Skocz do zawartości

Ranking awaryjnosci radioodtwarzaczy CD


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

> U mnie w 9854 tez sie zdarza, ale tylko na jakiejs tandetnej odmianie

> plyt Verbatim (pewnie jakas podrobka)

też mi się wydawało, że problem dotyczy tylko płyt nagrywanych dopóki nie zatrzymał mi się oryginalny kompakt...

na gwarancji uznać nie chcą, twierdzą, że wszystko jest w najlepszym porządku sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też mi się wydawało, że problem dotyczy tylko płyt nagrywanych dopóki

> nie zatrzymał mi się oryginalny kompakt...

> na gwarancji uznać nie chcą, twierdzą, że wszystko jest w najlepszym

> porządku

Moze przeczysc rolki pobierajace plyte hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest na to jakiś sposób sensowny?

Trzeba by pewnie rozebrac radio, a przynajmniej je otworzyc i przemyc walki pobierajace plyte. Moze to pomoze. Przy okazji zobacz dokladnie co sie dzieje, gdy zacina sie plyta. Czy walki sie po niej slizgaja, czy moze cos innego sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba by pewnie rozebrac radio, a przynajmniej je otworzyc i przemyc

> walki pobierajace plyte. Moze to pomoze. Przy okazji zobacz

> dokladnie co sie dzieje, gdy zacina sie plyta. Czy walki sie po

> niej slizgaja, czy moze cos innego sie dzieje.

wygląda jakby zapadka któraś się blokowała...

radio nie reaguje na próbę wyjęcia płyty...

dopiero jakaś większa dziura w drodze lub mocniejsza zachęta pomaga... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda jakby zapadka któraś się blokowała...

> radio nie reaguje na próbę wyjęcia płyty...

> dopiero jakaś większa dziura w drodze lub mocniejsza zachęta

> pomaga...

Aha, bo u mnie czasem plyta nie wysuwa sie do konca, tylko kawaleczek jej wystaje i trzeba ja zlapac, bo radio ja ponownie wciaga do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, bo u mnie czasem plyta nie wysuwa sie do konca, tylko kawaleczek

> jej wystaje i trzeba ja zlapac, bo radio ja ponownie wciaga do

> srodka.

ehhh... to by było pół biedy oslabiony.gif

no nic... radio za dużo kapusty, podobno znakomite pod każdym względem, a serwis Alpine'a umywa ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ehhh... to by było pół biedy

> no nic... radio za dużo kapusty, podobno znakomite pod każdym

> względem, a serwis Alpine'a umywa ręce

A na gwarancji jeszcze??

Moze oddaj do innego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy później...

Proszę Cię, bo się obsmarkam:) Kenwood i jakaś nadzwyczajna jakość? Miałem trochę radyjek w życiu, może ze 25 się uzbiera. Pokarała mnie bozia dwoma modelami Kenwooda, w sumie nie wiem za co. Grało to bardzo , podkreślam BARDZO przeciętnie, wzornictwo smutne żeby nie powiedzieć ponure, nagrywane i nieco sfatygowane płyty które w Pionkach różnej maści śmigały aż miło, tu miały problemy z jako takim odtwarzaniem. Obsługa tego sprzętu daleka od ideału, ergonomia i pomysł na ,,ukrycie'' niektórych czasem podstawowych funkcji też ciekawy. Według mnie pisanie że Kenwood jest BDB to bardzo duże uogólnianie tematu, być może były jakieś super udane modele, ale większość dostępna na dzień dzisiejszy to zwykła kiszka marketowa.

> KENWOOD KENWOOD i tylko KENWOOD

> jakość rządzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poczciwe SONY CDX 2500 bodaj, i naprawde w zupelniosci mi wystarcza, owszem na naprawde duzej dziure zawiesza na naprawde chwilke dziek, z CD ale generalnie nie mam sie czego czepic, Prosta regulacja Dbass, jedyna wada to brak MP3 frown.gif

ale juz podchodzilem pare razy do zmiany i jakos nie widze powodow...na miasto bez tuby wystarcza az milo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę Cię, bo się obsmarkam:) Kenwood i jakaś nadzwyczajna jakość? Miałem trochę radyjek w życiu,

> może ze 25 się uzbiera. Pokarała mnie bozia dwoma modelami Kenwooda, w sumie nie wiem za co.

