Skocz do zawartości

Kosmetyki samochodowe


KotLarry

Rekomendowane odpowiedzi

Pasta polerska HARTIM do usuwania zmatowień. Dostępna na allegro u HARTIM i Popai

Kupiłem tak z ciekawości przy kupowaniu środka do usuwania rys ze szkła. Nałożyłem cieniutką warstwę żeby łatwo było ją zetrzeć. 2 dni nie padało a więc pięknie się świecił wczoraj lało. Całe boki zachlapane. Tak pomyślałem że opłuczę trochę samochód żeby zmyć błoto/piasek użyłem konewki. Dzisiaj rano wyprowadzam z garażu a ono w podobnej formie jak po polerowaniu. Dach którego nie spłukiwałem zero jakichkolwiek zacieków od deszczu. Na bokach kilka małych zacieków. Jedno opakowanie powiedzmy na 2 razy. Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy znacie dobry środek do czyszczenia tapicerki?

> Pozdrawiam

> Rafał

> > zadowolony.

W Carrefurze jest środek według mnie bardzo dobry, zacieki po pepsi i bóg wie czy jeszcze jakie miałem zeszły za pierwszym razem. Należy go szukać Z reguły pod Vanishem do prania dywanów. Butelka jest biała z czerwonym spryskiwaczem ze znaczkiem "1" kosztuje koło 3 zł. Ten ekstra vanish też testowałem kosztuje 23 czy 27 zł i jest do kitu. Na jasnej tapicerce w drugim aucie zostały zacieki i nie usunęło plamy do końca. Płyn za 3 zł usunął to czego Vanish nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wszystkich pytanie dotyczące środków piorących do tapicerki.

Jak oglądam auta kupione z komisów, to wszystkie mają wnętrze czystsze i piękniejsze, chyba nawet od aut zjeżdżających z taśmy w fabryce. Mimo, że mają już ponad 10lat zlosnik.gif.

Mam odkurzacz piorący i chciałbym sam sobie wyprać tapicerkę.

Jakich środków używają "profesjonalni pracze"

Może ktoś jakiś doradzić, polecić. Domyślam się, że są do środki dosyć kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Czym usunąć zmatowienie lakieru po zastosowaniu wosku? Jak pada deszcz to lakier wyglada super, a jak jest suchy - to jest taki matowy, nie widac takiego 'lustrzanego" odbicia w nim.

Pozdrawiam!

> 1. Plastmal

> Dobrze się rozsmarowywuje i łatwo się poleruje auto, ale efekt

> szybkko znika, u mnie już po 3 dniach nie było go. Auto jednak

> przez te trzy dni wyglądało ładnie. [8p]

> 2. pasta K2, polerująca lub woskowa

> Obie pasty mają podobne działanie, efekt niesamowity, auto świeci się

> jak psu jajca. Efekt polerki? Na zdjęciu poniżej. Bardzo łatwo

> sie rozprowadza i poleruje. Jedyny minus że dużo pasty wychodzi.

> [9,5p]

> 3. Polish car

> Też dobra pasta, sprzedawana w mleczku lub w sprayu. W sprayu nie

> polecam, w mleczku i owszem.

> Efekt utrzymyuje się długo, ale nie spełnia się przepowiednia o

> nieprzyklejaniu się kurzu do auta, oraz o schnięciu wody bez

> plam, co w przypadku pasty K2 jest oczywiste, a tu już nie. [6p]

> 4. wosk firmy Shell

> Nakłada się łatwo, ale jak wyschnie to pozostaje biały proszek,

> trudny do usunięcia. Auto staje się miłe w dotyku, ale to jest

> woskowy standard. Auto się błyszczy, ale... tylko przez parę

> godzin, potem staje się matowe! Nie polecam, jeden z najgorszych

> produktów jakie używałem [2p]

> LEGENDA:

> 10p = rewelka

> 0p = dno

> oceniałem łatwość nakładania, efekt po wyschnięciu wosku, efekt po

> polerowaniu, efekt po paru dniach, czy auto jest miłe w dotyku,

> efekt przyczepności kurzu i wody i moje własne subiektywne

> uczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiedzilem ostatnio w celach zakupowych autoryzowanego sprzedawce urzadzen Karcher. Przy okazji wzialem ulotke o ichnich srodkach czyszczacych w plynie - maja tego chyba za 100 roznych rodzajow (!!!) w tym cos specjalistycznego do odkurzaczy pioracych. Ulotki nie mam pod reka, wiec nie poratuje symbolem specyfiku ani cena, ale internet powinien pomoc.

O skutecznosci innych prep. Karcher mam dobre zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawiedzilem ostatnio w celach zakupowych autoryzowanego sprzedawce

> urzadzen Karcher. Przy okazji wzialem ulotke o ichnich srodkach

> czyszczacych w plynie - maja tego chyba za 100 roznych rodzajow

> (!!!) w tym cos specjalistycznego do odkurzaczy pioracych.

