Skocz do zawartości

Tools in garage, czyli co warto kupić?


magda11

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszna sprawa zlosnik.gif

Potrzebny jakiś mały zestaw wkrętaków dla samotnie mieszkającej dziewczyny.

Największe wyzwanie przed jakim ów zestaw stanie to zapewne skręcenie szafki z Ikea.

Wydaje mi się, że lepiej kupić kilka podstawowych sztuk lepszej firmy, niż hipermulticombo badziewia.

Chociaż z drugiej strony trwałość nie będzie tutaj wystawiona na próbę.

Cena około 70zł.

Dobrze, żeby były ładne hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebny jakiś mały zestaw wkrętaków dla samotnie mieszkającej dziewczyny.

Może być samotny pan z zestawem wszelakich narzędzi? oink.gifgrinser006.gif

> Cena około 70zł.

Wkrętak Bosch

Trochę droższe ale u mnie w domu używam ich od 5 lat i poskręcały wszystkie meble jakie mam na stanie cfaniak.gif Bity bardzo często stosuję we wkrętarce - wyglądają jak nowe! Nie raz ratowały mi tyłek przy naprawie auta zlosnik.gif Polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmieszna sprawa

> Potrzebny jakiś mały zestaw wkrętaków dla samotnie mieszkającej dziewczyny.

> Największe wyzwanie przed jakim ów zestaw stanie to zapewne skręcenie szafki z Ikea.

> Wydaje mi się, że lepiej kupić kilka podstawowych sztuk lepszej firmy, niż hipermulticombo

> badziewia.

> Chociaż z drugiej strony trwałość nie będzie tutaj wystawiona na próbę.

> Cena około 70zł.

> Dobrze, żeby były ładne

podjechać do tesco/castoramy i kupić śrubokręty te najtańsze, w tesco są super jakości, ostatnio kupowałem na warsztat i zadziwiająco mocne i wytrzymałe są... smile.gif chyba że chodzi o jakiś elektryczny? to w castoramie są takie małe tanie też fajne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że lepiej kupić kilka podstawowych sztuk lepszej firmy, niż hipermulticombo

> badziewia.

> Chociaż z drugiej strony trwałość nie będzie tutaj wystawiona na próbę.

> Cena około 70zł.

ja robię podobnie kupuje na sztuki co mi potrzeba i w razie uszkodzenia wymieniam na nowy.

pamietam jak miałem kilka zestawów wierteł czy wkrętaków a nie miałem czy dziury wywiertać bo oczywiście wszystkie 6 czy 8 wychaśtane oslabiony.gif

co do zestawu dla kobiety to kup zestaw z ikei za 29,99 (młotek, srubokrety , obcegi ) i kobita bedzie zadowolona , mam taki w biurze i się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odejmij 50 zł i masz lepiej wyposażony i wytrzymalszy komplet:

> http://allegro.pl/zestaw-kluczy-108-szt-klucze-nasadowe-torx-geko-i1943157377.html

> posiadam, używam i powiem szczerze że jest bardzo dobry, warto pamiętać aby dokręcić śrubki w

> grzechotkach

> a najlepiej je zabezpieczyć przed wypadnięciem jakimś klejem, bo jak się dużo używa to się luzują i

> można zgubić...

> do dużej grzechotki dałem 1,5m rure i nic nie pękło, nie chrupło ani nie zgrzytło, mała grzechotka

> słabsza, bo na 1/4 cala... ale jak każdy zapewne wie, do luzowania śrub najlepiej użyć

> pokrętła... a nie grzechotki...

również posiadam taki zestaw firmy GEKO tylko od innego sprzedawcy

http://allegro.pl/zestaw-kluczy-108-szt-klucze-nasadowe-torx-geko-i2004369983.html

i mogę polecić spisuje się bdb

patrząc na to w jakiej ilości sprzedają się te zestawy to chyba nie są najgorsze w ostatnie 14dni sprzedali prawie 200szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozglądam się za kluczami płaskimi. Chciałbym się zmieścić w okolicach 200zł. Najpierw myślałem o kluczach płasko-oczkowych, ale chyba bardziej praktyczne byłoby mieć dwa zestawy - kluczy płaskich i oczkowych odsadzonych - daje to więcej możliwości i kombinacji.