> Grało to bardzo , podkreślam BARDZO przeciętnie, wzornictwo smutne żeby nie powiedzieć ponure,

> nagrywane i nieco sfatygowane płyty które w Pionkach różnej maści śmigały aż miło, tu miały

> problemy z jako takim odtwarzaniem. Obsługa tego sprzętu daleka od ideału, ergonomia i pomysł

> na ,,ukrycie'' niektórych czasem podstawowych funkcji też ciekawy. Według mnie pisanie że

> Kenwood jest BDB to bardzo duże uogólnianie tematu, być może były jakieś super udane modele,

> ale większość dostępna na dzień dzisiejszy to zwykła kiszka marketowa.

> > jakość rządzi...

Wiesz kolego tak samo można by rzec teraz o Pioneerze Alpinie i innych firmach - ja miałem przyjemność słuchać starych Pioneerów i Kenwoodów jeszcze na kasety - i powiem tak dziś to jest masówka - wtedy te radioodtwarzacze miały naprawdę bardzo wyśrubowane parametry, szególnie ten Pionek ( oznaczenie KEX to był odtwarzacz który wymagał użycia zewnętrzengo wzmaka) i na tamte czasy posiadał wszystko co trzeba, dobry korektor czuły radioodbiornik jak chodzi o kastę wyciszanie DOLBY B I C oraz odtwarzał wszystkiego rodzaju taśmy. Teraz dobre radio to cenka od 1500 w górę, a to że jakaś firma sygnuje swoim logo niedrogie radio to może tylko o jego bezawaryjności świadczyć - o niczym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Proszę Cię, bo się obsmarkam:) Kenwood i jakaś nadzwyczajna jakość? Miałem trochę radyjek w życiu,

> może ze 25 się uzbiera. Pokarała mnie bozia dwoma modelami Kenwooda, w sumie nie wiem za co.

> Grało to bardzo , podkreślam BARDZO przeciętnie, wzornictwo smutne żeby nie powiedzieć ponure,

> nagrywane i nieco sfatygowane płyty które w Pionkach różnej maści śmigały aż miło, tu miały

> problemy z jako takim odtwarzaniem. Obsługa tego sprzętu daleka od ideału, ergonomia i pomysł

> na ,,ukrycie'' niektórych czasem podstawowych funkcji też ciekawy. Według mnie pisanie że

> Kenwood jest BDB to bardzo duże uogólnianie tematu, być może były jakieś super udane modele,

> ale większość dostępna na dzień dzisiejszy to zwykła kiszka marketowa.

> > jakość rządzi...

No to sie osmarkaj bo w testach przeprowadzonych przez czasopisma audiofilskie niestety jakos Kenwood razem z Alpine jest w czolowce wymieniajac sie miejscami. A ze tobie radio padlo to nie znaczy ze innym musi bo niestety znam kilku wlascicieli jezdzacych z radyjkami Kenwood po kilka dobrych lat i nic im sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja oddam głos na radyjko marki JVC. Konkretnie na model KD SH99R. Mam radyjko od 8 lat. Najpierw służyło mnie, potem ojcu a teraz będzie najmłodszemu bratu. Żadnego widocznego zużycia panela, panel działa do teraz bardzo dobrze (co prawda trochę głośniej niż parę lat temu), żadne przyciski nie są nawet odrobinę wytarte. Nie ma problemów z odczytem płyt, płyty nie przeskakują... Jedynie etui na panel nie wytrzymało smile.gif

Same radyjko byłoby do teraz bezawaryjne gdyby nie to, że przez własne niedopatrzenie spaliłem końcówkę mocy kiedy to masę "pociągnęło" sobie przez kable RCA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

Ja mam teviona 4x25 od 8 lat! Było to radio z promocji z koszyka w niemieckim Aldiku. Dałem chyba wtedy 30EUR za radio z USB, slotem na kartę pamięci i oczywiście odtwarzaniem mp3. Oprócz tego, że czasem napisy się "rozsypują" na panelu i przy obecnej pogodzie grzeje się trochę, to śmiga jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.