Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Ja zasuwam na kluczach nasadowych i grzechotce Facom'a - pierwszorzedne narzedzia - rozbierajac po pijaku skrzynie biegow ubzduralo mi sie, ze dzwon jest przykrecony na sruby z lewym gwintem i zaczalem jjedna "wykrecac" w prawo - sruba zeszla, ale bylem zdziwiony, dlaczego po prostu wypadla... Na trzezwo sie okazalo, ze zerwalem gwint w srubie i otworze, a czesc sruby zostala w srodku, zas grzechotka i nasadki nietkniete, ba nawet calkiem latwo toto sie krecilo.

Tak wiec polecam - rozebralem tymi narzedziami kilka silnikow i skrzyn ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten zestaw:

http://swiatnarzedzi.pl/Wkretaki_precyzyjne_E_marki_kpl_30_w_1-523.html

narazie nic złego o nim nie mogę powiedzieć ok.gif

A sam potrzebuje porady, potrzebuje dobrej grzechotki na 1/4

ta mi wpadła w oko:

http://allegro.pl/item805424852_uchwyt_zapadkowy_1400frp_teng_tools_jakosc.html

może ktoś ma ją lub coś z tej firmy ?

Albo ktoś może poleci jakąś dobrą grzechotke(ale napewno już w nie większej cenie niż ta z aukcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sam potrzebuje porady, potrzebuje dobrej grzechotki na 1/4

> ta mi wpadła w oko:

> http://allegro.pl/item805424852_uchwyt_zapadkowy_1400frp_teng_tools_jakosc.html

> może ktoś ma ją lub coś z tej firmy ?

Mam grzechotkę Teng Tools 1/2 + zestaw nasadek. Kupiłem bezpośrednio w siedzibie firmy (Luna) w Siemianowicach. Generalnie jest to narzędzie wytrzymałe, poręczne, dobrze wykonane. IMO o półkę wyżej niż pouplarne marki. W siedzibie firmy (wyglądającej na dużą) wybór narzędzi TengTools jest naprawdę duży i po wzrokowym zweryfikowaniu jakość wykonania wskazuje na powiedzmy segment popularny-premium.

Do tego znam przynajmniej dwa warsztaty, które posługują się kluczaczmi pneumatycznymi marki Luna (marka własna) i pomimo ich sfatygowania służą bardzo dzielnie od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przymierzam sie do zakupu walizki z narzedziami (klucze,

> grzechotka,nasadki,itp). Chciabym kupić na allegro, bo w

> okolicznych marketach drogo a jakość tragiczna. Jaki zestaw

> możecie polecić do kwoty 150zł ?

doloz troche i kup Honitona ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przymierzam sie do zakupu walizki z narzedziami (klucze,

> grzechotka,nasadki,itp). Chciabym kupić na allegro, bo w

> okolicznych marketach drogo a jakość tragiczna. Jaki zestaw

> możecie polecić do kwoty 150zł ?

Do takiej kwoty są sprzedawane podróby orginalnych zetawów/firm sam osobiście posiadam zestaw 90 paro elementoway za 120 zł i ogólnie moge powiedzieć ze jaka cena taka jakość wink.gif ukręciłem już 5 bitów i wcale nie przykładałem dużej siły oslabiony.gif natomiast jak narazie na treszczotki nie moge nic powiedzieć działają bez zarzutu, aczkolwiek jeśli jeszcze raz miałbym kupywac klucze to dorzucił bym trochę i kupił jakiś zestaw za 200 czy tam 300 stówki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze mi ktos polecic sprawdzonego sprzedawce na allegro,bo chcialbym

> kupic Honiton 94elementy(zielona walizka).Tylko nie chce nacic

> sie na podrobke.

ja kupowałem od nich: http://www.allegro.pl/item825005476_honiton_94_elem_profesional_100_orginal_fv.html

korzystam z tej walizki już 2 lata, wykonałem 4 swapy, rozebrane kilka razy zawieszenie i nadal działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowałem od nich:

> http://www.allegro.pl/item825005476_honiton_94_elem_profesional_100_orginal_fv.html

> korzystam z tej walizki już 2 lata, wykonałem 4 swapy, rozebrane

> kilka razy zawieszenie i nadal działa

Dokładnie ok.gif Też u niego kupowałem i polecam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Czy ktos z was poleci mi może jakiś dobry zestaw śrubokrętów, raczej chodzi o wyższą półkę jak nie najwyższą zlosnik.gif

Zastanawiam sienad zestawem wkrętaków firmu Beta coś ok 70 zł, aczkolwiek posiadam zestaw Bitów (torx spiline imbuls) firmy Yato i musze powiedzieć ze naprawdę daje rade i nie wiem czy przepłacać ok 2 razy tyle hmm.gif Jeśli wkrętaki bety są warte tej ceny lub innej firmy to pewnie je zakupię ale czy waarto ??

A czemu decyduję się na takie ?? Ostatnio ukręciłem 3 śrubokręty krzyzakowe oslabiony.gif jeden Covala i niezły służący długo Topexa nie wspomnę o paru no name.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kącikowiczów zlosnik.gif

Planuję zakup zestawu kluczy nasadowych. W oko wpadły mi 2 zestawy Stanley i Honiton . Oba zestawy zostały tutaj juz wymienione ale który jest lepszy? hmm.gif Zestaw będzie służył do amatorskiego dłubania w garażu. Prosze o wypowiedz osób obeznanych w temacie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem podnośnika typu żaba. Będzie on służył do typowych amatorskich zabaw, czasem zmiana klocków itp. Generalnie takie garażowe hobbystyczne dłubanie. Czy taki będzie odpowiedni? Link do podnośniczka na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad kupnem podnośnika typu żaba. Będzie on służył do

> typowych amatorskich zabaw, czasem zmiana klocków itp.

> Generalnie takie garażowe hobbystyczne dłubanie. Czy taki będzie

> odpowiedni? Link do podnośniczka na allegro

Spełni swoje zadanie ok.gif

Mam taki juz chyba 3 lata wink.gif

Poszukaj w Biedronce były po 50zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam kącikowiczów

> Planuję zakup zestawu kluczy nasadowych. W oko wpadły mi 2 zestawy

> Stanley i Honiton . Oba zestawy zostały tutaj juz wymienione

> ale który jest lepszy? Zestaw będzie służył do amatorskiego

> dłubania w garażu. Prosze o wypowiedz osób obeznanych w temacie

Stanley to kicha, mam i nie jest najlepszy. Walizka kiepska, kiepskie zamykanie w środku rozsypują się bity. Nie ma wszystkich nasadek tzn. są, ale na ten średni kwadracik jak np. klucz 16, a w autach czesto taką nasadką przykręcane są drążki stabilizatora, zaciski ham czyli śruby mocno dokręcana. Pokrętka do tego jest licha i krótka. Rączki w grzechotkach jak i we wkrętaku obracają się i łatwo je zdjąć.

Mam yato, który wygląda jak ten honiton i jestem bardziej z niego zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie także Honiton wydaje mi sie porządniejszy. Kolega ma Stanleya i nie narzeka- sam nawet parę razy pożyczałem od niego klucze...z tym ze jego zestaw ma ładnych parę latek i wydaje się solidniejszy od tego który podałem (min grzechotka ma przełączanie takie jak w podanym honitonie). Wypowie się ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szukam klucza dynamometrycznego.

Na alledrogo jest ich masa, mają różne wartości i ceny. Jakie polecacie ? Może jakieś konkretne przykłady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szukam klucza dynamometrycznego.