> Ulotki nie mam pod reka, wiec nie poratuje symbolem specyfiku

> ani cena, ale internet powinien pomoc.

> O skutecznosci innych prep. Karcher mam dobre zdanie.

Miałem taki środek razem z odkurzaczem piorącym. Był w takim dużym wiaderku. Polecam, świetnie się sprawdza do prania wszelkiej maści materiałów od dywanów począwszy na tapicerce welurowej skończywszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakos nie dawno byla w lidlu taka smieszna promocja dla posiadaczy autek na kosmetyki samochodowe i takie tam niby zadna super firma (zapachy do auta maja do bani) ale bylem milo zaskoczony a nazywalo sie to W8 czy jakos tak

zakupilem ;pianke do opon i plastikow

pianke do mycia silnikow

paste polerska(raczej bym ja nazwal polersko woskujaca)

i sciereczki do mycia rak(zaluje ze nie kupilem wiecej)

ad 1 pianka sie spisuje ladnie nablyszcza i nie matowieje za szybko nie przyciaga tez piachu i kurzu cena 7.99

ad2 myslalem ze bedzie lepiej ale w sumie tragedii nie ma 7letni brud jakos zszedl ale trzeba bylo sobie pomoc scierka cena 8.99

ad3 pasta ..... no coz nie mozna sie bylo spodziewac zadziwiajacych efektow(5.99) ale w sumie juz 4 mycie reczne i jeszcze sie pieknie swieci i kropelki jadnie splywaja jak za ta cene jestem zadowolony

ad4 te scieraczki sa nieziemskie po prostu super jedna strona jest pokryta jakims pomaranczowym srodkiem lekko sciernym kazda z chusteczek jest zapakowana osobno wiec nie wysychaja po pierwszym uzyciu daja sobie rade ze smarami olejami swieza farba olejna smola i asfaltem cena (8.99) na prawde nie jest wygorowana

i kto powiedzial ze zeby autko wygladalo slicznie trzeba wydac fortune?wiadomo ze nie sa to moze efektyjak po TW lub innych diamondach ale to przeciez nie ta polka cenowa i jakosciowa

polecam claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem - uwagi do produktów po kolejnym woskowaniu :

> - Meguiars Deep Crystal Step 2 Polish zastosowany pod wosk daje

> fantastyczny efekt. Tym razem

> z leniwstwa nie skorzystałem i żałuję.

To prawda czyni cuda

280809174-Zdj%EAcie021.jpg

280809180-PICT0446.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coś sprawdzonego do konserwacji skóry? Do czyszczenia środka mam super środek, ale mam wrazenie, ze on nie tylko nie konserwuje a wręcz wysusza icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Meguiars Gold Class Car Wash Shampoo and Conditioner - szczerze polecam, bardzo obfita piana, swietnie usuwa brud, na ciemnych lakierach w słońcu trzeba się nieźle spieszyć bo powstaną paskudne zacieki (szczególnie upierdliwe na szybach) - bez packi do zbierania wody i irchy nie podchodź

Meguiars Natural Shine Vinyl&Rubber Protectant - ciekawy preparat do deski rozdzielczej, bardzo dlugotrwały efekt, nadaje się również do opon. Wadą jest to, że daje wysoki połysk, co może wyglądać nieco tandetnie.

Meguiars Carpet&Interior Cleaner - średni preparat do prania dywaników, nadaje sie bardziej do miejscowych i świeżych plam niż do większych powierzchni. Trochę irytujący, pralniany, zapach.

Autoland TapTap - świetna pianka do prania tapicerki, tania, całkiem wydajna, a co najważniejsze świetnie usuwająca brud. Trzeba się troszke napocić machając szmatą odkurzaczem i szczotkując obicia, ale efekt za tę cenę super.

Meguiars Gold Class Trim Detailer - doskonały odświerzacz do wszystkich "czarnych" elementów plastyikowych. Szczególnie polecam właścicielom opli, gdzie plastik szarzeje z wiekiem.

Sonax Wosk do lakierów metalizowanych (mleczko) - łatwo się nakłada, bardzo łatwo poleruje, równiez w pełnym słońcu. Doskonały połysk, świetnie odświerza lekko zmatowiony lakier nie zdzierając zanadto powierzchni.

STP Tuff Stuff Multi Purpose Foam Cleaner - fajna pianka do prania tapicerki i generalnie usuwania brudu z różnych powierzchni. Lekko wysusza plastikowe elementy, więc po jej użyciu należy położyć jeszcze coś do pielęgnacji. Do obić tapicerowanych polecam podobnie jak TAP TAP.