Chyba najsensowniejsze byłyby zestawy Proxxona - klucze płaskie 6-22mm (80zł) + klucze oczkowe 6-22mm (120zł) - i tu się zamykam w 200zł. Do tego zestawy są do wieszania na ścianę, więc pomogłoby to w utrzymaniu porządku na warsztacie.

W tej samej kwocie mógłbym mieć zestaw Jonnesway 6-24mm płasko-oczkowe w metalowej walizce. Tu znów na plus mobilność.

Ma ktoś takie klucze? A może polecicie coś od siebie? Przy samochodzie nie używa się często kluczy powyżej 22mm (no może przy zawieszeniu), także chyba wystarczą takie zestawy, zawsze można dokupić pojedyncze większe klucze.

Niby za 150zł można mieć zestaw 6-32mm czegoś typu Coval, Geko, Yato, Dedra ale nie mam do końca do nich przekonanie, chyba lepiej kupić skromniejszy zestaw ale lepszego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez borykałem się z tym dylematem, chcialem mieć dobre pewne klucze, taki zestaw, żeby realnie był wykorzystywan w jak najniższej cenie.

Były zestawy FULL od 6 do 32 włącznie w płachcie ale jak zobaczyłem to w sklepie z narzędziami - płachta 70x50 cm i wielkie klucze powyżej 22, które nigdy pewnie nie zaznają dotyku mojej reki (bo niby do czego) to doszedłem do wniosku, że to bez sensu.

Najlepszy bedzie jakiś pełny zestaw z kluczami 6-22, z racji tego, ze zestawy są czasem 8 sztukowe, czasem 12 sztukowe i niektórych podrednich kluczy brakuje wyselekcjonowałem ostatecznie zestaw PROXXONa 15 elementów, klucze płasko-oczkowe od 6 do 21 (brak 20). Myśle, ze w 99% zaspokoi to zapotrzebowanie na klucze a nawet jeśli będzie jakiegoś większego brakowało to po prostu jeden dokupie. Cena ok 130 PLN plus przesyłka. W podobnej cenie był zestaw Honitona 6-19 w walizce, ale wybrałem PROXXONa bo jest jeden klucz więcej i bardziej kompaktowy zestaw.

PROXXON zestaw nr 23821 i dają 10 lat gwarancji, na Honitona 2 lata na podstawie paragonu

Co do zestawu Jonneswaya to jest tam jeden klucz więcej niz w PROXXONie a kosztuja 200 PLN, czyli 70 PLN więcej za jeden klucz 24 + walizka, jak dla mnie to za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do zestawu Jonneswaya to jest tam jeden klucz więcej niz w PROXXONie a kosztuja 200 PLN, czyli

> 70 PLN więcej za jeden klucz 24 + walizka, jak dla mnie to za duzo

Niby tak, ale metalowa walizka też swoje kosztuje, a taki jeden większy klucz gdyby kupować osobno to kosztuje z 20-30zł.

Honitona odrzuciłem ze względu na te dziwne klucze oczkowe - że niby wszystkie rodzaje śrub tym się odkręca, nawet torxy a zwykle jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego...

Napisz jak się sprawuje ten zestaw Proxxona płasko-oczkowy, też właśnie jego brałem pod uwagę, ale chyba jednak wezmę dwa zestawyProxxona po 8szt. - płaskie i oczkowe odsadzone. Cena nieco wyższa, ale i większe możliwości.

Dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw Proxxon od roku, nic nie zrobiło na nich większego wrażenia. Nie sugeruj się tym, że powiesisz klucze na ścianie bo ta plastikowa zawieszka jest do niczego (klucze spadają). Ale jeśli chodzi o same klucze to będziesz zadowolony. Najlepiej kup proste plus odgięte - taki zestaw będzie Ci służył z 20 lat i nie będziesz narzekać, że czegoś nie możesz odkręcić lub jest niewygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz jak się sprawuje ten zestaw Proxxona płasko-oczkowy, też właśnie jego brałem pod uwagę, ale

> chyba jednak wezmę dwa zestawyProxxona po 8szt. - płaskie i oczkowe odsadzone. Cena nieco

> wyższa, ale i większe możliwości.

Mam mniejszy zestaw tego typu (12 szt., 6-19mm nr 23820), od kilku lat dosyć intensywnie używany i nic się nie stało. Natomiast potwierdzam zdanie o jakości tej zawieszki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie, krótka i na temat:

> Która z grzechotek honitona jest lepsza:

> 1.

> czy

> 2.

> Czy to to samo?

