przedluzaniem ?

co do kluczy to coval daje rade, ale poszukaj jobi profi, mysle ze beda tansze a przynajmniej tak samo dobre ok.gif

co do grzechotki to ja bym raczej nie kupil, yato to wlasciwie toya a toya to syf sick.gif i nie lepiej kupic sztywne pokretlo + kawal rurki w razie potrzeby hmm.gif grzechotka musialaby byc naprawde pancerna (i droga) zeby wytrzymac odkrecanie zapieczonych srub (lub dokrecanie np. kol pasowych walu korbowego) z dluga dzwignia ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co powiesz na taka grzechotke - niby firmowa i bez udziwnień.

> a co do tych kluczy to znalazlem takie: klik

> nie sa to klucze z serii "wyginam sie gdy chcesz cos odkrecic" ?

klucze mam identyczne i naprawde daja rade ok.gif tyle ze tam miales 12 a tu 8 kluczy w komplecie

co do grzechotki, to podales to jako przyklad czy faktycznie chcesz 3/8" hmm.gif osobiscie ze stanleyem nie mialem do czynienia ale wedlug opinii innych jest ok.gif

poszukaj jeszcze honitona, carolusa, kingtony, einhell, jonnesway ok.gif

obejrzyj sobie asortyment z tej strony klik ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co zlego jest w 3/8 ?

> mam jakies ryskie nasadki,ktore sa wlasnie 3/8

> ciezko bedzie dokupic nowe nasadki w rozmiarze 3/8 ?

jak masz nasadki 3/8" to jak najbardziej ok zlosnik.gif poprostu myslalem ze sie pomyliles bo najpopularniejszy rozmiar to 1/2" ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do kluczy to coval daje rade, ale poszukaj jobi profi, mysle ze

> beda tansze a przynajmniej tak samo dobre

> co do grzechotki to ja bym raczej nie kupil, yato to wlasciwie toya a

> toya to syf i nie lepiej kupic sztywne pokretlo + kawal rurki w

> razie potrzeby grzechotka musialaby byc naprawde pancerna (i

> droga) zeby wytrzymac odkrecanie zapieczonych srub (lub

> dokrecanie np. kol pasowych walu korbowego) z dluga dzwignia

> pozdr.

Do założyciela wątku coval naprawdę daje rade aż sam byłem zdziwiony jak kluczem 22 z niemałą przedłużko założona na płaską cześć klucza dokręcałem silnik do skrzyni biegów w ciągniku.

A do autora posta czy kolega używa kluczy yato, że tak krytykuje ?? TOYA jedynie sprowadza te narzędzia. Osobiście mam komplet płasko oczkowych i i cały komplet walizkowy nasadek. wyremontowałem kilka maszyn rolniczych przy użyciu kluczy Yato zero zużycia, jedynie napis na grzechotce wytarł się od oleju.

Nie wiem może kolega używał i się rozleciały ja mam i polecam, jutro bede je ostro testował bo rozbieram zawias w swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.