> Na alledrogo jest ich masa, mają różne wartości i ceny. Jakie

> polecacie ? Może jakieś konkretne przykłady ?

ja mam klucz firmy yato

http://narzedziowy.pl/product_info.php?cPath=248_250_138&products_id=16163

używam go do prac przy quadzie smile.gif daje rade

koszt mały

jak chcesz coś dokładniejszego to możesz kupić klucz garanta ( perschmann) ale koszt ok 300 -400 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Szukam klucza dynamometrycznego.

> Na alledrogo jest ich masa, mają różne wartości i ceny. Jakie

> polecacie ? Może jakieś konkretne przykłady ?

musisz sobie odpowiedziec na pytanie jaki zakres momentu bedzie ci potrzebny ok.gif ja stalem przed takim dylematem rok temu i niestety niema klucza (przynajmniej w rozsadnej cenie) o wystarczajaco szerokim zakresie oslabiony.gif bo albo zaczyna sie nisko

i nisko konczy, albo odwrotnie icon_rolleyes.gif ja kupilem Jonnesway'a o zakresie 19-110Nm 3/8'' ale idealem dla mnie byloby 10-210Nm albo chociaz 10-150Nm 1/2" ok.gif

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz sobie odpowiedziec na pytanie jaki zakres momentu bedzie ci

> potrzebny ja stalem przed takim dylematem rok temu i niestety

> niema klucza (przynajmniej w rozsadnej cenie) o wystarczajaco

> szerokim zakresie bo albo zaczyna sie nisko

> i nisko konczy, albo odwrotnie ja kupilem Jonnesway'a o zakresie

> 19-110Nm 3/8'' ale idealem dla mnie byloby 10-210Nm albo chociaz

> 10-150Nm 1/2"

> pozdr.

No ja tak myślałem nad 8-60Nm minimum 270751858-jezyk.gif W najbliższym czasie będę się bawił głowicą i tam zazwyczaj wymagany jest moment dokręcania 8-25Nm a przy kole wału rozrządu coś koło 45-55Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakąś wiertarkę stołową ? I czy takie coś wystarczy do dotarcia zaworów ? klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możecie polecić jakąś wiertarkę stołową ? I czy takie coś wystarczy

> do dotarcia zaworów ? klik

rozsadne ceny ma Jet. Scheppach tez robi dobre rzeczy ale wiertarki maja imo kiepsko rozwiazane przelozenia (kola pasowe).

W robocie mamy Metabo i daje rade. Ale cena zaporowa. prawie 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie, czy taki klucz dynamometryczny NEO da radę ? Klik Czy może szkoda kasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanie, czy taki klucz dynamometryczny NEO da radę ? Klik

> Czy może szkoda kasy ?

Klucz 10-60 o długości 390 mm na niezbyt wiele Ci się przyda przy samochodzie. Owszem - większość momentów to właśnie dolna skala (do 60-70 Nm) ale przy tej długości nigdzie nim nie dojdziesz. Do kół zalecany jest moment 90-110 Nm.

Zresztą w opisie aukcji sygerowany jest do serwisów motocyklowych.

Co do samej marki NEO - nie wiem do kogo należy, natomiast mam kilka narzędzi tej marki w garażu i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do samej marki NEO - nie wiem do kogo należy, natomiast mam kilka

> narzędzi tej marki w garażu i nie mogę o nich złego słowa

> powiedzieć.

NEO to marka należąca do TOPEX. Ale faktycznie, jakość jest przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NEO to marka należąca do TOPEX. Ale faktycznie, jakość jest

> przyzwoita

W przyszłym tyg. będę przykręcał głowicę, rozrząd etc... Może da radę smile.gif Momenty do tej operacji od 8 do 55Nm więc będzie w sam raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie zastanawiam sie czy zamiast oddawac felgi do piaskowania nie zainwestowac w piaskarke (taka amatorska).

Znalazlem dwie opcje:

Reczna piaskarka za 160zł

Oraz: Troche wieksza 38l

Generalnie ma sluzyc do piaskowania felg ewenatualnie jakis elementow auta - np tylna belka.