> Mile widziane komentarze, czy ktoś taką zepsuł i jaką siłę do tego użył

Mam tą z gumową rączką i jest ją bardzo trudno zepsuć, jedyne co mi się udało zrobić to obrócić dookoła tą czarną gumę i odkleić nalepkę z nazwą biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jest raczej solidniejsza, ta pierwsza to niższy model, ma mniejszy i pewnie mniej wytrzymały mechanizm. Mam podobne grzechotki jak ten drugi model, ale jeszcze nie udało mi się ich 'zabić' (ale i używam rozsądnie). Identyczne grzechotki jak te drugie są w zielonym zestawie Honitona 94szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi na co zwrocic uwage?

> maski bede uzywal do spawania migiem tigiem i zwykla elektroda otulona

na szybkość reakcji i czy posiada pasujący dla ciebie stopień przyciemnienia (ja na przykład lubię delikatne przyciemnienie, gdzie wszystko widzę, więc ustawiam na najmniejszy DIN smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak w temacie. poszukuje maski do spawania najlepiej do 200zl. cos polecacie?

Te polecane dedry to omijaj szerokim łukiem zlosnik.gif

Do 200 będzie bardzo ciężko coś wymyślić ale za 280 masz esaba Spawam w takiej zawodowo i daje radę. Testowana w warunkach warsztatowych i bardzo polowych grinser006.gif 2 lata juz ze mną spawa wzrok się mi nie meczy w niej. Wiadomo speedglas to to nie jest ale za tą cenę to rewelacja grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te polecane dedry to omijaj szerokim łukiem

> Do 200 będzie bardzo ciężko coś wymyślić ale za 280 masz esaba Spawam w takiej zawodowo i daje

> radę. Testowana w warunkach warsztatowych i bardzo polowych 2 lata juz ze mną spawa wzrok

> się mi nie meczy w niej. Wiadomo speedglas to to nie jest ale za tą cenę to rewelacja

ogladalem tez ta maske.

poczytalem troche i w wiekszosc ma b.dobre opinie smile.gif

chyba bedzie trzeba dozbierac do esaba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> również posiadam taki zestaw firmy GEKO tylko od innego sprzedawcy

> http://allegro.pl/zestaw-kluczy-108-szt-klucze-nasadowe-torx-geko-i2004369983.html

> i mogę polecić spisuje się bdb

> patrząc na to w jakiej ilości sprzedają się te zestawy to chyba nie są najgorsze w ostatnie 14dni

> sprzedali prawie 200szt

Odświeżę, klucze przeżyły rozbiórkę całego audi a4 od A do Z więc są przyzwoite jak na swoją cenę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poleci ktoś jakaś spawarke MIG?

> Cena, hmm do 1000zł znajdzie się coś dobrego?

> Obecnie mam spawarke elektrodowa firmy Bass i nie moge złego słowa powiedzieć

Polecam Ci zajrzeć do Castoramy, w ofercie mają w bardzo dobrej cenie spawareczkę DEDRY 200A... za cene do 1000zł możesz mieć z TIGiem od razu, jak nie chcesz, to mogę Ci sprzedać moją bez TIGa a ja sobie dopłacę i zakupię tą z TIGiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Ci zajrzeć do Castoramy, w ofercie mają w bardzo dobrej cenie spawareczkę DEDRY 200A... za

> cene do 1000zł możesz mieć z TIGiem od razu, jak nie chcesz, to mogę Ci sprzedać moją bez TIGa

> a ja sobie dopłacę i zakupię tą z TIGiem

to juz wole z TIGiem zlosnik.gifoink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te polecane dedry to omijaj szerokim łukiem

> Do 200 będzie bardzo ciężko coś wymyślić ale za 280 masz esaba Spawam w takiej zawodowo i daje

> radę. Testowana w warunkach warsztatowych i bardzo polowych 2 lata juz ze mną spawa wzrok

> się mi nie meczy w niej. Wiadomo speedglas to to nie jest ale za tą cenę to rewelacja

Ja użytkowalem taką przyłbice za ok 180 zł i nie polecam..... teraz kupuje zwykła tradycyjną immo dla mnie oczy bardzo się męczyły w takiej masce sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie polecacie klucze plasko-oczkowe? Do 200zl 6-21 (moze byc bez 20, 18).

> Co myslicie o zestawie proxxona ? Albo taki proxxon ?