Meguiars Car Odor Eliminator - perfumy to to nie są, ale dają radę. Początkowo pachnie jak tani płyn do prania, póżniej przechodzi w jabolowy zapach, ale fakt faktem, że likwiduje nieprzyjemne zapachy na bardzo długo. Jeśli jednak ktoś ma problem z zapachami pochodzenia "organicznego" polecam dezynfekcję klimatyzacji i kabiny ozonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONAX NEUTRALIZATOR, POCHŁANIACZ ZAPACHÓW

Sonax neutralizuje zapachy został wyprodukowany z zastosowaniem najlepszych składników i najnowszej technologii. Szybko i skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach pochodzenia zwierzęcego, dymu papierosowego i inne. W odróżnieniu od innych odświeżaczy powietrza preparat Sonax nie zastępuje przykrego zapachu tylko eliminuje je u źródła. Wyprodukowany został przy użyciu naturalnych składników zapachowych. Pozostawia przyjemny zapach w samochodzie lub w domu. Pozostawia przyjemny zapach w samochodzie lub w domu.

Idealnie nadaję się do niwelowania przykrych zapachów z:

Zasłon.

Dywanów.

Wnętrza samochodu.

Tapicerki mebli.

Ubrania.

Buty.

Neutralizuje zapach sierści !!!

POJEMNOŚĆ 500 ml.

pochzapjn3.jpg

bardzo dobry nie tylko do auta - tani jak na taka skutecznosc i pojemnosc 0,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Coś sprawdzonego do konserwacji skóry? Do czyszczenia środka mam

> super środek, ale mam wrazenie, ze on nie tylko nie konserwuje a

> wręcz wysusza

Znalazles juz jakis dobry specyfik do skory? Chetnie bym rowniez sie dowiedzial o jakims bardzo dobrym preparacie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Znalazles juz jakis dobry specyfik do skory? Chetnie bym rowniez sie

> dowiedzial o jakims bardzo dobrym preparacie

a widzisz zeby sie rzucili z propozycjami? zlosnik.gif mało sie nie zadeptali grinser006.gif

kupilem w IKEA ich srodek do skory - pudelko z dwoma flaszeczkami, jedna do czyszczenia, druga do konserwacji i gabeczka do nakladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

> Czy potem trzeba wycierac samochod (chodzi o wosk) czy moze sam

> wyschnac ?

Jak nie wytrzesz będziesz miał zacieki i to nie wina wosku ale twardej wody bynajmniej u mnie. Jak psikne hydrowoskiem wtedy woda prawie sama spływa i pewnie nawet nie trzeba by wycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Jeśli ktoś nie pisał jeszcze o tym środku, to osobiście polecam płyn KAGER/KUGER(dokładnie nie wiem). Jest on do czyszczenia silników, ale także skóry i samochodu. Mój wujek nim czyści samochody z trudnych zabrudzeń, a przede wszystkim silniki. Ja czyszczę nim cały skuter i wszytsko wspaniale schodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kager - płyn do mycia silników info

bardzo dobrze usuwa brud z felg, nawet osad z klocków, używałem dimmera nierozcieńczonego do mycia mocnych zabrudzeń na felgach ale kager wygrał bo tak nie daje po oczach i nie śmierdzi

Sonax Extreme

289100.jpg

bardzo dobrze czyści skórę, fotele w aucie, nie nadaje połysku ale świetnie nawilża, i woskuje (naturalny wosk pszczeli i nanotechnologia) i przynajmniej się nie zjeżdza z fotele tylko czuje się taką miękką skórę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do renowacji lakieru polecam Jewelultra Diamondbrite. Po zastosowaniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony efektami winner.gif Łatwo sie poleruje, nie zostawia tego białego proszku jak większość mleczek nabłyszczających.

STAGE 1- jest to srodek ktory stosujemy do oczyszczania zabrudzen niewidocznych golym okiem.

Sposob uzycia: nakladamy uzywajac suchej bawelnianej szmatki kolistymi ruchami czekamy ok 15 minut az warstwa zamtowieje .

STAGE 2 - srodek ten stosuje sie do orzywienia koloru lakieru a takze nadaje mu polysku na lata.

SPOSOB UZYCIA: na warstwe nr 1 nakladamy podluznymi ruchami warstwe nr 2, srodki lacza sie ze soba co daje trwala i elastyczna warstwe ktora chroni twoj samochod . Po uplywie kolejnych 15 minut przystepujemy do polerowania auta.

282797204-aqa.jpg

post-36610-14352504060256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zakupiłem tytułem eksperymentu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony efektami.

Idealnie "ulatnia" zarysowania przy czym nie wymaga użyca mocnego dociskania czy długiego polerowania recznego - wystarczy zerknąć na zdjęcia w powiększeniu.