Uzywal ktos ktorej z tych piaskarek?

ps. Mam duzy i mocny i profesjonalny kompresor wiec z cisnieniem niema problemu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U którego sprzedawcy na allegro, najlepiej kupić zestaw Honitona, bo

> linki podane w watku nie działają

Ja kupowalem tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=937884310

To jest ten sam sprzedawca,ktorzy polecali szymon1988 i Colin.

(zmienili tylko nazwe sklepu,bo wyslalem im na meila pyt i dostalem odp,ze sprzedaja teraz z drugiego konta do ktorego dalem link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

potrzebuje kupić ściągacz do końcówek drążków i do sworzni,

czy ktoś może jakiś polecić, do domowego użytku, jakiej firmy jaki rodzaj ?

kupiłem kiedyś vorel to była pomyłka miał być dwurazowy nic nie zrobiłem rozgiął się ...

czy użycie ściągacza w formie widelca niszcz sworzeń a zwłaszcza gumkę ?

czy da się taki co to jednocześnie będzie do końcówek drążków (rozstaw koło 25mm) i do sworznia wahacza (koło 30mm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ma ktoś podobne narzędzie w swoim zestawie? Warto do domowych zabaw takie coś zakupić. W sumie mam możliwość dostać takie używane narzędzie za jakieś 750-800 pln tylko nie wiem czy to wogóle warte zachodu. Używane to by było raczej amatorsko coś tam czasem przy motorze odkrecić ewentualnie jakies koło zmienić itp. Hitachi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako ze powolutku przymierzam się do zakupu kluczy (domowe zastosowanie czyli cos tam czasami przy aucie) zastanawiam się nad rekomendowanym przez Was

Honitonem

A czymś bardziej rozbudowanym

Tylko kurcze nie wiem czy warto dopłacać za tamte elementy i czy są coś więcej warte niż zestaw Honitona.

Nie chce na to wydawać większej kasy także poprosze jakieś porady.

PS. Mam zestaw z Kauflanda za 49,90zł i grzechotka sie rozleciała od razu przy pierwszym uzyciu. Chciałbym cośtrwalszego zakupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam honitona smile.gif Do tego płaskie Coval i nasadki torx (odwrotne) od E10 do E20 + klucz dynamometryczny i sam robiłem remont silnika (pierścienie, panewki, głowica) zeby.GIF Wszystko odkręciłem przykręciłem i nawet jeździ yikes.gif Przy zawieszeniu też "no problem" smile.gif

Teraz pytanie, zastanawiam się nad kupnem myjki ultra dźwiękowej takiej w miarę małej żeby sobie poczyścić czasami elektronikę jakieś łożyska czy zaworki. Używał ktoś ? Może coś polecicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

> absolutnie nie

To znaczy, ze nigdy nie zostawiles ich zawilgoconych. Kilka kropli wody i w dwa dni jest korozja, zarowno na czarnych jak i na srebrnych powierzchniach. Zwlaszcza koncowki bitow (imbus, torx, roznorakie srubokrety) rdzewieja na potege.

Ale ostatecznie narzedzia nie maja wygladac tylko sluzyc, a 7 lat sluzby dzien w dzien w warsztacie mojego stryja to chyba wystarczajaca rekomendacja. U mnie od trzech lat zestaw 94-elementowy sprawuje sie doskonale, teraz jeszcze sprawilem sobie do kompletu plasko-oczkowe Honidrivery - swietna sprawa ok.gif.

25082010395_SM_SM.JPG

25082010398_SM_SM.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo tu raczej o to chodzi żeby nie rozklepać gwintu do rozmiaru uniemożliwiającego demontaż

> ps. końcówki są tak tanie że aż grzech ich nie wymienić jak są wypięte

Nie w każdym aucie, a poza tym po wymianie końcówek trzeba robić geometrię, więc koszty wzrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.