Ja mam ten drugie zestaw ale kupiłem go za 128 zł + wysyłka u Kupczyka na allegro... Ogólnie klucze polecam są BDB ale ta plastikowa zawieszka to jest śmiech na sali jeb&^W# gó&^$ człowiek tylko nerwy przez to traci jak chce gdzieś te klucze przenieść trzeba obiema rękami oslabiony.gif ogólnie to nadaje się tylko do wyrzucenia.... Ale na klucze nie moge złego słowa powiedzieć jak i poprzednic którzy wypowiadali sięwczesniej, ja brałem pod uwage jeszcze Honitona... ale mnie te oczkowe klucze nie przekonują i ten system honidrive.... co jest do wszystkiego jest do niczego jak łeb w śrubie bedzie trochę omknięty to nic nie zdzialasz tym kluczem...

Pozdrawiam i polecam Proxxona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Ci zajrzeć do Castoramy, w ofercie mają w bardzo dobrej cenie spawareczkę DEDRY 200A... za

> cene do 1000zł możesz mieć z TIGiem od razu, jak nie chcesz, to mogę Ci sprzedać moją bez TIGa

> a ja sobie dopłacę i zakupię tą z TIGiem

A wy tutaj się chyba nie dogadaliście ?? Kolega pisał o MIGu czyli półautomacie a ty piszesz o MMA czyli elektrodówce, ogólnie nie wiem do czego nadaje się ten tig za 1000 zł hehe.gif A i mam nadzieje że wiesz że tym tigiem nie pospawasz ani alu ani nierdzewki zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poleci ktoś jakaś spawarke MIG?

> Cena, hmm do 1000zł znajdzie się coś dobrego?

> Obecnie mam spawarke elektrodowa firmy Bass i nie moge złego słowa powiedzieć

Jedyny MIG?MAG godny polecenia to Bester 1801 za ok 1800 zł reszta to chińskie zabawki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie polecacie klucze plasko-oczkowe? Do 200zl 6-21 (moze byc bez 20, 18).

> Co myslicie o zestawie proxxona ? Albo taki proxxon ?

po długiej analizie kluczy płasko oczkowych wybrałem drugi zestaw PROXXONa 6-21 15 szt, jeszcze nie używałem. kupiłem chyba za ok 140 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jeden raz, albo do pierwszej podrdzewiałej śruby..... Ogólnie jak ktoś chce tanie klucze to

> tylko klucze DEDRY

Masz takie z Lidla ??

Ja mam z lidla dwa zestawy oczkowe i płaskie i jeszcze nie udało mi się ich uszkodzić, a już nie jeden inny klucz zepsułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba kolega napisał w ramach dowcipu.

> YATO nawet w warsztacie dają radę, natomiast te Jobi, to chyba jako balast do łódki.

to albo miałem badziewne Yato, albo dobre Jobi, bo w połowie pracy nad silniczkiem Yato się wyrobiły, wkrętaki również, więc tej firmie już podziękowałem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jeden raz, albo do pierwszej podrdzewiałej śruby..... Ogólnie jak ktoś chce tanie klucze to

> tylko klucze DEDRY

dziś odkręcałem kluczami z lidla za 40 zł wahacz w cc, dużo zardzewiałych śrub. Bardzo ładnie sobie dają radę. Płaskie się nie rozginały na śrubach w ukł. hamulcowym. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na jeden raz, albo do pierwszej podrdzewiałej śruby..... Ogólnie jak ktoś chce tanie klucze to

> tylko klucze DEDRY

Tez polecam.Są do kupienia np w mrówce.Cenowo jak dla mnie ok.Jedynie co mnie denerwuje to w mrówce nie maja rozmiaru 19 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem klucze proxxona 15cz u Kupczyka. Jakos super. Jezeli chodzi o opakowanie to jest nie udane ale wole miec bdb klucze niz super opakowanie zlosnik.gif Klucze trafily juz do wozka narzedziowego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś odkręcałem kluczami z lidla za 40 zł wahacz w cc, dużo zardzewiałych śrub. Bardzo ładnie sobie

> dają radę. Płaskie się nie rozginały na śrubach w ukł. hamulcowym. Polecam.

tylko zapewne używaleś oczkowych a nie płaskich więc wiesz... ja mam chyba jeszcze ze 2 chińskie 13 kupione za 1,50 czy 2 zł i gównie używam w nich oczek i też się jeszcze trzymają więc jak się trafi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.