Srodek wygląda tak (jest w 3-ech odmianach - ja testowałem "2-ke" - lakiery nowe i lekko zużyte ale sa do bardziej zniszonych jak i do nowych)

1ab4215a8f0ae959m.jpg 6886fbdf25ebcffdm.jpg 8200e366c4e85117m.jpg

a teraz jak to wygląda w rzeczywistości (duża rozdzielczość)

PRZED

7b8a7990cdcc272em.jpg 14975f373db25347m.jpg

PO

98dd6f4ea0d4722cm.jpg 62e31e0997c4f214m.jpg

PRZED

ed46408ee01dc0f7m.jpg ec67a4b16b2729ebm.jpg 4cd534526e26320em.jpg

PO

fb7913d6c5e942b2m.jpg 8fc12cf405f240f1m.jpg 732ecf082f7f72abm.jpg

INNE (PO)

e88c4d2ce2192127m.jpg 042b22c4203b1f7dm.jpg 6d938530382edbe5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupiłem tytułem eksperymentu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony

> efektami.

> Idealnie "ulatnia" zarysowania przy czym nie wymaga użyca mocnego

> dociskania czy długiego polerowania recznego....

Ja zastosowałem 3-ke i niestety efekty mizerne, na pewno drugi raz tego nie zastosuję i nie polecam.

Jakieś tam super-drobne ryski może zlikwidował, ale zrobiłem próbę kawałek przy kawałku tego Sonaxa oraz Auto Glym SRP - praktycznie identyczny efekt, przy czym SRP dodatkowo lekutko przyciemnił lakier i o wieeele mniej brudzi (i ładniej pachnie smile.gif ) . Ten Sonax wręcz tragicznie brudzi i pyli!

(auto z 2004r, granatowy metalik, wcześniej tuż przed próbą sonax'a myte ręcznie szamponem sonax i glinkowane glinką meguiars białą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

witam,

z racji tego, że tu troszke cicho to zaproponuje Wam do przetestowania środków do mycia wozideł po tej paskudnej zimie - polecam aktywna pianę TENZI TRUCK CLEAN - efekt śniegu gwarantowany i na naszych oczach "wyciAga" cały syf z wszelkich szczelin !!! POLECAM !!! 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TENZI TRUCK CLEAN

> Quote:

> Pojazdy ciężarowe, plandeki, silniki, cysterny, wózki widłowe,

> maszyny budowlane, rolnicze, pojazdy specjalnego przeznaczenia.

do mocno zabrudzonego pojazdu z zimowym syfem TRUCK CLEAN nadaje sie super...wczoraj sam mylem i az wyciagala ten mazut z kazdego zakamarka !!! do " codziennego " mycia nadaje sie TENZI CAR MAX waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

http://xado.gae.pl/31-xado-rewitalizant-zi-benzyna-tubka.html

Polecam ten produkt działa rewelacyjnie smile.gif

testowałem to na Tico który brał juz 2L oleju na 10tys km

Daewoo Tico 98 0,8L

po zastosowaniu oleju i tego dodatku tej samej firmy auto nie bierze oleju lepiej wkręca się na obroty i jest cichsza praca silnika.

w drugim aucie Daewoo Lanos 1,5 100KM 85tys/km

zastosowałem olej 5w30SM/CF XADO

po zastosowaniu tego oleju natychmiast wyczułem że auto jest żywsze i ciszej pracuje. przed wymianą oleju auto było na hamowni identyfikowało się mocą 100km i 130Nm po wymianie oleju i zalaniu dodatku 104KM i 143Nm załączam skan z hamowni.

post-2223-14352508528594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie polecam:

Tap_plus_do_tapicerek_skorz.jpg

Dobrze oczyścił, szybko odparował a o przetarciu suchą, miękką szmatką tapierka naprawdę ożyła. Nie wiem jeszcze jak z tą super-nano-techniką chroniącą przed ponownym zabrudzeniem, ale pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Mimo zaleceń psikałem bezpośrednio na skórę, wycierając od razu preparat. Jedyny mankament to zapach zgniłego, szarego mydła sick.gif Na szczęście po 3h jazdy z otwartymi oknami ulotnił się.

Aha, jak zawsze, takie czynności wykonujemy unikając bezpośredniej ekspozycji słonecznej

Zdecydowanie odradzam

Qucik_mat.jpg

"Krawat wiąże, usuwa ciąże, goli i p....itoli"

Miało być matowo, może i było, pozostawiając przy okazji białe smugi razem z brudem ( np przy plastikowch progach )Plus jak wyżej, znowu odór nano-technologii sick.gif

Niestety, musiałem użyć błyszczącego jak jajka psa Plak'a, który nigdy nie zawiódł. Szkoda, że po użyciu przez dłuży czas trzeba jeździć w mocnych okularach przeciwodblaskowych wink.gif

W obydwu przypadkach niestety, część preparatu zostaje w kołnierzu dyszy spryskiwacza i po przechyleniu wylewa się :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.